Zatím se o očkovacích průkazkách jako o způsobu, jak se vyhnout testům či karanténě, moc nemluví. Respektive pouze teoreticky. Budu rád, když sem budeme shromažďovat aktuality.  .

OČKOVACÍ průkaz jako propustka k cestování

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Alena Svobodová napsal(a):

Těch stupňů může být třeba deset a dokud budou se na dva tři týdny nezavře všechno kromě nezbytných služeb, tak se nic nezmění.

To by se ale muselo zamezit většině kontaktů lidí synchronizovaně po celém světě, což je nereálné. Pokud by nějaká země snížila výskyt covidu na svém území na naprosté minimum jako např. Austrálie nebo NZ, musela by zůstat v izolaci do doby, než by přestala hrozba opětovného rozšíření z ostatních zemí, což je u většiny zemí nereálné. Na to výrazně omezené množství lidí přijíždějících do takové země (většina z nich se vrací domů) pak musí být přísná karanténa ve speciálních hotelích.

0 Citovat

Jo a na jihofrickou mutaci vymysli PSA cislo 7  kdyz na britskou chteji 6  a Babis s Blatnym chce do MHD a obchodu misto obycejnych rousek  ty s respiratory ,,,,uz jim nestaci  zisky z obycejnych  tak potrebuji zacit prodavat ty drazsi  

A pak nekdo bude kritizovat obcanskou neposlusnost a demonstrace   At daji vsem respiratory  zadarmo ,PCR testy taky zadarmo a  dokazou argumenty , ze se temi nesmysly  Covid opravdu potlaci a muzeme se o necem bavit 

Poslechl jsem si vcera tiskovou konferenci  jak Blatny z Hamackem vysvetlovali  vehementne jak musi byt nouzouvy stav a jak by to byla bez nej katastrofa , jeden novinar se zeptal  zda maji uz podporu ,tak priznali ze ji nemaji a ze jeste probihaji jednani  ,,umim si predstavit ten vymeny obchod  neco za neco za podporu schvaleni nouzoveho stavu  Je to ostuda takove kupceni  a to trio Babis  , Blatny ,Hamacek  taky ,,,,vcera to Blatny s Hamackem dokazovali  kazdou vetou  Opozice by mela polozit vladu okamzite ,ale nema na to dost hlasu stejne jako nedokaze zabranit prodlouzeni nouzoveho stavu 

Jen vzroste zase  nevrazivost mezi  odpurci  a podporovateli  soucasneho  stavu  ale cim bude hur  do podzimu , tim je vetsi nadeje ze se lidi pokusi neco zmenit  i kdyz v CR se to deje jednou za 30 let a to jeste blbe ...

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

Myslím, že už vůbec není o čem ... :)

"O očkování jako spáse mluví šéfové v oboru delší dobu. Zatím se čím dál více ukazuje, že letošní cesta do letadla povede buď přes povinné testy před odletem, nebo očkování."

https://zdopravy.cz/ockovani-jak...jet-71633/

Jako správný skeptik se obávám, že cesta do letadla půjde přes očkování a zároveň negativní test. A jestli se vyskytne ještě pár mutací, tak balíček bude komplet včetně karantény. #bravenewworld #jesitouztomasvysito

Očkování chrání před nákazou "jen" z 95% (ty nejúčinnější vakcíny). K tomu očkovaný může být přenašeč. Plus se můžou vyskytnout mutace snižující efektivitu očkování.

Všemožné uzávěry ale můžou vyústit v to, že ve světě vznikne několik variant koronaviru místo toho, aby převládla jen jedna.

0 Citovat

nic není zadarmo. Takže i když budou rozdávat respirátory "zadarmo" zaplatí to stát, takže my všichni. Nevyslovoval bych to moc nahlas, protože by se toho mohli chytnout. 
Narozdíl od nákupu lidma, kdy si každý koupí jednu povinnou a bude ji tahat dokola jich stát nakoupí za x miliard, laskavě je rozdá (nebo spíš rozháže, jako zdravotnický materiál na jaře, když už to ani doktoři nechtěli) a ještě za to posbírá body jak nás chrání a co vše pro nás dělají.
Když vidím jací to jsou diletanti, tak mám jen strach, že teď naočkují x tisíc lidí, aby to dobře vypadalo, pak budou chybět dávky na druhé kolo, takže to první bude v podstatě k hovnu. 

0 Citovat

Co se týče mutací, tak se zase dostáváme k tomu, jak moc je důležité, kolik lidí má virus v těle, pokud bude mít marginální úmrtnost. To jedině se musí pohlídat. Bože bože, to teda ten rok začíná. Jestli budou aerolinky dělat takové obštrukce, tak letos volím pozemní dopravu a podívám se někam aspoň tak, jak to půjde. Jsem zvědavá hlavně na Ryanair, jak se k tomu postaví, z Prahy je to prakticky jediná použitelná nízkonákladovka.

Co se týče respirátorů, tak by mě zajímalo, jestli vláda vůbec pořádně ví, kolik jich je druhů a jestli by je někdo měl kontrolovat a podle jakých kritérií. Spousta lidí si v případě, že by to prošlo, koupí jeden dva a bude je nosit do roztrhání. Velmi hygienické.

0 Citovat

Nápad s respirátory lidi ještě akorát více nasere. Beztak spoustu lidí neumí nosit normálně ani roušku. A nebo budou nosit jeden až do léta. Ale hezky Bureš přidává pod kotel, škoda, že nejsou volby v únoru.

0 Citovat

Mě by zajímalo, co na tohle všechno paní Peková? Na to, jak byla populární mezi "chřipečkáři", se nějak její názory nikde neobjevují.

0 Citovat

@mmksvestky ,tak ja jsem takovy odpurce rousek ,testu i vakciny ,ze to nechci ani zadarmo , jen mi jde o ty restrikce a omezeni je celkem normalni ,ze kdyz nekdo neco vyzaduje ,ze na to i nejak prispiva ,vim neni to tak vsude ,nekde reknou ze si  to pozadovane musim koupit sam ,ale to uz muze byt podnet k urcite diskriminaci dress code taky vetsinou neplatim a vyfasuju ho ,tady v tomto jsou pak jeste jine aspekty  u ochranych pomucek mi taky nediktuje nikdo jestli pouziju ty kvalitnejsi nebo se uspokojim  s obycejnyma 

0 Citovat

Teda přiznám se, že jsem nikdy nezažil, že bych nafasoval dress code :-). Jen snad kdysi ve Spořitelně pamatuju nějaké čtyři stovky za rok, kterým se říkalo "punčoškovné".

0 Citovat

@jarda  ,nejen ze neumi ,ale ani nechce , kdyz uz ji musim mit kvuli nebezpeci pokuty a sikanovani , tak ji casto nosim pod nosem ,navic ji na plnovousu nemam nijak extra pritazenou , jasne vim ze je to takto k nicemu ,ale co mam jineho delat,  kdyz bych mel dozivotni penzi jako Klaus (ktereho jsem nikdy nevolil a neuznavam ho ) a jeho majetek  tak chodim vsude bez rousky a vysmeju se kazdemu do ksichtu  a na wc si do restaurace taky zajdu i kdyz  se mi nebude chtit ,to je z jejich strany  takove pohrdani  obycejmymi lidmi  ze to nema slov ,,,fandim vsem co  nejak ty nesmysly obchazeji  ,treba na horach  vlekarum ,ze  tahaji lidi  skutrama , hospodskym ,co nekde otevrou i kdyz mohou dostat pokutu  atd,,, je ttreba se proti temhle papalasum branit vsemi prostredky 

0 Citovat

@ doctorex  no vidis jak jsem dostal v Irsku zdarma mundur i do kamionu ,vcetne  pracovnich bot ,jasne ne v kazde firme ,nekde kde se nosi firemni stejnokroj je to ale normalni 

 

0 Citovat

@mikir: Jen k tomu Klausovi. Já obecně nerad konspirační teorie, ale věřím tomu, že už je naočkovaný. Neznám většího egoistu, ten člověk se naprosto miluje a nevěřím tomu, že on zrovna by se vystavoval nebezpečí nákazy na těch demonstracích, kde neměl roušku, jen tak. Vždyť je mu 79 let...

0 Citovat

mikire ty jsi schopny protirecit si ve 2 větách jednoho souveti. Na jedné straně vykladas,ze kdybys mel peníze,tak chodíš všude bez rousky,vysmejes se každému do ksichtu atd. a pak vykladas,jaké je to pohrdání obyčejnými lidmi. Ty musis opravdu byt velmi zakomplexovany a zároveň zavistivy člověk. A je zjevne,ze pokud ne jedinou,tak obrovskou tvou motivaci k tomu tvému radoby "odporu" je tvůj komplex,jelikož každý druhý svůj traktat zakoncis nějakým žvástem o tom,jak z toho někdo tezi,profituje,papalasi,bohatí atd... 

0 Citovat

Mikir a pár dalších lidí tady je hlavně typickým příkladem - "Podle sebe soudím tebe" - Všichni papaláši podle něj jen využívají pandemii k tomu, aby si nahrabali. Takže přesně víme, jak by se choval on na jejich místě. 

0 Citovat

On je jen hloupý, militantně hloupý a ještě je na to hrdý.

Že se narcis Kikina nechal už dávno  naočkovat to jsem si téměř jistý. Až si Zemana vezmou všichni čerti, tak bude zkoušet jestli jsou lidé tak blbí a zvolí ho na Hrad taky. Soudruzi v Lukoilu to rádi zafinancují.

0 Citovat

A aby těch špatných zpráv nebylo málo:

https://www.idnes.cz/ekonomika/d...omika_vebe

Druhá oděvní společnost za čtrnáct dní půjde do insolvence. Jestli si vláda myslela, že firmy udrží na kapačkách do poloviny roku, tak ta teorie už teď dostává povážlivé trhliny. Nevím. Ráda bych věřila, že to vláda opravdu vezme jako varovné znamení, že takhle ekonomika do léta (nejmíň) fakt fungovat nemůže, situaci by měli řešit mnohem rychlejším tempem a brát v potaz i jiné aspekty situace než epidemiologické. Jak dlouho se pak budou řešit následky? Pět let? Deset?

0 Citovat

Líbí se mi Aleny styl, jak sem jenom hází negativní zprávy bez absolutně žádného kontextu.

Druhá? Jestli tou první je Blažek, tak ten byl dávno v hajzlu před covidem. Co si třeba něco zjistit a ne jenom slepě papouškovat zprávy?

0 Citovat

Nepadá to tady, ale po celé Evropě. V Německu třeba Deutschen Confiserie Holding (DCH), kam patří mj. moje oblíbená káva Eilles je v insolvenci. A bude toho více...

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jako správný skeptik se obávám, že cesta do letadla půjde přes očkování a zároveň negativní test. A jestli se vyskytne ještě pár mutací, tak balíček bude komplet včetně karantény. #bravenewworld #jesitouztomasvysito

Očkování chrání před nákazou "jen" z 95% (ty nejúčinnější vakcíny). K tomu očkovaný může být přenašeč. Plus se můžou vyskytnout mutace snižující efektivitu očkování.

Všemožné uzávěry ale můžou vyústit v to, že ve světě vznikne několik variant koronaviru místo toho, aby převládla jen jedna.

Ta poslední věta je naopak podle dnešního rozhovoru s Omarem Šerým (čas po 9:00): https://video.aktualne.cz/dvtv/s...47ab5f122/

Čím víc se budeme promořovat, tím více mutací viru tu bude.

Jinak ale skeptika některé části rozhovoru potěší.

0 Citovat

Nemáš někde transkript toho rozhovoru? Nechce se mi na něj 28 minut koukat. EDIT: už jsem si všimnul zmínky o stopáži

Můj pohled je evoluční. Pokud uděláš lockdown a znemožníš např. výměnu mezi světadíly. Je možné, že za pár měsíců tu budeme mít evropskou, asijskou, americkou a africkou variantu, z nichž každá bude mít jiný spike protein a budou na ni účinkat jiné léky a vakcíny. Mít otevřené hranice, spíš by převládl jeden druh.

Jinak samozřejmě, že čím víc hostitelů (čím víc příležitostí), tím větší šance na mutaci.

0 Citovat

@jarda je to mozne ,ale ja znam i starsi  co se nechteji ockovat  ale s Klausem mas asi pravdu 

eremi ,je videt, ze me ani za tu dobu  co sem chodim vubec neznas ,proc bych mel byt zakomplexovany ? Jestli si neco protirecilo  tak jsem to proste nesikovne vyjadril a napsal ,prece ano pohrdani s tou hospodou je to proto ,ze me tam nikdo nepusti i kdyz bych se mel posrat  a nenasazena rouska bez obav s nahlaseni  je  zase o tech penezich a davani najevo ja na to mam ,ja si tu nedovolim jet ani na plaz protoze to mam na ni dal nez 5 km a je v jinem okrese a je za to 100 euro pokuty , za to mam 2 tydny jidlo

Jenze ja si tu rousku nechci vzit proto ,ze v tom nevidim zadny prinos , ne abych se frajeril ze mam na pokutu  Stejne tak s hospodou , proc by se rodina , nebo znami nemohli jit naveceret ? Vzdyt zase jen ti papalasi poradaji alekoholicke dychanky  obycejny clovek si da smazak nebo gulas , jedno pivo a vypadne ,..Klidne at nechaji treba 105 minut kazdemu a pak 15 minut na dezinfekci   jak to bylo tady ,nepotrebuju byt v hospode do 4 rano a kout tam pikle proti lidem 

Zavist ale neni v me povaze , nepopiram ,ze bohate rad nemam ,protoze se chovaji casto snobsky  a davaji najevo ze jsou neco vic ,ale to neznamena ze jim zavidim ,vzdyt oni si ty sve milony ani vetsinou nedokazou uzit ,co kyz by nahodou spadli na forbesu o pricku  nize , zivot z ochrankou v snobske ctvrti taky zadne stesti . vetsina se rozvadi  ,nedokazi si vybudovat kvalitni vztah ,jedine se  umi pysnit milenkami co maji mozek dole  a v hlave seno ....jedine co se snad da zavidet ,ze si mohou dovolit spickove doktory a v pripade nejakeho prusvihu spickove advokaty 

Je to proste jiny svet jejich svet a do nej nepatrim ,ani patrit nechci 

0 Citovat

@eva.vaver  a jak vis  jak bych se choval ? Znas me osobne a dlouhodobe  ,stejne jako ostatni lidi ktere tady pomlouvas a nic o nich nevis 

@ Petr76  je porekadlo ze  ten kdo prohlasuje o druhych jak jsou hloupi byva sam hlupakem  Uz  jsem tu vicekrat psal,ze VS a titully nejsou patent na rozum  ano mohou byt  vzdelani ve svem oboru a zaroven byt ve skole zivota a v prakticnosti blbi jak taga 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Nemáš někde transkript toho rozhovoru? Nechce se mi na něj 28 minut koukat. EDIT: už jsem si všimnul zmínky o stopáži

Můj pohled je evoluční. Pokud uděláš lockdown a znemožníš např. výměnu mezi světadíly. Je možné, že za pár měsíců tu budeme mít evropskou, asijskou, americkou a africkou variantu, z nichž každá bude mít jiný spike protein a budou na ni účinkat jiné léky a vakcíny. Mít otevřené hranice, spíš by převládl jeden druh.

Jinak samozřejmě, že čím víc hostitelů (čím víc příležitostí), tím větší šance na mutaci.

Jenže s tímhle že by epidemiologové nepočítali? Pokud vím, tak nejpravděpodobnější scénář, jak se zbavit hrozby nějakého viru, je taky jeho mutace.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Nemáš někde transkript toho rozhovoru? Nechce se mi na něj 28 minut koukat. EDIT: už jsem si všimnul zmínky o stopáži

Můj pohled je evoluční. Pokud uděláš lockdown a znemožníš např. výměnu mezi světadíly. Je možné, že za pár měsíců tu budeme mít evropskou, asijskou, americkou a africkou variantu, z nichž každá bude mít jiný spike protein a budou na ni účinkat jiné léky a vakcíny. Mít otevřené hranice, spíš by převládl jeden druh.

Jinak samozřejmě, že čím víc hostitelů (čím víc příležitostí), tím větší šance na mutaci.

Nemám, ale těch pár vět pod videem a nadpis říká to hlavní z rozhovoru. V podstatě už máme mutace z různých kontinentů (je i brazilská) a díky tomu, že nějaká omezená výměna mezi kontinenty je, jsou si ty mutace částečně podobné, pokud jsem to dobře pochopil. Mít při uzávěře na každém kontinentu mutaci, která reaguje na jinou vakcínu, by nebylo ideální, ale to by zas tolik nevadilo (mRNA vakcíny jdou snadno pozměnit). Jen by musela uzávěra mezi kontinenty držet i nadále. Podporovat volným cestováním rozšiřování těch nebezpečnějších mutací do celého světa, kde kombinacemi mezi nimi evolučně zvítězí ta nejrychleji se šířící, možná i agresivnější a případně i taková, na kterou nebudou účinkovat vakcíny (nebo budou méně účinkovat, jak jsou teď obavy z jihoafrické), by byla hloupost.

0 Citovat

O přirozeném výběru mezi variantami viru mluvil v září Flégr tady (hlavně v čase 10:45 - 12:20): https://video.aktualne.cz/dvtv/f...f6b220ee8/

Čím větší šíření viru, tím menší je pravděpodobnost mutace do mírnější varianty.

0