Ahoj,      Myslím nejenom já se zajímá jak je to s odletem z Německa, asi před hodinou Německo opět přitvrdilo (https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...nicni_jhr) Máte někdo informace jak je to s cestovateli kteří mají pouze tranzit na Německé letiste a odlétají hned pryč?:) Děkuji za jakékoliv oficiální info, nemohu dohledat, před týdnem to bylo ještě pro nas v pohode:) Děkuji Jirka www.jorgus.webnode.cz  .

Odlet z Nemecka koronavirus info

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Super díky za info, prosím dej info i o návratu.. já odjíždím za 6 dni tak taky sem napíšu jak probíhal odlet:)

0 Citovat

https://www.fly4free.pl/forum/niemcy-covid,1467,154246&hilit=Berlin?start=540

Na polacich píšou že nepousteji do letadla do Nemecka i když jsi tam jen na tranzit:)

0 Citovat

velký špatný

0 Citovat

Jestli jsem to dobře pochopila- tranzit je možný pouze pokud je na jedné letence a v Německu neopustíte tranzitní zónu a co nejdřív vypadnete. 
Náš Krakow- Cancún přes Frankfurt je tedy stále ve hře, ale je to všechno fakt turbulentní. 

0 Citovat

Jiri Sindelar napsal(a):

https://www.fly4free.pl/forum/niemcy-covid,1467,154246&hilit=Berlin?start=540

Na polacich píšou že nepousteji do letadla do Nemecka i když jsi tam jen na tranzit:)

Odkaz mi po prokliknuti nefunguje. Znamena to, ze by me nepustili bez testu do letadla smer Berlin v albanske Tirane? Nebo se to tyka jen na nejakych trasach?

Avatar uživatele suomi.finland
suomi.finland
Právě teď 30. 1. 2021 19:36

0 Citovat

je třeba zkopírovat celou adresu.  Imho jde jen o Portugalsko, Irsko a VB, ale stejně mi to hlava nebere ...

0 Citovat

Jde o to, že z těchto tří zemí s mutujicim koronavirem (zatím, počítám, že se k nim brzy přidáme) tě na palubu pustí jen v tom případě, že z Německa odletíš, neopustíš tranzitní zónu a dokonce se tam píše, že to musíš mít na jedné letence. Dva samostatné lety se nepočítají.

0 Citovat

Ale že pustí Němce a Poláka z Poznaně tam nechaj, přestože má negativní test a na letišti zaparkovaný auto.... S takovou ty Spojené Státy Evropské nevybudujeme :)

0 Citovat

Mno ale tak když mám Kanarske ostrovy odlet z Memmeningenu tak by to mělo být v pohodě.. jak odlet tak přílet..ale napíšu v pondělí přímo na Německou ambasádu si to potvrdit:)

0 Citovat

Zatím to v pohodě je, ale to měl před týdnem v pohodě i ten Polák, co ho dneska ve Funchalu nepustili do letadla :D

0 Citovat

Ja teda vubec nevim ,ze Irsko ma nejakou mutaci , tedy vim ,ze psali ze  2/3 nakazenych  je nakazenych britskym virem ,ale takove  zvasty  me nezajimaji,  je mi u prdele co kdo pise o mutacich a vlastne uz vubec o covidu  ,neni to o nicem jinem ,nez o buzeraci obycejnych lidi a aby se papalasi napakovali jeste vic , jedina vyhoda Irska spociva v tom , ze jakmile neco vyhlasi tak uz to nemeni ,, 

Tak jsem vzal jako nutne zlo ,ze je lockdown do 5.brezna  chovam se porad stejne , ,tedy bez rousky , do obchodu si zajedu 20 km i kdyz mam omezeni  5km ,ale to si vzdycky zduvodnim tema potravinama   a se znamymi se  taky potkavam i kdyz ma byt jen 1 rodina ,tady se bonzactvi zas az tak nepestuje  i kdyz  jednou jsem sveho casu  najel v noci  kamionem dva za sebou  jdouci kruhace  opacne ,protoze to bylo rychlejsi a hned dva  co se tam motali to hlasili sefovi ,ale sef byl rozumny ,rekl ze by to udelal taky , jen pry me u toho nesmi nikdo videt ,, 

No ale tady u nas by me nikdo nepraskl soused vcera vymenoval  dily plotu ,mel tam 3 chlapy  vsichni bez rousek ,trochu jsem ji  asistoval z me strany plotu , rousku jsem si pochopitelne taky nevzal a  v pohode 

Clovek ma pouzivat vlastni rozum a ne se ridit kdejakym nesmyslem ,tim nerikam ,ze nejsem ochoten dodrzovat zadne predpisy, jen mam selsky rozum a vyhodnitim si to sam 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Ja teda vubec nevim ,ze Irsko ma nejakou mutaci , tedy vim ,ze psali ze  2/3 nakazenych  je nakazenych britskym virem ,ale takove  zvasty  me nezajimaji,  je mi u prdele co kdo pise o mutacich a vlastne uz vubec o covidu  ,neni to o nicem jinem ,nez o buzeraci obycejnych lidi a aby se papalasi napakovali jeste vic , jedina vyhoda Irska spociva v tom , ze jakmile neco vyhlasi tak uz to nemeni ,, 

Tak jsem vzal jako nutne zlo ,ze je lockdown do 5.brezna  chovam se porad stejne , ,tedy bez rousky , do obchodu si zajedu 20 km i kdyz mam omezeni  5km ,ale to si vzdycky zduvodnim tema potravinama   a se znamymi se  taky potkavam i kdyz ma byt jen 1 rodina ,tady se bonzactvi zas az tak nepestuje  i kdyz  jednou jsem sveho casu  najel v noci  kamionem dva za sebou  jdouci kruhace  opacne ,protoze to bylo rychlejsi a hned dva  co se tam motali to hlasili sefovi ,ale sef byl rozumny ,rekl ze by to udelal taky , jen pry me u toho nesmi nikdo videt ,, 

No ale tady u nas by me nikdo nepraskl soused vcera vymenoval  dily plotu ,mel tam 3 chlapy  vsichni bez rousek ,trochu jsem ji  asistoval z me strany plotu , rousku jsem si pochopitelne taky nevzal a  v pohode 

Skvělá přidaná hodnota tvého komentáře, hodně přínosné pro ostatní! :)

0 Citovat

My máme za sebou let Maledivy - Frankfurt - Vídeň a návrat busem do ČR. Test po nás nikde nechtěli (ani jsme ho neměli), odbavení na Maledivách bez problémů (je ale pravda, že Maledivy jsou pro Němce pouze "riziková země", tedy test před odletem není vyžadován, ani kdyby bylo Německo naše cílová destinace). Po příletu ve FRA stačilo říct, že tranzitujeme, nikdo po nás nechtěl ani vidět letenku. Po příletu do Vídně jsme ukazovali lístky na bus.

Podle mě stačí sledovat to oficiální řazení států na rizikové, velmi rizikové a země s mutujícím virem a jaká pravidla platí v jednotlivých kategoriích pro tranzit a samozřejmě požadavky aerolinky. Na letišti se musí řídit oficiálními informacemi...pro jistotu jsem měla taky uložené v mobilu. Nechtěla jsem si dělat test před odletem "pro jistotu", ono jeden nikdy neví, co mu vyjde :) Nehledě na to, že v ČR ho pak stejně neuznávají.

Jinak tranzit jsme něměli na jedné letence, byly to dva lety zvlášť. Na letu Austrian byl nutný respirátor, rouška nestačí.

Njehorší jsou ty změny, které musí člověk pořád sledovat a kdo ví, jak to bude s tím omezováním letů do Německa...jinak bych to ale brala tak, že co mají uvedené na oficiálních stránkách, to platí.

0 Citovat

Děkuji za info..a ty oficiální stránky jsou jaké prosím?:)jako nemecka ambasáda?

0 Citovat

Institut roberta kocha

0 Citovat

hm, tak Poláci píšou, že včera neodletělo 20 Poláků/Čechů z Tenerife do Frankfurtu, protože neměli testy:/

0 Citovat

A Frankfurt byl tranzit nebo koncová destinace?

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

A Frankfurt byl tranzit nebo koncová destinace?

Tranzit přes Německo po vlastní ose, pokud to chápu dobře 

0 Citovat

Jo, byl to Ryanair, předpokládám tedy, že nechtěli dál pokračovat letadlem..

0 Citovat

Já bych tedy na letech z a hlavně do Německa byl teď velice ve střehu. Tlak na letecké společnosti se zvyšuje, přesně to koresponduje s těmi případy, kdy je  nepustili do letadla. Oni to prostě nechtějí řešit a riskovat pokuty až. 25.000 eur za cestujícího za porušení Covid regulí, viz dnešní vyjádření spolkového policejního prezidenta. https://www.fvw.de/touristik/ver...nkyou=true

0 Citovat

mikir napsal(a): Ja teda vubec nevim ,ze Irsko ma nejakou mutaci , tedy vim ,ze psali ze  2/3 nakazenych  je nakazenych britskym virem ,ale takove  zvasty  me nezajimaji,  je mi u prdele co kdo pise o mutacich a vlastne uz vubec o covidu  ,neni to o nicem jinem ,nez o buzeraci obycejnych lidi a aby se papalasi napakovali jeste vic , jedina vyhoda Irska spociva v tom , ze jakmile neco vyhlasi tak uz to nemeni ,, 

Tak jsem vzal jako nutne zlo ,ze je lockdown do 5.brezna  chovam se porad stejne , ,tedy bez rousky , do obchodu si zajedu 20 km i kdyz mam omezeni  5km ,ale to si vzdycky zduvodnim tema potravinama   a se znamymi se  taky potkavam i kdyz ma byt jen 1 rodina ,tady se bonzactvi zas az tak nepestuje  i kdyz  jednou jsem sveho casu  najel v noci  kamionem dva za sebou  jdouci kruhace  opacne ,protoze to bylo rychlejsi a hned dva  co se tam motali to hlasili sefovi ,ale sef byl rozumny ,rekl ze by to udelal taky , jen pry me u toho nesmi nikdo videt ,, 

Tomu se říká tzv.  integrovaný imigrant . Po 20 letech mluví jako hotentot a nemá ani špetku slušnosti ctít zákony v zemi, kde je hostem.

To, že s kamionem jezdíš jako prase a někdo si toho všimne není bonzáctví. 

0 Citovat

Asi tak nějak to bylo...


7dca2042-be33-41b5-b42a-cc495a8b365f.png

0 Citovat

To chce někoho akčního, co bude u gatu jednoznačně vyžadovat nějaký předpis, na jehož základě ho do letadla nechtějí pustit a bude mít připravené předpisy, které transit bez testu umožňují. Podle zákonů pro transit opravdu test není potřeba...

0 Citovat

mno ono kdyby to bylo jen o tom testu..tak ja si ho udelam..ale vypda to ze obcas nechteji pustit i s testem:(

0 Citovat

Pak je to čistokrevné odepření nástupu na palubu a zasponzorování homeofficu z Kanárů.

0