Zdravím, máte někdo aktuální zprávy, jak je to s odletem/příletem z/do Polska? Podle MZV by mělo být v případě tranzitu autem vše bez testů a karantény (https://www.mzv.cz/warsaw/cz/zpr...vani.html). Na webu TUI (líbí se mi tam charterové letenky) ale píšou po návratu do PL o karanténě, pokud není očkování nebo test... (https://www.tui.pl/warunki-podro...i_podrozy) Co teda platí? :D Testu se stejně před případnou cestou na Kanáry nevyhnu, po návratu by ale neměl být třeba. Díky :)  .

Odlet a přílet z/do Polska (KTW)

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

21 reakcí

Zdravím, máte někdo aktuální zprávy, jak je to s odletem/příletem z/do Polska? Podle MZV by mělo být v případě tranzitu autem vše bez testů a karantény (https://www.mzv.cz/warsaw/cz/zpr...vani.html).

Na webu TUI (líbí se mi tam charterové letenky) ale píšou po návratu do PL o karanténě, pokud není očkování nebo test... (https://www.tui.pl/warunki-podro...i_podrozy)

Co teda platí? :D Testu se stejně před případnou cestou na Kanáry nevyhnu, po návratu by ale neměl být třeba. Díky :)

0

Pro tebe, jakožto tranzitujiciho mimo území PL karanténa (a ani karanténu nahrazující test) neplatí! Je to i v tom odkazu na TUI. https://www.strazgraniczna.pl/pl...nosci/8880,Obostrzenia-na-polskiej-granicy.html

Ponadto z kwarantanny, po przekroczeniu polskiej granicy zwolnieni są również:

7.cudzoziemcy posiadający zezwolenie na pobyt stały lub zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej oraz ich małżonkowie i dzieci, w celu przejazdu przez terytorium Polski  do miejsca zamieszkania lub pobytu, na terytorium innych państw członkowskich Unii Europejskiej, państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej,

0 Citovat

Ahoj, obnovuji téma, jsem z toho už volaký zmatený. 

Přílet do Polska/Wroclaw z schengen země - okamžitý transit autem do Čr.

Musím, nebo nemusím mít momentálně test před příletem do PL? 

Edit - očkování po první dávce více jak 22 dnů, takže do Čr test netřeba, ale jde mi o to, jestli mě pustí do letadla.

Děkuji za objasnění :) 

 

0 Citovat

Do Polska priletam ted v dobe covidu casto a test neni predem potreba. Staci rict po priletu, ze tranzitujes do CR a vse je OK.

0 Citovat

Ahoj,

letíme přes Wizz Air do Barcelony z Katowic... pustí nás do letadla zpátky do Katowic bez testu a pak okamžitý transit zpět do ČR?

díky za odpověď

0 Citovat

Dobrý den,

rovněž budu ráda za jakoukoliv informaci ohledně návratu ze Španělska do Polska (ne do ČR).

Vracíme se 11.7.2021 z Alicante do Wroclavi a máme 14 dnů po 2. očkovací dávce (doložíme certifikátem v AJ).

Domníváme se, že před vstupem do letadla ve Španělsku nic víc nepotrebujeme...?

 

Děkuji za případnou zprávu.

Všem přeji pohodové cestování-létání 😊.

S pozdravem Filanová

0 Citovat

Já se teď vrátil z Ukrajiny (Oděsa), pokud je Polsko pouhý transit, tak nechtěli nic vidět. 

0 Citovat

Tak to jsme asi seděli ve stejném letadle 😁

0 Citovat

Někdo zkušenosti z posledních dnů/týdnů. Mám mít přílet z Kypru, pak hned do ČR...

0 Citovat

Naposledy v Krakově byly dvě fronty, v jedné kontrola testů, v druhé očko, jestli pustí bez problémů bez ničeho tranzit, to by mě taky zajímalo.

0 Citovat

Já 1.1. zažil akorát opruz s příletem z Turecka, před pasovkou na AG test nebo nahlásit pohraničníkovi polskou adresu, na které bude člověk v karanténě do výsledku testu, který musí absolvovat do 48 hodin. Slovo tranzit ani nechtěli slyšet, že nic takového neexistuje. Příjezdový formulář do Polska bezvýznamný, protože se tam vyplňuje adresa v Polsku, ale vysvětluj to nějakému chujovi na pasovce. Že se člověk nebude zdržovat v Polsku, že jede domů do ČR, nikoho nezajímá, musíš do karantény, hotovo, tečka!

Přílety z EU asi podléhají jinému režimu, ale v této době se mi vůbec nechce cestovat, protože se v ničem nikdo nevyzná, každý si vykládá pravidla po svém, jeden tvrdí tohle, druhý zas toto...

1 Citovat

Poľský formular sme vyplňovali pred par dnami a dalo sa tam zaškrtnut, že do 24 hodín opúšťame Poľsko, potom už nebolo potrebné vyplniť adresu v Poľsku... Leteli sme sme TFS - MUC - KRK v Krakove na prílete kontrolovali vojaci všetkým cestujúcim ci spĺňajú podmienky vstupu (my sme mali očkovanie tak nás hneď pustili preč) ak nie museli vyplniť kde budú v karanténe...

0 Citovat

Petr _75 napsal(a):

Někdo zkušenosti z posledních dnů/týdnů. Mám mít přílet z Kypru, pak hned do ČR...

Kypr je ve stejném režimu, jako země Shengenu.

0 Citovat

Přílet na Nový rok LPA-MUC- KRA, jen jsme nahlásili tranzit do ČR, nezajímalo je vůbec nic.

0 Citovat

Koncem rijna prilet do Katowic z Gruzie, Gruzince kontrolovali dukladne ve frontach pro non-EU obcany, nase rodina a par Polaku (jinak byli v letadle skoro sami Gruzinci) jsme prosli bez jakychkoli dotazu a zkoumani kratkou a rychle ubihajici frontou pro obcany EU. Ale je to uz pres dva mesice, koncem rijna. U predchozich priletu do Polska v uplynulem roce (2x ze Svedska a jednou z Malty) mi vzdy prosel "tranzit", v jednom pripade jsem musel ukazat jizdenku na vlak do CR.

0 Citovat

Nema niekto aktualnu skusenost s priletom na letisko v Polsku z UK (alebo inej 3. krajiny) s naslednym tranzitom vlastnym autom na SK/CZ, ci je povinne sa preukazat negativnym u vsetkych bez ohladu na ockovanie a aj ten tranzit do 24hod inak plati povinna karantena, ktora nedava zmysel, kedze pokracujem domov mimo PL?

0 Citovat

Ano toto som cital, ale nepojednava sa tam o tom, co v pripade ak nemam test (kedze nie je ho podmienene mat pri nastupe do lietadla) a tranzitujem hned z PL an SK/CZ...

0 Citovat

indierock napsal(a):

Nema niekto aktualnu skusenost s priletom na letisko v Polsku z UK (alebo inej 3. krajiny) s naslednym tranzitom vlastnym autom na SK/CZ, ci je povinne sa preukazat negativnym u vsetkych bez ohladu na ockovanie a aj ten tranzit do 24hod inak plati povinna karantena, ktora nedava zmysel, kedze pokracujem domov mimo PL?

Včera jsem přiletěla z 3. země do Katowic a protivná ženská na pasovém chtěla nekompromisně test a polský přijezdový formulář, i přesto, že jsem jen tranzitovala do ČR.

0 Citovat

@Lucie_37 A co jste tedy udělala? Vyplnit formulář není problém, ale jak jste to vyřešila s tím testem, když už ho teď v Katowicích před pasovkou nedělají? Pustila Vás s tím, že si ho musíte nechat udělat venku do tří hodin od příletu? A šla jste na ten test? Díky moc za odpovědi, budu to taky potřebovat.

0 Citovat

JanaV _1 napsal(a):

@Lucie_37 A co jste tedy udělala? Vyplnit formulář není problém, ale jak jste to vyřešila s tím testem, když už ho teď v Katowicích před pasovkou nedělají? Pustila Vás s tím, že si ho musíte nechat udělat venku do tří hodin od příletu? A šla jste na ten test? Díky moc za odpovědi, budu to taky potřebovat.

Test jsem měla, podle stránek ministerstva se na tranzit vztahují stejné podmínky jako na normální přílet. Takže formulář a test (antigenní nebo PCR) ne starší než 24h. Všichni co byli v řadě předemnou ho měli, nevím co by se dělo kdyby ne, hádám, že by vás testovali na letišti, měli tam vedle nějaké stoly s papírama a tak. 

0 Citovat

Před týdnem jsem přiletěl do Varšavy a nekompromisně chtěli test. Kdo ho neměl musel si ho nechat udělat hned u východu z gatu, vůbec je nezajímalo že jsem očkovaný a jen tranzituji do Vídně kde test není třeba.

0 Citovat

Dimiku napsal(a):

Aerolinky nekotroluji test pred odletem do Polska? 



V Londýně nekontrolovali nic. Jen klasiku pas a letenku. V Katowicích po příletu chtěla všechno.

0
21 reakcí