Zatím se o očkovacích průkazkách jako o způsobu, jak se vyhnout testům či karanténě, moc nemluví. Respektive pouze teoreticky. Budu rád, když sem budeme shromažďovat aktuality.  .

OČKOVACÍ průkaz jako propustka k cestování

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Policajt je u nas doma sproste slovo🤮.

0 Citovat

Ten zákaz vycházení se nevztahuje na návrat do trvalého bydliště.

0 Citovat

Neměl by se vztahovat, ale nám v práci dávaj potvrzení, že jedem dom, protože tady to prostě policajti řeší, já mám třeba trvalý bydliště úplně jinde, než pracuju a momentálně bydlím. 

Oni ho chytli, jak jel pro ni do práce, což je podle nich na flastra, nezájem, že ona se z práce jinak dom na vesnici nedostane.

0 Citovat

Já zase považuji za naprosto zbytečného Andreje...

https://www.novinky.cz/domaci/cl...e-40348043

0 Citovat

Zajímavý rozhovor jak to dělají v Izraeli. Momentálně nejlepší na světě v přepočtu na obyvatele a aplikovaných vakcín. 

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...domaci_vlc

0 Citovat

baca12 napsal(a):

wow, cesi valia, zaockovanych uz cez 100tis ludi vs cca 8tis na svk

 

Dado, nejaké staré údaje máš. Posledné číslo čo vidím je okolo 55000 na Slovensku, takže prvé percento prekonané:)) sme na tom percentualne veľmi podobne

0 Citovat

A ozaj, som pozeral o riadok nizsie (pribudlo).

Tak potom ideme podla planu :) 

0 Citovat

Hehe a takto vznikaju dezinformacie a konspiracne teorie :)

0 Citovat

Dobrý den, prosím o zobrazení této stránky. Pomůžete mi tím k zápočtu na VŠ. DĚKUJI

https://vietnamzjihunasever.wordpress.com/

0 Citovat

Vysledok weekendoveho rokovania vlady.

"Certifikát platí od 27. januára. Testovanie sa nebude konať len počas víkendu, ale trvať bude od zajtra (18. januára) do 26. januára. Zároveň bude od 27. januára povinný pre cestu do práce alebo prírody certifikát o negatívnom teste na ochorenie Covid-19."

A vy sa tu stazujete na svojho Andreja ...

 

0 Citovat

A dnes sa na antigenovy test neda objednat cez ofic.web

0 Citovat

Este dodam

Bez absolvovaného testu na koronavírus nemôžete:

- ísť na cestu za účelom vycestovania do zahraničia a tiež naspäť

0 Citovat

Uz to tu nekdo zminil  Ustavni soud ,,, taky je reseni najit na Matovice kompromitujici material aby musel odstoupit 

Ale ono bude hur,uz jsem psal ve vedlejsim vlakne  ,polovina  zdravotnickeho peresonalu v Nemecku odmita ockovani 

Ten duvod asi nebude tak bezvyznamny ....

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Včera dostal manžel kolegyně z práce málem pokutu za to, že pro ni jel kolem 22hod. do práce, protože se nemá, jak dostat domů takhle večer, řidičák nemá, bus už nejezdí, to jsem si myslela, že takový kraviny u nás neřeší... prej vyloučeno, aby pro ni jezdil.

v JAR nas v 9 vecer zastavila na dalnici pred Johannesburgem policejni blokada s tim, ze nas oficialne nesmi pustit dal, protoze je uz zakaz vychazeni. Odstavovali auto za autem a bylo tam nastoupeno asi 20 lidi v biochemickych oblecich a testovali lidi. Nakonec nas pustili, ale asi jen protoze jsme byli turisti. Za nenoseni rousek a poruseni zakazu vychazeni tam hrozi az 6 mesicu odneti svobody a mastna pokuta. Tolik jen, jak to funguje i jinde ve svete.

0 Citovat

Budeš v práci spát. Nějaké další otázky?

0 Citovat

Je smutné vidět cestovatele na cestovatelském portálu, který si nevidí dál, než za špičku svého nosu. V tolika zemích jsou horší lockdowny a lidé tam asi nějak žijí dál, že ano? Nebo nevidím žádné zprávy o revolucích a hladomorech. Ale ČR je prostě nejhorší, viď Aluško? 

0 Citovat

Já jsem někde psala, že je to tady nejhorší? Už nemůžu napsat ani poznatky z mýho okolí, to se nesmí? Ok, mažu to, nemám potřebu, aby se do mě někdo navážel, aby mi někdo vnucoval, že někomu něco závidím, jenom proto, že napíšu, co jsem viděla, slyšela?  Mrzí mě to, jak se tady pořád o něčem hádáme, jen proto, že má každej jinej pohled na věc, tak je závistivec, tupej, protože je pokladní, tak je méněcenej? Já tu práci dělám proto, že mě baví, ne že musím, mohla bych být klidně zavřená v laboratoři, ale nechcu, chcu bejt mezi lidma, mám to ráda. Jo su od přírody pesimista, to se asi nezmění. Tak se tu mějte hezky.

0 Citovat

Já ani netušila, že jste pokladní a upřímně je mi to úplně jedno. Pište si co chcete, kde chcete, nikdo vám nic nezakazuje. Mě jen baví poukazovat na demagogii, zaslepenost a vytrhování faktů z kontextu.

0 Citovat

eva.vaver napsal(a):

Já ani netušila, že jste pokladní a upřímně je mi to úplně jedno. Pište si co chcete, kde chcete, nikdo vám nic nezakazuje. Mě jen baví poukazovat na demagogii, zaslepenost a vytrhování faktů z kontextu.

Neupozorňujete na žádnou demagogii (a vy si snad myslíte, že to věčné obviňování a urážení tady v diskuzích není demagogické?), jenom tvrdíte, ať jsme tu rádi za ty sračky, co tu máme, že jinde jsou sračky i větší. To, že někde zavádějí totalitní praktiky, neznamená, že tady budeme držet hubu. Jestli chcete jenom suchá čísla a nařízení, jděte na stránky statistického úřadu, ne na diskuzní fórum.

0 Citovat

že by? happy days for CL!

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Neupozorňujete na žádnou demagogii (a vy si snad myslíte, že to věčné obviňování a urážení tady v diskuzích není demagogické?), jenom tvrdíte, ať jsme tu rádi za ty sračky, co tu máme, že jinde jsou sračky i větší. To, že někde zavádějí totalitní praktiky, neznamená, že tady budeme držet hubu. Jestli chcete jenom suchá čísla a nařízení, jděte na stránky statistického úřadu, ne na diskuzní fórum.

Copak s vámi se dá diskutovat? Spoustu uživatelů (niemandos, eremi, Leoš Literák, Jarda, Proky, Petr, tonic, Libor_S) vám tu hází tunu argumentů, ale je to úplně k ničemu. Vy si jedete pořád to svoje jako negativní kolovrátek bez jediného věcného příspěvku.

0 Citovat

eva.vaver napsal(a):

[citace="Alena Svobodová"]

Neupozorňujete na žádnou demagogii (a vy si snad myslíte, že to věčné obviňování a urážení tady v diskuzích není demagogické?), jenom tvrdíte, ať jsme tu rádi za ty sračky, co tu máme, že jinde jsou sračky i větší. To, že někde zavádějí totalitní praktiky, neznamená, že tady budeme držet hubu. Jestli chcete jenom suchá čísla a nařízení, jděte na stránky statistického úřadu, ne na diskuzní fórum.

Copak s vámi se dá diskutovat? Spoustu uživatelů (niemandos, eremi, Leoš Literák, Jarda, Proky, Petr, tonic, Libor_S) vám tu hází tunu argumentů, ale je to úplně k ničemu. Vy si jedete pořád to svoje jako negativní kolovrátek bez jediného věcného příspěvku.

[/citace]

Možná nečtete pozorně. Jsem pro očkování seniorů. Nejsem pro hysterické uzavření celé společnosti. Nejsem proto očkovat lidí, kteří si mají vybudovat vlastní imunitu (nebo ji už mají).  Jsem pro to, aby cíl bylo jenom sražení úmrtnosti na úroveň chřipky - o tom by měli rozhodnout lékařské kapacity. Navrhovala jsem otevření maloobchodů za stejných podmínek, jaké mají supermarkety. Navrhovala jsem otevření galerií, muzeí, zámků nebo hradů s tím, že v místnostem bude příslušný počet lidí a bude se větrat. Nesouhlasím s tím, že všude musí být hygienická pohotovost jako v nemocnici. Pokud vím, tak hlavní nebezpečí nákazy je, pokud jste s nakaženým v jedné místností víc než čtvrt hodiny. Pokud teda všude chceme hygienické podmínky jak někde na JIP, tak bysme měli zavřít i ty supermarkety a MHD a většinu kanceláří a továren. Pokud to někomu přijde nerealizovatelné nebo nepřijatelné, tak prosím, dá se o tom diskutovat.

0 Citovat

@Aluska  nic si s toho nedelej  a pis klidne sve nazory dal , ja tu treba schytal sodu ,ze jsem si dovolil  srovnat praci kamionaka s lekarem a pritom to ti mi kritici vubec nepochopili jak jsem to myslel , protoze kdyz budou prazdne regaly v obchode  tak ty nebudes mit koho kasirovat a ten lekar si nepujde koupit ani svacinu ,protoze tam nic nebude 

Porad se utahujou srouby  vetsina zemi uz vyzaduje testy ,ktere neustale kritizuju , protoze 72 hodin pred odjezdem do nejake zeme muzu mit  razitek a QR kodu kolik chci a pritom muzu byt uz klidne pozitivni , stejne je to  ,kdyz prijedu a  staci mi test do 5 dnu po prijezdu ,opet za tu dobu muzu nakazit x lidi ...  neni to nic jineho nez tahani penez lidem s kapsy 

A Slovensko uz je s celoplosnym ockovanim nepresnych AG testu uz totalne k smichu ,kdyby to nebylo spis k placi ,jaci jsou tam ve vedeni  lide 

A staci kouknout na Izrael nebo na jinou zem kde byl nejprisnejsi  lockdown a  je tam snad Covid zlikvidovany ? Neusatale  pripominani nekterych ,at se podivame na okolni  zeme ze je to tam prisnejsi je nesmyl , co mi je potom ? Kdyz nekdo bude skakat pod vlak tak ho mam napodopit nebo co ? 

Ani to ockovani neni vselek jak se ukazuje a chte nechte to i priznivci ockovani musi priznat , s rouskama totez 

Tak se nenech odradit urazkama na jiny nazor v Rakousku protestovalo 10 tisic lidi proti vladnim opatrenim  ,v Nemecku pulka zdravotniku odmita ockovani , nektere zeme ,bohuzel uz jich zbylo jen par ,nevyzaduji  pri vstupu test  i kdyz tam jina opatreni maji ,ale je videt ,ze se to da delat tak nejak normalne a lidsky 

Porad se tu i jinde ohaneji seniorama ,ja senior jsem  a na vetsinu tech blbosti kaslu , rousku si nasadim jen kvuli toho ,protoze na pokutu nemam , test mozna budu  muset podstoupit  ,jestli budu chtit letet a nenajdu zpusob  jak se tomu vyhnout a ockovat se jen tak brzo nenecham  ,jestli vubec , proti chripce jsem se taky nikdy neockoval 

Vsem jde o to zit normalne at jsme na kterekoliv strane te barikady .ale kazdy si to musi vyhodnotit  sam a  stat i za opacnym nazorem  ja nazor nemenim  jsem ke kazdemu slusny , ale kdyz me bude nekdo nutit k necemu co povazuju za nesmysl  ,tak jen tak snadno neustoupim , v CR nema jasne argumenty ani Babis ,ani Blatny ani Prymula co by nejradeji pustil lidi 15 km od baraku  a jeste pritvrdil , nekteri fanatcici jako Flegr a spol jsou jeste horsi ,...A proti takovym je treba se vymezit

0 Citovat

Pořád mne fascinuje, jak si někdo myslí, že na COVIDU stát rýžuje strašný prachy. Proboha kde? 

0 Citovat

floodland napsal(a): Pořád mne fascinuje, jak si někdo myslí, že na COVIDU stát rýžuje strašný prachy. 

Oni neasi...

0