Zrušený let

Napsal Michal Zobač 2014-09-09T09:58:36+02:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
7 odpovědí

Ahoj, poradili byste mi někdo se zrušeným letem? Máme objednaný ten chybový tarif na Havaj PRG-LHR-LAX-OGG a teď mi došel mail od letušky, že máme zrušený let LAX-OGG a že si ho máme přebukovat. Jak byste mi doporučili postupovat, jaké mám možnosti? Nikdy jsem tohle nemusel řešit. Přikládám část toho mailu:

Dobry den,

Dopravce American air. Zrusil dne 11/02/2015 svůj let BA5187 z LAX do OGG.

V tomto pripade je mozne let zmenit na odlet 10/02 ci 12/02/2015 z Prahy a nebo posunout odlet z LAX do OGG na 12/02/2015 rano.
V přiade noclehu však dopravce ubytovani nehradi.

Prosim kontaktujte nas co nejdříve pro dohodu náhradního spojeni.

Dekuji Vam

Díky za rady

Ahoj, prostě si připrav číslo rezervace, vyber řešení a zavolej na kontakt od letušky ... oni ti změní e-tickety a pošlou nové.

Jak se uvádí v mailu : můžete kompletní 3 lety absolovovat o jeden den dříve nebo později. Případně letět jako původně, ale když dorazíte do LA, tak tam zůstanete čekat na ranní let další den. ( nedostanete nocleh a nemá smysl asi přes noc vyrážet do LA ). Tak se prostě domluv se spolucestujícími, že vyrazíte 10 nebo 12/2/2015.

užíte si to .. havaj má úžasnou přírodu ...

A myslíte, že by šlo, abychom třeba zůstali 1 den v LA a letěli až třeba 13. ráno? Ten původní tarif to totiž nedovoloval. A pokud ano, dostali bychom v LA zavazadla?

To se zeptej přímo jich, jak dlouho ten přestup povolí. Dle mě to problém nebude. Zavazadla si nech odbavit jen do LA (pokud je to první stop v USA, tak ti je stejně vydají).

Díky za odpovědi. Chtěl jsem se nejdřív poradit tady než tam budu volat. A ještě poslední dotaz. Je to k něčemu jeden den v LA (že bychom půjčili auto a pár nej věcí projeli) nebo to nemá význam? Nikdy jsem v LA zatím nebyl.

Myslím, že to za to stojí ... nikdy nevíš, zda se tam ještě podíváš. My měli při návratu z havaje čas od 5 do 17h. Stihli jsme chodník slávy, beverly hills, santa monicu a venice beach. Hlavně z letiště není pláž zase tak daleko .. jinak u auta pozor na zácpy a velký provoz ( to nemá na jeden den cenu ). V noci bych taky řešil trochu bezpečnost smiley .. jestli budete mít takto celý den, tak bych do toho šel .. smiley

Mužu se jen zeptat, jakou jistotu, že odletíte máte? Když využíváte chyb pří zadání? To vám řeknou rovnou, že neletíte a nebo vám to mohou zrušit klidně i týden před odletem?

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!