Zatím se o očkovacích průkazkách jako o způsobu, jak se vyhnout testům či karanténě, moc nemluví. Respektive pouze teoreticky. Budu rád, když sem budeme shromažďovat aktuality.  .

OČKOVACÍ průkaz jako propustka k cestování

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

No stát asi, teda určitě, ne. U různých subjekteů, přímo či nepřímo napojených na lidi ve vedení státu, bych už tak kategoricky jistý nebyl.

0 Citovat

Náš stát vesměs řídí jeden muž a ten na tom tratný rozhodně není... Ale kdo chce kam....

0 Citovat

@Jaroslav: Není tratný, ale zároveň mu tohle všechno rozhodně uškodí u voleb a on to moc dobře ví. Na jedné straně lidí naštvaní na restrikce, na druhé straně lidi naštvaní na laxnost vlády, která způsobila druhou vlnu a ve výsledku jsou naštvaní už fakt všichni. Takže jestli si myslíte, že si Bureš nějak v pandemii libuje... těžko

0 Citovat

Zabedněnost některých jedinců je opravdu neskutečná. To by musel mít někdo veškerý portfolio ve farmacii, aby se to vyplatilo. Jinak je to jak pro majitele, tak pro stát jenom černá díra, kde mizí peníze. 

0 Citovat

Žádná vláda z pandemie neprofituje. Stačí se podívat na USA. Kdyby nepřišel COVID, tak má Donald dávno další volební období v kapse. 

0 Citovat

Farmaceuticky prumysl je nedozirna pokladna obrovskych zisku , jednou jsem vezl kamionem  z Irska do Italie neco ,preprahal jsem naves  v Anglii vyfasoval papiry a jel , zdalo se mi divne , ze jsem  v horskych oblastech predjizdel celkem lehce jine kamiony  a kdyz jsem otevrel u rampy v  jedne farmaceuticke firma na jihu Italie naves ,zjistil jsem ,ze tam je mala bedna  neceho ,,,jedna,,, co to bylo nevim ,  ,,neprisluselo mi to hodnotit, ale ten kdo si dovolil poslat defakto prazdy kamion pres pul Evropy  to nedelal jiste zadarmo ,nedlouho potom me firma propustila ..z duvodu  ze nema praci ,, podle meho to souviselo s tou zasilkou ,aby zametli stopy 

A co myslis ze se asi deje v dobe Covidu , kolik lidi bude zainteresovanych na vakcine ,kolik lidi na testech ,na rouskach a jejich prijmy jsou i prijmem statu ,je to stejne jako kdyz  se stat tvrdosijne brani prechodu na Euro  i kdyz by ho CR klidne mohla prijmout,  jenze kurz  plus minus treba jednou za 25 a podruhe za 28 a zase naopak  se hodi tem, co obchoduji v milionech a miliardach  a obchod s Covidem neni o nicem jinem  

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Mrzí mě to, jak se tady pořád o něčem hádáme, jen proto, že má každej jinej pohled na věc, tak je závistivec, tupej ...

a nezabudni na konspirator a antiwaxer :) 

Nerob si z toho tazku hlavu, "protistrana" ma sice tonu argumentov, ale vecsina je len konstatovanie danneho stavu, vyjadrenia co dalej (ako napisala prave Alena) sa od nich nedockas. 

A uz ked sme pri protistrane, tak minuleho roku tu mala aj takyto komentar ( ... a ze ty si vraj len blba pokladnicka :D)

"Jen tak na okraj, v Česku je zrovna chřipková epidemie s tím, že v zemi je na 100 000 obyvatel nakaženo 1865 a zemřelo 12 lidí. Chápu, že chřipka nezní tak senzačně, ale reálně je pro našince mnohem nebezpečnější než virus se kterým se setká promile z nás tady a jestli vůbec..."

 

0 Citovat

Vidím Mikire, že máš opravdu těžký život....

0 Citovat

A to som myslel, ze mikir uz neprekvapi :)

0 Citovat

Teď, když jsi to mikire provalil, půjdou i po tobě.  

0 Citovat

wooooohhaaaa! irskej mozkovej trust tomu nasadil korunku :D :D :D

0 Citovat

voughne napsal(a):

Nerob si z toho tazku hlavu, "protistrana" ma sice tonu argumentov, ale vecsina je len konstatovanie danneho stavu, vyjadrenia co dalej (ako napisala prave Alena) sa od nich nedockas. 

Absolutně nikdo na světě neví, co bude dál ;) Svět už se nemusí nikdy vrátit do stavu před covidem. Nebo může klidně úplně plnohodnotně po proočkování, promoření a vytvoření obranných látek. Nebo přijde horší pandemie. Nebo mikira unese MI6 za to, co právě napsal. Kdoví...

0 Citovat

Mikir undese Cowleyho z MI6 a pošle jej ryanem do vyhnanství na Kanárech. Za to, jak ho Cowley nechal v roce 79 vyrazit za únik informací i přepravě ostatků ufona do italské fabriky

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Absolutně nikdo na světě neví, co bude dál ;) Svět už se nemusí nikdy vrátit do stavu před covidem. Nebo může klidně úplně plnohodnotně po proočkování, promoření a vytvoření obranných látek. Nebo přijde horší pandemie. Nebo mikira unese MI6 za to, co právě napsal. Kdoví...

Troufám si tvrdit, že svět už se NIKDY nevrátí do stavu před covidem, NIKDY už nebude stejný jako předtím, protože nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Stopa covidu (a čehokoliv dalšího) už tady navždy bude a bude ovlivňovat budoucí dějiny. My, tady a teď, se jen můžeme snažit - jestli chceme -, aby se stav světa PŘIBLÍŽIL stavu před covidem, aby ty rozdíly a dopady byly co nejmenší. A pokud jde o cestování, přirovnal bych to k situaci před 11. září a po něm.

0 Citovat

@mirjur:  Jo, to je klidně možný. Já tím chtěl říct, že nechápu, proč po "naší straně barikády" chce ta názorově "druhá strana barikády" nějaké odpovědi na to, co bude dál, když minulý rok ukázal, že nelze odhadnout vůbec nic. Ale to neznamená, že budu mít PTSD z lockdownu.

@Bič boží: Třeba je to promlčený jako zprávy o UFO, co teď zveřejňuje Pentagon :D Ale raději bych mu doporučoval nasadit si alobalovou čepičku na hlavu a sdílet to, co nejvíce to jde, než ho smažou.

0 Citovat

Já teda s mikirem souhlasím v tom, že stát jako celek z covidu neprofituje, ale část politiků a jejich známých ano - kvůli propojení politiky a byznysu. To snad ani není žádná konspirace. Ona část té špíny ještě vypluje na povrch, o části se nedozvíme.

0 Citovat

Je fakt, že ten příběh o zásilce do Italie vysvětluje mnohé Mikirovy komentáře....

0 Citovat

mirjur napsal(a):

[citace="Jarda"]

Absolutně nikdo na světě neví, co bude dál ;) Svět už se nemusí nikdy vrátit do stavu před covidem. Nebo může klidně úplně plnohodnotně po proočkování, promoření a vytvoření obranných látek. Nebo přijde horší pandemie. Nebo mikira unese MI6 za to, co právě napsal. Kdoví...

Troufám si tvrdit, že svět už se NIKDY nevrátí do stavu před covidem, NIKDY už nebude stejný jako předtím, protože nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Stopa covidu (a čehokoliv dalšího) už tady navždy bude a bude ovlivňovat budoucí dějiny. My, tady a teď, se jen můžeme snažit - jestli chceme -, aby se stav světa PŘIBLÍŽIL stavu před covidem, aby ty rozdíly a dopady byly co nejmenší. A pokud jde o cestování, přirovnal bych to k situaci před 11. září a po něm.

[/citace]

Tak pochybuju, že na věčnost zůstanou PCR testy pro cestovatele. To by to celý turistický sektor mohl zabalit. Za nějakých podmínek si umím představit testy ze slin. Jenže testovat takhle dalších pět deset let na covid mi taky přijde neekonomické.

0 Citovat

@Alena Svobodová: Wow, to je novinka. A co třeba zemědělství a Bureš a Toman? Agrofert, řepka, dotace, vyšetřování Evropské komise, linka na toasty v Penamu, atd. Všichni o tom ví a beztak má ve volbách 30%. Dvě volební období to tady třetina populace chodící k volbám totálně přehlíží. Demonstranti na Letné byli za ovce. Ale najednou je problémem farmacie, když jde o lidské životy.

0 Citovat

@Jarda 

Ale ba, ono sa vie velmi dobre co dalej (a neuteka to daleko od toho co tu napisala Alena). Tuto nedavna studia porovnava pristup normalnych krajin ako Svedsko a Juzna Korea s idiokraciou typu AG test do prirody. Vysledok je ten, ze tieto lockdowny a zatvaranie vsetkeho hlava nehlava ma nevyrazny vplyv na sirenie pandemie.

shorturl.at/stBRZ

detaily ake opatrenie ma aky vplyv

shorturl.at/esAI4

A Mikir je riadny exot, to nestoji ani za komentar :)

0 Citovat

Vsak to byla jen mala epizodka z meho  zamestnaneckeho zivota kdy bohati rozhoduji o vsem a  chudi musi jen makat a drzet hubu ,kdyz jsem jeste v CR jezdil kamionem Evropu tak mi treba sef zavolal at se vykaslu na pauzu ,ze pripadnou pokutu zaplati ,,, ovsem 2 mesice zakazu jizdy do Nemecka jsem pak dostal ja  a ne on i kdyz  to bylo pak na uzemi CR ,jen jsem opetovne mel jet do Nemecka a benga  kontrolovaly  7 kolecek zpetne , dneska uz je karta do tachografu  ,ktera se tak lehce osidit neda ,ale porad to jde ,, ovsem u dobre firmy v Irsku me uz k temto praktikam nikdo nenutil 

0 Citovat

Ad mikir: jsem si po letech diky nemu ted vzpomněl na Akta X! :))))) 

0 Citovat

Cestování se zpátky na původní úroveň nevrátí dřív než za 3 roky. Spíš později. A hlavně už bude jiné než dřív. A to se ještě nebavíme o tom, s kým se bude moct v té době letět. 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Ad mikir: jsem si po letech diky nemu ted vzpomněl na Akta X! :))))) 

Přesně :) Úplně si představuju to namodralé světlo, když odkryl plachtu.....

0 Citovat

mikir napsal(a): Vsak to byla jen mala epizodka z meho  zamestnaneckeho zivota kdy bohati rozhoduji o vsem a  chudi musi jen makat a drzet hubu ,

Chudí duchem? Proč jsi se neozval a jízdu neodmítl? Takový světák...

0