Ahoj, možná se budu ptát hloupě, ale nikde jsem nedohledal adekvátní info. Na konci února se budeme vracet ze Zanzibaru do Prahy. Na cestu tam a na pobyt na Zanzibaru žádné testy potřeba nejsou, ale pro návrat do ČR se vyžaduje PCR test, ale jelikož se vrátíme v neděli skoro o půlnoci, tak nestihneme otestování přímo na letišti. Co jsem se dočetl, je potřeba vyplnit Příjezdový formulář a DO PĚTI DNÍ PROVÉST PCR TEST. To znamená, že během těch pěti dní mohu normálně fungovat a nebo dokud nedojdu na test a nedostanu výsledek, tak musím být zavřený doma v karanténě a nemůžu do práce apod.? Díky za info, pokud někdo víte.  .

PCR test po návratu ze Zanzibaru

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ahoj, možná se budu ptát hloupě, ale nikde jsem nedohledal adekvátní info. Na konci února se budeme vracet ze Zanzibaru do Prahy. Na cestu tam a na pobyt na Zanzibaru žádné testy potřeba nejsou, ale pro návrat do ČR se vyžaduje PCR test, ale jelikož se vrátíme v neděli skoro o půlnoci, tak nestihneme otestování přímo na letišti. Co jsem se dočetl, je potřeba vyplnit Příjezdový formulář a DO PĚTI DNÍ PROVÉST PCR TEST. To znamená, že během těch pěti dní mohu normálně fungovat a nebo dokud nedojdu na test a nedostanu výsledek, tak musím být zavřený doma v karanténě a nemůžu do práce apod.? Díky za info, pokud někdo víte.

0

Booknout termin pcr na pondeli rano, a do vecera mate vysledek, pri jeho negativnim vysledku v utery do prace, deti do skoly

0 Citovat

No a to je právě ten "problém" - hned v pondělí bysme měli jít doma oba do práce. Tím pádem by test připadal v úvahu nejdříve v úterý. Tak jestli tedy mohu do té práce jít a nebo musím být do úterka zavřený doma? 

0 Citovat

Nejdříve rýpnutí, že Letiště Praha je v noci zavřené, takže o půlnoci nic nepřilétá (ale chápu, možná se nevracíte do Prahy). Ale k věci, jelikož mě to samotného zajímalo, tak podle předpisů musíte do vyhodnocení testu do karantény, s výjimkou:

a) cest do zaměstnání, k výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a do vzdělávacích institucí a pohybu v rámci výkonu těchto činností

b) cest nezbytně nutných k obstarávání základních životních potřeba, k zajištění péče o děti, k
zajištění péče o zvířata, využívání nezbytných finančních a poštovních služeb, doplnění pohonných hmot

c) cest do zdravotnických zařízení a zařízení sociálních služeb

d) cest za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí

e) cest zpět do místa svého bydliště

f) pohřbů, a to do doby, dokud není předložen výsledek RT-PCR testu místně příslušné krajské hygienické stanici nebo po dobu trvání nezbytného karanténního opatření nebo po dobu 10 dnů od vstupu na území ČR. 

Takže víceméně karanténa nula nula nic není nutná ;-)

0 Citovat

Pardon, ja to bral tak nejak selskym rozumem, na vyjimky jsem nepomyslel.

0 Citovat

No já nevím, ale píše se tam "do vyhodnocení testu", takže ty výjimky nic nehovoří o tom, že by mohl jít v pondělí do práce a až v úterý na test. 

0 Citovat

Píše se tam 

I. nařizuje

...a do 5 dnů od vstupu na území České republiky se na
vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2...

II. zakazuje

1. všem osobám podle bodu I.2, včetně osob uvedených v bodě I.2 písm. a) až c) a e), volný
pohyb na území celé České republiky po dobu pobytu na území České republiky, po dobu
10 dní, nebo do doby předložení výsledku RT-PCR testu na přítomnost SARS CoV-2
dle bodu 1.3, anebo do doby ukončení karanténního opatření, s výjimkou: 

a následují vyjimky, které tady vypisuje danny

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Píše se tam 

I. nařizuje

...a do 5 dnů od vstupu na území České republiky se na
vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2...

II. zakazuje

1. všem osobám podle bodu I.2, včetně osob uvedených v bodě I.2 písm. a) až c) a e), volný
pohyb na území celé České republiky po dobu pobytu na území České republiky, po dobu
10 dní, nebo do doby předložení výsledku RT-PCR testu na přítomnost SARS CoV-2
dle bodu 1.3, anebo do doby ukončení karanténního opatření, s výjimkou: 

a následují vyjimky, které tady vypisuje danny

Tak to bych se jim na celý test vyprdnul.... Můžeš v podstatě všechno co je třeba, tak proč ještě platit za testy...

0 Citovat

V tom případě porušíš "OCHRANNÉ OPATŘENÍ" ministerstva zdravotnictví, který ti ten test do 5 dnů od návratu nařizuje, s možnými z toho vyplývajícími, důsledky.

Edit: že to šíření možné nákazy nezabrání, je věc druhá.

Edit2: záměnu testů za jiné opatření (karanténa atd) může povolit jen hygiena

0 Citovat

Prostě buď na test a nebo dobrovolná karanténa. Nic mezi tím nevidím. 

0 Citovat

Nikde nic o dobrovolné karanténě místo testu nevidím, platí něco nového, než? : https://koronavirus.mzcr.cz/wp-c...%C3%AD.pdf

0 Citovat

Dobrovolná karanténa nepomůže. Musí jí posvětit hygiena.

Pokud se tím nebudeš řídit a byl bys náhodou pozitivní, dopustíš se TČ šíření nakažlivé nemoci, a to ještě v době nouzového stavu.

Pokud budeš negativní, asi to nikdo řešit nebude, protože v tom mají bordel. Nejspíš může udělit pokutu hygiena a tam bývá hranice do 20.000 Kč.

0 Citovat

Tak to beru zpět a na test bych šel :-) Já myslel, že si můžu vybrat zda 10 dní karantény nebo test do 5 dnů. Stejně je to postavené na hlavu... Já z práce, kde se to covidem jen hemží na žádný test nemusím a při návratu odkudkoliv se musí..... U nás v práci kde je potřeba minimálně 12 lidí, nás zbylo 5... zbytek je nakažený a nebo v karanténě... Ale jede se dál... Chybějící lidi jsou nahrazeny lidma, kteří vůbec neví co mají dělat... Takhle se z toho nevyhrabeme fakt nikdy. 

0 Citovat

Vybrat si to řekněme můžeš, ale...

Musíš kontaktovat hygienu a ta ti musí karanténu povolit. Podle toho, jak je současné nařízení vlády napsáno, není nároková a oproti té při nákaze nebo podezření na ni trvá 14 dní.

0 Citovat

Já tomu rozumím tak, že buď test na vlastní náklady a pokud ho nedodám, tak je to automaticky karantena potvrzena hygienickou stanici. Tedy nemusím to nikde hlásit, jenom je moji povinností vyplnění toho formuláře při příjezdu. Jinak logicky pokud si tu karantenu "pridelim" sám, tak se nebudu běhěm těch 10 dnů nikde courat. 

0 Citovat

Tohle jsme si takhle taky s Jakubem myslelo, než jsme si četli aktuální nařízení vlády, kde se objevila sice malá změna v pár slovech, ale dost podstatná. Ve výsledku automaticky každý musí na test. Pokud na něj nechce, musí kontaktovat hygienu a ta může nařídit alternativní opatření. Ale jen může a ne musí. Navíc tam je někde zakompováno 14 dní a ne 10.

Řešeno někdy měsíc dva zpátky. Mohli to zase změnit.

0 Citovat

nemyslím si....

....nařizuje:

krajským hygienickým stanicím, aby u osob, které oznámí vstup na území České republiky
podle bodu I.2., a ani do 7 dnů od vstupu na území České republiky nepředložily místně
příslušné krajské hygienické stanici výsledek RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2
z území České republiky, rozhodly o nezbytných karanténních opatřeních , a pokud test
prokázal přítomnost SARS-CoV-2, rozhodly o izolaci podle § 64 písm. a) ve spojení s § 2
odst. 6 a 7 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých
souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů;

0 Citovat

Nejpozději ten pátej den zavolat na hygienu, že nepůjdu/nechcu/nemůžu na test a hygiena vám napaří dalších min. 10dnů karantény, spíš ale víc, takže celkově počítejte min. 15dnů doma. Jen je potřeba to té hygieně nahlásit, protože to neplatí automaticky, pak sou taky hygieny a hygieny, někde tvrdí, že to nelze, někde bez problémů, to je stejný jako s testama, někde řeknou, že čas běží od stěru a někde od dodání výsledku..

0 Citovat

V decembri som bol 2x na Zanzibaru, a pri navrate na pasovej kontrole na Ruzyni T1 vzdy chcel vidiet pasovak , ci mam vyplneny prijazdovy formular. 

Druhy krat sa dokonca pytal, odkial som priletel a kontroloval to v prijazdovom formulari, ci tam mam naozaj vyplnenu krajinu Tanzania.

Kedze som mal vsetky udaje vyplnene zodpovedne, tak hygiena v systeme vedela ,ze vtedy a vtedy som sa vratil z Tanzanie. cca 4dni po navrate som si zaplatil PCR test a  pdf s vysledkami testu a URL svojho prijazdoveho formulara som poslal na email,na hygienu.   potom som za 2dni skontroloval svoj prijazdovy formular a status sa zmenil, tj ten moj 'pripad' uzatvorily.  

sorry za off-topic

0 Citovat

Mě pražská hygiena dala na výběr podstoupit znova test (jelikož přestup Amsterdam a testy z území států EU+ neberou), nebo setrvat v 10 denní domácí karanténě. Ozval jsem se jim hned po příletu a vybral karanténu, jelikož mohu pracovat z domova. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

nemyslím si....

....nařizuje:

krajským hygienickým stanicím, aby u osob, které oznámí vstup na území České republiky
podle bodu I.2., a ani do 7 dnů od vstupu na území České republiky nepředložily místně
příslušné krajské hygienické stanici výsledek RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2
z území České republiky, rozhodly o nezbytných karanténních opatřeních , a pokud test
prokázal přítomnost SARS-CoV-2, rozhodly o izolaci podle § 64 písm. a) ve spojení s § 2
odst. 6 a 7 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých
souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů;

Tak to asi ještě znovu, ale Aluška má pravdu ohledně té délky. Plus je pěkné, že musíš mít test až z České republiky a nestačí ti ani z jiné země EU.

0 Citovat

Při příletu se kontrolují jenom platné doklady. Nikdo nebude vědět odkud přijíždíš, samotný přílet z červené země neznamená automaticky, že jsi např. cestu nezačal v zelené Austrálii. Takže nařízení je spíše na dobrovolné bázi. 

0 Citovat

Hm, špaténka... tak to by se asi měl opravit text u Brazílie v mapce CL, že po návratu je nutný PCR test stejně jako z Tanzánie (teď je tam uvedeno test nebo karanténa). :-( Sedm táců navíc za 2 osoby, to už je docela dost.

0 Citovat

Vypadlo mi důležité slovíčko... testy z území MIMO EU+ neakceptují. Takže z EU+ akceptují. Toto platilo na začátku ledna.

0 Citovat

Třeba jim záleží i na zemi, z které se přicestuje a podle toho daj karanténu 10 či více dnů.

0