Zatím se o očkovacích průkazkách jako o způsobu, jak se vyhnout testům či karanténě, moc nemluví. Respektive pouze teoreticky. Budu rád, když sem budeme shromažďovat aktuality.  .

OČKOVACÍ průkaz jako propustka k cestování

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Alena Svobodová napsal(a):

To je sice hezké, ale drtivá většina turistů nejsou důchodci, takže to minimálně do podzimu k ničemu moc není.

Zdravotníci mají prioritu na očkování už teď a to nejen ti z první linie, ale i lékárníci, různé recepční na klinikách a podobně. Navíc v únoru už by se mělo uvolnit očkování i pro skupinu 1B což jsou třeba policisté, hasiči, vojáci, ale i třeba zaměstnanci mobilních operátorů, distributorů elektřiny atd... (klíčová infrastruktura). A mezi těmito je turistů jistě dost.

0 Citovat

Ja som kupil na Jun tu Bukurest. Ale uvidime jak to vsetko este bude. Ockovanie na 90% este nestihnem. Mozno ked sa otepli tak zmiernia Rumuni pravidla. Prinajhorsom s toho nic nebude.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

[citace="Alena Svobodová"]

To je sice hezké, ale drtivá většina turistů nejsou důchodci, takže to minimálně do podzimu k ničemu moc není.

Zdravotníci mají prioritu na očkování už teď a to nejen ti z první linie, ale i lékárníci, různé recepční na klinikách a podobně. Navíc v únoru už by se mělo uvolnit očkování i pro skupinu 1B což jsou třeba policisté, hasiči, vojáci, ale i třeba zaměstnanci mobilních operátorů, distributorů elektřiny atd... (klíčová infrastruktura). A mezi těmito je turistů jistě dost.

[/citace]

 

Navíc v únoru už by se mělo uvolnit očkování i pro skupinu 1B což jsou třeba policisté, hasiči, vojáci, ale i třeba zaměstnanci mobilních operátorů, distributorů elektřiny atd... 

To je hezké, ale je to utopie. Během jara budou rádi, když naočkují důchodce a někoho dalšího z rizikových skupin.

Tohle je přesně ted důvod, proč jsem od začátku proti tomu zvýhodňovat očkované. Způsobí to ve společnosti jenom vztek a obviňování. Distributoři elektřiny? Mobilní operátoři? Jasně a pak mi budou tvrdit, že přece nejsem žádný občan druhé kategorie a mám "zatnout zuby" (trademark).

0 Citovat

No ale ostatním státům může být úplně jedno, jak to zrovna ČR nezvládá.

0 Citovat

Tímhle naši politici dělají jen zlou krev. O zvýhodnění v rámci státu může být řeč, až bude vakcína dostupná pro všechny a objednat se na očkování např. během 14 dnů.

Na to jaké podmínky si nastaví jednotlivé státy pro vstup, nemáme přímý vliv. Avšak uvnitř Schengenu by nemělo být žádné omezení.

0 Citovat

Schengen? Co to je? Ten bude existovat, až se další ubozí uprchlíci budou chtít procpat přes půl Evropy do Německa a Švédska.

Mimochodem to zvýhodnění očkovaných mají naši politici nejspíš z Německa, tam to už taky zaznělo.

0 Citovat

mikir napsal(a):

@Petr76  ale jo obcas se ozvu  v Irsku jsem uz dvakrat vyhral  spor se  zamestnavatelem a dokonce jsem uspel i u irske socialky i kdyz to trvalo nez uznali ze mi to sptne pocitaji ,ale zpetne to pak zaplatili ...ale tam kde vim ze je korupce a  kde to nefunguje je snaha o ozvani se zbytecna ,mam vice zkusenosti jeste ze zivota v CR nebo spise v CSSR 

 

Tebe musela byt radost zamestnavat. Vecnej kverulant..

0 Citovat

Ja nejak nechapu ,proc se tady tolik upinate  k ockovani , kolik zemi si troufne uplatnit diskriminaci  neockovanych proti naockovanym ?  Mozna se par zemi odvazi  David tu psal o Polsku Martin tu ted pise o Rumunsku ,ovsem to jsou postkomunisticke zeme co jsou na stiru s demokracii  ustavou a dalsimi vecmi mozna se mylim ,mozna je to jen me prani  ale verim ,ze zapadni zeme  si to nedovoli  Verim,ze by se naslo dost majetnych co by si nasli kvalitniho advokata  a rozjeli  to proti  takovemu jednani 

Navic co s testy ? Ty nekdo nevymyslel aby se zahodily  ,ale aby se prodaly a zpenezily , navic nejspis vic zemi  to vezme jako pojistku ,,jsi naockovany ,ale stejne  chceme test 

Jedina nadeje je ,ze bude dost  tech co se pohrnou na ockovani ,dalsi se promori  a cely ten humbuk bude pomalu ale jiste utichat 

0 Citovat

Hele mikire dost pochybuji, že by někomu kvalitní advokát v tomhle případě pomohl. Maximálně individuálně, kdyby prokázali, že vzhledem k jejich zdravotnímu stavu pro ně očkování představuje zdravotní riziko. Taky Ti nenaočkované dítě nevezmou do školky a je to správní delikt.

0 Citovat

doctorex ,no zdravotni riziko se da  dokazat  uz jen tim ,ze vakcina neni proverena  z hlediska  pozdejsich nezadouci ucinku , dalsi argument muze byt ten ,ze neni dostupna vsem  ,tudiz i kdyz bych chtel, tak se naockovat nemuzu ,takze ono by to nemuselo byt tak slozite  a nemyslim ,ze jde srovnavat  detske nemoci  a skolku a soucasnou situaci  Netvrdim ,ze se pozdeji nemuze ta situace zmenit  ,ale uprednostnit  ted naockovne vyvola  rozkol  a rozdeleni  obyvatel v kazde zemi ,zejmena ,pokud by to chteli  zavest  do bezneho zivota  

 

 

0 Citovat

Vakcína je prověřená a schválená zcela standardně. Za mě je šance dost minimální.

0 Citovat

Mikir už má pár právních sporů za sebou. Nepodceňoval bych ho :)

0 Citovat

Tu du du du Akta X. se opět rozjíždí a David "Mikir" Duchovny pote,co vyřešil pripad bedny v kamionu nyní resi pripad neproverenych vakcin, takže se máme na co těšit:)

floodland:zapomněl jsi ze par vyhraných!!!

0 Citovat

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_chtl

54 let, bez obezity, mimotělní oběh, kde už je to s následky nebo konec, "covid je jenom mediální pandemie"

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Schengen? Co to je? Ten bude existovat, až se další ubozí uprchlíci budou chtít procpat přes půl Evropy do Německa a Švédska.

Mimochodem to zvýhodnění očkovaných mají naši politici nejspíš z Německa, tam to už taky zaznělo.

Pane Bože, ty to vidíš!

0 Citovat

Jarda napsal(a):

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_chtl

54 let, bez obezity, mimotělní oběh, kde už je to s následky nebo konec, "covid je jenom mediální pandemie"

Ano, kritik opatreni a člověk co nemoc zlehcoval... Zajímalo by mě,jestli ted resi jestli je hospitalizován s covidem nebo na covid......?

Nicméně ani ECMO ještě nemusí znamenat trvale následky. Třeba se z toho dostane.

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Mimochodem to zvýhodnění očkovaných mají naši politici nejspíš z Německa, tam to už taky zaznělo.

Ukažte mi jeden stát na světě, kde v médiích neproběhla informace o zvýhodňování očkovaných. Kristepane...

0 Citovat

eremi napsal(a):

Ano, kritik opatreni a člověk co nemoc zlehcoval... Zajímalo by mě,jestli ted resi jestli je hospitalizován s covidem nebo na covid? 

Nicméně ani ECMO ještě nemusí znamenat trvale následky. Třeba se z toho dostane.

Protože je to můj rektor, tak se k tomu raději nehodlám dál vyjadřovat. Třeba to tady varuje nějaké lidi kolem 50 - 60, že to není nemoc těch obézních důchodců.

0 Citovat

doctorex napsal(a):

Vakcína je prověřená a schválená zcela standardně. Za mě je šance dost minimální.

Pokud se nepletu, všechny covid vakcíny byly zatím schváleny jen v režimu nouzového použití (emergency use). Vlastně běží 4.fáze testování. Takový větší experiment.

0 Citovat

První výsledky se pravděpodobně dozvíme z Izraele...

0 Citovat

eremi napsal(a):

Zajímalo by mě,jestli ted resi jestli je hospitalizován s covidem nebo na covid......?

https://www.seznamzpravy.cz/clan...ima-135516

 


well.jpg

0 Citovat

eremi napsal(a): Nicméně ani ECMO ještě nemusí znamenat trvale následky. Třeba se z toho dostane.

Já co jsem slyšel z povolaných úst pulmonologa, tak návrat z ECMO je obecně velice komplikovaný i bez čínského viru. Ale třeba bude mít kliku a bude to jen chřipečka ...

0 Citovat

jen technická, plicař je pneumolog.

0 Citovat

No ať je to jak chce, přeju mu, ať se z toho dostane bez následků a zmoudří. Hlavně aby to nebylo tak, jak v tom příběhu toho režiséra co popisoval, jak vedle něho na kapačkách leželi s  Covidem na JIPCE  dva odpírači a i při střetu s realitou tvrdili, že Covid je chřipečka. Snad se pan rektor k tomu postaví jako chlap. Protože jen moudrý uzná, že se mýlil  :-).

0 Citovat

Aerolinky Emirates a Etihad zavádějí cestovní průkazy pro očkované nebo lidi s negativním testem 
Saúdskoarabské aerolinky Emirates a Etihad ve spolupráci s Mezinárodním sdružením pro leteckou dopravu (IATA) zavádějí cestovní průkazy pro lidi, kteří byli očkovaní proti covidu-19 anebo mají negativní test. V úterý o tom informovala agentura Bloomberg.
Cestovní průkaz IATA se bude předkládat na vybraných letech z Abú Zabí, metropole stejnojmenného emirátu, v prvním čtvrtletí, informovala národní letecká společnost Etihad. Ta průkaz posléze rozšíří na další lety, pokud bude počáteční zkouška úspěšná. Společnost Emirates zahájí první fázi zavádění cestovního průkazu v dubnu u letů z domovské Dubaje.
Zdroj: ČTK 

0