Ahój, v rámci témat "Vstup do Španělska" "Vstup do Řecka" a "Vstup do Itálie" zakládám i toto nové téma, jakožto jedné z mála posledních možností turistiky bez testů/větších omezení. Ryanair se pomalu z Vídně rozlétává do Lisabonu, Fara i Porta a vzhedem k tomu, že mám u nich zrušené lety, jsem podlehl a přebookoval na Lisabon/Faro 25-28.10. Chci se tedy zeptat a rozjet diskuzi na Portugalsko v době covidí. Byl někdo v posledních týdnech/měsících a jak to probíhalo a chystá se ještě někdo v blízké budoucnosti ?  .

Vstup do Portugalska pro turisty

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Martin Vícha napsal(a):

No přeci i Klášter jeronymitů, Belémská věž, Convento do Carmo... to všechno bylo zavřený.

A k tomu dalšímu... uááá , že já tam o ty dva dny nezůstal dýl! 

 

 

No, vidíš..na zo jsem zapomněla 😁 Ale vvýtah Justa jel a z Convento do Carmo vycházeli včera lidí...

 

Každopádně chybíte!! I počasí se umouudřilo a já zjistila, že to bílé portské je stejně dobré jako ruby✌😁🙈

A jsem ráda, že jsem vás přemluvila letět se mnou o týden dřív 💛

0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

 

A jsem ráda, že jsem vás přemluvila letět se mnou o týden dřív 💛

To já taky! Jak se znám, kdybych četl, co se chystá, nikam bych neletěl a teď se bil do hlavy. Díky tobě to byl parádní víkend! A posunutí i vlastních mezi 😁🧗🍸

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

No přeci i Klášter jeronymitů, Belémská věž, Convento do Carmo... to všechno bylo zavřený.

A k tomu dalšímu... uááá , že já tam o ty dva dny nezůstal dýl! 

 

Belémská věž je teď, nebo byla minulý týden otevřená? V sobotu 24.10. bylo zavřeno

0 Citovat

Ne, nebyla, taky byl zapáskovaný vstup. A navíc tam široko daleko vůbec nikdo nebyl. I Praca do Comercio liduprázdné...


img-20201102-102029.jpg

0 Citovat

Prave jsem koupil na zitrek letenku z Berlina, v nedeli vecer zpet, tak doufam, ze se tam budu i pres jejich omezeni vychazeni moci normalne prochazet ulicemi. Katka dnes psala, ze tam v realu byl dnes zivot v beznych kolejich a to me vedlo k tomu, ze jsem se rozhodl zitra vyrazit. Jestli me tam nekde Katko seberou policajti, budes mi nosit do vezeni tatranky :-) 

0 Citovat

Podle mého, jak jsem viděl dušičkový "lockodown" tak ti to klapne, jen je tam míň lidí. Tak si ho užij, kdo ví, na jak dlouho máme s Portugalskem ámen. W6 už mi prosincové lety zrušila. A s tatranka na máš smůlu, protože Katka je právě tak 300m nad Almadou... 😁🛫

Edit: tak ještě není (blbě jsem připočítal čas) ale sedí v salónku 😁🇵🇹

0 Citovat

Psala, že se tam za pár dní vrací, ne? :-)

0 Citovat

suomi.finland napsal(a):

Prave jsem koupil na zitrek letenku z Berlina, v nedeli vecer zpet, tak doufam, ze se tam budu i pres jejich omezeni vychazeni moci normalne prochazet ulicemi. Katka dnes psala, ze tam v realu byl dnes zivot v beznych kolejich a to me vedlo k tomu, ze jsem se rozhodl zitra vyrazit. Jestli me tam nekde Katko seberou policajti, budes mi nosit do vezeni tatranky :-) 

Tak pokud ten kriminál bude na břehu Atlantiku, KLIDNE 🙏😁

 

Jinak hlásím, ze oproti srpnu - letištní salonek v Lisabonu otevřen!!!🍸🙏😁

Ale vedle Vídně je to bída...

 

A dej vědět, jak to tam aktualne vypadá. Budu tam za10 dní... Děkuji 😊

0 Citovat

Tak bude muset 🇫🇮 vydržet ale pár (více)dní bez tatranek😁

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Podle mého, jak jsem viděl dušičkový "lockodown" tak ti to klapne, jen je tam míň lidí. Tak si ho užij, kdo ví, na jak dlouho máme s Portugalskem ámen. W6 už mi prosincové lety zrušila. A s tatranka na máš smůlu, protože Katka je právě tak 300m nad Almadou... 😁🛫

 

Předbíhas!  Sedím v letištním salónku a srkám portské za KAČKU 🍸💛

0 Citovat

Už mi to přišlo... 😁 Tak ještě, že jsem nevěděl, že už je otevřený, to bych se naštval znova... Samozřejmě, když jsem přijel, tak byly 💳ve schránce

0 Citovat

Katerino - jak prosim vypadaji aktualne salonky ve Vidni, netusis?

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Katerino - jak prosim vypadaji aktualne salonky ve Vidni, netusis?

 

Nejlíp ze všech saUonků! Už i vaří.  Sice jen jedno jídlo a dvě polívky, ale dobrý!! Vídeň fakt super!!

0 Citovat

[/citace]

 

Nejlíp ze všech saUonků! Už i vaří.  Sice jen jedno jídlo a dvě polívky, ale dobrý!! Vídeň fakt super!!

[/citace]

Diky, dobra zprava, v sobotu vyzkousim :-)

0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

[citace="Ivo"]

Katerino - jak prosim vypadaji aktualne salonky ve Vidni, netusis?

 

Nejlíp ze všech saUonků! Už i vaří.  Sice jen jedno jídlo a dvě polívky, ale dobrý!! Vídeň fakt super!!

[/citace]Ve Vídni nevařili ani před koronou víc jak jedno jídlo a dvě vodové polévky ;)

0 Citovat

Jeste jeden dotaz (ano, jsem linej to vyhledat :D), je lepsi jet lounge ci sky lounge? 

edit: na googlu maji temer shodny recenze

0 Citovat

Teď jsou všechny zavřené až na Sky Lounge. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Teď jsou všechny zavřené až na Sky Lounge. 

 

Michal má samozřejmě ve všem (až na kvalitu polívek- 🔝🔝🔝😍) pravdu 🙃

0 Citovat

Michal napsal(a):

Teď jsou všechny zavřené až na Sky Lounge. 

Tak to resi problem vyberu :-D. A za normalniho stavu byste sli do ktereho?

0 Citovat

Za normálního stavu, co se týče výběru jídla, není žádný rozdíl. Maximálně v doplňování. Jinak jako přes kopírák. 

0 Citovat

Tak hlasim dnesni podvecerni prilet z Berlina do Lisabonu a opravdu - zivot tu jede normalne naplno, jako by zadny koronavir nebyl, otevrene vsechny obchody vseho druhu, restaurace, kavarny, cukrarny, pizzerie, lidi v ulicich mraky... Na to, ze maji od minuleho vikendu velmi prisna omezeni, to nevypada ani nahodou. Nebyt rousek, mel jsem dnes vecer pocit, jako by to tu bylo v dobe pred covidem. To jsem rad, budu tu moci chodit pres vikend jak budu chtit a kam budu chtit a nikdo nebude divne koukat :-)

0 Citovat

suomi.finland napsal(a):

Tak hlasim dnesni podvecerni prilet z Berlina do Lisabonu a opravdu - zivot tu jede normalne naplno, jako by zadny koronavir nebyl, otevrene vsechny obchody vseho druhu, restaurace, kavarny, cukrarny, pizzerie, lidi v ulicich mraky... Na to, ze maji od minuleho vikendu velmi prisna omezeni, to nevypada ani nahodou. Nebyt rousek, mel jsem dnes vecer pocit, jako by to tu bylo v dobe pred covidem. To jsem rad, budu tu moci chodit pres vikend jak budu chtit a kam budu chtit a nikdo nebude divne koukat :-)

 

Takže ty tatranky v akci jsem nakoupila zbytečně??? 😁😁😁

 

Děkuji za potvrzení a užívej!! 🙃

 

Osobně věřím,  že podobných míst je na naší planetě víc a budou dále přibývat...🙏

0 Citovat

https://www.ceskenoviny.cz/zprav...ni/1955634

0 Citovat

Ahoj tak včera a dnes Porto Santo. Vyšlo počasí, vzduch na slunicku 25, voda podle mě tak slabých dvacet, ale na koupání to bylo. Roušky nikdo, turistů jen pár - jestli trajekt plný z 20% tak hodně a to jsme z toho slyšeli minimálně dva rodiny Čechů. Polovina hotelu a restaurací zavreno. 

0 Citovat

Porto Santo je fajn  ,byli jsme tam 5 dnu vcetne plavby  ,staci  3  na otocku je to skoda  a ta lod neni nejlevnejsi  ,da se i letet  s Madeiry za 20 minut  Jinak skvele vino  a pochopitelne jako na Madeire  espada 

0