Ahoj, možná se budu ptát hloupě, ale nikde jsem nedohledal adekvátní info. Na konci února se budeme vracet ze Zanzibaru do Prahy. Na cestu tam a na pobyt na Zanzibaru žádné testy potřeba nejsou, ale pro návrat do ČR se vyžaduje PCR test, ale jelikož se vrátíme v neděli skoro o půlnoci, tak nestihneme otestování přímo na letišti. Co jsem se dočetl, je potřeba vyplnit Příjezdový formulář a DO PĚTI DNÍ PROVÉST PCR TEST. To znamená, že během těch pěti dní mohu normálně fungovat a nebo dokud nedojdu na test a nedostanu výsledek, tak musím být zavřený doma v karanténě a nemůžu do práce apod.? Díky za info, pokud někdo víte.  .

PCR test po návratu ze Zanzibaru

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

MIGUELAS napsal(a):

@Katerina. Tomu stornování letenek rozumím, zvláště poté, co jsi že všech stran získávala rozporuplné odpovědi, cestují s tebou 2 děti atd. Ale nebylo by lepši letenky vyměnit nebo koupit nové do destinace, kde budeš mít klid a děti si to užijí stejně nebo i lépe než ZNZ. Za mně třeba Dominikána, asi s malým příplatkem... Nebo aby člověk unikl tomu nešťastnému třítýdennimu marasmu tak aspoň spojit dva Egypty za sebou, každý týden v jiném hotelu. Protože tak jak to prezentujes, nejedete nikam a to by byla škoda, čas a ztracené zážitky ti nikdo nevrátí.

Děkuju moc :) za rady. Dominikána zní hezky. Ale když se tady cestování stalo téměř trestným činem, tak už se nám nikam nechce. Zkusíme na podzim. Máme stále letenky a otevřenou rezervaci. Cestujeme rádi i s dětma. Minulý rok jsme byli v Kalifornii těsně před covidem. To bylo super. Teď se nám už nikam nechce. Buhvi jakou karanténu ještě vymyslí.

Vam se Zanzibar nelíbí? Kde to tam je tak nejak nejhezci, normalni a mene turistu? Sever je asi masakr ne? 
Dominikana se Vam libi vic? :)

0 Citovat

richard.pastorek napsal(a):

Pokuta az 3mega, navrat za Zanzibaru...

https://zpravy.aktualne.cz/domac...47ab5f122/

to by u soudu neprošlo.. když nemůžou zakázat vycestovat, tak to není porušení ničeho a nelze za to udělit pokutu. Můžou nařídit dlouho karanténu třeba v hotelu a za peníze turisty. Ale ta pokuta by neprošla, to je jen, aby se lidi báli.

https://zpravy.aktualne.cz/zakaz...47ab5f122/

0 Citovat

@Katerina. To není o tom, že by se mi Zanzibar nelíbil. Poprvé jsem tam byl cíleně, podruhé jako zakončení cesty po Tanzanii a letos potřetí víceméně ze zoufalství, když všechny destinace, které jsem plánoval byly už jen s testem a dalšími nepříjemnými podmínkami, něco mi padlo a nebyl čas na přípravu dlouhých itineraru po Mexiku typu z jednoho pobřeží na druhé za měsíc, navíc už tehdy last minute letenky do Cancúnu i Punta Cana byly drahé. Gastronomicky u mě vyhrává cokoli před Afrikou, ale takové barvy moře jako na Zanzibaru uvidíte snad jen v Cancúnu nebo některých karibských ostrovech. 

Pokud se třeba za půl roku pro ten Zanzibar rozhodnete, rád poradím, i když tady budou větší znalci, např. miro776.

0 Citovat

@Mirek, zvykej si. Budou tě nazývat k, vemenem, cynikem, starým senilním zapsklym dědkem... A to floodland je relativně v pohodě, jsou tady i těžší kalibry. Budeš se muset naučit být splachovací😅 jestli ti to stojí za to.

 

 

0 Citovat

Někdo někoho nazývá a někdo zase sliboval jak bude pasivním uživatelem nebo se bude vyjadřovat jen k Zanzibaru. A k těm výrazům, za pravdu se každý zlobí no :)

0 Citovat

@eva.vaver Já jsem ve svém vlákně, ale na co ty sem lezeš, přišla si sem radit?  Škoda, že mě Mikir předběhl v jiném vlákně, jsi ideální kandidát na blok. Za celou dobu tvého zbytečného působení zde jsi neporadila nikomu, montujes se akorát do mne a dvakrát si dnes plivla a urazila pár lidí ve fóru o viru. To je celá tvá "aktivita" za několik let.

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

@Katerina. To není o tom, že by se mi Zanzibar nelíbil. Poprvé jsem tam byl cíleně, podruhé jako zakončení cesty po Tanzanii a letos potřetí víceméně ze zoufalství, když všechny destinace, které jsem plánoval byly už jen s testem a dalšími nepříjemnými podmínkami, něco mi padlo a nebyl čas na přípravu dlouhých itineraru po Mexiku typu z jednoho pobřeží na druhé za měsíc, navíc už tehdy last minute letenky do Cancúnu i Punta Cana byly drahé. Gastronomicky u mě vyhrává cokoli před Afrikou, ale takové barvy moře jako na Zanzibaru uvidíte snad jen v Cancúnu nebo některých karibských ostrovech. 

Pokud se třeba za půl roku pro ten Zanzibar rozhodnete, rád poradím, i když tady budou větší znalci, např. miro776.

děkuju :)

0 Citovat

dalsia prijemna skusenost od typka, co na Zanzibare zije. Hlavne ze statistiky nula a vykriky radosti typu "tam je este svet normalny"

 


zanzibar.jpg

0 Citovat

Tak je logické, že pozitivní test vystavit nemohou, když Covid v Tanzanii neexistuje. 

0 Citovat

sobotni uvitani po priletu ze Zanzibaru cele letadlo muselo cekat na ocichani psem ten pozna covid?


img-20210227-224018.jpg

0 Citovat

Zřejmě ano: https://dabpraha.rozhlas.cz/spec...-u-8359355

0 Citovat

Zanzibar bude ještě zajímavý. Už jsou první úmrtí po návratu s "negativním" testem. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Zanzibar bude ještě zajímavý. Už jsou první úmrtí po návratu s "negativním" testem. 

 

Zajímavé. Je nějaký odkaz?

0 Citovat

Ja bych to tedy tipoval spíš na nákazu z fronty na PCR test nebo z letiště. Ty fotky odtamtud vypadají dost děsivě i pro lidi, co nemají rádi davy normálně.

0 Citovat

Nic ve zlém. Ale asi jen blázen si mohl myslel že v zemi, kde oficiálně Coronavirus neexistuje, budou dělat ty testy skutečně. Jednak na tom dobře vydělali a jednak asi nechtěli odrazovat  další turisty-). Ale možná to bylo jen kvalitou testů :-))

0 Citovat

Tož já bych to okomentoval písní. 

https://m.youtube.com/watch?v=_Jtpf8N5IDE

0 Citovat

V priebehu par hodin sa ku mne dostali dve informacie zo Zanzibaru, tak nech si urobi kazdy nazor na tento raj, kde posledne mesiace nemali oficialne ziadneho nakazeneho


zanzi.jpg
tanzania.jpg

0 Citovat

Tohle už povoleno je. Prezident Tanzanie se nakazil koronavirem v Keni. Doma by se mu to nestalo - tam COVID není!

0 Citovat

vidis, to ma nenapadlo :D

0 Citovat

Aby se v Keni teď nezačali ti pozitivní hromadit, když jsou v Tanzánii oficiálně zakázaní...

0 Citovat

Raven napsal(a):

[citace="floodland"]

Zanzibar bude ještě zajímavý. Už jsou první úmrtí po návratu s "negativním" testem. 

 

Zajímavé. Je nějaký odkaz?

[/citace]

 

Také by mne zajímal 

0 Citovat

Zemřel velmi pokrokový a protikorupční prezident Tanzánie. 

0 Citovat

A umřel bohužel na nemoc, která neexistuje. Nebo teda s nemocí, podle oblíbené interpretace.

0 Citovat

Jardo, bohužel v globálním měřítku, nechci, abych byl za antisocialniho jedince, ale lidi je bohužel jako hoven... zvláště v Africe... Kdybych na ZNZ nebyl třikrát, tak bych snad jel zase, spíše ale ne, začíná období dešťů.... A zákazy a černé zóny a zákazy české nebo jiných vlad jako ta perlička od pana Matovice by mě určitě nezastavily.

0 Citovat

řekl bych, že existuje přímá úměra mezi počtem lidí a hoven (jejich) 

0