Ahoj,      Myslím nejenom já se zajímá jak je to s odletem z Německa, asi před hodinou Německo opět přitvrdilo (https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...nicni_jhr) Máte někdo informace jak je to s cestovateli kteří mají pouze tranzit na Německé letiste a odlétají hned pryč?:) Děkuji za jakékoliv oficiální info, nemohu dohledat, před týdnem to bylo ještě pro nas v pohode:) Děkuji Jirka www.jorgus.webnode.cz  .

Odlet z Nemecka koronavirus info

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

To ta Madeira byl celkem maskr...  https://40latidopiachu.pl/2021/0...ntracyjny/

0 Citovat

Minuly rok to bolo rovnake s cestovanim v tomto case, ziadna istota, ze sa vratis domov nacas :)

0 Citovat

Cestovat se teď jen tak turisticky nemá, tak co všichni řešej nebo brečej 🤦‍♂️... s tím se musí počítat, že když do toho rizika jdu (a díky, že vůbec mohu jít), třeba budu muset improvizovat nebo se mi náklady zvýší...

0 Citovat

Jenom je blbý, že i když splníš všechno co máš, stejně tě do letadla nepustí... navíc nemusíš být turista, do Němec se nelítá jen z Madeiry a přejímky u zákazníka fakt on line, jako home office, udělat nejdou.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

To ta Madeira byl celkem maskr...  https://40latidopiachu.pl/2021/0...ntracyjny/

To je teda otřesná zkušenost. Holt poučení, létat zásadně ze svojí země. Zajímalo by mě, jak měli Smartwings plný svůj nedělní let, ČR sice zakázala vstup cizincům, ale s transitem se problém nedělá.

Jinak mě taky fascinuje ta zmínka o tom útoku na člověka, co si dovolil sundat roušku aby se napil. To je jako standardní politika EasyJetu? Spousta společností jinak normálně provozuje servis a není žádný problém ani když člověk jí celou cestu...

0 Citovat

@MV... o tom žádná, když si do Německa opravdu musíš něco pracovně převzít, tihle lidi co jsem zažil problémy nemají a většinou dostatečně splňují podmínky. Za mě obecné rozčarování, že 2/5 lidí štěkaj a navrhují co by, kdyby, i když si nic relevantního nezjistí a stejně nikam nejedou, 2/5 blbých stejně nevyslysitelnych dotazů či nezajímavého tlachani o očkování a co si myslím o covidu. Přínosný relevantní příspěvek abys pohledal, dík za ně 🙏

0 Citovat

Ten polský blog je fakt dost silné kafe teda. Nicméně easyjet píše, vemte si do letadla vlastní vodu a jídlo (ne alkohol), servis nebude.

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

Ten polský blog je fakt dost silné kafe teda. Nicméně easyjet píše, vemte si do letadla vlastní vodu a jídlo (ne alkohol), servis nebude.

Hodně zvláštní. Nemá tady někdo z poslední doby zkušenost s EasyJetem? Možná byl problém jen v hysterických spolucestujících, ale stejně. Na letu Berlín - Madeira zakázat pít, to si koledovali o kolapsy na palubě. 

0 Citovat

Já si taky myslím, že to byla spíš nepatřičná reakce posádky na hysterického cestujícího, než nějaké nařízení EJ. Já beru tyhle blogy trochu s rezervou, většinou má člověk tendenci svoje chyby pomíjet... ale přeci jen na tom něco bude. 

0 Citovat

Nevím, jak to bylo, ale pokud to byl někdo takový jako Mikir, co celou dobu letu má roušku dole a dělá že pije, tak se podobné reakci nedivím. On většinou dotčený má na věc trošku jiný náhled, než jaká byla realita.

0 Citovat

Takže, pokud to dobře chápu, pokud nejste Němec, nebo tam nemáte trvalý pobyt, tak vás do letadla, směřujícího do Německa, pokud letíte z Porugalska (včetně Madeiry a Azor), prostě nepustí i když máte zajištěný i letecký tranzit.

https://www.lufthansa.com/xx/en/...ation.html

 

"Exception are flights from Portugal - here no passengers of other nationalities with connecting flights in Schengen- or Non-Schengen-states are generally permitted"

0 Citovat

Letěli jsme minulý týden z Berlína s Easyjetem a problém nebyl žádný. Servis na palubě nebyl, ale hlásili, že kdo chce, může si říct o vodu, čehož cestující normálně využívali. Jedné cestující dal personál jednorázovou roušku, protože měla látkovou, ale naprosto v pohodě, žádné drama se nekonalo. 

Nějak mi vůbec ty polské diskuse nepřijdou relevantní 

0 Citovat

Jo a po přečtení toho blogu - v BER byla i brzo ráno otevřená kavárna, takový ten obchod s časopisy a bagetami a duty free, takže voda i jídlo se koupit daly

0 Citovat

Rekl bych, ze problem bude v tom, ze Portugalsko (Madeira) nove patri mezi zeme s mutacemi koronaviru, proto tato cerstva restrikce. Spanelsko (Kanary) zatim zeme s mutacemi koronaviru neni, tak by mel let probehnout bez problemu (jen s velkym dilema, jestli test s sebou nebo nikoliv).

0 Citovat

Jj, ta Madeira je teď z Německa neprůchodná, to úřady píší jasně 

0 Citovat

Bez testu to do Německa z Kanár nepujde, to už je téměř jisté. Můžeš "na Mikira" zkusit koupit nějakou desetierovku pryč z Frankfurtu/Berlína ve stejný nebo následující den a vymluvit se na letecký tranzit.... Ale to bych si já nelajzla :)

0 Citovat

A je to důvod na refundaci letenky (u EasyJetu)?

0 Citovat

To by mě taky zajímalo ....?

0 Citovat

refundaci ne, ale letenku lze zdarma změnit na jiný termín/trasu 14 dnů před odletem

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

Bez testu to do Německa z Kanár nepujde, to už je téměř jisté. Můžeš "na Mikira" zkusit koupit nějakou desetierovku pryč z Frankfurtu/Berlína ve stejný nebo následující den a vymluvit se na letecký tranzit.... Ale to bych si já nelajzla :)

Poreferuji zítra. Včera jsme to cestou z výletu měli kolem letiště, tak jsem se tam stavila. Paní u přepážky Easyjetu mě ubezpecila, že transit bez testu ok. Stejně jsem pak vymekla a rodinu dotáhla na antigenni testy, který tu sekaji jak na běžícím pásu bez objednání za 15 eur kus. To je cena večeře, na kterou jsme včera nešli, protože jsme byli unavení. Tak na ně zítra zkusím nejdřív transit, co oni na to.

Na Mikira by to tak jednoduché nebylo, skoro nic nelita, když jsem koukla na odlety z BER 

0 Citovat

Supr! A na kterém ostrově jsi a kde dělají ty antigeny jen tak pro info prosím?

0 Citovat

Gran canaria. Na testech jsme byli v nemocnici San Roque v Maspalomas 

0 Citovat

Nejak jsem nepochopil  ,k cemu by to bylo dobre koupit letenku  na me a taky u koho, FR Berlin  nema. jedine Frankfurt  a porad nechapu co by kdo mel s letenky na cizi jmeno  To prece neni treba neco takoveho jak bylo kdsi kdyz byla zapotrebi nekde zpatecni letenka  tak se udelala rezervace (  vetsinou tehdy pres  CK), ti ji nasledne hned zrusili ,ale datum letu cislo letu ,jmeno vse slo vytisknout 

A jen k tomu co pise Petr76 na minule strance , zadnym hostem v Irsku nejsem ,protoze mam obcanstvi a jsem tedy  Irskym obcanem a s kamionem jsem prasacky nikdy nejezdil , tam v tom miste jsou postavene dva kruhace tak, ze jejich projeti, dle predpisu po spravne strane  je o polovinu pomalejsi a  zdlouhavejsi, navic to nebyl klasicky kamion, ale tahac  s double deck trajlerem  s 30 tunama nakladu a pneumatiky nejsou nejlevnejsi a tim tocenim se ojedou vic ,ve dne bych to neudelal a kdyby tam byli policajti tak  pochopitelne pokuta  a nediskutuju ,,ale v noci a nikde nikdo ,tak jsem je najel , tak jak jsem je najel, tedy opacne v protismeru a vim presne, odkudsi tam jel nakladak a v dalce osobak ,to byli pak ti co to volali sefovi a to je ciste bonzactvi nic jineho ,nebo snad kazdeho ,kdo porusi nejaky predpis a nikoho tim neohrozi nahlasim ?  Nejen v silnicni doprave 

Nevim jake poteseni  ma nekdo s nahlaseni ze je nekde nejaka hospoda otevrena ,ze nekde nejaky hotel ubytovava ,ze nejaky vlek jezdi ,nebo ze je nekdo nekde bez rousky 

0 Citovat

Ohledne Kanaru i Nemecka jsou z jednoho PCR testu nahle PCR testy tri ?! Snad jen ten prostredni test pred navratem zpet muze byt antigenni. Otevrene hranice s narustajicim poctem testu jako by byly zavrene ...

0 Citovat

mikir napsal(a):

Nejak jsem nepochopil  ,k cemu by to bylo dobre koupit letenku  na me a taky u koho, FR Berlin  nema. jedine Frankfurt  a porad nechapu co by kdo mel s letenky na cizi jmeno  To prece neni treba neco takoveho jak bylo kdsi kdyz byla zapotrebi nekde zpatecni letenka  tak se udelala rezervace (  vetsinou tehdy pres  CK), ti ji nasledne hned zrusili ,ale datum letu cislo letu ,jmeno vse slo vytisknout

Když už chceš šmelit, proč se obtěžovat s rezervací a jejím následným rušením (která v době kontroly už stejně nebude platná), když si tu fejkovou můžeš rovnou vytvořit sám ve Wordu nebo upravit PDFko s dřívější letenkou od FR?

0