Zatím se o očkovacích průkazkách jako o způsobu, jak se vyhnout testům či karanténě, moc nemluví. Respektive pouze teoreticky. Budu rád, když sem budeme shromažďovat aktuality.  .

OČKOVACÍ průkaz jako propustka k cestování

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Už to začíná. No Mikir zatím zůstává klidný :-). 

0 Citovat

To zas psal někdo, pro koho jsou reálie Zálivu stejně vzdálené jako reálie Řeporyjské radnice pro mě.

0 Citovat

řeporyjská je malé ř(edit), pakliže se nejedná o oficiální název, což si nemyslím

 

0 Citovat

A věta začíná velkým písmenem a končí tečkou. Bič boží na tebe.

0 Citovat

ale já tam mám malý r :)

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

[citace="mirjur"]

Taky se bojím, že se do června na řadu nedostanu...

Já koupil v akci Blue Air na květen... :-( (to je bez šance)

[/citace]

 

já na červen a taky to vidím na kkt

0 Citovat

Vedu, pánové. Mám Budapešť-Kazaň na květen 😁

0 Citovat

Mně stačí, když bude v červenci otevřená Černá Hora a jsem happy.

0 Citovat

Nevím, proč by měly být Krkonoše v červenci uzavřené. I lanovka pojede...

0 Citovat

On myslel pivovar...

0 Citovat

A kdy si jí otevře?

0 Citovat

offtopic, ale toto si nikto tu ani v CTK nevsimli? :)

Saúdskoarabské aerolinky Emirates a Etihad 

Inak pevne verim, ze aj ked sa nedostaneme na rad na ockovanie do leta, tak aspon vramci EU budu stacit antigeny.

0 Citovat

https://ct24.ceskatelevize.cz/sp...oronavirus

"Kvůli rychleji se šířící britské mutaci nového typu koronaviru je podle spoluautora výpočtu rizikového skóre PES Jana Kulveita z Oxfordské univerzity třeba opatření v pátém stupni upravit, aby epidemii víc brzdila. Připravit by se měl i šestý stupeň , napsal."

 

Ano, slavný PES se bude pořád upravovat, ale vláda bude stejně schvalovat chaoticky opatření jinak. Těch stupňů může být třeba deset a dokud budou se na dva tři týdny nezavře všechno kromě nezbytných služeb, tak se nic nezmění.

0 Citovat

tonic napsal(a):

offtopic, ale toto si nikto tu ani v CTK nevsimli? :)

Saúdskoarabské aerolinky Emirates a Etihad 

Inak pevne verim, ze aj ked sa nedostaneme na rad na ockovanie do leta, tak aspon vramci EU budu stacit antigeny.

To je zbytečný optimismus, kdyby evropské státy chtěly uznávat antigeny, tak k tomu už měly dost příležítostí, které využilo jenom pár regionů. Ale neboj, bude dostatek voucherů do lázní pro naočkované seniory, všechno bude v pořádku.

P.S. Vidím to tak, že i na jaře budu vzhledem k situaci nejenom v Evropě sedět akorát tak na pr...li a v létě budu doufat, že bez testů půjde letět do Francie nebo Portugalska. Sorry za ten pesimismus, ale po tom, čemu jsem naivně věřila minulý rok a něčemu i před pár týdny, se nechám jenom příjemně překvapit. Cestování je taková Popelka, na kterou si státy vzpomenou, až na ně opravdu dopadne ekonomická realita.

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

To je zbytečný optimismus, kdyby evropské státy chtěly uznávat antigeny, tak k tomu už měly dost příležítostí, které využilo jenom pár regionů. Ale neboj, bude dostatek voucherů do lázní pro naočkované seniory, všechno bude v pořádku.

P.S. Vidím to tak, že i na jaře budu vzhledem k situaci nejenom v Evropě sedět akorát tak na pr...li a v létě budu doufat, že bez testů půjde letět do Francie nebo Portugalska. Sorry za ten pesimismus, ale po tom, čemu jsem naivně věřila minulý rok a něčemu i před pár týdny, se nechám jenom příjemně překvapit. Cestování je taková Popelka, na kterou si státy vzpomenou, až na ně opravdu dopadne ekonomická realita.

A on je to teda takovej desnej problem obetovat naky penize za PCR test, aby jste mohla vycestovat? Je spousta zemi, kam se da i dnes.

0 Citovat

Očkovací průkaz jako povolenka je asi jediný důvod, proč se nechám očkovat. Sranda ale je, že přímo u popisu vakcíny od Pfizer je uvedeno, že nebylo potvrzeno, zda má vakcína nějaký vliv na možnost nakazit dalšího. 
Tedy pokud vše dopadne dobře, tak má odstranit/zmírnit příznaky, ale člověk může být dál přenašečem. Přes to doufám, že očkovací průkazy časem nahradí nutnost testů.

Může vakcína Comirnaty snižovat přenos viru z jedné osoby na druhou?

Vliv očkování vakcínou Comirnaty na komunitní šíření viru SARS-CoV-2 není doposud znám. Zatím není známo, kolik očkovaných lidí může nadále být přenašečem a šiřitelem viru.

Zdroj: Státní ústav pro kontrolu léčiv

0 Citovat

To, ze je napsano, ze neni doposud znam vliv vakciny na sireni, preci automaticky neimplikuje, ze je clovek stale prenasecem. Pouze uvadi, ze to neni znamo.

0 Citovat

tonic napsal(a):

offtopic, ale toto si nikto tu ani v CTK nevsimli? :)

Saúdskoarabské aerolinky Emirates a Etihad 

Tak já jsem na to upozornil. Ale zvoral jsem velký písmeno.

0 Citovat

mmksvestky napsal(a):

Očkovací průkaz jako povolenka je asi jediný důvod, proč se nechám očkovat. Sranda ale je, že přímo u popisu vakcíny od Pfizer je uvedeno, že nebylo potvrzeno, zda má vakcína nějaký vliv na možnost nakazit dalšího. 
Tedy pokud vše dopadne dobře, tak má odstranit/zmírnit příznaky, ale člověk může být dál přenašečem. Přes to doufám, že očkovací průkazy časem nahradí nutnost testů.

Na tohle upozorňuju celou dobu. Ale všeobecnému nadšení, že s vakcínou příjde spása všeho, se asi nedá předejít.

0 Citovat

@mxp: Pokud budou proočkované rizikové skupiny - nebudou se moct nakazit (samozřejmě účinnost vakcíny není 100%) - nebudou přetížené nemocnice. Jednoduchá logika. Navíc nálož viru, pokud ho přenese očkovaný nemá být tak velká.

0 Citovat

Ondrab napsal(a):

To, ze je napsano, ze neni doposud znam vliv vakciny na sireni, preci automaticky neimplikuje, ze je clovek stale prenasecem. Pouze uvadi, ze to neni znamo.



To nerozporuju, neznamená to právě vůbec nic, ani pro jednu variantu. Ale známý se třeba chtěl naočkovat ani ne kvůli cestování, ale aby mohl bez rizika navštěvovat rodiče. To by v případě, že by byl naočkovaný dřív než oni (patří do prioritní skupiny) mohlo být kontraproduktivní, protože by na sobě necítil žádné příznaky, se kterými by tam normálně nejel. Z toho co vím, z blízkého okolí, tak ani to očkování pro ty extra rizikové není nic bezpečného a v nejmenovaném domově důchodců a čase blízkém po očkování umřelo 6 lidí (samozřejmě otázka na kolik přispělo očkování a co z toho byla jen náhoda). Ale vím, že spousta lidí na očkování reagovala tak 2 denní slabostí, zimnicí atd. což na starý organismus může být zátěž. To jsem už ale někde jinde.
Takže já doufám, že očkování bude mít kladný účinek, předpokládám (ale neschvaluji), že přes všechna tvrzení, budou očkovaní privilegovaní a společnost ostatní k očkování dotlačí, ale zároveň se obávám, že se zjistí, že to vše lék nebude a pak bude otázka času, než si lidstvo připustí, že to tady s náma bude pořád a přizpůsobí se tomu líp než panickým strachem.

0 Citovat

Nějaké první info z malých vzorků populace jsou už z Izraele a vypadá to, že očkování by mělo výrazně snižovat možnost přenosu, viz třeba:

https://www.dailymail.co.uk/news...thers.html

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@mxp: Pokud budou proočkované rizikové skupiny - nebudou se moct nakazit (samozřejmě účinnost vakcíny není 100%) - nebudou přetížené nemocnice. Jednoduchá logika. Navíc nálož viru, pokud ho přenese očkovaný nemá být tak velká.

Ano, s tím souhlasím a už jsem to tu i psal. A pro zbytek populace pak bude na zvážení, jestli se chtějí nechat očkovat či ne.

0 Citovat

Myslím, že už vůbec není o čem ... :)

"O očkování jako spáse mluví šéfové v oboru delší dobu. Zatím se čím dál více ukazuje, že letošní cesta do letadla povede buď přes povinné testy před odletem, nebo očkování."

https://zdopravy.cz/ockovani-jak...jet-71633/

0 Citovat

Ne každý cestuje a letos bude zájemců o cestování jistě méně, takže zvažovat bude velká část populace. Jestli se vyplní něco z těchto obav z jihoafrické mutace, bude to nejen s cestováním horší, než to dosud vypadalo: https://ct24.ceskatelevize.cz/ve...pe-odolava

0