Zatím se o očkovacích průkazkách jako o způsobu, jak se vyhnout testům či karanténě, moc nemluví. Respektive pouze teoreticky. Budu rád, když sem budeme shromažďovat aktuality.  .

OČKOVACÍ průkaz jako propustka k cestování

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Zdíša napsal(a):

Pánové, vy tu kauzu z Chebu znáte z osobní zkušenosti, co ten lékař přesně řekl, jak to to tam vypadá nebo stejně jako Mikir soudíte podle toho co píší novinky atd?

Proč jen novinky? Včera jsem sem dával tento odkaz na rozhovor s tím primářem: https://video.aktualne.cz/dvtv/a...f6b220ee8/

0 Citovat

@floodland   tak ted jsem s toho fakt jelen , kdyz napisu ,ze prepracovany a unavany lekar  ma  odjit ,kdyz neni spokojeny ,tak se tu na me vsichni sesypete jak jsem arogantni sobec ,co si nevazi lekaru a odvazuje se srovnavat jejich zamestnani s jinym  podle vseho menecenym 

A najednou je to jedno  at odejde za lepsim do Nemecka ,ze nekteri si mysli ,ze jsou neco vic 

On v tom je nejaky rozdil ? Mysleno ze odesel ...podle tehle logiky at jde  nahradi ho jiny ,,a podle te me urazim zdravotniky co zachranuji zivoty  

V tom Nemecku ,bude mit lepsi podminky k praci nebude v takovem stresu, protoze tam nebude na vsechno sam ,nebude resit ze nema volne luzko, ani unavenou a nemocnou sestricku co tam trpi  12 hodin ...

Takze o cem to teda je ? O me aroganci a sobeckosti ,nebo o  systemu zdravotnictvi a podminkach at uz platovych nebo jinych ?  

0 Citovat

Ale souhlasim s Pete ,vratme se k cestovani ,  poradte mu v prislusnem vlakne kam jet s rodinou na lyze az se ty strediska otevrou  Za sebe mohu Francii doporucit ,pokud nevadi ze je dal  a ze se asi ty strediska otevrou az budou mit Francouzi jarni prazdniny ,coz eliminuje vyhodu polovicnich cen i volnejsich sjezdovek  pro ktere se v lednu vyplatilo do Francie jezdit

0 Citovat

Protože to srovnávat s ostatníma profesema. Když dáš unavenýmu a přepracovanýmu lékaři o 20 tisíc víc, tak bude pořád stejně unavený. A tohle přidávání státním zaměstnancům je cesta do pekla. Z logiky věci nejde, aby měli státní zaměstnanci dlouhodobě vyšší plat než v soukromé sféře.

0 Citovat

pokud stihám tuto plodnou diskuzi, Francie má prázdniny od 6. 2. 2021 a zachytil jsem na webu, že jako jediní se chystají otevřít od 27. 1. 2021 - všechny ostatní státy zatím karanténa...

0 Citovat

@Pete: tohle vlákno je o očkování....           

Dnes se ke mně dostaly určité informace od mých známých .... a jako zdravotník  jsem v rozpacích z toho...co dokáže vypotit za hovadinu i odborník z řad lékařů, ohledně očkování na covid...takže se omlouvám Mikirovi a všem ostatním , kteří smýšlí podobně jako on...vůbec se jim totiž nedivím...

Myslím, že nejlépe to tady uzavřel padrino11 a spol. ....uvidíme co bude, až se naočkuje část populace....

A ještě bych ráda dodala, i přesto že mně Mikir včera  totálně  vytočil, neumím si bez něj CL představit... 

0 Citovat

@M G - jak říkáš, tohle vlákno je o očkování :-), tedy ne cestujme levně , vlastně ne-cestujme, ale řešme podstatné věci , pokračujme tedy dále:

Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.

Jak to má kola nebo kozy tak s tím budou brzo problémy.

Pokud se to samo nevyřeší do 14 dnů, nemá cenu se tím zabývat.

Život je krásnej, ale člověk musí být pořád trochu nalitej.

Murphyho zákony o práci

Weberova definice: Odborník ví stále více o stále menším počtu věcí. Nakonec ví opravdu všechno o ničem. 

 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Protože to srovnávat s ostatníma profesema. Když dáš unavenýmu a přepracovanýmu lékaři o 20 tisíc víc, tak bude pořád stejně unavený. A tohle přidávání státním zaměstnancům je cesta do pekla. Z logiky věci nejde, aby měli státní zaměstnanci dlouhodobě vyšší plat než v soukromé sféře.

Jeden o koze a druhý o voze. Lékaři a vědci jsou dvě velmi mobilní skupiny vysoce specializovaných pracovníků, co můžou bez problémů pracovat za hranicemi, a lékařů snad mají přebytek jen na Kubě. Takže když je jako stát (ono i jako soukromý sektor) nezaplatíš, především ti dobří odejdou za lepším do ciziny. Jaký mají plat v soukromém a státním sektoru v tomhle směru není důležité, ale podstatné to je v rámci globální vesnice.

Naopak např. právníci, soudci nebo učitelé (od MŠ po SŠ), tak mobilní nejsou. Profesi nemůžou vykonávat v jiném státě, protože je specifická pro české naturálie. Tady je relevantní porovnání státního a soukromého sektoru v dané zemi.

0 Citovat

PURE GOLD :D

Do tabulky očkování se stejně zapsal i další zaměstnanec ústavu František K.

Pracuje na oddělení, které se zabývá hygienou vody. Redakci potvrdil, že už má očkování za sebou a domnívá se, že spolu se svými kolegy riziku nákazy covidem-19 vystaven je.

Já jsem lékař, chodím také do terénu, naposledy jsme s kolegy třeba řešili problémy na několika vodovodech, navštěvovali jsme provozovatele, starosty a setkáváme se prostě s různými lidmi. Máme sice roušku, ale nevíme, jestli ti ostatní jsou, nebo nejsou nakažení,“ obhajuje přednostní přidělení vakcíny František K.

„No tak už nejsem nejmladší, těch vakcín bylo dostatek, tak se prostě přihlásili ti, co o ně měli zájem,“ dodává.

Například spolu s Františkem K. jsou v tabulce ale uvedeni i další čtyři jména stejného příjmení.

„Ano, tohle je možné, ale kolik jich bylo a jací to jsou příbuzní, to vám neprozradím, já o tom tady nerozhoduju, obraťte se na vedení,“ říká oslovený pracovník Státního zdravotního ústavu.

https://www.seznamzpravy.cz/clan....seznam.cz

0 Citovat

asi to pořád nechápu - co se snažíte v rámci "Cestuj.levně. com vyřešit?

0 Citovat

Pete napsal(a):

asi to pořád nechápu - co se snažíte v rámci "Cestuj.levně. com vyřešit?

Ty jsi tady nový moderátor diskuzí?

0 Citovat

Tak pro ty nality...tohle vlákno na cestuj levně se jmenuje 

OČKOVACÍ průkaz jako propustka k cestování
0 Citovat

tak vedle ve vlákně Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?  mluví mikir o tom, jak byl před třiceti roky lyžovat v Turecku

0 Citovat

:-))) To byl snad ještě kandahár a sudovky.

0 Citovat

@AlejandraS: 😃

0 Citovat

@Proky, M G - v pohodě, nejsem žádný moderátor, jen se snažím získat info pro sebe a svou rodinu, pokud by to komukoliv vadilo, stačí říct...v poslední době mám pocit, že se to mísí v rámci různých vyjádření i vláken, takže mě klidně přesměrujte tam, kde dostanu ODPOVĚĎ - chci na lyže, cestovat. Jako člověk, který si prošel Covid - 19 a má dle ofi stanovisek tohoto státu imunitu, s využitím všech nutných restrikcí, testů, certifikátu, potvrzení a dalších dokumentů možnost jet se svou rodinou tam, kam to umožnují pravidla. Je to OK?

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

tak vedle ve vlákně Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?  mluví mikir o tom, jak byl před třiceti roky lyžovat v Turecku

nevrátil jsem se, spíše naopak, chci jet :-) tedy chceme...možná potřebuji radu, aby mě, člověka nezkušeného, někdo navedl tam, kde dostanu radu, o kterou pokorně žádám...

0 Citovat

@Pete..a byl to opravdu Covid 19 co si prodělal?

0 Citovat

Tady je to den ode dne lepší. A když už se chvíli odmlčí mikir, tak se hnedle objeví Pete :)

0 Citovat

:D :D co si budeme povídat, nebýt Covidu, sedím v baru, ne tady. A možná bych tam nezažila tolik zábavy co tady. M G mě teď pobavil tak, že jsem vyprskla čaj na klávesnici :D

0 Citovat

@M G - to nevím, ale krajská hygiena v rámci naší republiky vystavila potvrzení, že jsme byli jako rodina pozitivní v rámci testu PCR, v říjnu 2020, od té doby nemusíme řešit některé věci, ale pokud máte jiný dotaz, jsem k dispozici.

0 Citovat

@eremi - nevím, jestili to byla pochvala nebo ironie, já jsem reagoval na všechna témata se snahou trochu odlehčení, protože je tady mnoho lidí, kteří se vyjadřují k různým tématům, mimo cestování - a to zajímá mě a mou rodinu, toť vše. Neberte si to osobně, každý má právo na svůj názor...

0 Citovat

Tak já má teda dotaz. Když jsem teď doma s Covidem, na testu jsem nebyl a doktorovi to nenahlásil, kdo mi pak vystaví potvrzení o prodělání nemoci? To budu muset na test, který ale vyjde pozitivně?

0 Citovat

@Cali neboj na sudovkach jsem nikdy nejezdil,ale kandahar jsem zazil  stejne jako ty gumove lyzaky ,ale  to bylo tak pred  58 lety o par let pozdeji jsem uz mel  normalni lyzaky a lyze Artis Apollo ,v tom Turecku  to uz tenkrat byly preskace  a jezdil jsem uz na zahranicnich spickovych znackach  a pisu o tom ze to neni aktualni ,ale sklon kopce a charakter sjezdovek se nezmeni ,pribudou jen  hotely a vleky a lanovky a trate se rozsiri a zmodernizuji  

https://styl.instory.cz/3042-jak...lismu.html

0 Citovat

Ziadny test, ziadny covid

Ziadna pitva, ziadny covid

0