Ahoj,      Myslím nejenom já se zajímá jak je to s odletem z Německa, asi před hodinou Německo opět přitvrdilo (https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...nicni_jhr) Máte někdo informace jak je to s cestovateli kteří mají pouze tranzit na Německé letiste a odlétají hned pryč?:) Děkuji za jakékoliv oficiální info, nemohu dohledat, před týdnem to bylo ještě pro nas v pohode:) Děkuji Jirka www.jorgus.webnode.cz  .

Odlet z Nemecka koronavirus info

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Případná karantena se dá pripojistit u ERV pojišťovny...

0 Citovat

Mohu poprosit o odkaz na diskuzi? 

0 Citovat

https://www.fly4free.pl/forum/niemcy-covid,1467,154246&start=460 

0 Citovat

Asi nejjistejsi bude udělat test tam i zpět. Zrovna pro mě celkem na ho*no, když do/z Bulharska test netřeba... 

0 Citovat

My máme odlétat příští sobotu na Lanzarote, test tam tedy mít budeme tak či tak, ale horší je to směrem zpět... 

0 Citovat

Tak já mám v úmyslu přecházet Tenerife takže skočím si udělat ten test do nějakého města..spise v případě pozitivního testu se mi nechce být v karanténě tam ale raději v čr kdy mohu mít home office:)

0 Citovat

Pak dej vědět Patriku prosím, jak vypadá Nivel4

https://thecanarynews.com/2021/0...-to-climb/

0 Citovat

Ja mam info tady z Irska  ze  do Nemecka test  vyzaduji na odletu ,ovsem Irsko je cervene,ale overene to nemam ,ale pokud jsou Kanary oranzove i pro Nemce ,tak nejak nevidim duvod proc by to meli chtit ,navic pri tranzitu 

0 Citovat

Při tranzitu by ho zatím chtít neměli. Tak mě celkem udivuje, že si ho někdo nechá udělat 'pro jistotu.' Taky si tak může prodloužit pobyt v destinaci.

0 Citovat

Nemeli ,ale to je prave to co kritizuju uz v tom Amsterodamu  V Nemecku stejne  Irove to  taky  chteji 72 hodin pred odletem  na odletovem letisti test a kdo se pak s nima ma hadat kdyz me nepusti do letadla  Sice bych se hadal,kdybyh mel tranzit do zeme kde po me nic nebudou chtit  ale asi by mi to bylo prd platne 

0 Citovat

Psala jsem do Easyjetu, odpověděli, ať se obrátím na ambsasádu. Všechny píšou, že transit ok, nicméně případného blba na letišti to neřeší a jejich postupy jsem z nich nevyrazila

0 Citovat

mno chtelo by to vedet najisto..bud si udelas testy v obou smerech zbytecne nebo budes mit nervy na koho na prepazce narazis a pripadne ti propadne let nebo se nedostanes domu..:(

0 Citovat

No napsala jsem jim, že podle ambasády transit ok, ale jestli to taky ví jejich pozemní personál, aby mě pustil do letadla. Tak prý oficiální pravidla perfektně znají. Na jejich webu mají ty informace o transitu taky.

(na Twitteru reagují pružně, jestli si s nima chcete někdo povídat)

0 Citovat

Třeba u Vídně je ten tranzit popsaný jednoznačně, ale Němci z toho udělali akorát bramboracku a jasný to není, pak záleží, jak si to kdo vyloží... 

Chtěl jsem se proletět a teď to spíš vypadá jet do toho Bulharska v klidu autem a 100% bez testu... 

 

0 Citovat

Psal jsem na chat Ryanu, tam mi řekli, že mám napsat na ambsádu a na letiště, že oni test nevyžadují. Spojil jsem se tedy s letištěm a tam mi řekli, že se mám zeptat u aerolinky :D

0 Citovat

Lufthansa má na stránkách tabulku, ze které chápu, že je tranzit/transfer bez testu. Takže přestup v Německu do země, která nevyžaduje test, by měl být bez testu ok. https://www.lufthansa.com/us/en/...to-germany

0 Citovat

page not found:(

0 Citovat

Nevím proč mi to ten odkaz zkracuje.. Každopádně: menu -> travelling and corona -> overview -> to the latest quarantine rules a tam je ta tabulka. 

0 Citovat

Je pravda, že jediný poplach je v polské diskuzi, kdy někoho nechtěli pustit do letadla bez testu, ale on radši test měl, tak ho nakonec pustili. Nic konkrétního jsem k tomu nedohledala a přijde mi to celé divné

0 Citovat

Ona je otázka, co považují Němci za transit. Jestli auto, auto-letadlo, a nebo jen letadlo-letadlo...

Na webu GK ČR v Mnichově jsem našel toto:

Tranzit:  Výjimka platí pro cestující v rámci individuální dopravy. V případě hromadné dopravy má přepravce povinnost vyžadovat potvrzení o elektronické registraci. Toto platí i pro cestující při návratu letadlem ze třetích zemí, kteří budou tranzitovat přes Německo do Česka. V zásadě platí doporučení řídit se podle požadavků dopravce.

0 Citovat

To se právě nikde nepíše. Češi píšou prostě "projíždějí", Španělé k tomu píšou "vzduchem, po silnici nebo po vodě" a německá ambasáda ve Španělsku "nejrychlejší cestou"

0 Citovat

Jak jsme psal... Zlatá Vídeň 👍

0 Citovat

puketapu napsal(a):

Ona je otázka, co považují Němci za transit. Jestli auto, auto-letadlo, a nebo jen letadlo-letadlo...

Na webu GK ČR v Mnichově jsem našel toto:

Tranzit:  Výjimka platí pro cestující v rámci individuální dopravy. V případě hromadné dopravy má přepravce povinnost vyžadovat potvrzení o elektronické registraci. Toto platí i pro cestující při návratu letadlem ze třetích zemí, kteří budou tranzitovat přes Německo do Česka. V zásadě platí doporučení řídit se podle požadavků dopravce.

tohle zní dost nadějně, podívám se tam, díky.

0 Citovat

Este skuste napisat priamo nemeckej vlade, ked ste uz pisali dopravcovy, letisku a ambasade a budete sicher.

0 Citovat

mno asi nejsi v situaci kdy za tyden odletas zpet do CR a nevis zda te pusti do letadla ci ne..:)

0