Ahoj,      Myslím nejenom já se zajímá jak je to s odletem z Německa, asi před hodinou Německo opět přitvrdilo (https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...nicni_jhr) Máte někdo informace jak je to s cestovateli kteří mají pouze tranzit na Německé letiste a odlétají hned pryč?:) Děkuji za jakékoliv oficiální info, nemohu dohledat, před týdnem to bylo ještě pro nas v pohode:) Děkuji Jirka www.jorgus.webnode.cz  .

Odlet z Nemecka koronavirus info

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Mno tak nás letí víc takže to nenecháme propadnout.. ale přesně.. nechceme tam zůstat resp kupovat letenky ještě jinam třeba do Vie či Prg.. :(

0 Citovat

@andreko, ja to beru tak , ze v dobe, kdy byla na vrcholu, mela velmi silnou podporu obyvatel Nemecka,, coz uz davno nema  a at  to vezmes s ktere chces strany ,tak pokud ma podporu nejaky politik kdekoliv na svete ,tak pak to v te zemi nejak funguje, kdyz mu lide veri ,samozrejme se pak stava ze zklame a prudce spadne dolu ,nebo jsou pak zeme kde si tu popularitu drzi silou a likvidaci svych kritiku a to casem nemusi dopadnout dobre 

Ja to ale ted myslel na to, jak v Nemecku zblbi a chteji vsechno zavrit ,coz muze byt nebezpecny precedent a dopadne  to jako na jare, kdyz byly letadla na zemi az pomalu do leta 

Porad je to o jednom a tom samem,  EU se neumi domluvit , kazdy stat bojuje za sebe a  to je spatne 

Zadny stat v Evrope neni zeleny  ,par je oranzovych  ostatni jsou cervene  a misto ,aby se cervene mezi sebou otevrely bez jakychkoliv omezeni, tak vymysleji cervene ,ktere budou jeste rudejsi :-((

0 Citovat

Jiri Sindelar napsal(a):

Mno tak nás letí víc takže to nenecháme propadnout.. ale přesně.. nechceme tam zůstat resp kupovat letenky ještě jinam třeba do Vie či Prg.. :(

no my jak máme Lanzarote, tak v případě, že by se zrušil ten Berlín, tak pořádná alternativa už ani není :D nebo o ní alespoň nevím

0 Citovat

Narodil se jako hlupák a velmi úspěšně rozvinul své vrozené schopnosti.


0 Citovat

@ Jiri Sindelar  ja myslim ,ze s tvymi zkusenostmi a poctem navstivenych zemi nemusis resit zpatecni cestu, nevim  jestli tedy uz letenky mas ,ale proste bych koupil jen  jednosmerne  a zpatky  to resil az to bude aktualni  

@ Patrik C   tak s Kanaru se da vzdycky nekam nejak dostat  Na Nemecko bych ,ale v soucasne dobe asi nespolehal 

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

Narodil se jako hlupák a velmi úspěšně rozvinul své vrozené schopnosti.


Přidej  se taky do klubu ignorujících. Já se přidal už před pár týdny a je mi skvěle.Radši pro nás najdi nějaký bejvák bliźko vyhlášené hospudky někde v Mexiku :-))

0 Citovat

mikir napsal(a):

@ Jiri Sindelar  ja myslim ,ze s tvymi zkusenostmi a poctem navstivenych zemi nemusis resit zpatecni cestu, nevim  jestli tedy uz letenky mas ,ale proste bych koupil jen  jednosmerne  a zpatky  to resil az to bude aktualni  

Letenky už mám, mám přesně týden dovolené a následující den musím být rozhodně v práci.. blbá situace:)ono z Kanaru se dá dostat ale do Vídně nebo Prahy kam to připadá asi teď jenom v úvahu toho zas tolik naleta:)ale už jsme skoro rok nikde nebyli tak se nám opravdu to nechce rusit:)

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Přidej  se taky do klubu ignorujících. Já se přidal už před pár týdny a je mi skvěle.Radši pro nás najdi nějaký bejvák bliźko vyhlášené hospudky někde v Mexiku :-))

 

 já, předseda klubu ignorantů, který píše SZ diskutujícím o ignorování a vychladnutí flame..... tos mě niemandosu nasral! No, občas se neudržím, ale makám na tom, jsem takový Anakin Skywalker v jeho Jedi periodě.

0 Citovat

Já si to vzal k srdci :)))

Jinak Patrika Č naprosto chápu, je otázka jestli se vůbec bude za týden dát do Německa letět.

0 Citovat

@Bič boží

Odpustí mi vrchní ignorante, že jsem se te tak dotkl :-). To bude tím, že tu zrovna popíjím Krušovice 12 z plastu. Nevím, co to do mě vjelo, ale v kaufu jsem  to vzal a teď s tím musím bojovat. Jistě  chápeš, že nejsem v nejlepší formě. 

0 Citovat

@Jiri Sindelar :No ja taky nikde nebyl od unora 2019 pokud nepocitam cesty mezi Irskem a CR  a urcite jak bude prilezitost dostat se nejak slusne do CR tak poletim a zpatecku budu resit az pak .

Ale chapu ,kdyz musis byt  presne na den v praci , ale svym zpusobem si o tom myslim sve ,kdyz vybuchla sopka na Islandu uvizl jsem ve Frankfurtu a do te prace jsem se proste nemel jak dostat a svet se s toho nezboril ,kazdemu se nekdy nekde muze prihodit necekana udalost a kdyz uz budu  trosku morbidni, tak pokud nekdo zemre tak zamestnavatel  to taky musi nejak poresit, jinymy slovy kazdy je nahraditelny 

A urcite musi existovat nejaka zalozni varianta i za cenu toho ,ze to nebude ani  Praha ani Viden  a bude muset byt najaky prestup navic ,nebo dojezd pozemni dopravou 

Tak hodne stesti ,je to ted fakt loterie 

0 Citovat

zpět k tématu. Německo se nám vystříbří během následujících 24-48hodin a výsledkem bude machl. Během pár dnů budou Němce následovat další pokrokové země s vyjímkou Visegrádského šiku. Jako zakysnout na Kanárech, tím spíše pokud práci můžeš řídit/dělat dálkově, není úplně špatná varianta pro tutu dobu coronavirového temna. Možná bych se rovnou mrkl na airbnb na dlouhodobé pronájmy. Pokud se z jakéhokoliv důvodu musíš z Kanárů vrátit během týdne či dvou, asi bych na to hodil bobka.

0 Citovat

Neřekl bych to líp :))))

0 Citovat

No já bych z věty “asi bych na to hodil bobka” odstranil to asi a nahradil ho slovem určitě. 

0 Citovat

Jj rozhodně v následujících dnech po konci dovolene na sto pro musím být fyzicky v práci, tak uvidíme:)nasledujici týdny zase budu na home office ale bohužel zrovna to tak vyslo že ihned do prace:)

Mno hodně štěstí nam všem, ať už konečně začneme zase poznávat svet:)

0 Citovat

Počkáme za pecí do jara a pak se uvidí :-)

0 Citovat

no jsou i takoví, kteří se nemohou dočkat otevření Hospůdky u Pepy na sídlišti a tam lemtat ty jeho sračky z Brodu. Ale myslím už přesedlal na Hrádek, o důvod víc si přát brzký konec pandemie.

 

0 Citovat

Já ten Berlin vzdal a pojedeme do toho Bulharska autem... 

0 Citovat

Bulharska vlada dneska jednala o tech PCR testech, tak jsem zvedavej, co z toho vyleze, edit: uz vylezlo, povinne PCR od 29. Ledna,  a to jak po zemi, vode i letadlem

https://www.google.com/amp/s/mob...SKBN29V28I

0 Citovat

Přátelé, máme letět v sobotu s dětma z Berlína do Egypta, tak budu referovat. Už se ta touha nedá vydržet. Hlavně se dostat tam, pak už může nastat pouze velké dobrodružství, když se v únoru nedostaneme zpátky. Řekněme krásný příběh pro vnoučata :-) Obávám se, když to zase odložíme, že budu za dva roky vyprávět, jak jsme málem letěli do ciziny. Zkuste to taky...

0 Citovat

Taky jsme byli v listopadu s detma na Malte, kdy vsichni sileli, zpatky jsme to meli bez testu tesne o 2 dny.  Vsichni si tukali na hlavu, a co... koupali se v mori, teplicko, prvnacek mel rano distancni vyuku na hotelu😘. No a jako bonus jsme dnes od Air Malta dostali na ucet 1600€ za zmenu zpatecniho letu. Takze to nestalo ani korunu.😂 Nic neodkladat, kdyz to jen trochu jde...👍

0 Citovat

mikir napsal(a): Porad je to o jednom a tom samem,  EU se neumi domluvit , kazdy stat bojuje za sebe a  to je spatne

Teď jsem z toho voľaký zmätený... Já myslel, že se oni všichni domluvili aby si  nahrabali a naschvál vymýšlejí restriktivní opatření a falšují čísla nemocných. 

0 Citovat

Doktor Krasohled napsal(a):

Přátelé, máme letět v sobotu s dětma z Berlína do Egypta, tak budu referovat. Už se ta touha nedá vydržet. Hlavně se dostat tam, pak už může nastat pouze velké dobrodružství, když se v únoru nedostaneme zpátky. Řekněme krásný příběh pro vnoučata :-) Obávám se, když to zase odložíme, že budu za dva roky vyprávět, jak jsme málem letěli do ciziny. Zkuste to taky...

Tak to drzim palce, tedka bych si fakt cestu s detma z Nemecka nelajsnul (resp. ani z Prahy) - uprimne sem si posledni 2 tydny pohraval s myslenkou na nejakej mastnackej All In v Dubaji behem brezna, ale situace poslednich dni me presvedcila, ze vsude dobre, doma nejlip, dokud se to neuklidni, budu max chodit s detma bobovat na zahradu a nakupovat ;)

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

 

Teď jsem z toho voľaký zmätený... Já myslel, že se oni všichni domluvili aby si  nahrabali a naschvál vymýšlejí restriktivní opatření a falšují čísla nemocných. 

Vim ze to je ironie  a delani ze me hlupaka ,ale kazdemu musi byt jasne  ,ze jde o co nejvic nahrabat  s testu ,rousek atd. a co nejvic zdecimovat stredni vrstvu, co je pro ty papalase nejnebezpecnejsi  To domluveni jsem myslel tak ,ze mezi cervenymi staty by nemelo existovat   zadne opatreni zadne testy  ,proste  volne cestovani ,at si kazdy stat zavede ty stupidni a nesmyslne restrikce  podle sveho ,ale jednou je EU,  jednou je volny pohyb osob  zakladni pravidlo ,tak at se to laskave zacne dodrzovat , to se fakt nenajde jedniny pravnik co jim do te jejich buzerace  s testy  hodi vidle ???

0 Citovat

No hele, už se stalo. Na hranicích s Německem žádná kontrola, v Berlíně kontrola QR kódů a testů, letadlo narvany jak indický vlak. I Čechy. Na příletu měření teploty a kontrola QR kódů. Zpátky věřím, že mama Merkel nechá své ovečky vrátit domů, kdyztak už jsem našla, že se vrátíme přes Barcelonu do Prahy. Jediným problémem zůstává auto zaparkované v Berlíně. Muž se se mnou asi rozvede :) 

0