Ahoj, možná se budu ptát hloupě, ale nikde jsem nedohledal adekvátní info. Na konci února se budeme vracet ze Zanzibaru do Prahy. Na cestu tam a na pobyt na Zanzibaru žádné testy potřeba nejsou, ale pro návrat do ČR se vyžaduje PCR test, ale jelikož se vrátíme v neděli skoro o půlnoci, tak nestihneme otestování přímo na letišti. Co jsem se dočetl, je potřeba vyplnit Příjezdový formulář a DO PĚTI DNÍ PROVÉST PCR TEST. To znamená, že během těch pěti dní mohu normálně fungovat a nebo dokud nedojdu na test a nedostanu výsledek, tak musím být zavřený doma v karanténě a nemůžu do práce apod.? Díky za info, pokud někdo víte.  .

PCR test po návratu ze Zanzibaru

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Jan Vidim napsal(a):

Při příletu se kontrolují jenom platné doklady. Nikdo nebude vědět odkud přijíždíš, samotný přílet z červené země neznamená automaticky, že jsi např. cestu nezačal v zelené Austrálii. Takže nařízení je spíše na dobrovolné bázi. 

To tvrdíš na základě čeho? Vlastní zkušenost? miro776 má zřejmě zkušenost opačnou... viz výše.

0 Citovat

Ohledně délky karantény jsem měl za to, že když byla první vlna, tak byla 14 dní, pak to snížili vzhledem k přenositelnosti na 10. Ale asi opravdu záleží na výkladu té které hygieny, protože je to napsaný dost nejednoznačně.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

[citace="Jan Vidim"]

Při příletu se kontrolují jenom platné doklady. Nikdo nebude vědět odkud přijíždíš, samotný přílet z červené země neznamená automaticky, že jsi např. cestu nezačal v zelené Austrálii. Takže nařízení je spíše na dobrovolné bázi. 

To tvrdíš na základě čeho? Vlastní zkušenost? miro776 má zřejmě zkušenost opačnou... viz výše.

[/citace]

Takže čistě teoreticky bych po výletu do zeleného Německa (kdyby bylo) měl skončit v karanténě, protože jsem cestu započal v červeném Česku. Není nad jasně daná pravidla. 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

To tvrdíš na základě čeho? Vlastní zkušenost? miro776 má zřejmě zkušenost opačnou... viz výše.

[/citace]

Rozhodně se nechci udávat, takže to vím na základě zkušenosti... Jestli to byla moje zkušenost nebo zkušenost náhodného kolemjdoucího nechám na posouzení čtenáře.

Opakuji, že já vše dodržuji :D 

0 Citovat

Takže zase klasicky na koho zrovna narazíš... aneb sázka do loterie. Paráda.

0 Citovat

Co se tyce prazskyho letiste a covidu je to jedna velka komedie. Pri priletu na terminal 1 se jde primo okolo odberoveho mista, ktere je samozrejme svete div se zavrene. Na pasovce kontroluji pouze pas a vyplneny formular pres QR kod, ktery vlastne zase tak potreba neni, protoze se pousti i bez nej. Ani slovo od nikoho, co by mel clovek delat po navratu.

0 Citovat

Potvrzuji, co říká Ondrab

0 Citovat

20.1. na pasovce lidi bez qr kodu vraceli, at si to vyplni. Pani prede mnou se odkaz nechtel nacist a pustili ji. Panove z cizinecke vypadali dost otravene, asi tam zazivaji vselijake veci. Test ti udelaji na odber miste mezi T1-T2 za 1550-2000 kc podle toho, jake potvrzeni potrebujes. Vysledek prisel cca za 17 hod. Co ma clovek delat pri navratu je na strankach MZV. Je pravda, ze je to spis volnejsi a nerepresivni, ale budme radi, jinde to treba tak chaoticky nepusobi, ale taky je tam cestovani mnohem komplikovanejsi. Nechtel bych u nas vyvoj treba jako v NL nebo SK apod. 

0 Citovat

Samozrejme, vse co pises je pravda. Ale to je to takovej problem mit otevreny jedno odverovy misto na kazdym terminalu, hlavne tedy v dobe priletu hlavnich letu a nahnat tam povinne vsechny navrativsi? Nebo teda aspon vyvesit vytiskly stranky z toho mzv a vyvesit to na letisti? Nebo taky udelat napriklad soucasti toho qr kodu. Moznosti by bylo spoustu, ale u nas se na to sere. 

0 Citovat

Mauny napsal(a):

Mě pražská hygiena dala na výběr podstoupit znova test (jelikož přestup Amsterdam a testy z území států EU+ neberou), nebo setrvat v 10 denní domácí karanténě. Ozval jsem se jim hned po příletu a vybral karanténu, jelikož mohu pracovat z domova. 

 

Mohu poprosit o informaci, jak Vám pražská hygiena dala na výběr? Kontaktoval Vás nějaký pracovník hygieny a sdělil možnosti? A to na základě čeho? Vyplnění příjezdové formuláře?

Protože ty informace na webové stránce jsou jasné a žádné výjimky nedovoluje:

http://www.hygpraha.cz/dokumenty...161_1.html

0 Citovat

U nás se na to nesere. Sraní totiž pracuje s předpokladem, že dotyčný ví co má dělat jen se mu nechce.

Tady ovšem vrchní spasitel nemá ani tuch jak to celé ukočírovat, co nastavit apod. Ostatní k tomu ale nepustí. Mikromanagement v praxi

0 Citovat

Ahoj, koukam, ze se to tu pekne rozjelo a vsichni v tom mame stejne "jasno". Abych to teda jeste upresnil, jak to mame: 

na Zanzibar letime z Prahy se SmartWings naprimo, stejne tak zpet - jen dve technicka mezipristani. Do Prahy priletime ve 23,10 o vikendu v sobotu a na letisti test delaji do 24,00. Formular si vyplnime uz na Zanzibaru, at ho mame nachystany. Predpokladam teda, ze cely letadlo nestihnou na letisti do pulnoci otestovat. Tim padem prejedeme domu do Brna a na druhy den na nedeli chci udelat rezervaci do nemocnice u sv. Anny, kde jsem nasel, ze jako jedini funguji s testovanim i o vikendu. Pak doufam, ze budeme negativni a snad bude vse OK a v pondeli bych rad sel do prace. Ale taky se mozna mylim a zas tomu rozumim blbe :D 

K tomu negativnimu vysledku - ten ted staci jen nekam poslat mailem a vic se o to starat nemusim? Pochopil jsem to tu z diskuze dobre? 

0 Citovat

snad ano. Snad bych jen podotknul, že po letu se společností Smartwings v jejich Dreamlinerech (nemají nic společného s produkty společnosti Boeing) s "jen 2 technickými mezipřistáními" budete rozmrdaní jak cikánské hračky a budete rádi, pokud se během následujícího dne postavíte z postele.

0 Citovat

No taky bych podobný způsob dopravy na Zanzibar nepovažoval za pohodový.  Sedět tak dlouho v mašinkách této společnosti bude opravdu nezapomenutelný zážitek. Pravda ten luxus neřešit hrozící test někde na přestupu je fajn, ale osobně bych si ho nechal ujít. Myslím, že riziko chytit Covid v podobném stroji je mnohonásobně vyšší, než u jiných “normálních” společností. Přece jen únava udělá svoje.

0 Citovat

Zrejme bude klasicka trasa Praha-Hurghada-Mombasa-Zanzibar :D v 737, to bych byl pekne rozmlacenej 

0 Citovat

Pri navratu je nutne mit vyplneny prijezdovy formular,  nikdo po Vas nechce, aby ste se testovali na letisti, proc ? 

citace z webu :  "před příjezdem je nutné vyplnit příjezdový formulář a do 7 dnů od příjezdu předložit krajské hygienické stanici výsledek PCR testu"

0 Citovat

Robert napsal(a):

K tomu negativnimu vysledku - ten ted staci jen nekam poslat mailem a vic se o to starat nemusim? Pochopil jsem to tu z diskuze dobre? 

Ano, jen každá hygiena má ten mail jiný, pokud jste z Brna:

Krajská hygienická stanice Brno

Pro dotazy na hygieniky využijte celostátní zdarma linku 1221. Pokud jste do ČR přijeli z červené země a potřebujete KHS odevzdat výsledek testu na covid-19, využijte e-mail pendleri@khsbrno.cz.

 

0 Citovat

landqvist napsal(a):

[citace="Mauny"]

Mě pražská hygiena dala na výběr podstoupit znova test (jelikož přestup Amsterdam a testy z území států EU+ neberou), nebo setrvat v 10 denní domácí karanténě. Ozval jsem se jim hned po příletu a vybral karanténu, jelikož mohu pracovat z domova. 

 

Mohu poprosit o informaci, jak Vám pražská hygiena dala na výběr? Kontaktoval Vás nějaký pracovník hygieny a sdělil možnosti? A to na základě čeho? Vyplnění příjezdové formuláře?

Protože ty informace na webové stránce jsou jasné a žádné výjimky nedovoluje:

http://www.hygpraha.cz/dokumenty...161_1.html

[/citace]

 

Po příjezdu jsem zavolal na 1221, zda mi uznají test z červené země mimo EU+, který není starší než 72 hodin, řekli, že je to v pořádku ať ho pošlu na pražskou hygienu, poslal jsem, ale z ní mi bylo oznámeno, že ze zemí mimo EU+ test neakceptují, tak jestli chci zůstat v karanténě, nebo zda jim dodám nový test z ČR. Oznámil jsem, že chci karanténu, na to mi emailem přišlo rozhodnutí o karanténě a bylo.

0 Citovat

Vážně existuje tolik lidí co má tak přecitlivělé prdele? Válku na vás. ..... zlatý prciny :-) 

0 Citovat

Nepotřebuju rozbor toho, jestli jsou SmartWings na cestě na Zanzibar nejlepší volbou, díky. Jsem si vědom toho, co nás čeká, na druhou stranu, pro nás je to mnohem lepší alternativa, jak letět z Vídně a následně jednou nebo dvakrát přestupovat a na cestě strávit ještě víc času). Ale nic proti nikomu, ať si každý vybere, co je mu po chuti. My bysme v normální situaci letěli taky jinak, ale momentální doba cestování hází tolik klacků pod nohy, že jsem rád za v podstatě přímý let a komplikace jen po návratu.

danny: díky, tohle jsem potřeboval vědět. 

0 Citovat

Rozhodně lepší cesta se Smartwings, než s Qatar v roušce a štítu nebo s Emirates, kde člověka testují na každém kroku. I když je samozřejmě velká škoda, že ČSA už nemají A330, věřím, že by ho jednou týdně na Zanzibar naplnili.

0 Citovat

Matouš napsal(a):

Rozhodně lepší cesta se Smartwings, než s Qatar v roušce a štítu nebo s Emirates, kde člověka testují na každém kroku. I když je samozřejmě velká škoda, že ČSA už nemají A330, věřím, že by ho jednou týdně na Zanzibar naplnili.

u Qataru stity na xicht uz od 1.1.2021 se nepouzivaji, jenom rousky. 

Ale pochybuji, ze cesta  na Zaznibar se Smartwings/B737 je lepsi nez s Qatarem/B787+A359...

0 Citovat

Matouš napsal(a):

ebo s Emirates, kde člověka testují na každém kroku.

S Emirates z Prahy přes Dubaj na Zanzibar a ani zpět žádný test potřeba není a netestují tě. 

0 Citovat

Matouš napsal(a):

Rozhodně lepší cesta se Smartwings, než s Qatar v roušce a štítu nebo s Emirates, kde člověka testují na každém kroku. I když je samozřejmě velká škoda, že ČSA už nemají A330, věřím, že by ho jednou týdně na Zanzibar naplnili.

Rozhodne lepsi letet zabalenej v alobalu nez letet kamkoliv se smartem. 
Jinak ono to s tim stitem vubec nebylo tak divoky. Personalu je vlastne uplne jedno, jak ho mel kdo nasazeny a pres noc a rano to stejne uz mela pulka letadla dole. 

0 Citovat

Neabsolvoval někdo v posledních dnech let ze Zanzibaru do Vídně s Ethiopian a jak to probihalo? Jde mi o to, zda je vyžadován PCR test na přestupu v Addis Ababa na let do Vídně. 

Předpokládám, že v ZNZ nikdo test chtít vidět nebude, nejsem si jist jak to bude v Addis při přestupu (www Ethiopian jsou asi v přestavbě už pár dnů a informace z webu o tomto zmizely). 

Ve Vídni klasicky tranzit do ČR vlakem do Brna, z české ambasády ve Vídni mi potvrdili, že toto je stále možné a nikdo problém dělat nebude. Přilétam 12.2.

Lze tedy vykonat test až po příletu na letišti ve Vídni? 

0