Ahoj, možná se budu ptát hloupě, ale nikde jsem nedohledal adekvátní info. Na konci února se budeme vracet ze Zanzibaru do Prahy. Na cestu tam a na pobyt na Zanzibaru žádné testy potřeba nejsou, ale pro návrat do ČR se vyžaduje PCR test, ale jelikož se vrátíme v neděli skoro o půlnoci, tak nestihneme otestování přímo na letišti. Co jsem se dočetl, je potřeba vyplnit Příjezdový formulář a DO PĚTI DNÍ PROVÉST PCR TEST. To znamená, že během těch pěti dní mohu normálně fungovat a nebo dokud nedojdu na test a nedostanu výsledek, tak musím být zavřený doma v karanténě a nemůžu do práce apod.? Díky za info, pokud někdo víte.  .

PCR test po návratu ze Zanzibaru

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Mikir, jen se učím, čtu fórum už víc než rok, ale zaregistrovany jsem ode dneška a moc user fiendly mi to bohužel tady nepřipadá ... Stejně pomoc žádná.. a vyzeru si to na vlastní zodpovědnost jako vzdy sám... Navíc na hnusném Zantelu.. rychlý před 2 roky... i před rokem... proto jsem ho teď kupoval znovu - dva týdny kulový a až dnes 4G asi nějaky výpadek  a bída sama... A nastavování cestujlevne přes mobil s netem na hovno je tragické.. Sorry, ani staty, kde jsem byl tady přes mobil nedokazu nastavit, úspěch byl tam nahrát me v té reálu chované aratingy jednaj, mimochodem z meho oblíbeného státu Pernambuco.

0 Citovat

Ano, děkuji, to vše budu. S výjimkou venčení psů, tří koček, nákupů potřebných jako na mě odkázaného 85 letého otce, díky kterému zkracuji mé cesty za oceán z obvyklých pěti týdnů na tři... Letenka stojí pořád stejně tak není nejmenší důvod si zkracovat cestu, když o rodinu i zvířata je postaráno.

0 Citovat

Miguelas  frendly to je i kdyz obcas tu srsi  to urazeni moc natvdo ,ale na to je treba byt splachovaci -) poradne rady tu nikdo nemuze  v tom chaosu dat ,az se zacne zase normalne cestovat  ,tak se to dostane do normalnich koleji ,ted to bezi svym zivotem a vlastne v takovem udrzovacim rezimu , protoze bez fora by to uz asi skoncilo 

0 Citovat

Petr Johan Marek  pokud nepadne 14.2. nouzovy stav ,pak by uz nemusel nic ,rouska by sice zustala ,ale  10 dnu bych respirator nenosil vsude ani nahodou ,to skutecne nemaji ti darebaci  sanci kontrolovat ,to by ho musel nejaky udavac nahlasit 

0 Citovat

Jen mě to od tebe Mikir trochu zamrzelo, protože jak to tak dlouhodobě pozoruju, nevim čím to je, pod 90 procent Tvých příspěvků bych se asi k nevoli ostatních zde na fóru podepsal.. Možná podobný věk, názory, práce, v mém konkrétním případě roky v Itálii výroba zámků a trezoru Bologna jako překladatel s pak dlouho jako ilegal před 20 lety v US - VA Perdue Chicken Onancock, SC Dillon, NC Fayetteville, Linden... 

0 Citovat

@Miguelas, tak pramenilo to s toho,  ze tu par lidi ma  nekolik prezdivek a proste ,blbne a uprimne tolik cest a treba 78 letu za rok i ten obsah vsech mist mi prisel trosku podezrely i vzhledem k financni narocnosti ,no ale to co pises to trosku vysvetluje ,prace prekladatele je ponekud financne jinde , nez v USA uklizece, stavebniho delnika  ,pokojskeho ,zahradnika  na NZ sberace ovoce a v Evrope prace vseho druhu  a v Irsku prevazne kamionaka 

Nejsem typ co bere vsechny prescasy, maka 12 hodin, nikam nejezdi na jidlo mu staci 5 euro na den a ma nasetreno za rok a ctvrt  trictvrte milionu korun  ,jak jeden,, co jsme tady prisli pres agenturu pred  20 lety

Ja tu zacinal v pekarne v nepretrzitem provozu, kratky dlouhy tyden 14 dnu den, 14 dnu noc a ve volnu jsem jezdil misto prescasu po celem Irsku a taky lital pravidelne do CR a pak jako kamionak uz ty finance byly o necem jinem, ale taky cesty po svete rostly  ,bydleni bylo a je na urovni , proste jak se rika utratis tolik penez kolik vydelas ,zadni vrtatka nejsou muj styl

V necem nejsem narocny vubec  ,v necem zase hodne No a ted uz nepracuju a musim pockat na irskou penzi ,takze asi tak,,,

0 Citovat

To byly lety třeba před 10 lety, kdy FR uctoval třeba jen euro nebo cent, kdy když prselo tak se v Dublinu na letišti vyplatilo spíše koupit mléko, než vodu, protože bylo levnější. A nejet ani drahým busem do města. Nebo tam stravit noc u toho vysokého sloupu s čokoládou a večer slevnenym pečivem... tam v parku u památníku... Nebo v Korku čekat na první ranní vlak. 

0 Citovat

Já u Perdue vyklízel kanály plne kuřecích sraček, takže v pohodě. A az Tennessee, kde se každý musel prosit o úklid jsem zmizel velmi rychle. Ještě potom práce v Baltimoru dobře placena, ale spíše pro zdatné chlapy nebo profi rezniky

 

0 Citovat

Miguelas a mikir novy bff :-)

0 Citovat

V Dublinu jsem zil jen 2 roky ted ziju 50 km od Corku  pres 16 let v USA jsem pak delal  zahradnika v Seattle  primo pod Americanem  a ne jak na Floride pod nejakym Polakem nebo Slovakem ,ale pak uz podruhe  nebyly takove ojeby jako pri prvni ceste ,kdy treba Polak zmizel i s prachama co byly na vyplatu  ,ale to bylo jeste v 98 ,pak v 2002 to bylo  uz jine i kdyz misto 20 USD na hodinu co na mne fasoval mi daval Polak  jen 10 ,ale uz byly seriozni hlasky kdo ojebava a ke komu se nema lezt, ale to uz si nelajzli tolik protoze nesehnali pak lidi a  Amik jim stavbu sebral 

No ted uz je jina doba vsechno legal a se zazemim  prav i socialky, tedy tady v EU v zapadnim svete ,ale dokud budou vladnout takovi magori jak vladnou tak se normalne  cestovat nebude  Recko uz pry pro Brity  vymysli  povoleni vstupu s ockovacim prukazem  Recko ostrovy byly fajn ,ale budem litat jinam  kdyz budou chtit takove nesmysly 

Max test ze slin  a obycejna rouska na pul zerdi nekde kde by horozila pokuta ,,ale doufam ze v lete bude s tema saskarnama uz klid 

0 Citovat

Kluci, nějak se vám vytratil ten Zanzibar.

0 Citovat

Tak to jsem žil v jiných časech, za nas kdo měl v roce 1999 10$ byl king. Moje první nastupka byla 7.80$ Perdue Onancock sanitation.

 Šlo to navýšit třeba tím, že člověk se na pár minut každý den zajebal na lisu nebo se zasil a dal si v pracovní době pivko někde u popelnic. Protože podle pichacek se platilo ne podle minut, ale sekund nebo dokonce setin. Jenže to šel zrovna dolar pomalu do kytek a nebyl za 30 ale za 25. Tak se to pomalu přestalo vyplácet. 

Ale lidi tam hnili a mnoho z nich už nemělo v úmyslu se nikdy vrátit. Třeba starší borec co měl kamionovou dopravu a všecko mu vzali a byl v exekuci už tehdy několik milionů a po artroznich kolenech po několika pádech bez pojistky se plazil k supervizorovi aby dostal overtime, protože ten poctivec ještě ze staré školy ty dluhy fakt chtěl splatit. Vždycky jsme byli pod olasskymi cikány a pak afghánci a s šeky každý týden nebyl problém. Nebo další starší inteligentní inženýrka z Vítkovic, co měla v robotě nějaký průser, už tam zůstala a rodině každý měsíc posilala pár set dolarů. U té mám obavy, že se tam upila k smrti. On tam obecně každý chlastal první ligu. 

V jednu chvíli jsem si taky říkal, že se do Evropy vracet nebudu, kdybych to ustál, už jsem tam třikrát mohl být legálně, ale ta nejistota že práce vydrží, neustále placení depozitu za byty, kde člověk byl chvilku třeba s osmi madary a pak zpátky když to kikslo nebyl vyplacen... když potom v Atlantě s námi polaci fakt chtěli jednat jak s dobytkem... Ale pořád na to vzpomínám jako na nejlepší roky mého života. 

A Miami je má srdcovka. Super hub pro celý Karibik, za babku kamkoli Portorikem počínaje a třeba Dominikánou konče, Trinidad Tobago, Turks Caicos, lety za pár $ nebo ještě líp z Lauderdale třeba se Spiritem Honduras, Belize nebo jiná zajímavá místa. Už to pomalu mohlo být, kdyby to nový prezident Biden zase neposmolil. 

Nebudu to tady plevelit, po návratu ze ZNZ dám vědět jak to probíhalo. 

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Onancock sanitation

To jsi musel hledat cílevědomě, to nebyla náhoda přece.

0 Citovat

Nebylo tam špatne, jen bohužel v zimě prachy za topení a občas sníh. To opravdu raději NC, kdy třeba na Silvestra přes 70F, jedna oslava konce roku česká... za pár hodin americká, krocan v pohodě od zaměstnavatele zdarma, kuřata za babku... bramborový salát... 

0 Citovat

kuřata za babku, to byl vždycky můj sen

0 Citovat

Legálně podniková prodejna a nelegálně, protože za krádež nebo ujidani byl padák, v praxi stačilo dat jistým jedincům flašku piva a přenesli i pár kilo prs. Já vlastnima rukama denně dával do likvidace stovky kil masa, co už hygiena nepustila ... To byl už konec řetězce... Nejvíc shitove maso šlo do paštik a úplný odpad končil v kapsickach pro psy a kočky...  Vlastně tehdy nebyly... takže konzervy. ToČlověk se v těch srackach brodil v gumakach. 

 

0 Citovat

Jasne jsem zvedavy na ten Zanzibar  Miami mi k srdci rozhodne neprirostlo  bydlel jsem poprve na Floride  2 mesice a byl jsem stastny kdyz jsem odtamtud vypadl na zapadni pobrezi  do toho Seattle  a podruhe jsem tam vydrzel 5 mesicu kdyz jsem priletel s jizni Ameriky s 2 dolary v kapse  Kamos tam je 20 roku ale uz mu to taky leze na nervy 

Mimo Evropu je lecke dobre, ale jednou je clovek Evropanem a jinde je to takova exotika a prilisna zmena  Myslim na dlouhodoby zivot

0 Citovat

Můj sen byl dlouhodobě skončit v Belize, zkoušel jsem pobřeží i ostrovy, všichni Češi odtamtud utekli do Mexika, třeba Puerto Carmen, kde zůstávali na hotelech kde uklízeli a jednou ročně do Česka za doktorem. Mexiko je 3x levnější než Belize. Pak jsem koukal na nemovitosti v Dominikane, celkem Ok, z prdele sem se byl podívat na Roatanu a tam v tom brajglu případně české vesničce bych nezůstal ani zadara, pak jsem zkoušel Dominiku, tam ani občanství není drahé ale abych tam zůstal tak mě to až tak nemotivovalo... Asi na stará kolena bych zůstal někde v unii... Chronicky pokaždé když jsem v IT nebo ES sleduju v agenturách ceny za prodej, nájem, v Itálii bych do toho nešel, mám možnost porovnat z před 20 lety kdy jsem tam žil a je tam na mne moc černo a plakal bych. Znám pár lidí co mají byty v Alicante ale na zimu stahují ocasy a vrací se domů. Takže jako poslední volbu vidím na stáří Kanáry, kondo trošku dál od moře klidně 350e plus smetí a elektrika nebo koupit za 100000e. Můj sen byl Tenerife jih, sever dobrý ale ten déšť nemusím, ale v poslední době je i tam dost přelidněno, preautovano, takže volba by padla asi na Lanzarote, pořád pod unijním právem a vše v pohodě, jednou měsíčně vybrat důchod z karty a užívat si levných sunek, vín atd.... Určitě bych tam ušetřil za žrádlo, hadry i otop.

0 Citovat

Tak to jsi na stejne vlne jak ja s zenou  Na Lanzarote jsme byli 4x a chceme tam jit bydlet alespon od listopadu do dubna  ,pronajem na 6 mesicu je realny kdyz ne za 350 tak za 400 i kdyz jak to sleduju , tak  to zacina lezt nahoru k tem 500 ,ale abychom to tady uz neplevelili ten Zanzibar,  tak treba muzem psat do vlakana Kanarske ostrovy ,kdyz jsi tam byl vic jak 15X tak mas asi hodne postrehu co a jak pro ty dlouhodbe pobyty, nam chybi uz jen El Hierro  Fuerteventuru mame taky radi, ale je to o nejlepsim koupani na Kanarech a tim to asi ale konci ,zaujala nas La Palma tam by to mohlo byt taky fajn  turistika i koupani a malo lidi ,jen nevim jak v zime ,ty hory to ovlivni ,byli jsme tam az brezen -duben  Porad mi s toho vychazi nejlip  to Lanzarote  Slusne zazemi  hezke koupani i  moznosti jine aktivity  i kdyz ty hory tam nejsou 

0 Citovat

El Hierro jedine autem a La Palma taky. Binterem nebo téma druhyma jestli nezkrachovali. A jako ostrovy na koupani spíše ne. A na Palmě fakt každý den pršelo, takže na nějaké noční spaní venku to není. Já vždy spal v autě i když na těchto dvou ostrovech jsou auta logicky drazsi, nemá tam pobočku ani ma oblíbená půjčovna co dává auta i za 7 euro denně, nic si nestahuje z karty a vrátit lze v jakémkoli stavu zajímá je jen benzín.

Všude spím na tripech v autě, běžně třeba tři týdny v Brazílii až do Foz, Emiráty, celý Omán až do Salalahu, Portoriko, zrovna ta Dominika, Guade, Martinik, US, řecké ostrovy, Izrael, Jordánsko, Thalia v Turecku, dá se více vidět a ušetřit stovky možná tisíce $ jako single za ubytko a člověk není vázany na nic, večer satelitní radio, třeba opera. V 2018 treba všechny nar parky zapad a střed US 6 týdnů a najeto 12000km, ale bylo to třeba splitnout na 2 auta, protože Corolla už po pár tisících km chtěla do servisu. Sice mě párkrát nabonzovali, že pak přišli policajti s dlouhýma zbraněma, ale nakonec vždy v pohodě, krásne až třeba na čáru s Jemenem.

Souhlas, nebudeme to tady zasirat konverzaci co tu nikoho jiného nezajímá.

 

0 Citovat

@mikir, miguelas: některé postřehy jsou fajn, ale tady je těžko někdo najde, až bude potřebovat...

0 Citovat

Ahoj, muze nekdo napsat, jak to vypada na letisti v Prahe? Vracim se z Zanzibaru v pondeli v poledne..jak striktne jsou te opatreni? Overujou u vsech formular? Co test - musi se udelat na letisti? Na Zanzibaru nebudu shanet zadne testy..diky

0 Citovat

Do 14.2 by měla platit výjimka v Praze pro ty, kteří přijíždějí ze zemí, kde test nelze provést a bude proveden v Praze. Záleží na letecké společnosti, asi bych neriskoval se pak hádat s nějakým agentem na gatu, co ani neví, že existuje nějaká ČR. Pokud však poletis s KLM, Emirates nebo Flyfubai, je třeba test postoupit pár dní předem, klidně i 4, nejlevnější je Migombani test center, kousek od letiště ve Stone Town. Sám tam jdu zítra, mají být otevření i v neděli. Cena 80 nebo možná i 100$, privátní špitály 150$. U KLM ještě antigen na letišti před odletem. Doba dodání do 3 dnů, ale lidi hlasi, že do 2 dnů jsou hotové (neprovádí se na ZNZ ale posílají se do labiny v Daru) a je třeba si je vyzvednout osobně, třeba až cestou na letiště. U Katarcu nevím, to musí poradit někdo jiný. Podle velmi plodného fóra na booking.com vygoogli si, je tam o tom skoro 300 příspěvků dokonce přizpůsobují datum na testu podle toho, kdy člověk odlétá, takže na test lze klidně zajít i 4-5 dnů před odletem.

Sám víc nevím, to vše mám jen načteno, odlétám s Ethiopian 11.2. a na testy jdu zítra 7.2. Každopádně je to opruz, cesta dalou z Nungwi, potom svépomocí na odběrové místo, které je z ruky az na půl cesty k letišti, pak svépomocí zpět na Darajani a další dalou do nového ubytka v Kilima Juu (Pwani Mchangani). Takže půl den v řiti.

Zítra odpoledne až ten výtěr budu mít za sebou tak to sem hodím, za kolik, kde se dělají kopie pasu (prý 1000tzs), jestli berou z krku nebo nosu, cena, zda jde platit kartou (údajně jen VISA), kolik tam bylo lidí, atd.

Každopádně pokud je vas více, nebo je někdo při penězích tak hotel nebo osobně si můžete zařídit klimatizovaný odvoz a cestu zpět až pro 6 pax za cca dalších 100$ z jakéhokoli letoviska na ostrově. Výsledky osobně pak poslední den cestou na letiště. 

Sranda by byla, když někdo bude pozitivní jak budou potom postupovat. Ethiopian má na toto Sheba pojistku zdarma pro všechny, která kryje ubytko a další náklady snad 150e denně plus letenka zpět a náklady na léčbu. 

0 Citovat

S odstupem času, kdyby se mě někdo zeptal, i po všech těch peripetiích, v této zbytečně vypjaté hysterické  době virózy, která je fatální pro naprostý zlomek lidí, jestli přes všechny změny s nutností testu lituji toho, že jsem jel na ZNZ tak odpovím, že nelituji a kdyby nešlo jet jinam tak klidně znova sem. Než doma minusové teploty, depky a odklízení sněhu a čištění auta a světlo na konci tunelu nikde, tak raději být po ste na stejném místě, kdyby už nic tak se celý den válet v moři.

A pro další cestu bych klidně volil znovu Ethiopian, dvě tepla jídla, obstojna ryba a pak dobre hovězí, výběr sedadla zdarma, nehrajou si na prémiovou aerolinku, vína ve flaskach a ne v kelímku jako někteří, i když je fakt že po hlavním servisu už na to házejí bobek. Sice letiště v Addis horší, ale zase ne dlouhé přestupy a první let 6 hodin a druhý 2 a půl. Na prvním i druhém legu velké Boeingy, byt v pro mne nevyhovující konfig 3-4-3. Let z Vídně obsazenost tak 60 procent, celá trojka pro sebe, let na ZNZ praskal ve švech. 

Tady na ZNZ asi 60 procent rusů, plno malých dětí, následováno podle četnosti - Poláci, srbi, ceši, slovaci pak dlouho nic a zbytek Evropy. 

0 Citovat

Bsxb napsal(a):

Ahoj, muze nekdo napsat, jak to vypada na letisti v Prahe? Vracim se z Zanzibaru v pondeli v poledne..jak striktne jsou te opatreni? Overujou u vsech formular? Co test - musi se udelat na letisti? Na Zanzibaru nebudu shanet zadne testy..diky

to som zvedavy ako Ti to bude v pondelok prebiehat na odletu z ZNZ. Dnes.rano som doletel na Znz.a.jedna procedura ma prekvapila.  Pri vystupovani z Qatar letu QR1352 kazdeho pri vystupe pozemmy personal zastavil a.kontroloval BP  a porovnavali s nejakym ich zoznamom. Inak pasovka velmi rychla, ak ma clovek urobeme eViza. Udajne testy priamo v Nungwi, pcr za.150usd. 

0