Zdravím. 27.12. máme letět z Katowic na Fuertaventuru. Jak to je nyní? Naposledy jsem četl, že chtějí testy až ubytovací zařízení. Teď ale čtu, že už na letišti. Na někdo zkušenosti? A jaké jsou omezení? Nedá se popř. otestovat při příletu? A kolik to bude stát. Moc děkuji.  .

Fuerteventura - vstup, covid, testy

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Na stránkách MZV jsem našla trojjazyčný formulář, tak třeba by někde byli ochotní potvrdit ten. Což jsem taky u některých laboratoří našla. Nevím, jestli od té doby nevymysleli nějaký jiný, přeci jen už je to asi dva týdny, což je v dnešní době pravěk.

Ale s tím antigenem bych to asi neriskla, spíš kvůli aerolinkám

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

[citace="mikir"]

Týká se to spíš návratu z Polska do ČR.

Lukáši prosimtě, kde se píše o karanténě nebo testu z Polska? Na MZV je obecná informace " Červená a barevně neoznačené země (země rizikové) - cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) z pobytu, který přesáhl 12 hodin (nebo 24 hodin pouze z nezbytných důvodů), musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a po příjezdu do ČR absolvovat PCR test nebo karanténu."  a na stránkách konkrétně o Polsku nic o tom není. Dík

0 Citovat

U nás na webu:

Polsko Aktuální cestovní opatření

  • Otevřené hranice: ano, turistické cesty jsou zatím možné
  • Test při cestě tam: zatím ne
  • Test při cestě zpět: ano, maximálně 72 hodin starý + příjezdový formulář
  • Tranzit: možný bez testu, při návratu zpět do ČR ovšem nutné předložit test i při pouhém tranzitu (včetně cesty z letiště)

Na MZV:

Polsko Vysoké riziko infekce!

Vstup do země není omezen.

Po návratu je nutné vyplnit příjezdový formulář a podstoupit test na COVID-19

Pozn.: Od 9. 11. je Polsko zařazeno na seznam států s vysokým rizikem nákazy COVID-19. Cestující (cizinci i čeští občané) tak musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu. Výjimku z těchto povinností mají pendleři; osoby, které pobývaly v rizikové zemi méně než 12h v posledních 14 dnech; osoby cestující z naléhavých zdravotních, rodinných, pracovních důvodů nepřesahující 24 hodin; osoby tranzitující přes ČR. *** Cestování z ČR do Polska je aktuálně bez omezení.

0 Citovat

A teď ještě ten bod ohledně dopravy v mimořádném opatření národní karantény v Polsku od 28. prosince do 17. ledna: 

  • Pro všechny osoby přijíždějící do Polska prostředky hromadné přepravy osob bude platit 10-ti denní domácí karanténa.

 

0 Citovat

Tak zpatky kdyz priletis z cervene zeme  a budes tvrdit ze jsi byl jen  tech 12 hodin v Polsku tak je to pochopitelne podvod , ktery by samozrejme kontrolujici organ musel nejak dokazat   Ve smeru tam mam za to ze  staci jizdenka s datem a letenka a nemusim mit nic ,pripadne kdyz nekdo jede na letiste autem 

0 Citovat

peternet napsal(a):

https://www.katowice-airport.com...uality/103

Tady píšou, že chtějí do Španělska PCR testy. Ale nvm jestli se to týká i Kanárů, tuší někdo?

Už jsme se objednali na Antigení testy v Ostravě na 27. ráno. Tj. 3hod. před tím, než musíme vyjet na letiště.

Jako vabank. Btw, ty pcr testy, nejdou prostě sfalšovat? 😊

 

https://www.canarianweekly.com/p...s-tenerife

Týká se to Kanárů, mají schválené PCR testy, antigenní už neplatí. Zfalšovat si to zkus, každopádně před měsícem mě kontrolovali jak před nástupem do letadla a pak na letišti. Oni dodržují pravidla, byla jsem i svědkem, jak na letišti před bránou si opravdu policie hodně smlsla na Češích co neměli roušky.

0 Citovat

Takže, když přiletím z Francie, Řecko, Madeiry a nestrávim v Polsku víc než 12 hodin, nevidím důvod, proč bych měl mít test nebo karanténu. Nebo se pletu? Co se týká toho polského lockodown u, i samotní Poláci jsou z toho celkem v pasti, protože nic takového, jako organizovaná doprava ( transportem zorganizowanym) není v Polsku definováno.

0 Citovat

Osobně bych v tomto období nikam necestoval, už jen kvůli těm zmatkům, kde a jaký test, a pak ty všemožné zákazy vycházení, zavřené památky a muzea - třeba ve Francii, kde jsem původně chtěl jet, ale kašlu na to. 
Pokud na to máte nervy, prosím, směle do toho... 

0 Citovat

+1, taky jsem to vzdala. Doufám ještě v lyžovačku autem

0 Citovat

Já to nechám ještě vyhnít, max mi propadnou letenky za pár stovek. Spíš jsem chtěla vypadnout pryč, když nebude práce, než sedět jen tak doma :-( , jinak bych asi nikam nejela a čekala, jestli a zda a kdy se situace uklidní.

0 Citovat

mikir napsal(a):

  Polaci by se mohli nechat i podplatit ,nebo pak az na miste,ale to by mohl byt odmitnut vstup do letadla ,,kdovi co se jeste do 27.12. taky muze zmenit 

Ty vole vidět Mikira, jak se pokouší v Katowicích na letišti někoho podplatit kvůli tomu, že nemá test, to musí být k nezaplacení :D :D :D

0 Citovat

Nikdo nemluvil o letisti ,psal jsem o Polacich jako takovych a ti jsou proste kseftari za kazdych okolnosti  i kdyz treba falesny PCR test bych spis  hledal u Ukrajincu  Uprimne na tom letisti je spis otazka, jak moc se vsechny ty nesmyly kontroluji a tam to nikdo nezaruci jiste , napriklad ted jak jsem priletel z Irska  nebyl  v Londyne zadny dotaz ,zadna kontrola  a v Praze se jen zeptali odkud jsem priletel ,kontrola zadna , Samozrejme Irsko je oranzove  a pri minimu letadel vedeli , co priletelo a prestup v Londyne  byl jasny  Zalezi i na letecke spolecnosti mam pocit ze ve Wizz jsou  v tomhle vic prisni nez Ryanair, kdyz nepousteli lidi do letadel do Recka  FR posila pri letenkach upozorneni o pokute 500 euro ,pravdepodobne , kdyz by  nekdo nebyl na tom  danem letisti a vpusten do zeme,

0 Citovat

V létě byli ve Vídni (ryanair) velice přísní ohledně formuláře, který do Řecka musel být, kdo neměl QR kod nebo s ním měl nějakej problém, tak prostě neodletěl. Chtěli ho vidět online, takže kdo ho měl jen třeba jen vytisknutej, měl smůlu. Třeba pak to už zmírnili. Oproti tomu Řekové jen mrkli okem a vůbec to neřešili.

Je to sázka do loterie u těch testů, jestli se v tom bude někdo pořádně rýpat či nikoli.

 

0 Citovat

Ahoj, vy dva jste brácha a ségra nebo manželé?

0 Citovat

A co sem zase napsala špatnýho?

Já nikoho ve falšování testů nepodporuju, jen aby si prostě někdo nemyslel, že je všechno jednoduchý.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

[citace="mikir"]

  Polaci by se mohli nechat i podplatit ,nebo pak az na miste,ale to by mohl byt odmitnut vstup do letadla ,,kdovi co se jeste do 27.12. taky muze zmenit 

Ty vole vidět Mikira, jak se pokouší v Katowicích na letišti někoho podplatit kvůli tomu, že nemá test, to musí být k nezaplacení :D :D :D

[/citace]

By si mohl cast karantény odsedet v CPZ.... Zase nezbývá než se smát,jeho neustálym vykrikum,jak každá restrikce je jako z doby komunistů,ale kdykoliv se mu hodi s něčím vyjebat,tak to bez mrknutí oka udela,tedy typické myšlení vychcanku z doby před 89'.

0 Citovat

Jasne eremi  ,ti  prumerni po 89 s nicim nevyjebavaji ,restrikce kdy nemam chodit ven od 23  vecer do 5 do rana a od 5 rano do 23  mam chodit jen do prace a do potravin  atd  co jsou vyjimky ,ovsem vsechny obchody muzou byt otevrene  to pochopili jen ti nadprumerni -))   A to jsem nevedel ze uz neni doba komunistu ,kdyz jsem sledoval  vynikajici grotesku schvalovani statniho rozpoctu Uz se tesim na utery, jak budou schvalovat prodlouzeni nouzoveho stavu, to bude dalsi groteska -))

0 Citovat

No, moc jste mě nepotěšili. :)

Jako jak říkám, na letiště to máme 40 minut a letenky můžeme zrušit i těsně před odletem (a stejně mám teď na Wizzu snad 25 tisíc v kreditech, tak i kdyby to propadlo, tak budu mít stejně kumšt to prolétat, protože i na Airasia mám dalších 20tis).

Takže zkusím v pondělí obvolat a zajistit PCR test legálně, když ne, tak to zfalšuju a zkusím. Pak dám vědět. Z Kanárů, z domu nebo z vazby :)

0 Citovat

Cestovatelka28 napsal(a):

https://www.canarianweekly.com/p...s-tenerife

Týká se to Kanárů, mají schválené PCR testy, antigenní už neplatí. ...

Toto se ale týká Tenerife, kde mají obecně zpřísněný režim.

 

0 Citovat

Osobně bych v nejbližších týdnech dával maximálně africké Švédsko, kde pro ně covid neexistuje. I v tom Mexiku to pomalu začíná smrdět a vánoční nebo novoroční lockdown může přijít cobydup.

0 Citovat

Par detailu jestli chces jet pres vanoce na Kanary. Vysledek testu musi byt v anglictine ci spanelstine a kontroluje se to na letisti, coz naprikad Spadia u antigennich testu nenabizi a nedela, neni zadny certifikat. Hned u odbaveni zavazadla se to kontroluje, jmeno cislo pasu, vysledek testu.

Obetuj 1500 udelej si PCR test s certifikatem do cca 24 hodin ti to prijde. Chodi to vetsinou mezi 21:00 az 23:00 v den testovani. Druhy den muzes letet, kde chces.

Podminky jsou zde:

https://www.canarianweekly.com/p...s-answered

 

0 Citovat

dolphi napsal(a):

Par detailu jestli chces jet pres vanoce na Kanary. Vysledek testu musi byt v anglictine ci spanelstine a kontroluje se to na letisti, coz naprikad Spadia u antigennich testu nenabizi a nedela, neni zadny certifikat. Hned u odbaveni zavazadla se to kontroluje, jmeno cislo pasu, vysledek testu.

Obetuj 1500 udelej si PCR test s certifikatem do cca 24 hodin ti to prijde. Chodi to vetsinou mezi 21:00 az 23:00 v den testovani. Druhy den muzes letet, kde chces.

Podminky jsou zde:

https://www.canarianweekly.com/p...s-answered

Ten článek ale řeší Tenerife. Tam je přísný režim. My letíme na Fuertaventuru.

A mi nejde o 1500, ale o možnost otestování se mezi svátky.

Takto, zítra cinknu do cestovek, co se specializují na Kanáry a ti by měli poradit. Ale podle všeho to vypadá, že ten test zdarma bude stačit.

A btw, žádné zavazadle neodbavujeme. A s elektronickou letenkou dojdeme až k bráně, tzn. zkontrolovat nás může max. letecká společnost (Wizz).

0 Citovat

Pro me za me delej si co chces, ja letel vcera z KTW na kanary. 

0 Citovat

dolphi napsal(a):

Pro me za me delej si co chces, ja letel vcera z KTW na kanary. 

Na Tenerife nebo Fuerta? 

Protože pokud na Tenerife, tak vedeme zbytečnou diskuzi.

0 Citovat

peternet napsal(a):

[citace="Cestovatelka28"]

https://www.canarianweekly.com/p...s-tenerife

Týká se to Kanárů, mají schválené PCR testy, antigenní už neplatí. ...

Toto se ale týká Tenerife, kde mají obecně zpřísněný režim.

[/citace]

Antigenní testy už neplatí na žádném ostrově, protože jim to ústavní soud v Madridu zamítl.Tady je zdroj; https://www.canarianweekly.com/p...igen-tests

0