Ahoj! Chtěla jsem se zeptat, jestli máte zkušenost někdo s koupí letenky pro nenarozené dítě - u jaké společnosti je to třeba možné? Ráda bych koupila na září a vim ze infant mi "bude sedet na kline", uz jedno mimco mam a zkusenosti od narozeni mraky a vim jak to vse probiha a co to obnáší, jen druhe se narodi v breznu a ja samozřejmě nevim kdy - neznam datum narozeni ani RČ, a neznam ani jmeno (pohlavi je překvapení). Mate nekdo zkusenost jestli je problem zmenit u infanta udaje po narození/před odletem, pripadne dokoupit infanta za stejnych podminek po narození? U ruznych leteckych spolecnosti se plati za infanta i leckdy vic, nez je cena dospeleho sedadla, prestoze na něj nárok nemá, tak abych pak nebyla prekvapena z ceny. A jde to vubec nekde? Diky moc za radu.   .

Koupě letenky pro nenarozeneho infanta

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ahoj! Chtěla jsem se zeptat, jestli máte zkušenost někdo s koupí letenky pro nenarozené dítě - u jaké společnosti je to třeba možné? Ráda bych koupila na září a vim ze infant mi "bude sedet na kline", uz jedno mimco mam a zkusenosti od narozeni mraky a vim jak to vse probiha a co to obnáší, jen druhe se narodi v breznu a ja samozřejmě nevim kdy - neznam datum narozeni ani RČ, a neznam ani jmeno (pohlavi je překvapení). Mate nekdo zkusenost jestli je problem zmenit u infanta udaje po narození/před odletem, pripadne dokoupit infanta za stejnych podminek po narození? U ruznych leteckych spolecnosti se plati za infanta i leckdy vic, nez je cena dospeleho sedadla, prestoze na něj nárok nemá, tak abych pak nebyla prekvapena z ceny. A jde to vubec nekde? Diky moc za radu. 

0

Hodně inteligentní dotaz. Asi bych začal tím odkud a kam potřebuješ letět. 

 

0 Citovat

To se taky jeste nevi.-)

0 Citovat

A jsi už v tom, nebo jsi to jen nedostala?

0 Citovat

Padrino já ti snad koupím aspoň tu letenku do Ostravy. Třeba tě to na chvilku hodí do klidu. Ve Stodolní zapomeneš na útrapy necestování a všechny tvé já tam najdou útěchu v drogách, chlastu, politickém smýšlení, sexuálních orgiích atd. Jen kdyby bylo otevřeno. 

0 Citovat

Tak já pisatelce normálně poradím. A vy se styďte. 

U řady společností vč. nízkonákladových to samozřejmě není dodatečně problém, vyzkoušeno osobně nebo co vím od známých rovněž. Tedy... Nevím, zda se něco za poslední léta nezměnilo, ale proč by. Teď koukám na pegasus a tam je to stále stejné. Zaplatíš fix cenu. 

0 Citovat

Co není problém? Vzít infanta nebo za něj zaplatit? My nevíme, co má pisatelka za lubem, zda long haul nebo tady nějaký přískok, legacy aerolinku a případně jakou nebo low cost dopravce. Každý to má přece trochu jinak. Nebo si bude vybírat cíl podle poplatku? Tak pak by mohla létat třeba s LH, tam jsou na vnitroněmeckých linkách infanti zdarma... 

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

Tak já pisatelce normálně poradím. A vy se styďte. 

U řady společností vč. nízkonákladových to samozřejmě není dodatečně problém, vyzkoušeno osobně nebo co vím od známých rovněž. Tedy... Nevím, zda se něco za poslední léta nezměnilo, ale proč by. Teď koukám na pegasus a tam je to stále stejné. Zaplatíš fix cenu. 

Tak tato odpověď tazatelku jistě potěšila.Tolik cenných informací snad ani nečekala. Tiše se stydím...

0 Citovat

Moc nerozumím těm hejtům a odpovědím svědčícím o bezbřehé inteligenci lidstva. Minimálně to svědčí u některých o tom, že asi nemáte k tomu tématu co říci a nemáte nic lepšího na práci :) To je smutné...za 2 střízlivé reakce naopak moc děkuji.

Konkrétně bychom rádi napřímo ideálně do Portugalska (tzn. předpokládám kvůli ceně TAP nebo Aegean Airlines) nebo i do Španělska (tam pokud vím napřímo létá jen Vueling, Ryanair, Iberia a pak Czech a jejich Smartwings), kde nám letos (překvapivě) všechny lety zrušili z důvodu covid.

Ano, je mi jasné jaké cenové podmínky jsou jak u low cost, tak i třeba u Qatar a Emirates, když jsme s infantem letěli - nízkonákladovka je určitě něco jiného, než když se letí do zámoří nebo s cestovkou. Vše se to vztahuje ale pouze na okamžik zakoupení letenky a pak se za změnu údajů platí. Emirates kamarádce například nabídli možnost zakoupení infantí letenky až dodatečně (stejně jako tenkrát myslím Air France), u Wizz to vůbec nešlo - infant se musel dokoupit vždy již při nákupu letenky pro dospělého a dodatečně změna nelze (ani za standartní admin poplatek 2*45 EUR, který za změnu mají). Technicky by to ale pro leteckou společnost problém být neměl - dítě na klíně žádné místo navíc nezabere... Když jsme před časem ale po zakoupení potřebovali změnit u infanta údaje myslím u Ryanair, změna byla možná, ale pouze za cenu vyšší, než nové "neakční" letenky - museli jsme koupit novou, jelikož přítel naťukal blbě datum narození. Takže my jsme letěli za 900 na vlastním sedadle a dítě letělo za 3500 na klíně. Nu co se dá dělat. Tomuto bych se právě ráda vyhla (nebo s tím alespoň počítala), a proto sbírám KONKRÉTNÍ ZKUŠENOSTI Z REÁLNÝCH NÁKUPŮ. Ráda bych koupila letenky teď a ne až v sezoně, kdy budou stát 2x tolik.

Pomohou jakékoli recenze na nízkonákladovky po Evropě, ale i standartní evropští dopravci. Děkuji moc :)

0 Citovat

Mikirova ségra?

0 Citovat

To bude zajímavé, beru si popcorn...

0 Citovat

KONKRÉTNÍ ZKUŠENOSTI Z REÁLNÝCH NÁKUPŮ

tak takych asi vela nebude, ked ani pohlavie neviete, tym padom ani meno ...

datum narodenia sa da fixnut vramci povedzme preklepu, ale menit meno prip. pohlavie na este nejakej 5 korunovej letenke...

Ako citam, tak infant sa da dokupit "telefonicky" u Wizz, lenze lacne to nebude

 

0 Citovat

Právě. U Air Fr. tenkrát to taky nebylo levné, ale šlo to - u Wizz před 2 lety to vůbec nešlo, tak toto je novinka :) Děkuji za reakci. Když nedostanu tip zde, holt to obvolám a zjistím si...

0 Citovat

Obecné bude platit asi toto: kupovat pouze napřímo a ideálně přes telefon. Následnou změnu pak řešit také telefonicky. Infanta koupit hned, samostatně to u mnoha společnosti nelze a stejně se to pak musí parovat. Poplatek za následnou změnu nebude moc. Cenovou politiku nemá cenu řešit, protože nikdo netuší kam a za jakých podmínek se bude moct za 9 měsíců létat. A obecně i s kým. Jinak předpokládám, ze už je ověřeno, že nebude více kusů. 

0 Citovat

Tohle jsem řešila v létě...prcek se měl narodit až na podzim, ale lákaly mě letenky u wizzu za 10euro a flex za 1euro...tak jsem letenky nakoupila i pro mrně, se špatným datumem narození. Kdyžtak zkusím změnit pak na infolince, nebo to necham tak. My ale pohlaví věděli, takže jméno je správně. Když nevíte pohlaví a jméno, neumím si to představit. Jen pak dodatečně přes infolinku po narození, a nebo pro něj koupit letenku jak pro dospělého + přikoupit možnost vepsáni jména později, ale to má tuším jen Wizz...

0 Citovat

Jinak celý ten postup mi přijde strašně komplikovaný. Nebylo by jednodušší si najít ideální termín, nejlevnější aktuální cenu a pak tam zavolat a domluvit se na infantovi? Reálnou zkušenost s nákupem letenky pro nenarozeného infanta tu moc lidí mít nebude.

0 Citovat

No já nevím, školy nemám, zkušenosti taky ne, ale je to nutné a rozumné kupovat nějaké letenky takhle před porodem, když ani netušíš, co bude po něm (chraň tě pánbu před vším zlým), jestli vůbec budete moci cestovat, a jak píše Tonic - nevíš datum, nevíš jméno, nevíš nic. Ty letenky, když je budeš kupovat za půl roku nebo za rok, nebudou pětkrát dražší, budou třeba i levnější, budou zase jiné spoje, jiné termíny, pár korun tě zabije? ... já bych se na to teď vykašlal. Nepřihlížeje k věčné otázce - proč vlastně tahat novorozence po všech čertech??

0 Citovat

A co otec, toho víš?

0 Citovat

Cestování s infantem neotvírat :)

0 Citovat

Děkuji moc, 

bude jen jeden kousek -to je jediná jistota.  Pokud má Wizz možnost zakupení pozdějšího doplnění, tak to je pro mě cenná konstruktivní informace, děkuji moc za ni. Já si právě myslím, že když u nějaké nízkonákladovky to koupím s pravděpodobným jménem a termínem a budu chtít změnit, bude to problém, resp. za nějaký supervýhodný admin poplatek (konkrétně ten Wizz má 90 EUR za obousměr, Ryanair 250 EUR apod ...).

0 Citovat

Tak jméno a pohlavi je 50:50, datum narozeni se dá taky fixnout. Hlavně nekupovat pro infanta letenku pro dospělého. S tím by byl největší problém. Já bych navrhoval koupit dvě infanti letenky, tím pádem bude sedět jméno a datum narození řešil pak opravou dle skutečnosti.

0 Citovat

Děkuji, už jsem se poučila :) Můj první a poslední příspěvek tady po těch xletech na fóru, kdy jsem vždy našla odpovědi na vše, kromě této problematiky, která se zdá být tabu...

floodland napsal(a):

Cestování s infantem neotvírat :)

0 Citovat

No je pravda, že dospělých "do počtu" nás poletí dost, takže koupit dvě infantní letenky na dvě různá jména (datum narození u většiny společností vyplňuje až dodatečně) je elegantní a možná i nejlevnější a nejméně "problémové" řešení... které mě vůbec netrklo...

floodland napsal(a):

Tak jméno a pohlavi je 50:50, datum narozeni se dá taky fixnout. Hlavně nekupovat pro infanta letenku pro dospělého. S tím by byl největší problém. Já bych navrhoval koupit dvě infanti letenky, tím pádem bude sedět jméno a datum narození řešil pak opravou dle skutečnosti.

0 Citovat

PS s koupí "dospělé" letenky pro infanta mám dobrou zkušenost, a to (paradoxně) právě u RA (kde se vše platí vlastní krví). Koupila jsem dospěláckou akční, takže to bylo ještě levnější než infantí a hlavně jsme chtěli vzít do letadla autosedačku aby měl vlastní sedadlo. Takže jsem ten požadavek na změnu pak psala přes chat (a ani nedoufala) a změnili mi to a nebyl problém... tak možná jen štěstěna a je to o tom, kdo tam zrovna na chatu sedí.

floodland napsal(a):

Tak jméno a pohlavi je 50:50, datum narozeni se dá taky fixnout. Hlavně nekupovat pro infanta letenku pro dospělého. S tím by byl největší problém. Já bych navrhoval koupit dvě infanti letenky, tím pádem bude sedět jméno a datum narození řešil pak opravou dle skutečnosti.

0 Citovat

Jo, Wizz to má. Je to služba flexible travel partner a stoji to cca 10euro/jeden směr. Koupila bych mu letenku jak pro dítě 2-11, a jméno a datum narození přidala po porodu. Někde jsem ještě vyčetla info, že když chceš sedadlo pro infanta, je možné mu koupit letenku pro dítě a pak do jména vypsat infant a do příjmení jeho celé jméno, a mělo by to být ok. Kdyžtak si to ještě prostuduj u wizzu. A z chlapú tady si nic nedělej😀, já taky chci cestovat s prckem, nejbližší letenky mám na březen a to mu budou 4.měsíce, mám to s flexem, takže to případně posunem... (s prvním jsem taky lítala odmalička a vytvořila si z něj parťáka na cesty...a...v letadle nebrečel, neječel, ani nekopal do sedačky atd (kojila jsem co to šlo😀, když byl větší tak jsem se mu věnovala co nejvíc, sice jsem po letu byla k.o.já, ale spolucestující byli spokojení, že je klid, a já taky, že někam cestujem). Když už byl "větší", cca od dvou let, jsem s ním lítala sama na Madeiru, Azory atd, vždy se 2.přestupy a pohoda....teď to plánuju taky...

0