Ahoj, možná se budu ptát hloupě, ale nikde jsem nedohledal adekvátní info. Na konci února se budeme vracet ze Zanzibaru do Prahy. Na cestu tam a na pobyt na Zanzibaru žádné testy potřeba nejsou, ale pro návrat do ČR se vyžaduje PCR test, ale jelikož se vrátíme v neděli skoro o půlnoci, tak nestihneme otestování přímo na letišti. Co jsem se dočetl, je potřeba vyplnit Příjezdový formulář a DO PĚTI DNÍ PROVÉST PCR TEST. To znamená, že během těch pěti dní mohu normálně fungovat a nebo dokud nedojdu na test a nedostanu výsledek, tak musím být zavřený doma v karanténě a nemůžu do práce apod.? Díky za info, pokud někdo víte.  .

PCR test po návratu ze Zanzibaru

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Nová testovací místa v Tanzánii

 

Na seznam testovacích míst, kde je nutné se nechat otestovat před odletem z Tanzánie, přibyla dvě nová v oblasti Serengeti – FAME Medical Health Centre (Karatu) a Musoma Centre (Seronera).

 

  • FAME Medical Health Centre
    • Testovací časy: 08:30 – 11:30 (denně)
    • Registrace: https://pimacovid.moh.go.tz/#/booking
    • COVID-19 certifikát bude k dispozici během 48 hodin od provedení testu.
    • Více detailů v letáku v příloze.

     

  • Musoma Centre
    • Testovací časy: 08:00 – 13:00 (denně)
    • Registrace: https://pimacovid.moh.go.tz/#/booking
    • COVID-19 certifikát bude k dispozici během 48 hodin od provedení testu.
    • Více detailů zde.
    0 Citovat

    Tak se přiznejte, kdo sem zavlekl jihoafrickou mutaci ze Zanzibaru? ;-)

    0 Citovat

    Leoš Literák napsal(a):

    Tak se přiznejte, kdo sem zavlekl jihoafrickou mutaci ze Zanzibaru? ;-)

    Já myslím, že to rozhodně není nic úsměvného. Zrovna dnes na Covid umřela moje sousedka a mám takový pocit, že podobnou zkušenost setkání blízkého druhu s Covidem a jeho  následky zažije v následujících týdnech nejeden geroj , co tady teď plánuje, kam by vyrazil v nejbližší době a jak je nejlépe s čím vydrbat a jak ušetřit na jednom s prominutím posraném testu při návratu domů.

    0 Citovat

    +1

    0 Citovat

    Já si myslím, že to Leoš myslel jako nadsázku.

    0 Citovat

    Jj taky bych zrovna Leoše nepodeziral z jakéhokoliv zlehcovani situace.

    Jinak ale niemandos ma bohužel asi pravdu.

    0 Citovat

    Dnes na pcr testy v Zanzibaru trvalo to 2;5 hodiny aj s cestou vzorky se posilaji do Tanzanie vysledky za 3 dny prijde me to nesmysl 100 hodin pred odletem

    0 Citovat

    eremi napsal(a):

    Jj taky bych zrovna Leoše nepodeziral z jakéhokoliv zlehcovani situace.

    Jinak ale niemandos ma bohužel asi pravdu.

    Vzhledem k tomu, že např. v HK kraji máme hlášeno 15,1% pozitivních a dlouhodobě 1/3 pozitivitu testů, tak by mě zajímalo, jak daleko jsme od bodu zlomu. Určitě aspoň jednou tolik nakažených zůstalo skrytých. Možné ještě několikrát více.

    Vzhledem k podezření na Elsu (JAR mutace) čekám, že na našem cestovatelském semaforu přibude černá - země, kam se cestovat nesmí vůbec. Tanzanie je na to jako dělaná a bude to hezky vypadat v novinách a voliči to budou brát jako rozhodnou odpověď.

    0 Citovat

    První verze byla bez smajlíku, ale to mi přišlo přes čáru. Takže druhá verze se také nepovedla, sorry.

    0 Citovat

    Myslím, že to hravě zvládnem i bez Zanzibaru...


    fb-img-16141464019771692.jpg

    0 Citovat

    O inteligenci už svědčí to, že se 
    a) fotí u sloupu elektrického vedení
    b) že na fotce je stín samotného fotografa
    c) že na své porušení opatření ještě musí upozorňovat na Facebooku

    0 Citovat

    Tak mě restrikce taky vadí, ale abych je takto porušoval a ještě se tím chlubil? Ano, mohl bych na všechna opatření kašlat, protože Covid jsem už prodělal, ale dál nosím tam, kde je potřeba roušku, protože tím dávám ostatním okolo sebe najevo, že je respektuji a snažím se je chránit. Zanzibar bude ještě časovaná bomba. 

    0 Citovat

    Oni až třeba 2 - 3 pojdou, už se tolik smát nebudou.....

    0 Citovat

    Tak ono bude stačit, až někoho nakazí a ten to pak nedá. 

    0 Citovat

    Michal napsal(a):

    O inteligenci už svědčí to, že se 
    a) fotí u sloupu elektrického vedení
    b) že na fotce je stín samotného fotografa
    c) že na své porušení opatření ještě musí upozorňovat na Facebooku

     

    S tim  sloupem mas trosku pravdu, ale je treba vzit do uvahy ,ze po obou stranach je  svah  a pak je asi lepsi fotka pohledem udoli , byt za cenu toho sloupu ,navic jde  o velkou skupinu lidi  

    Pokud jde o ten stin  taky se mi to stava , hlavne nekde u more na plazi ,nemel by tam byt  to je jasne ,ale ono to zase az tak nerusi 

    no a za c )  jen mohu napsat projev svobodnych a normalnich lidi, doufam ze jich bude pribyvat

    0 Citovat

    Když člověk fotí zády ke slunci, tak se toho stínu blbě zbavuje... :-)

    0 Citovat

    Pokud jsou od Svobodných, lze to brát s jistým pochopením. 

     


    fb-img-1614151676529.jpg

    0 Citovat

    Dobře, Petře!

    0 Citovat

    Tak si spočítejte, kolik je za poslední den jen v tomto konkrétním fóru balastu... 15?

    0 Citovat

    Myslím, že tohle téma se trošku zvrtlo, proto bych doporučil Svědkům Covidovým založit si vlastní téma, kde se můžou vyblbnout.

    A pokud možno, sem piště informace k cestě ze Zanzibaru. Díky.

    0 Citovat

    Ahoj, jedeme v Ne na Zanzibar a pro jistotu se chystáme i na špatný scénář, že nevyjde PCR test před odletem zpět. Někomu to už nevyšlo a dostal nařízenou izolaci 7 dní před dalším testem. Sice jsme pojištění i pro tento případ vrámci letenky s Emiratama, ale nevíme, jestli ta izolace/karanténa je někde v určeném zdrav.zařízení nebo je to na každém, kde se ubytuje. Díky za každé info.

    0 Citovat

    Řsšil bych až v okamžiku, kdy budete mít pozitivní test. 

    0 Citovat

    Už jsem zahlédl výzvy, že turisté vracející se ze Zanzibaru či Emirátů by měli jít do povinné karantény. Další mutaci tu fakt nepotřebujeme. Tak na dovolené raději sledujte zprávy.

    0 Citovat

    https://zivotvcesku.cz/jihoafric...isterstvo/

    0 Citovat

    "Kabinet zakázal Čechům a osobám s bydlištěm na území ČR až na neodkladné výjimky vstup do zemí s extrémním rizikem výskytu těchto mutací.

    Konkrétně se jedná o Botswanu, Brazílii, Eswatini (Svazijsko), Jihoafrickou republiku, Keňu, Lesotho, Malawi, Mosambik, Tanzánii (včetně ostrovů Zanzibar a Pemba), Zambii a Zimbabwe."

    https://www.novinky.cz/domaci/cl...r-40352107

    0