Ahoj,      Myslím nejenom já se zajímá jak je to s odletem z Německa, asi před hodinou Německo opět přitvrdilo (https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...nicni_jhr) Máte někdo informace jak je to s cestovateli kteří mají pouze tranzit na Německé letiste a odlétají hned pryč?:) Děkuji za jakékoliv oficiální info, nemohu dohledat, před týdnem to bylo ještě pro nas v pohode:) Děkuji Jirka www.jorgus.webnode.cz  .

Odlet z Nemecka koronavirus info

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ahoj odlet z Tenerife celkem v pohodě, chtěli vidět pcr test a ten formulář pro vstup do Nemecka:)

0 Citovat

Tak nám Německo povoli transit na letiste a prujezd, od 28.3.

0 Citovat

Letíme s EasyJet z Berlína do Funchalu. Někteří z nás jsou již plně očkovaní, takže stačí využít pro cestu tam tranzit, EasyJet nic nepožaduje jiného, než cílová destinace (test) a na Madeiře doložit očkování, test nebo test podstoupit tam.

Otázka zní co cesta zpátky. Je nutný nějaký test pro zpáteční cestu do Německa, nebo stačí opět jen doložit okamžitý tranzit do ČR? Pak by stačilo udělat si antigen až u nás (předpokládám pro neočkované - očkovaní nemusí nic?). 

Díky za odpovědi, já se v tom už úplně ztrácím .)

0 Citovat

No čistě podle pravidel bys měl mít ten antigen udělaný už z Madeiry, protože zahajuješ cestu tam. Očkovaní musí při návratu do ČR podstoupit úplně to stejné jako kdyby žádný očkování neměli, tj. v tomto případě udělat antigen test už na Madeiře, maximálně 24 hodin před odletem. 

0 Citovat

Je pro tranzit v Nemecku potreba test nebo uz ne, nevite? Prilet do Berlina a nasledny odjezd autem do CR.

0 Citovat

Cestující všemi letadly směřujícími do Německa z rizikových oblastí musí mít všichni alespoň antigenní test už při nástupu do letadla. Bez výjimek pro tranzit.

0 Citovat

Máte pravdu.

Aktuálně tedy z ČR tranzit na německé letiště může být bez testu (let s Easy jet na Madeiru tedy může být naprosto bez jakéhokoli papíru).

Zpátky vždy a všichni nejméně antigen.

https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalos...zemni.html

0 Citovat

Na trase Praha-BER autem dnes presne 0 kontrol. Aut taky malo, paradni rychlovka, da se to stihnout za 2,5h.

Na letisti v BER jsem rezervoval P6 primo na letisti za 42EUR na tyden - parkoviste je par metru od terminalu, vse bezproblemove (kdyby nekdo nemohl najit, kde je ctecka QR kodu jako ja, je to v te “dire” dole vlevo na automatu - nemackat zeleny tlacitko pokud mate dlouhodobou rezervaci!). 

Samotne letiste BER - vsichni mili, liduprazdno. Je to takovy labyrint, ale za me dobry, ucel to splni (ted mluvim o T1, ktery je v soucasne dobe jako jediny otevreny). 


Cestovani zdar!

0 Citovat

Jak to je na BER se salónky vubec??... app LoungeKey nabizi stale jen SXF a TXL.

0 Citovat

Ahoj, dá se momentálně parkovat na P56 (terminál 5 - odlet s RyanAir)? Pokud na tomto odkazu https://ber.apcoa.de/en/ vyberu terminal 5, tak mi to nic nenajde...

A je potřeba udělat test na Kanárských ostrovech, pokud po příletu do Berlína rovnou pojedu autem do ČR? Podle mě by se měl udělat nejpozději 5. den až v ČR. Díky

0 Citovat

Prilet do SRN minimalne antigen 48h pred priletem, jinak Vas nepusti do letadla. Vyjimka pro ockovane anebo s dokladem o prodelanem covidu do90 dni. V CR dle semaforu, Kanary jsou ted oranzove.

Parkovani je lepsi pres soukrome firmy s parkovisti do par minut od letiste, s odvozem za cca 100Kc na den.

0 Citovat

Da se parkovat jen na T1 v soucasne dobe (jediny terminal co funguje). Z T5 je ockovaci centrum na covid.. kazdopadne parkovani na T1 je za hubicku, cca 40eur na tyden a jsi asi za 3-5 min klidnou chuzi ve vstupni hale - doporucuji!

0 Citovat

Nevíte někdo, jestli ta výjimka z testu pro očkované je i pro ty 22 dnů po první dávce?

0 Citovat

A dá se pěšky dostat z T1 na T5? Nebo je tam nějaký shuttle bus? Díky

0 Citovat

A nevíte, zda v Německu jsou už otevřené hotely a za jakých podmínek?

Jestli se při tranzitu mohu za aktuálních podmínek ubytovat? A musí se vyplňovat jejich formulář? PCR test budu mít stejně kvůli cílové destinaci. (našel jsem jen info ze začátku května, že ubytování jen neturistické a ne při tranzitu)

Mám odlet dopoledne a na 90% musím den předen a 12 hodin na letišti se mi fakt nechce :-/

A chápu správně, že pro přílet do Reichu potřebuju AG/PCR test, ačkoliv tranzituji do ČR, která ho pro oranžovou zemi nepožaduje předem?

0 Citovat

A letíš jako delagace?

Najdi si hotel a napiš tam, ale stejně se to může každý den měnit.

0 Citovat

Bohužel, nemám od Vladimíra Vladimíroviče pozvání do jeho konspirační vily na Madeiře, takže jen jako sprostý turista-roznašeč covidu.

0 Citovat

Michal napsal(a):

A nevíte, zda v Německu jsou už otevřené hotely a za jakých podmínek?

Jestli se při tranzitu mohu za aktuálních podmínek ubytovat? A musí se vyplňovat jejich formulář? PCR test budu mít stejně kvůli cílové destinaci. (našel jsem jen info ze začátku května, že ubytování jen neturistické a ne při tranzitu)

Mám odlet dopoledne a na 90% musím den předen a 12 hodin na letišti se mi fakt nechce :-/

A chápu správně, že pro přílet do Reichu potřebuju AG/PCR test, ačkoliv tranzituji do ČR, která ho pro oranžovou zemi nepožaduje předem?

Myslim ze toto neni povoleny. Musis nejkratsi cestou tranzitovat, do 24h, bez nejakych zasadnich zastavek. Tak to tusim bylo jeste nedavno. A ze Nemci umi tasit vysoky pokuty, ja bych si to nelajsnul. Jed autem a mas po problemu. 

0 Citovat

muisa napsal(a):

A dá se pěšky dostat z T1 na T5? Nebo je tam nějaký shuttle bus? Díky

A proc chces na T5? Neda, jezdi tam bus nebo vlak. Kazdopadne T5 je zavrenej. Nebo ty se jedes ockovat?

0 Citovat

Ja ted rezervovala externi parkoviste za 25€/tyden na srpen, odvoz.

Ano PCR/Ag test smerem do SRN i pro tranzit. Krome tech vyjimek, co jsem psala vyse, ty pribyly tento tyden. Pro tranzit letadlo/pozemni cesta. Pro turistu hotel neni povoleny.

Formular smerem do Nemecka se pry nevyplnuje pro tranzit, ale to nemam zatim na 100% potvrzene.

0 Citovat

Matouš napsal(a):

Nevíte někdo, jestli ta výjimka z testu pro očkované je i pro ty 22 dnů po první dávce?

Nemci striktne trvaji na ocko 2 davky s odstupem min. 2 tydnu. Mam info, ze pred par dny u letu Easyjetu BER-FNC vyzadovali test PCR u lidi, co meli po 2.davce 11 dni. Kdezto na Madeire to neresili.

0 Citovat

A jen kontrolní - dá se v současnosti na BER/SXF přespat? Podle webu by měl být stále 24/7. Otázka, co je praxe.

0 Citovat

Ivo napsal(a):

A proc chces na T5? Neda, jezdi tam bus nebo vlak. Kazdopadne T5 je zavrenej. Nebo ty se jedes ockovat?

Já jsem myslel, že Ryanair létá jen z/na T5...

0 Citovat

muisa napsal(a):

[citace="Ivo"]

A proc chces na T5? Neda, jezdi tam bus nebo vlak. Kazdopadne T5 je zavrenej. Nebo ty se jedes ockovat?

Já jsem myslel, že Ryanair létá jen z/na T5...

[/citace]

Uz asi 3 zpravy se ti snazim vysvetlit, ze jediny momentalne otevreny terminal je T1 - tzn. ze vsechny lety jsou odbavovany z T1 - i Ryanair a Wizzair. 

0