Ahoj,      Myslím nejenom já se zajímá jak je to s odletem z Německa, asi před hodinou Německo opět přitvrdilo (https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...nicni_jhr) Máte někdo informace jak je to s cestovateli kteří mají pouze tranzit na Německé letiste a odlétají hned pryč?:) Děkuji za jakékoliv oficiální info, nemohu dohledat, před týdnem to bylo ještě pro nas v pohode:) Děkuji Jirka www.jorgus.webnode.cz  .

Odlet z Nemecka koronavirus info

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ahoj, 

    Myslím nejenom já se zajímá jak je to s odletem z Německa, asi před hodinou Německo opět přitvrdilo (https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...nicni_jhr)

Máte někdo informace jak je to s cestovateli kteří mají pouze tranzit na Německé letiste a odlétají hned pryč?:)

Děkuji za jakékoliv oficiální info, nemohu dohledat, před týdnem to bylo ještě pro nas v pohode:)

Děkuji

Jirka

www.jorgus.webnode.cz

0

Záleží, do jaké skupiny zemí nás zařadí. Pokud do skupiny vysoce rizikových zemí, tak bude stále platit vyjímka na tranzit. Pokud do skupiny rizikových zemí s mutujícím virem, tak tam už pak vyjímka na tranzit neplatí.

Aspoň to tak píšou na webu ambasády: https://www.mzv.cz/berlin/cz/viz...ovani.html

0 Citovat

Taky jsem zvedavej, co z toho vyleze. Mám letět příští pátek z Berlína s FR a dneska je poslední den, kdy ještě můžu posunout let...

Já to chápu tak, že pokud nás zařadí do skupiny s mutací, tak tranzit lze, ale pouze s registrací a testem, viz.:

Pro nově definovanou skupinu  rizikových zemí s mutujícím virem platí následující pravidla:

Pro přijíždějící z těchto zemí platí povinnost registrace příjezdu a doložení negativního testu bez výjimky (tedy i v případě např. průjezdu Německem, pobytu do 24 hod., nebo mezinárodní dopravy)

0 Citovat

Podle všeho půjde o tu skupinu vysoce rizikových zemí a tranzit by měl být stále v pohodě.

0 Citovat

Děkuji za info..a zeptám se ještě..kdyz nazpět budu priletat do Německa z Kanaru musím mít test nebo nemusím za stávajících podmínek? Budu znova vstupovat do Německa tak bych asi měl mít ne? Tzn si ho vyřídit na Tenerife během pobytu..:(

0 Citovat

Taky máme příští sobotu let z Berlína a doufám, že výjimka na tranzit zůstane

0 Citovat

Tak cesta z letiště je stejně tranzit jako cesta na něj, pokud člověk někde nezůstává.

0 Citovat

Německo zařadilo Česko na seznam epidemicky vysoce rizikových zemí,  zpřísněná opatření vůči Česku vstoupí v platnost o půlnoci ze soboty na neděli.

Ma nekdo info zda je teda povoleny tranzit?:)

0 Citovat

Tranzit zustava povoleny :) nepovoleny by byl pokud bychom byli v te kategorii nebezpecne mutace viru,

https://prag.diplo.de/cz-cs/aktu.../-/2319970

0 Citovat

Takze tranzit je stále bez registrace a testu? Dík 

0 Citovat

puketapu napsal(a):

Takze tranzit je stále bez registrace a testu? Dík 

co jsem vycetl, tak ano

0 Citovat

Pochopil jsem to stejně - zatím nejsme mezi mutujícími zeměmi, čili de facto pro tranzit zůstávají podmínky stejné. 

Akorát se asi zhorší buzerace v krámech (respirátory), na pumpách atd. 

 

0 Citovat

Neví o tom někdo něco bližšího? :/


141027393-255960422629897-7972303407929439511-n.jpg

0 Citovat

To bude něco o té tmavě červené barvě na semaforu, co si momentálně cucá z prstu EK. Na ČT1 o tom mluvili jako o hotové věci, ale ostatní deníky mlčí a zmiňovali se o tom jen jako o návrhu.

Členské státy by patrně měly mít právo veta, ale jestli to ti naši schválili, tak je to ještě kvalitnější vláda, než jsem si myslel.

0 Citovat

Patrik Č napsal(a):

Neví o tom někdo něco bližšího? :/

pokud hned tranzitujes do Ceska, tak by nemel byt potreba, ukazes rezervaci parkingu a nazdar nebo vlaku/busu a tak

0 Citovat

Souhlas s Markem, ten FB odkaz platí pro Němce, vracející se domů, ti musí mít opravdu test před odletem. Ale zase mohou padnout na vola...

0 Citovat

Děkuji za info 🙂

0 Citovat

Mno tak snad je to pro nás co odletame pořád bez karanteny i testů.. :)

0 Citovat

Čauko, transfer do Berlína přes Polsko z Ostravy je OK? :) kuji 

0 Citovat

Stačí když zaštěkáš hebrejsky, Zdeňku :):):)

0 Citovat

Na polský diskuzi píšou, že při odletu z kanaru do Německa chtěli při check-inu test, I když jeli rovnou z Němec do Polska... 

0 Citovat

Mno to je super:(

0 Citovat

A pustili je bez nebo neletěli?

0 Citovat

Měla pro jistotu udělaný test, tak ji pustili.

0 Citovat

Mno a co když na Kanarech zjistím při tom testu že mám Koronu díky tomu testu před odletem do Nemecka..pak je člověk 14 dní v izolaci v nějakém hotelu na Kanarech a musim si vzit neplacené volno v práci.. předpokládám že si ten hotel taky platí sám co?:) sorry za možná stupidní dotaz ale doteď mě toto téma Korony míjelo:)

0