Ahoj, možná se budu ptát hloupě, ale nikde jsem nedohledal adekvátní info. Na konci února se budeme vracet ze Zanzibaru do Prahy. Na cestu tam a na pobyt na Zanzibaru žádné testy potřeba nejsou, ale pro návrat do ČR se vyžaduje PCR test, ale jelikož se vrátíme v neděli skoro o půlnoci, tak nestihneme otestování přímo na letišti. Co jsem se dočetl, je potřeba vyplnit Příjezdový formulář a DO PĚTI DNÍ PROVÉST PCR TEST. To znamená, že během těch pěti dní mohu normálně fungovat a nebo dokud nedojdu na test a nedostanu výsledek, tak musím být zavřený doma v karanténě a nemůžu do práce apod.? Díky za info, pokud někdo víte.  .

PCR test po návratu ze Zanzibaru

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Tak přes Emirates to zrovna neprojde a po novému do ČR taky už s testem. Už na sledování podmínek hazu bobek a s cestováním do května končím, pak doufám že můj miláček Madeira.

Pokud jsi tu nebyl, líbí se ti bíly písek a tisíce palem, máš třeba decka tak plno aktivit tady je ale za těžké love. Pokud ale jsi milovník jako já vodorovných palem co lezou až do vody tak takové tu nenajdeš, jednu v Paje a to je atrakce.

K tomu jídlu, jsem skromný, občas mi staci tady tři banány denně a na snídani v ceně nechodím, a než si v Česku dat porci za 250 a ještě 60 navíc za tak prachsprostou přílohu jako pyré, jen že to vařil nějaký šéfkuchař Novák, za ty prachy ti té kaše navařim kybel, tak fakt raději guláš s pětima. Nebo jak ve Vietnamu navařit jedno jídlo a šup plastové židličky ven.

Rozumím tomu, když bydlím v boudě za dvacet babek, tak dostanu jedno vejce a majitel je chudý a na víc nemá.

Ale v rezortu za 100 babek za noc nedostaneš nic moc lepšího. A na přinesení vecere si klidně hodinu a půl počkáš a hakuna matata. Ok, ovoce, nějaké místní věci na ochutnání, ale bufet kde slanina, fazolky, hribky, salámy, sýry to zapomeň. To možná v rezortu za 250 za noc...

Za hodně peněz dostaneš hodně muziky, můžeš tu již třeba i do etiopské restaurace, ale příprav si ranec. A teplé pivko.. za 80korun nebo stovku... No neber to.

Dá se tu utratit málo, pokud se stravujes jako místní, viz ty hranolky, ovoc, zanzi pizzy, do stovky Kč na den i s pitím se vejdeš.

Ta zanzi 🍕 v nouzi i když je to pěkná prasárna ujde.. Ale ty ostatní věci typu plněné rolky a pro některé tady vrchol kulinářského umění, chipsy polité vším možným a to slavné mishkaki žádné libové maso jako špíz.. zabalené do alobalu a arabských nebo cinskych novin...Tak já nikomu nevnucuji názory, ať se každý stravuje jak umí, ale speciálně ty hranolky jsou u mě v kategorii ne kentus, ani úplné dno, což je kekel... toto je doslova kekel z pekel. Jak píšu výše, trochu zobnu a rozdávam dětem. A když někde pohodis jen mastný papír se zbytky, tak za pět minut tak už není.

 

 

 

0 Citovat

No a nebo zapomeň, že všichni doporučují jet na sever ostrova, najdi si nějaký pěkný resortík na východním pobřeží a za svoje peníze dostaneš odpovídající kvalitu.

0 Citovat

Speciálně Češi a rusi tu "jedou bomby" tak jak ten borec ve výměně manželek. Já se považoval za zkušeného, že na dovolené den co den za večer půl litru rumu nebo dvě flašky vína udělám, a ten večer dál rozumne funguju a nejsu pomoceny a pokálený, ale speciálně co tady předvádějí někteří jedinci, celý den v moři a každý 20 piv a večer bůh ví co dalšího, tak to se mám ještě hodně co učit. 

Je vidět, že normální lidi se už potřebujou odvázat z řetězu, protože jim z té situace už dávno leze na švába.

0 Citovat

já ten Miguelasův popis Zanzibaru podepisuji bezezbytku. Nikde jinde jsem se necítila tak sklíčeně a rozhodně se nemám v plánu nikdy vracet.

Vůbec bych se nedivila, kdyby celý ten PCR business byl v jejich podání jenom na oko. Pochybuji, že tam nějakého pozitívního kdy najdou.

0 Citovat

Mně ten popis přijde jako standardní turistické peklo, pokud se jede s cestovkou do resortu.

0 Citovat

Ideální kombinace obojího sever i východ. Já měl 1 noc Stone, 3 noci Paje, 6 noci Jambiani protože levné ubytko,3 noci Michamwi, 4 noci Nungwi a poslední 4 noci Kilima Juu kousek od Pwani Mchangani. Toto poslední  ubytko že vsech nejlepší - Miramont resort, je tu asi 12 českých rodin, plno do posledního pokoje, mají jich odhadem 30, ale každý brečí že voda 4$, víno 15 a výš, pro tu vodu pokud chceš studenou tak 3km pěšky, alkac nejbližší 10kilaku. A to je štěstí, že si ty věci můžeš donést. 

Protože třeba jinak dobrý Jua Peponi v Michamwi žádná voda, ovoce z venku a vyhrazují si kontrolu tašek... Takže asi tak.

0 Citovat

Nejedeme s cestovkou, letime sami a budeme bydlet u znamych z ČR v Nungwi. Ja, manzel a dve deti .. pokud nas pusti. Hlavne tam nechceme zustat v karantene. Vsem diky za poznatky a dojmy :) 

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

Vůbec bych se nedivila, kdyby celý ten PCR business byl v jejich podání jenom na oko. Pochybuji, že tam nějakého pozitívního kdy najdou.

Předpokládám, že to funguje stejně jako s očkováním. Ale ono je to v zásadě jedno, negativní test má stejně nulovou vypovídající hodnotu. 

A když vezmu v úvahu, kolik momentálně cestuje lidí, tak je opravdu zajímavé, že ještě nikdo nereportoval pozitivní test před návratem. 

0 Citovat

A jen tak mimochodem, pokud by jste měli při cestě z Afriky na výběr, buď regulérní test a nebo jenom vystavení negativního certifikátu, oboje za stejnou cenu, co by jste si vybrali?

0 Citovat

Dne 19.2. letime s manzelkou do Zanzibaru.Je to na 7 dni a ze bych cely den mel stravit na PCR testu me prijde hrozne budu se ho snazit obejit. Do ceskeho letadla by me meli pustit a na letisti v Praze treba antigenni test a 10 denni karantenu uvidime proto shanim veskere informace

0 Citovat

mxp napsal(a):

[citace="kacaul"]

Koukala jsem tam do Timaticu, ale nenasla jsem bod 3. Co se tam pise prosim? 

Relevantní je bod 5. Občané EU přilétající z vně EU a nemající test budou otestováni na příletu.

[/citace]

A pokud nebudu mít test, bude následovat nějaká pokuta?

0 Citovat

kafpav napsal(a):

Dne 19.2. letime s manzelkou do Zanzibaru.Je to na 7 dni a ze bych cely den mel stravit na PCR testu me prijde hrozne budu se ho snazit obejit. Do ceskeho letadla by me meli pustit a na letisti v Praze treba antigenni test a 10 denni karantenu uvidime proto shanim veskere informace

Ze teraz Qatar akceptuje boarding bez testov, tak to sa pravdepodobne po 14.2. zmeni.

ak skonci vynimka, a bude od 15.2.  vyzadovat PCR test dolozit na chekinu, tak proste ten test si musite urobit. Treba skontrolovat, ako sa zmenily podmienky v Timaticu od 15.2.

Ale nikdo Vas na ten pcr test na Zaznzi posielat nebude, je to Vasa volba.  :-)

Chapem,  ze stravit 1/2dne na PCR test je opruz,  tak to musite potom vysvetlit na chekinu,preco ten test nemate.  

0 Citovat

Kafpav, já už bych byl rád, aby to někdo potvrdil nebo vyvrátil, nekdo v jiném fóru psal, že přiletěl a v Praze dělal jen antigen a platila ho hygiena. Ale přece všude je psáno, pokud se nerozvolnilo, že do 14.2. možný PCR test až v Praze, protože přechodné období a po tomto datu už PCR test před návratem. A další PCR pak v Česku za dalších 5 dnů za vlastní peníze a hygiena ukončuje izolaci. 

Druhá věc, napadá mě jediný důvod, proč jedete jen na týden, a sice pracovní vytíženost. Protože týden by mi nestal za to při všech peripetiích kolem toho. Let je stejně drahý i když člověk jede na dva týdny, a i psychologové potvrzují, že aby člověk fakt zrelaxoval, tak naprosté minimum jsou týdny dva, lépe víc, kdo může.

 

0 Citovat

No zbezne jsem tu anabazi s testy na Zanzibaru prolit i ty komentare  ke me a srovnani s Miguelasem  ,ano souhlas on aspon cestuje ..ja zatim trcim v Irsku a jak se zda budu jeste nejakou dobu trcet  Na Zanzibar bych letel okamzite ,ale Miguelas a mnozi jini tady  cestuji solo , ja cestuju s zenou a uzivame si to spolecne ,tim to je dane ,no a ted je to vylepsene o tech 500 euro pokuty, kdyz bych letel s Irska na dovolenou  a zena se momentalne ke me s CR nejakou rozumnou cestou nedostane ,ona prece jen neni na takove divoke prestupy a cekani dlouho na letistich jako ja  a jako asi kazda zenska neumi cestovat s malym batuzkem s jednim nahradnim trickem ,trenclema  a ponozkama :-)

Za normalnich okolnosti po Evrope to obcas resime i tak, ze se nekde na nekterem prestupnim letisti sejdem ,ale mimo Evropu uz je to blbe  a v soucasne dobe pri tech tranzitnich saskarnach to je blbe i po Evrope 

0 Citovat

Mikir, nemusíš se omlouvat, takových, co teď sedí doma, je nás spousta... :-)

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Mikir, nemusíš se omlouvat, takových, co teď sedí doma, je nás spousta... :-)

No ja nevim prece jen jsi byl na Kanarech  a ostatni taky celkem dost cestovali , ja mel loni jen 25 letu mezi Irskem a CR a letos mam jen navrat po Novem roce do Irska   1 let  a tim to zatim skoncilo  a je pomalu pulka unora  a nevidim to ruzove ani v breznu 

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Kafpav, já už bych byl rád, aby to někdo potvrdil nebo vyvrátil, nekdo v jiném fóru psal, že přiletěl a v Praze dělal jen antigen a platila ho hygiena. Ale přece všude je psáno, pokud se nerozvolnilo, že do 14.2. možný PCR test až v Praze, protože přechodné období a po tomto datu už PCR test před návratem. A další PCR pak v Česku za dalších 5 dnů za vlastní peníze a hygiena ukončuje izolaci. 

Druhá věc, napadá mě jediný důvod, proč jedete jen na týden, a sice pracovní vytíženost. Protože týden by mi nestal za to při všech peripetiích kolem toho. Let je stejně drahý i když člověk jede na dva týdny, a i psychologové potvrzují, že aby člověk fakt zrelaxoval, tak naprosté minimum jsou týdny dva, lépe víc, kdo může.

Uvidíme co se změní v testech jestli neprodlouží nouzový stav nebo přechodné období po 14.2. A 1 týden pobytu , ano je to málo zatím po Evropě to stačilo v Africe budu poprvé , tak uvidíme . Zrušil jsem let s TLC protože požadovaly zpáteční testy a naše výborná vláda zařadila mimoevropské země mezi vysoce rizikové takže zpáteční test i se Smartwings.

0 Citovat

Tak tomu rozumím, měl jsem dvě obavy, že mě budou sparat do nosu v Zanzibaru (pak taková jemná pochyba z pozitivity tady, aspoň bych ale do fóra přispěl relevantními info, jak to pak probiha), a pak znovu za 6 dnů ne karantény, ale izolace v Česku, naštěstí... fakt selským rozumem nechápu, proč většině lidem to tady brali nešetrně nosem a jen pár lidem jako já výtěr horní patro no problém.

Jestli jsem to pochopil správně, tak i během té izolace si člověk může vyřídit nezbytné věci, jako nákup jídla, žrádla pro papagaje, zaopatření osoby blízké, lekarna, takže to tak striktní není.

A dobrá zpráva je, že druhý PCR test v ČR, a to jsem nevěděl, v laboratořích Agel za 1350Kc dávají na výběr, jestli výtěr nosem nebo sliny... Takže i tomu druhému spárani do nosu uniknu.

A když se ta procedura na Zanziku vychytá, jako rady jít tam tak v 11, 12 nebo odpoledne, tak do hodiny budete hotovi. 

 

 

0 Citovat

Dobrý den,

mohl by mi někdo poradit, kde najdu aktuální požadavky Quatar airways na testy při transitu přes Dohá a na palubě?

0 Citovat

Já bych se podíval na jejich web. stránky.

0 Citovat

tak a je to vyresene Smartwings pozaduje testy tam i zpet kontrola pred vstupem do letadla 

0 Citovat

Pokud je to tak, a ještě to nemáš u té Smartwings koupené, kup letenky u společnosti, která to nevyžaduje, a to je Ethiopian. Věř mi, že letět se Smartwings a jak už psal někdo výše jako sardinka a s mezipřistáním v Hurghade a Mombase, to je zážitek, který by si určitě nechtěl.

0 Citovat

Bohuzel je to koupene protoze neceknu anglicky tak letusky ceske a resort Palumbo reef kde taky trosku cesky umi bohuzel na zakladce sme se ucili rusky odmitl jsem letet s qatarem s 2 prestupy a 18 hodin radci vydrzim 12 hodin se Smartwings no uvidime mozna pristi tyden zavrou hranice a cestovka nam da voucher na pristi rok ono delat 3 testy je pro dva dalsich 10 t.

0 Citovat

Tak to chápu a testy do peněz lezou. Tanzánie určitě hranice nezavře o o tom, že by Česko tak to by bylo na žalobu. Pokud to půjde tak od nich vykesuj prachy zpět, voucher se může stát bezcenným kusem papíru.

0 Citovat

PCR  test, Zanzibar, 2fotky,    prva  fotka: platba 80usd,  jenom Visa karty akceptuju,   druha fotka:  registrace ve stanu na pcr test, tam se musi s potrvedenim o zaplateni 80usd a fotokopia pasu.

https://imgur.com/a/PcW7UTB

0