Zatím se o očkovacích průkazkách jako o způsobu, jak se vyhnout testům či karanténě, moc nemluví. Respektive pouze teoreticky. Budu rád, když sem budeme shromažďovat aktuality.  .

OČKOVACÍ průkaz jako propustka k cestování

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

I kdyby tu nějaký génius vymyslel, jak za a) všechny namotivovat, aby si chtěli očkovat a pak je b) během pár dnů naočkoval, bez 10 miliónů vakcín, co vytáhne z pod stolu (jako kdysi Sobotka pár miliard do rozpočtu), tak to bude na houby.

0 Citovat

@Brouku ,ty  jsi nekde cetl ze na zdravotniky nadavam ? Narazel jsem jen na vyjadreni primare nemocnice v Chebu , kde mluvci teto nemocnice  tvrdi neco jineho , takze tvrzeni proti tvrzeni ,kdo ma pravdu nevim  ,ale nakonec i ten pimar  trochu pribrzdil , jasne jsou tam emoce , prepracovanost ,ale je to nakonec  zamestnani jako kazde jine  a kdo to nezvlada ma si to uvedomit a odejit  jinam ,protoze je pak svym pristupem vlastne nebezcny ostatnim i sam sobe .,ale zdravotniku si pochopitelne vazim 

A o me nemej peci  ,samozrejme  jako kdokoliv jiny bych se mohl nakazit , ale nemam pocit, ze bych mel mit dispozice pro tezky prubeh  a hlavne se te nemoci  nebojim ,vubec o tom nepremyslim  ,je plno zamestnani , kde  je clovek jednou nohou v hrobe  a druhou v kriminale , je plno lidi co nesedne do letadla  a je plno tech co dodrzuji uplne vsechno  a presto covid dostanou  

Loni jsem cestoval jen mezi CR a Irskem ,ale rousku nosil jen opravdu z donuceni a jeste ledabyle , testovat se odmitam , o vakcinu zatim nestojim ,teoreticky vychazim nakaze vstric  a nic ... jsem pochopitelne rad ,nestojim o ni ale opakuju  nebojim se ji ,pocet umrti je zkresleny ,protoze  ti lide zemreli s covidem  asi podobne jako nekdo zemrel s chripkou Uz jsem napsal vyse ,ze je mnoho jinych nemoci , ktere jsou pro cloveka nebezpecnejsi nez Covid  a kvuli neprimerene situaci mnozi  budou ohrozeni vic, nez by byli .kdyz by se kolem Covidu tolik nehystercilo   Nikde nepisu ,ze neexistuje , nikde  nepisu ze  neni nebezpecny . ze neni nakazlivy  ale je to nemoc .,ktera se zneuzila k zajmum mocnych , nebos spsi tito lide ji zneuzili ke svym zajmum a to je spatne 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@mxp: Nikde jsem nepsal, že by Klaus zakazoval lidem se očkovat. A zároveň ti bohužel uniká pointa. Pointa a paradox, na který tady já upozorňuji je v tom, že oni demonstrují za rozvolnění a zároveň tam očividně valná většina z nich odmítá očkování.

Já v tom paradox nevidím. Naočkovat (co nejrychleji) je potřeba rizikovou skupinu. Pak se může rozvolnit. Pro ostatní je očkování důležité asi jako očkování chřipky. Kdo po něm touží, ať si ho nechá píchnout. Nevšiml jsem si, že by někdo byl proti očkování starých/nemocných.

0 Citovat

[citace="mikir"]

ten pimar  trochu pribrzdil , jasne jsou tam emoce , prepracovanost ,ale je to nakonec  zamestnani jako kazde jine  a kdo to nezvlada ma si to uvedomit a odejit 

 

Mikire, při vší úctě ke stáří a Vaší zcestovalosti běžte už do prdele a jděte plevelit nějaký fórum v Irsku. Jako člověk, kterej je během pandemie schopnej tohle napsat, nemá prostě na názor právo a to jsem libertarian jako prase. To je stejnej princip, jakobyste ve válce řekl, že ten voják, kterej chrání Vaši zemi se hroutí a je přepracovanej z toho zabíjní a jde dělat něco jinýho. Napište cestopis z Vaší cesty kolem světa, dejte dohromady průvodce po Kanárech, ale s těmahle cintama jděte někam ...

0 Citovat

@Jakub S:  děkuji, napsal jste to úplně přesně

Mikire opravdu při vší úctě, nechápu co vás vede k šíření těchto blábolu..... 

 

0 Citovat

Pripojuji se,držel jsem se ted dlouho,snažil se nereagovat a jsem rad,ze zareagoval někdo jiný.

Mikir ve své bezbrehe ignoraci a hlouposti tady jen pleveli jedno vlákno za druhým pulstrankovymi cinty naprosto o ničem,protože jen omila, v mírných obměnach, své žvásty stále dokola.

A ze si jako clovek,ktery x let sedi doma a žije z dávek, bere do huby zdravotniky, zvlášť v téhle době, je opravdu "chucpe".

0 Citovat

Nelze nic jiného než souhlasit.

Přirovnávat nutnost rozhodnout, koho nechám a nenechám umřít k běžnému zaměstnání, je vrchol arogance a debility.

A jenom taková technická. Kdyby se ten primář neozval a nebylo to zveřejněno, tak možná k těm pondělním přesunům vůbec nedošlo. Protože u nás a za této vlády obzvlášť, se začne něco dít,  až se problém propírá v novinách. Ale to hlupáček jako Mikir nikdy nemůže pochopit. Připojují se k Jakubovi. Ať napíše cestopisy a přispěje zde něčím přínosným.

0 Citovat

To snad ani není možné, aby někdo dokázal napsat, že zdravotníci mají práci jako kdokoliv jiný a když to nezvládají, tak mají odejít. Přál bych ti alespoň jeden den v jejich pozici. 

Čtu tady tvé spamování veškerých vláken již roky, snažil se to ignorovat a nevyjadřovat se. Dokud to bylo spamování Kanáry, tak se to ještě dalo přehlédnout, ale tohle je už opravdu za hranou. 

0 Citovat

Mimochodem mikir par let zpět psal ty svoje žvásty myslím i na akční letenky,ale tam dostal takovou sodu,ze stáhl ocas, sklopil usi, zmizel odtamtud a začal se plne věnovat CL....

0 Citovat

Jojo vím. Tam jsou chlapci upřímnější a přímočarejší než tady. On i Michal tam třeba těžce nepochodil s tím vypisování  letů a tady se to stalo málem hitem :-) Mě nejvíc ovšem dostal ten seznam zrušených letů. To je jako bych sem dával seznam zemí, o kterých se mi zdálo během roku :-))) Obzvláště když uvážím,  že drtivá většina z nich byla koupena s vidinou výdělku a ne snahy někam letět. No každý se nějak baví.

0 Citovat

To jste se zase do me pustili jak srsni ,nebudu to jednotlive komentovat , jen k tomu  o akcnich letenkach ,sodu dostali oni ode me  co si o nich myslim a proste me to tam nebavi a neni to tak aktualni a pruzne jako  tady  to je vsechno  Vim ,ze tu mam mnoho odpurcu ,ale jsou tu i rozumni lide ,kteri s mymi nazory souhlasi 

A jinak jak ctu ruzne statistiky  ,tak  posrani s Covidu jsou vic mladosi a stredni vek nez starsi lide  obcas jsou pochopitelne vyjimky jako ve vsem  Ja to chapu , potrebuji se vic vyzit ,vic cestovat  a vic se upinaji k tomu co si vymysleji ti nahore  jen aby uz se vsechno uvolnilo , nerikam ze me to nestve , ze mi nevadi ze nemuzu cestovat tak ,jak potrebuju a jak se mi to hodi ,ale nejsem ochoten skakat tak jak nekdo komu neverim piska a muze to byt sebevetsi odbornik  Uz jsem tady drive psal ,ze VS ani tituly nejsou patent na rozum a je mezi nimi spousta blbcu 

Tady je  trosku problem ze tu je stala parta zkusenych cestovatelu , kteri ovsem nechteji  nekdy pripustit opacne nazory  zrovna  ted jsem cetl,jak dva rakouske deniky  zverejnili  clanek o skodlivosti rousek a jak se do nich ostatni pustili ...opacne nazory o vakcinach  o testech o rousekach  a vubec o vsem co se nehodi do strategie tech nahore se proste psat nesmi  je to stejna cenzura jako pred 89  ,ale o te dobe a jeste drivejsi nekteri z vas vi hovno ,nebo jen z doslechu ,ale nezazili to ... 

Nedelam ze sebe vseveda .stari taky neni patent na rozum ,umim priznat na rozdil od nekterych zde svou chybu a ani nemusim mit ve vsem posledni slovo jak to tady taky vidim .ale sve nazory si hajim a budu hajit i nadale tot vse 

0 Citovat

Myslím, že jediná šance mu zakázat účet. Až si vyrobí nový, snadno se pozná, že je to on, protože takové bláboly a v takové kadenci nikdo normální nezvládne.

Tip pro admina: Možná by šly jeho nové nicky i strojově blokovat, protože neznám nikoho, kdo dělá mezery před čárkami, místo po nich :-)

0 Citovat

Ono by stačilo omezení na počet slov za den. Běžných uživatelů by se to nedotklo a Mikir by se vyautoval v půlce svého prvního příspěvku.

0 Citovat

:-))) 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Ono by stačilo omezení na počet slov za den. Běžných uživatelů by se to nedotklo a Mikir by se vyautoval v půlce svého prvního příspěvku.

Kterej by samozřejmě začal slovy "Už se tady k tomu nechci moc vyjadřovat..." :))))))

0 Citovat

Ona by bohatě stačila limitace na jeden příspěvek denně z Irska ;)

0 Citovat

mikir napsal(a):

Tady je  trosku problem ze tu je stala parta zkusenych cestovatelu , kteri ovsem nechteji  nekdy pripustit opacne nazory  zrovna  ted jsem cetl,jak dva rakouske deniky  zverejnili  clanek o skodlivosti rousek a jak se do nich ostatni pustili ...opacne nazory o vakcinach  o testech o rousekach  a vubec o vsem co se nehodi do strategie tech nahore se proste psat nesmi  je to stejna cenzura jako pred 89  ,ale o te dobe a jeste drivejsi nekteri z vas vi hovno ,nebo jen z doslechu ,ale nezazili to ... 

Nedelam ze sebe vseveda .stari taky neni patent na rozum ,umim priznat na rozdil od nekterych zde svou chybu a ani nemusim mit ve vsem posledni slovo jak to tady taky vidim .ale sve nazory si hajim a budu hajit i nadale tot vse 

 

Váš názor na Covid a očkování komentovat fakt nebudu. Nikdo Vám ho nebere. I tady je to fifty-fifty, ale nevšiml jsem si, že by jiní odpůrci očkování cintali způsobem jako Vy. Abyste znevažoval práci lékařů atd, to je fakt za hranou. Kecy o tom, jak naše generace ví hovno si taky strčte za klobouk. To nesouvisí s ničím. Můžeme se taky bavit o tom, jak je náš stát politicky, ekonomicky, morálně a sociálně v loji díky generaci Vás a jak naše generace 25-35 bude dalších x let platit daň za Vaše "ojebat všechno co nejvíc, protože můžu". A kdybyste uměl přiznat chybu, tak ji uznáte právě teď, protože tohle je prostě za hranou.

Jediný s čím souhlasím je, že tady samozřejmě je dlouhodobě skupina lidí, kteří každýho nováčka plísněj za každý blbý dotaz. Pak samozřejmě lidi jako já, který toho nemají tolik odcestovaného, nemají motivaci tolik přispívat, protože dostanou hned za uši. Nicméně tolerance k Vašim žvástům je úplně někde jinde a osobně si myslím, že jediný důvod, proč jste nedostal ban je, že klukům z cestujlevne děláte aspoň nějaký traffic. 

Každopádně jste opět propásl příležitost mlčet. A pak se ještě divíte, že jsou tady na Vás lidi alergický ...

0 Citovat

Souhlasím s Jakubem S. Přesně vystižené, ačkoliv nejsem kritický ke všemu, co Mikir napíše. Mikire, toho primáře si můžeš poslechnout tady: https://video.aktualne.cz/dvtv/a...f6b220ee8/

Souhlasím ale i s 1. delším příspěvkem Katky. Sám jsem tu asi před 3 měsíci psal, že mi přijde na covidu nejhorší to rozdělení společnosti.

0 Citovat

Tak snad trochu na odlehčení. Podle aktuálního výzkumu, který si zadala v Německu DPA je tam 56% dotázaných proti povinnému očkování, jen 33% pro. https://www.rnd.de/gesundheit/im...ZLULQ.html

0 Citovat

Jen pro zajimavost:

"zrovna  ted jsem cetl,jak dva rakouske deniky  zverejnili  clanek o skodlivosti rousek a jak se do nich ostatni pustili .."


Rakouské deníky Kurier a Österreich na sklonku minulého týdne čelily výtkám za zveřejnění reklamy obsahující zavádějící tvrzení o opatřeních proti pandemii.Televize ORF dále sdělila, že v textu reklamy stojí, že roušky jsou „zbytečné a škodlivé pro zdraví“ a „drtivá většina vědců upozorňuje na vedlejší účinky“ vakcín vyrobených pomocí technologie mRNA.


https://www.novinky.cz/koronavir....seznam.cz

Toliko k mikirovi a jeho praci s fakty a vlastne s cimkoliv.

0 Citovat

cali napsal(a):

Tak snad trochu na odlehčení. Podle aktuálního výzkumu, který si zadala v Německu DPA je tam 56% dotázaných proti povinnému očkování, jen 33% pro. https://www.rnd.de/gesundheit/im...ZLULQ.html

No, ono to vypadá, že právě Německo hodí do Covidpasu, respektive do zvýhodnění jeho držitelů, celkem solidní vidle... 

0 Citovat

Teď stejně nejde nic racionálně rozhodnout. Nejprve je potřeba naočkovat ty co o to mají zájem a pak se teprve uvidí jaká bude situace s počty lidí v nemocnicích. Pokud jich bude málo, budou Covidpasy zbytečné.

0 Citovat

cali napsal(a):

Tak snad trochu na odlehčení. Podle aktuálního výzkumu, který si zadala v Německu DPA je tam 56% dotázaných proti povinnému očkování, jen 33% pro. https://www.rnd.de/gesundheit/im...ZLULQ.html

Zdůraznil bych slovo povinne.Bude velká skupina lidí,kteří se nechají naockovat,ale jsou proti povinnému ockovani.

0 Citovat

cali napsal(a):

Tak snad trochu na odlehčení. Podle aktuálního výzkumu, který si zadala v Německu DPA je tam 56% dotázaných proti povinnému očkování, jen 33% pro. https://www.rnd.de/gesundheit/im...ZLULQ.html

To je ještě dost překvapivé, jak moc Němců je pro povinné očkování. To jsem u nás neslyšel snad ani od největších příznivců očkování (u některých profesí by to bylo něco jiného). Zajímavější by bylo zmínit, kolik Němců se chce nechat očkovat.

Souhlas s Padrinem, že "teď stejně nejde nic racionálně rozhodnout. Nejprve je potřeba naočkovat ty co o to mají zájem." Na jeho poslední větu platí ta 1. věta.

0 Citovat

Nebudu mlcet a to jak se tu ozyvaji hlasy pro ban a zakazat mi sem pristup svedci o tom jak souhlasite s cenzurou a omezenim tech co nezdili vetsinovy nazor ,ale  rano jsem uz nemel cas napsat jednu vec  Nadavate mi, ze srovnavam zamestnani ... tak dobre co se stane kdyz pilot letadla bude psychicky podlomeny ,nesoustredeny,unaveny , ...muze klidne  zabit 200 lidi ,takovy clovek nema co pilotovat  a co bude kdyz unaveny ,nevyspaly ridic  autobusu  udela chybu ,muze zabit a zmrzacit treba 50 lidi a kdyz kamionak usne na dalnici muze vzniknou hromadna nehoda s hodne tezkymi nasledky ,,,takze to srovnani je zcela na miste  ,kazdy je nahraditelny a kdyz se neciti tak to ma priznat  Jiste zachrana zivotu  je nad ostatni to uznavam ,.ale ta situace proste neni ,neni valka 

A ted jeste jednu vec ,porad tu slysim jak plenim kazde vlakno ,ne neplenim je mnoho vlaken ke kterym nemam co rict , at uz neni v tom zadna zkusenost , nebo na to proste nemam nazor ,ale tam kde ho mam nebo o tom neco vim se vyjadrim 

A posledni vec , kterou tu slysim jak zdimam socialni system v Irsku ,,laskave si vsichni uvedomte ,ze mam odpracovano 42 let , uznali mi 38 ,protoze jsem nektere leta nedokazal dolozit ,ale to neni podstatne , v CR jsem pozadal v 60 o predcasnou penzi ,kterou mi osekali a zkratili asi o 20 % ,za  irsky duchodovy system nemuzu ,ze nuti pracovat lidi do 66  a tem co praci uz nemaji  poskytuje podporu ,takze me vycitate ze pisu porad dokola stejne blaboly a co je to vase o me podpore a o zapleneni  vsech vlakem ..??? Stejny blabol .stejne opakovani porad dokola .navic do toho nikomu nic neni .tak si laskave zamete pred svym prahem  ti ,kterych se to tyka ..myslim ze nemusim jmenovat    a za OT se ostatnim omlouvam ,ale porad si srat na hlavu od nekterych nenecham uz to je taky za hranou 

Proste bud tu vedeme demokratickou diskuzi ,kde ma pravo se kazdy nejak vyjadrit ,nebo je to uzavrena kasta lidi .kde si nekteri osvojuji delat pravidla  a nektere vyhazovat  tot opravdu vse  

Ke Covid pasu se uz vyjadrovat nebudu , protoze to povazuju v soucasnosti za neakceptovatelne  pro skupinu vsech tech co se ockovat nechteji nechat ,je to skutecne vytvareni deleni lidi na ty lepsi a horsi  

 

 

0