ČSA změnili vizáž webových stránek  .

ČSA - obecné téma

Založil ve fóru Letecké společnosti

ČSA kromě byznysu živila i státní správa, linka do Bruselu to byla cashcow. Znal jsem úředníky, co si na té lince nalítali platinovou kartu.

0 Citovat

Já taky ČSA zrovna nemusím, většinou sou drahý a ty jejich vylítaný paštiky těsně před rozkladem :-) myslím letadla :-D

Ale teď naposledy jsem se s nima vracela ze Stockholmu a docela překvapily, čas letu nebyl ani jednou posunutej, cena vyšla krásná z Arlandy kolem 1100,-, letěli jsme na čas a letadlo starý 10,5roku, takže to kazila trošku jen ne zrovna příjemná posádka, ale budiž, každej nemáme vždy svůj den..

Jak už tady bylo zmíněno, jejich výhodou jsou dobrý časy odletů z Prahy a časy návratů a když se chytne dobrá cena, tak je to fajn. Zrovna v případě toho Stockholmu vlastně nebyla jiná možnost, Ryanair lety všechny do odvolání zrušil a letět z Vídně na Skavstu, to už su na ceně letenky ČSA a ušetřím si spoustu času.

0 Citovat

Bonus program CSA OK Plus je nejtupejsi a nej neferovejsi mezi vsema leteckymi dopravci. Low Cost letenka byla vzdy levnejsi oproni nakladum na "bonusovou" letenku CSA. Momentalne odepisuji mile z uctu corona-ne-corona, nikoho to nezajima. Uz nikdy s CSA a OK Plus!

0 Citovat

Yes, the daily motion Roku app is compatible to use with mobile devices. To install the app; you can visit the device app store. Watch the latest news, music, sports, and lot more on daily motion channel

If you are interested in streaming dailymotion on roku , install the app on your mobile device and use the screen mirroring to cast to the Roku TV screen

Let me recommend an article to read, if you do not know how to execute the channel activation process. Read the article last week and I'm impressed. The Blog quality is excellent and the activation steps are clear in https://www.roku-customer-servic...n-on-roku/ , call + 1-844-608-1510 for any doubts

0 Citovat

Aluska: průměrný věk flotily CSA je 14,5 roků, což je celkem standard (Austrian 14,9, BA 13,5, LH 12, United Airlines 15,1, Delta 15,8 například), takže tolik k těm "vylítaným paštikám". Osobně si myslím, že pokud zrovna nemají půjčený letadlo do Smartwings, tak svoje letadla mají ve velmi dobrým stavu. S posádkami mám opět velmi dobrou zkušenost a určitě je to kolikrát to nej na CSA, takže to jsi měla asi smůlu.

0 Citovat

Jojo asi měla, protože s nima lítám minimálně, kdysi to bylo skoro nový letadlo, co jsem letěla na Mallorcu (snad v té době ještě Travel servis), předloni to byla stará šunka, nemělo to českou registraci, staří 23let a bylo to hodně znát, manžela tlačila celou cestu do zad nějaká trubka s těch vysezenejch sedaček, nahoře lezla nějaká vata nad oknama, hrůza.. No a letos teda takovej průměr, takže v pohodě, spíš překvapili. Já lítám hlavně Ryanair a u těch jsem zatím letěla nejstarším letadlem asi 13,5let, jinak většinou kolem 5-7let stáří. Stáří letadel si zjišťuju až teď poslední asi 3roky, byla by to docela zajímavá diskuze, kdo letěl s jak starým/mladým letadlem :-)

0 Citovat

Rozdíl oproti loňsku je, že QS loni měl pronajaté stroje z USA s posádkou, staří přes 20let celkem a ještě půjčoval své stroje ČSA. Letos je situace jaksi odlišná oproti 2019 :) A navíc, letadla ČSA jsou pohodlná, krásně se mi v tom sedělo oproti QS. Teda 737 mi nedělalo takový problém jako 738/739 jak u FR/QS. 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Rozdíl oproti loňsku je, že QS loni měl pronajaté stroje z USA s posádkou, staří přes 20let celkem a ještě půjčoval své stroje ČSA. Letos je situace jaksi odlišná oproti 2019 :) A navíc, letadla ČSA jsou pohodlná, krásně se mi v tom sedělo oproti QS. Teda 737 mi nedělalo takový problém jako 738/739 jak u FR/QS. 


Tak QS melo nebo ma i letadla, co puvodne letaly u FR ;) ale CSA souhlas, ze je pohodlnejsi

0 Citovat

Máte někdo kladně vyřízený chargeback za letenky ČSA? 

0 Citovat

Jsou v moratoriu - teď z nich nic nedostaneš.

0 Citovat

ČSA se sice odvolávají na moratorium a peníze opravdu nevrací, ale chargeback funguje i přesto, že jsou v moratoriu. Zažádali jsme o chargeback u své banky a přesně po 7 týdnech máme peníze zpět.

0 Citovat

Alexandro,

můžu se zeptat jakou jste měli banku? My u Equa bank žádali v červenci- řekli ať počkáme a teď znovu v polovině října. Stále nic. Letenky byly koupeny 11/2019. Případně díky za radu co a jak ...

0 Citovat

Byla to Česká spořitelna. Letenky jsme kupovali v červenci, 12 hodin po nákupu nám ČSA zrušili let. Následovaly 3 měsíce dohadování, které nikam nevedlo. V polovine října jsme si řekli, že není na co čekat a podali v bance reklamaci platby kartou s veškerou dokumentací včetně komunikace s ČSA. Být Vámi, tak zkusím tlačit na banku, aby co nejdříve zahájila reklamační řízení. Mohlo by se stát, že by to karetní společnost po tak dlouhé době od transakce mohla odmítnout řešit.

0 Citovat

Tak potvrzuji, chargeback za letenky od ČSA vyřízený - peníze máme na účtě, i když až po půl roce od zrušení letu. 

0 Citovat

Zdravím, 

nemáte někdo zkušenost s dokoupením odbaveného zavazdla na letence, která je na letech ČSA + KLM (či jiná aerolinka). 

Na webu KLM jsem koupil letenky PRG > MEX s přestupem v AMS. Nyní jsem chtěl dokoupit onine ve správě rezervace zavazadlo. Bohužel to není možné, protože jde o kombinaci ČSA + KLM a odbavené zavazdlo je možné dokoupit při check-inu na letišti. 

Při volání na zákaznickou linku ČSA mi bylo sděleno, že cena je 910 CZK za jeden směr (tj. z PRG do MEX). 

Když pro jistotu na zákaznickou linku volala manželka, tak jí bylo řečeno, že cena je 35 EUR a to pouze na letu ČSA a pak se musí zaplatit KLM? 

Má někdo reálnou zkušenost jak to funguje? 

Tady jsem se dočetl, že by cena měla být za jeden směr: https://www.cestujlevne.com/blog...-zavazadlo

Ale u ČSA nikdo neví. 

Díky.

0 Citovat

Už dlouho se v médiích neobjevilo téma ČSA/Smartwings a státní pomoc.

Čerpali tedy něco? Na jaře velká PR masáž, teď je to ticho až podezřelé, nezdá se vám?

0 Citovat

https://www.seznamzpravy.cz/clan...oci-133986

0 Citovat

https://www.seznamzpravy.cz/clan...ent-137270

0 Citovat

Já si nemůžu pomoct, ale proč třeba teď nepříjdou s letenkama typu 3x týdně na Kanáry za cenu třeba kolem 4-5 tisíc zpátečka bez kufru? To stejné Madeira, nebo třeba Lisabon. Skvěle by mohli využít "problémů" s přestupy a čechů ochotných letět někam za teplem a otevřenou restaurací za aspoň trochu rozumnou cenu je zástup.

0 Citovat

To neudelaji, Kanary jsou pro ne uz “exotika”, za kterou je treba nalezite uctovat minimalne 8k, to je nerealny bohuzel, treba na pristi tyden je Praha-Tenerife za 15k 😂

0 Citovat

Jednosměrně?

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jednosměrně?

tam i zpět

0 Citovat

S Lisabonem už by to nevyhráli, od zítra lockdown. Madeira by sice šla, ale je problém, že se teď lidé bojí kamkoliv vyjet kvůli naprosto nepředvídatelným opatřením. Člověk si koupí letenku s odletem za týden a dva dny potom už do destinace nesmí nebo tam nemá smysl jezdit.

0 Citovat

Nevím, jak vážně je to myšleno s tou přihláškou do insolence. Nicméně, čekám na refund po odmítnutí voucheru. Mám se tam taky nějak přihlásit nebo mi peníze pošlou časem z vlastní vůle? Je možný na ně uplatňovat chargeback když jsou v insolvenci?

Voucher jsem odmitnul 24.2.2021


screenshot-20210226-124839-facebook.jpg

0 Citovat

pokud to chápu dobře, tak jestli budou ČSA  v insolvenci, obávám se, že nebudou vracet jakékoliv dlužné částky, protože by tím zvýhodnili konkrétní věřitele (třeba vás) před jinými, kterým taky dluží. To by bylo zvýhodňování věřitele a je to trestné. Musí to nechat na schválení insolvenčního správce.

Je otázka, jaký bude další vývoj, jestli třeba vouchery u ČSA půjdou proletět se Smartwing, apod.

Chargeback by měl fungovat.

0