Ahoj, možná se budu ptát hloupě, ale nikde jsem nedohledal adekvátní info. Na konci února se budeme vracet ze Zanzibaru do Prahy. Na cestu tam a na pobyt na Zanzibaru žádné testy potřeba nejsou, ale pro návrat do ČR se vyžaduje PCR test, ale jelikož se vrátíme v neděli skoro o půlnoci, tak nestihneme otestování přímo na letišti. Co jsem se dočetl, je potřeba vyplnit Příjezdový formulář a DO PĚTI DNÍ PROVÉST PCR TEST. To znamená, že během těch pěti dní mohu normálně fungovat a nebo dokud nedojdu na test a nedostanu výsledek, tak musím být zavřený doma v karanténě a nemůžu do práce apod.? Díky za info, pokud někdo víte.  .

PCR test po návratu ze Zanzibaru

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

kafpav napsal(a):

tak a je to vyresene Smartwings pozaduje testy tam i zpet kontrola pred vstupem do letadla 

Kde jste přišel na to, že Smartwings požadují testy? Dnes jsem si to u nich ověřovala a oni jako letecká společnost nic takového nepožadují, ani tam, ani zpět, to mi potvrdili. Záleží jen na tom, co požadují země kam letíte, nebo navazazující letecké společnosti. Takže v mém případě, kdy máme letět do Egypta, platí to, že směrem tam nemusíme v ČR ukázat žádný test, stačí test udělat až v Egyptě (do toho sice nejdu, ale je ta možnost) a při cestě zpět musí být test před odletem, protože to chce ČR, ale bude se to kontrolovat při odbavení, při vstupu do letadla ne.

 

https://www.smartwings.com/prisn...ch-letadel

Upozornění:

Doporučujeme, abyste si před cestou zkontrolovali aktuálně platné požadavky pro vstup do vaší cílové země, a to i v případě, že jste jejím občanem či rezidentem, případně pro transfer přes příslušnou zemi. V některých případech může být vyžadován například test na COVID-19.

Pro bližší informace o požadavcích pro vstup do cílové země či transfer přes příslušnou zemi se obraťte na orgány daného státu.

0 Citovat

miro776 napsal(a):

PCR  test, Zanzibar, 2fotky,    prva  fotka: platba 80usd,  jenom Visa karty akceptuju,   druha fotka:  registrace ve stanu na pcr test, tam se musi s potrvedenim o zaplateni 80usd a fotokopia pasu.

https://imgur.com/a/PcW7UTB

To vypadá jak fronta na COVID. Jestli ho člověk předtím neměl, tak potom ho už zaručeně má.

0 Citovat

JanaV napsal(a):

[citace="kafpav"]

tak a je to vyresene Smartwings pozaduje testy tam i zpet kontrola pred vstupem do letadla 

Kde jste přišel na to, že Smartwings požadují testy? Dnes jsem si to u nich ověřovala a oni jako letecká společnost nic takového nepožadují, ani tam, ani zpět, to mi potvrdili. Záleží jen na tom, co požadují země kam letíte, nebo navazazující letecké společnosti. Takže v mém případě, kdy máme letět do Egypta, platí to, že směrem tam nemusíme v ČR ukázat žádný test, stačí test udělat až v Egyptě (do toho sice nejdu, ale je ta možnost) a při cestě zpět musí být test před odletem, protože to chce ČR, ale bude se to kontrolovat při odbavení, při vstupu do letadla ne.

 

https://www.smartwings.com/prisn...ch-letadel

Upozornění:

Doporučujeme, abyste si před cestou zkontrolovali aktuálně platné požadavky pro vstup do vaší cílové země, a to i v případě, že jste jejím občanem či rezidentem, případně pro transfer přes příslušnou zemi. V některých případech může být vyžadován například test na COVID-19.

Pro bližší informace o požadavcích pro vstup do cílové země či transfer přes příslušnou zemi se obraťte na orgány daného státu.

[/citace]Dnes mě paní od Fischera volala že Smartwings od včerejška požaduje tam i zpět při vstupu do letadla PCR test , já letím do Zanzibaru

0 Citovat

Kafpav já na tvém místě bych se na to vykašlal a od Fišera si nechal vyplatit peníze, myslím, že podle zákona na to máš právo a nemůžou tě odbýt voucherem. V tomto ohledu ti tu musí  poradit zkušenější. Ale s penězmi v kapse budeš flexibilnější a budoucí dovolenou si koupíš u jakékoli CK.

0 Citovat

JanaV napsal(a):

[citace="kafpav"]

tak a je to vyresene Smartwings pozaduje testy tam i zpet kontrola pred vstupem do letadla 

Kde jste přišel na to, že Smartwings požadují testy? Dnes jsem si to u nich ověřovala a oni jako letecká společnost nic takového nepožadují, ani tam, ani zpět, to mi potvrdili. Záleží jen na tom, co požadují země kam letíte, nebo navazazující letecké společnosti. Takže v mém případě, kdy máme letět do Egypta, platí to, že směrem tam nemusíme v ČR ukázat žádný test, stačí test udělat až v Egyptě (do toho sice nejdu, ale je ta možnost) a při cestě zpět musí být test před odletem, protože to chce ČR, ale bude se to kontrolovat při odbavení, při vstupu do letadla ne.

[/citace]

Kristova noho, jaký je přesně rozdíl, jestli ti budou kontrolovat test při odbavení, nebo při nástupu do letadla? Myslím tím praktické dopady na tvou cestu

0 Citovat

Letím do Zanzi cca za týden s Ethiopien. Tam je to OK jasně bez PCR. Nazpět Zanzi-Adis-Frankfurt-Vídeň. Dotazoval jsem se aerolinky, zda po mě budou chtít v Zanzi jako podmínku vstupu do letadla PCR test - bylo mi odpovězeno, že podle toho, kam letím. Když jsem řekl, kam letím, byl jsem odkázán na aktuální vyhlášku dané země. Vyluštit křížovku co čechem letícím z Zanzibaru do cíle Vídeň jsem odpověď fakt nenašel. Má prosím někdo aktuální zkušenost? I když po 14.2.to asi bude zase celé jinak...

0 Citovat

Jak vůbec vypadá papír/výsledek testu? Nepostne pls někdo fotku Scan??

0 Citovat

Ondrejblaho - Pošlu za dva dny, ale to neocuras, tam je kulaté originální modré razitko, ale pise se, že už tu bují nelegální trh s falešnými testy.

Ja letím zítra 11.2. právě s Ethiopian, Zanzibar - Viden a dále vlak Brno, takže když vydržíš, já to tu vše nahodim, já tím zjišťováním ztratil tady týden života, dopisováním si s ambasádou, a PCR test mám pro zichr udělaný, stejně po novému ho pro návrat do ČR potřebuješ. Kdo má hroši kůži, vyleze z Vídně ven a tam si nechá udělat antigen za 35e a na formulář napíše že jede z Řecka, pokud ho pak někdo nepraskne, že je třeba moc opálený.

Co nejdříve to tu pro tebe i ostatní, co se ptají v soukromých zprávách, nahodim. Jak to probíhalo na přestupu v Addis, jak po příletu do Vídně, jestli ten test chtěla vidět vlakuska před nástupem na spoj Vídeň Brno atd... Samozřejmě ten test aktivně nebudu nikomu prezentovat.

A jsou tu další lidi ve srackach, co měli ten vlakový lístek do Vídně s Ethiopian a tu Vindobonu zpět jim prý zrušili, aspoň včera mi to tvrdil jeden starší manželský pár v důchodě.

0 Citovat

Deny napsal(a):

[citace="JanaV"]

[citace="kafpav"]

tak a je to vyresene Smartwings pozaduje testy tam i zpet kontrola pred vstupem do letadla 

Kde jste přišel na to, že Smartwings požadují testy? Dnes jsem si to u nich ověřovala a oni jako letecká společnost nic takového nepožadují, ani tam, ani zpět, to mi potvrdili. Záleží jen na tom, co požadují země kam letíte, nebo navazazující letecké společnosti. Takže v mém případě, kdy máme letět do Egypta, platí to, že směrem tam nemusíme v ČR ukázat žádný test, stačí test udělat až v Egyptě (do toho sice nejdu, ale je ta možnost) a při cestě zpět musí být test před odletem, protože to chce ČR, ale bude se to kontrolovat při odbavení, při vstupu do letadla ne.

[/citace]

Kristova noho, jaký je přesně rozdíl, jestli ti budou kontrolovat test při odbavení, nebo při nástupu do letadla? Myslím tím praktické dopady na tvou cestu

[/citace]

To je samozřejmě celkem fuk, o to mi nešlo, ale jde o to, že pokud to chce letecká společnost, tak musíš mít test před odletem, například do toho Egypta, ale Egypt to nevyžaduje. No a zpět například odněkud stačí AG test, ale pokud letecká společnost chce PCR, tak je to zase změna.

No a hlavně mi šlo o to, že máme různé informace. Mi přímo na Smartwings řekli, že testy nechtějí a paní Fischer řekl, že jo, takže někdo tady kecá. Napadá mě, jestli s tím Fischerem neletí třeba nejdřív se Smartwings a pak nemají přestup na nějakou jinou aerolinku se společností, která test vyžaduje, protože Zanzibar test před odletem tam přece nechce. Já už to fakt nechápu.

0 Citovat

JanaV, rekl bych, že přestup nemají, to by mělo u Smartwings probíhat tak, že nějaké lidi vyhodí v Hurghade, dotankuji, pak další v Mombase, dotankuji, přistání Zanzibar, tam někdo vystoupí, další nastoupí a pak cestou zpět to samé. Třeba má Smartwings jiná pravidla pro Egypt a jiná pro Zanzibar. Pochybuji, že v té Mombase a to i když Keňa chce PCR i pro tranzit, oni z toho letadla budou fyzicky vystupovat.

A jak jsem tazateli viz výše radil, ať bere peníze, třeba to nepůjde a bude rád za voucher, cestovku ani leteckou společnost nemusí zajímat, že se změnila pravidla a pan není ochoten se podrobit nákladnym testům, let zrušeny nebude a odleti i bez něj... tak aspoň ten voucher a u Fišera určitě bude si později z čeho vybrat.

0 Citovat

Michal napsal(a):

[citace="miro776"]

PCR  test, Zanzibar, 2fotky,    prva  fotka: platba 80usd,  jenom Visa karty akceptuju,   druha fotka:  registrace ve stanu na pcr test, tam se musi s potrvedenim o zaplateni 80usd a fotokopia pasu.

https://imgur.com/a/PcW7UTB

To vypadá jak fronta na COVID. Jestli ho člověk předtím neměl, tak potom ho už zaručeně má.

[/citace]

Asi tak, tohle je fakt masakr!

0 Citovat

To jsou zoufalí, poctiví lidé, kteří nic zlého nebo protizákonného neudělali, jen se v klidu v souladu se zákonem potřebují dostat domů po změnách, ze dne na den, které předtím ani netušili. Pan prezident, ten hodný, který když přijede na Zanzibar tak kde nemají studnu a stěžují si, tak do zítra nechá postavit. Je tady mezi lidmi oblíben a patří konečně podle mínění národa mezi pokrokové a protikorupční. A co navenek vyhlasi vláda v Tanzanii, to platí. Žádný průser tady zatím nebyl. Z poloviny ironicky příspěvek v druhé části textu, ale budiž. 

0 Citovat

Ondrejblaho já jen na cestě zpět nechápu tu dražší variantu s Ethiopian ještě s přestupem ve Frankfurtu. Jedině že by tu linku Addis Vídeň Brusel a zpět nedej bože zrušili, když třeba Belgičané nemají turisticky vycestovavat... Jen spekulace, nevím. 

0 Citovat

Jinak Fischer dela PCR testy 2 km od letiste v Praze za 500 na osobu nutno tam byt min.4 hodiny pred odletem

0 Citovat

kafpav napsal(a):

Jinak Fischer dela PCR testy 2 km od letiste v Praze za 500 na osobu nutno tam byt min.4 hodiny pred odletem

Já vím, má to tam i Exim. Byli jsme tam, ale dobré je vědět, že za těch 490 Kč jsou to jen antigenní testy, PCR stojí 990 Kč. 

0 Citovat

Důrazne varování pro všechny, co se pro něj stavují až pár hodin před odletem. Prijdu tam v 10.20, odlet 14.50. 40 minut boxovacka u výdejního okna, tam se na žádné fronty nehraje... Testy vytahují ze složek podle zemí. Tak hledá pod ČR a můj test nikde. Tak k dalšímu okýnku, že to pohledají, podle mě to šli teprv tisknout. Pak po půlhodině boxovacky se samými lepšími lidmi typu Angola a Burundi u kundy konečně test na světě. Tak ho fotím tu pro fórum a náhodou si všimnu že je chyba ve jméně spletli tam jeden znak. Tak zas  čekání, to už sem se na to chtěl vysmolit než zmeskat let, že poletim bez testu. Pak chyba opravena, čekání, museli to znovu vytisknout. Motorkou na letiště, další zrada, lidí jak hoven fronta na hodinu a za hodinu a půl odlet. Pak naštěstí jelita napadlo začít přednostně vyvolávat na let Ethiopian, pak už to šlo relativně dobře na africký standard.

Takže doporučuju pro test buď v den odletu s dostatečným předstihem, 4 hod před odletem může být pozdě, nebo i o den dříve, nebo to nechat vyřídit rezort oni už si poradí. A s datem na testu žádný problém, můj odběr byl 7 a na testu 10, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

 

0 Citovat

Test cvičená opice na barevné kopírce za pár sekund, dole jen modré razitko, zbytek černobílý.


img-20210211-115519.jpg

0 Citovat

JanaV napsal(a):

Já vím, má to tam i Exim. Byli jsme tam, ale dobré je vědět, že za těch 490 Kč jsou to jen antigenní testy, PCR stojí 990 Kč. 

A taky je dobré vědět, že jsou to nejcitlivější testy na trhu v ČR a zachytí i to, co nemáte. Aktuálně s nimi řeším reklamaci. PS: Jestli váš cíl není nemocenská a karanténa, jděte jinam.

0 Citovat

Áčko napsal(a):

A taky je dobré vědět, že jsou to nejcitlivější testy na trhu v ČR a zachytí i to, co nemáte. Aktuálně s nimi řeším reklamaci. PS: Jestli váš cíl není nemocenská a karanténa, jděte jinam.

No to klidně může znamenat předchozí pozitivitu a zbytek látek v těle. 

0 Citovat

Začínám mít tu aerolinku rád, kdyby do Afriky, tak zas s nima.


img-20210211-142503.jpg

0 Citovat

A jaké pak přechodné období do 14.2. aby slušný občan si složite v cizině za draho musel nechat dělat testy. Cizinci při příletu k nám klidně, ale pro Čechy měl být v Praze kdykoli k dispozici PCR test po příletu a ne před. A ještě by na tom letiště Praha nebo kdo to tam provozuje vydělalo. Do karantény člověk jde stejně tak jak tak. Ten, kdo to navrhnul snad při tom myslel zadeli.

0 Citovat

Ohledne toho pcr certifikatu, tam muze nastat teoreticky situace, ze ho muzou na Zanzi  chekinu overovat? Podle toho cisla muzou dohledat v nejaky databazi skutecny stav certifikatu? Ale zase,sme v Afrike,tak proc by si komplikovali business....?

0 Citovat

A hlavně - v Tanzanii, pro kterou koronavirus neexistuje? Má to potvrzení vůbec statut úředního dokumentu nebo má stejně vypovídající hodnotu jako něco, co si sám vytisknu z PC?

0 Citovat

Tak předpokládám, že pokud existuje databáze, tak tam bude taky uveden jako negativní. Tohle mají zmáknutý. 

0 Citovat

Na zanzi na letu Ethiopian zpět  dnes každý měl test u prdele. Sorry už odlitam, bez netu dočasně. 

0