Zdravím. 27.12. máme letět z Katowic na Fuertaventuru. Jak to je nyní? Naposledy jsem četl, že chtějí testy až ubytovací zařízení. Teď ale čtu, že už na letišti. Na někdo zkušenosti? A jaké jsou omezení? Nedá se popř. otestovat při příletu? A kolik to bude stát. Moc děkuji.  .

Fuerteventura - vstup, covid, testy

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Zdravím. 27.12. máme letět z Katowic na Fuertaventuru.

Jak to je nyní? Naposledy jsem četl, že chtějí testy až ubytovací zařízení. Teď ale čtu, že už na letišti.

Na někdo zkušenosti? A jaké jsou omezení?

Nedá se popř. otestovat při příletu? A kolik to bude stát.

Moc děkuji.

0

Koukám, že by měly platit i rychlotesty. Problém je to datum odletu mezi svátky. Nemocnice ve Frýdku-Místku v těch dnech neprovádí testy.

Dá se test udělat v Katowicích na letišti? A budou fronty?

0 Citovat

Nutný PCR již před nastoupenim cesty (momentální situace). 

0 Citovat

peternet napsal(a):

Koukám, že by měly platit i rychlotesty. Problém je to datum odletu mezi svátky. Nemocnice ve Frýdku-Místku v těch dnech neprovádí testy.

Dá se test udělat v Katowicích na letišti? A budou fronty?

A co FN Ostrava? 

0 Citovat

Spadia za 1500 Kč včetně potvrzení je jistota. Určitě jsi už alespoň dva týdny objednaný na 25.12. protože první volný termín je 29.12. koukám. 

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

Spadia za 1500 Kč včetně potvrzení je jistota. Určitě jsi už alespoň dva týdny objednaný na 25.12. protože první volný termín je 29.12. koukám. 

Samozřejmě, že nikde objednaný nejsem.

Ještě nedávno nebyl test nutný, resp. bylo možné se otestovat až na místě, před nástupem do ubytování.

My nemáme ještě ani booknuté ubytování, auto nic. Počítáme s tím, že let na poslední chvíli přesuneme nebo zrušíme (máme možnost zdarma, Wizz jak posunul termín.)

Ale teď začínám být bezradný. Moc nvm kdo nám 26.12. udělá testy s tím, že ten den budeme mít potvrzení. 😒

V pondělí zkusím obvolat, ale už jsem se přestal těšit... 😓

0 Citovat

Tak jak miluju Kanary a chteli jsme tam jako uz 6x (celkem 11 ) byt letos na Silvestra ,tak jsme to i pro ten chaos vzdali a poletime jindy , kdyz uz je to tak daleko ,ze jsou letenky ,tak bych to asi risknul a nechal to na AG testech ,treba rict  ze jsem ucitel ,ale to asi nepomuze , kdyz to je az na 27. mozna i to risknout na ty Katowice  Polaci by se mohli nechat i podplatit ,nebo pak az na miste,ale to by mohl byt odmitnut vstup do letadla ,,kdovi co se jeste do 27.12. taky muze zmenit 

Pokud se podari doporucuju ubytovani na jihu Fuerteventury  1X jsem byli na Silvestra v Costa Calma  a 2 x v Esquinzu a vyborne  

0 Citovat

Bejt tebou, tak si ty Kanáry užiju jindy, využij přesun u Wizzu až o +60 dní, bude tam i tepleji a určitě už bude pár miliónů lidí proočkovaných, mezi nimi možná i ty ;-)

A to nemluvím o tom, že Poláci mají od 28. prosince do 17. ledna národní karanténu, tak kdo ví, jak se to dotkne cestování. Přesné podmínky neznám, ale i momentálně i tranzit podléhá testu nebo karanténě. 

0 Citovat

peternet napsal(a):

[citace="AlejandraS"]

Spadia za 1500 Kč včetně potvrzení je jistota. Určitě jsi už alespoň dva týdny objednaný na 25.12. protože první volný termín je 29.12. koukám. 

Samozřejmě, že nikde objednaný nejsem.

Ještě nedávno nebyl test nutný, resp. bylo možné se otestovat až na místě, před nástupem do ubytování.

My nemáme ještě ani booknuté ubytování, auto nic. Počítáme s tím, že let na poslední chvíli přesuneme nebo zrušíme (máme možnost zdarma, Wizz jak posunul termín.)

Ale teď začínám být bezradný. Moc nvm kdo nám 26.12. udělá testy s tím, že ten den budeme mít potvrzení. 😒

V pondělí zkusím obvolat, ale už jsem se přestal těšit... 😓

[/citace]

 

Ve FN Ostrava by mělo být volno 26.12. i dříve , potvrzení dávají den po odběru 

0 Citovat

Lukasi odkud mas prosim ,ze musi byt i pri tranzitu test nebo karantena ? Meli jsem odlet s Katowic 27.12 sice na na Fuerteventuru ,ale do Corku ,nejspis to padne ,ale kdyby nahodou,,,,,podle me  pokud neprekrecime  12 hodin tak by nemeli nic chtit 

0 Citovat

https://www.katowice-airport.com...uality/103

Tady píšou, že chtějí do Španělska PCR testy. Ale nvm jestli se to týká i Kanárů, tuší někdo?

Už jsme se objednali na Antigení testy v Ostravě na 27. ráno. Tj. 3hod. před tím, než musíme vyjet na letiště.

Jako vabank. Btw, ty pcr testy, nejdou prostě sfalšovat? 😊

0 Citovat

Posledni zpravy vidim tady 

https://www.canarianweekly.com/p...r-canaries

Je to vsude stejna banda , v podstate to nuti lidi co maji vsechno zarizene koupit nekde falesne testy 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Posledni zpravy vidim tady 

https://www.canarianweekly.com/p...r-canaries

Je to vsude stejna banda , v podstate to nuti lidi co maji vsechno zarizene koupit nekde falesne testy 

Jak se na to koukám, tak ten PCR zfalšuju za 10 minut. Ale přítelkyně je v tomto konzerva, to bude těžké...

0 Citovat

mikir napsal(a):

Lukasi odkud mas prosim ,ze musi byt i pri tranzitu test nebo karantena ? Meli jsem odlet s Katowic 27.12 sice na na Fuerteventuru ,ale do Corku ,nejspis to padne ,ale kdyby nahodou,,,,,podle me  pokud neprekrecime  12 hodin tak by nemeli nic chtit 

Týká se to spíš návratu z Polska do ČR.

0 Citovat

Ač to s těma testama vypadá vlastně jednoduše, někde se objednám, zaplatím, dostanu výsledek a je to, tak to zas tak úplně jednoduchý není, zvlášť pro ty, kdo odlítají mezi svátkama či kolem Silvestra a Novýho roku. Jelikož jsem pár dnů strávila hledaním vhodnýho testovacího místa, ceny, certifikátu atd., tak napíšu pár poznatků, na co si dát pozor.

1. všechny nemocnice mají ze zákona povinnost mít výsledek PCR testů do 48h., takže spolíhat na to, že výsledek bude třeba do 24h., nelze, právě zvláště v tomto období svátků, volna atd. Takže pokud vám nemocnice řekne, že zpravidla dostanete výsledek třeba hned druhý den ráno, nejde na to spolíhat, takže dělat test popř. už aspoň 48hod. před cestou a pak se vejít do 72h.celkově. Do certifikátu, který jsem viděla dávaj den odběru a pak den výsledku, hodiny jsem neviděla, tím netvrdím, že někde to nenapíšou taky.

2. Spadia sice hezký, že to maj za 1500,-,  ale nebyli mi schopní garantovat výsledek do 24h., termíny jsou víceméně plný, nějaká domluva nemožná, docela arogatní přístup a když jsem si přečetla recenze na netu, tak bych tam ani nešla, několik lidí nemělo výsledky ani za 5dnů a to mi za ušetřený 200,- či 300,- stovky nestojí, ty nervy.

3. Asi je lepší vybírat soukromou laboratoř, kde maj jasně uvedenou garanci výsledku do určitých hodin. Pro někoho to třeba nehraje roli, ale třebas u mě by na tom záviselo zrušení rezervace ubytka, cesty na letiště atd. a samozřejmě bych se nerada dostala do situace, že pojedu na letiště a výsledek pořád nikde :-(

4. Ač jako skoro Brňáka a odlet z Vídně, by pro mě bylo jednodušší testování v Brně, na 31.12. jsem nenašla žádnej termín, buď netestujou nebo už maj plno, FN Bohunice testuje jen na doporučení lékaře a sv. Anna sice 31.12. testuje, ale zas mi nemůže dát jistotu výsledku do 24h. Takže pokud se na to všechno nevys..., tak jsem se domluvila v Praze v už jednou zmiňovaným laboratorním centru Prevedig v Praze, kde mě otestujou a s garancí výsledku do 24h. včetně certifikátu za 1800,-, což je asi v tomto zapeklitým případě nejlepší řešení.

5. Na ty antigeny by žádná nemocnice stejně nedala oficiální papír na cestování, tak těžko říct, jestli by to popř. prošlo, já bych to neriskla

0 Citovat

Blesku, najdi si pokuty za falesne testy. Myslim bys nadlouho doletal

0 Citovat

peternet napsal(a):

Jak se na to koukám, tak ten PCR zfalšuju za 10 minut. Ale přítelkyně je v tomto konzerva, to bude těžké...


Ač mám v malíku všechny Photoshopy a Corely, nikdy bych za současné situace nic takového neriskoval. 

0 Citovat

AG se da nechat uredne prelozit ,nebo si donest anglicky formular na ktery daji razitko a podpis ,je otazka zda se s tim da na Fuerteventure uspet , podle vseho se Kanarske vedeni tezce hada s Madridem  a treba  to narizeni Madridu nebudou chtit brat striktne ,ale to nikdo nevi  Asi je ,ale AG test prijatelnejsi nez falesny PCR  ,sam nevim co bych volil  pokud bych mel rozhodovat mezi temito dvema moznostmi,,,jsem ale odpurce jakehokoliv testovani , je to z hlediska moznosti nakazy nesmysl ,ale proti te bande clovek nic nenadela 

0 Citovat

Razítko ti nikdo na svůj papír nedá, to jsem se ptala :-( to bys asi musel mít někde známý, ale já jsem nikde neuspěla, to si nikdo asi neriskne.

0 Citovat

ještě je tu možnost nechat se zadarmo otestovat antigenním testem a vyrobit si falešné potvrzení o PCR :)

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_cern

Premium nemám, bylo to jen rychlé googlení

0 Citovat

Péťo, prosím jeď! Nenech se odradit. Samozřejmě že sms potvrzení v češtině z antigeního testování je úplně vpohodě. Ty PCR testy nikdo nekontroluje, přítelkyni prostě řekni, že jsi udělal testy i za ní a vpohodě.

Fuerteventura je krásná, určitě vyzkoušej moje oblíbené Bombay Burrito v Coste de Antigua. V Costa Calma nesmíš minout l'aperipizza. Tajným pokladem jsou pláže v La Pared, doporučuju! No a Cofete .... to je prostě krása! Ale určitě lepší 4x4 ;) Hipisáci kteří osquatovali Winterovu Villu prodávaj poctivý zbóžo :)

Hlavně dej vědět, jak jsi dopadl!

0 Citovat

Ale to neni jakykoliv papir ,ale ofiko original  spanelsky, nebo anglicky, ci nemecky formular , pripadne k nemu uredne overeny preklad  ,pak tedy opacne  at mi daji cesky papir ,ktery si necham prelozit ,ale chapu ze je to vse teorie a ta praxe je slozita a silena 

0 Citovat

peternet napsal(a):

Koukám, že by měly platit i rychlotesty. Problém je to datum odletu mezi svátky. Nemocnice ve Frýdku-Místku v těch dnech neprovádí testy.

Dá se test udělat v Katowicích na letišti? A budou fronty?

Dá, nebudou

0 Citovat

Deny napsal(a):

ještě je tu možnost nechat se zadarmo otestovat antigenním testem a vyrobit si falešné potvrzení o PCR :)

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_cern

Premium nemám, bylo to jen rychlé googlení

Takže je to jenom takovej malej podvod :-D

Premium taky nemám :-)

0 Citovat

mikir napsal(a):

Ale to neni jakykoliv papir ,ale ofiko original  spanelsky, nebo anglicky, ci nemecky formular , pripadne k nemu uredne overeny preklad  ,pak tedy opacne  at mi daji cesky papir ,ktery si necham prelozit ,ale chapu ze je to vse teorie a ta praxe je slozita a silena 

Přesně tak, teoreticky je to logický, ale praxe pokulhává, jestli se to někomu podaří, tak se určitě pochlubí, jak na to.

0