Ahoj. Mame v planu let z Mnichova do Cancunu pres Lisabon s TAPem. Protoze nemecko bylo zavrene, tak jsem zacal zmatkovat a koupil zpatecni let z Prahy do Lisabonu abychom se nemecku vyhli a pokracovali v letu do Cancunu co mame koupeny. Myslel jsem jak jsem nad tim vyhral jenze pak jsem se dozvedel, ze to nejde(takhle nastvanej na sebe jsem snad nikdy nebyl).Pokud nenastoupim v Mnichove, tak mi navazujici spoje zrusej. Tak chci aspon vyuzit ten zpatecny let. Kupoval jsem to jako jednu objednavku od mytrip.com, ale jsou to dva dopravci TAP do Lisabonu a KLM zpet. Mam obavu jestli mi zpatecny let taky nepropadne, kdyz nenastoupim v Praze(je to napsany v objednavce ze se to muze stat), ale zas na druhou stranu jsou to 2 ruzny dopravci. Zkousel jsem volat na podporu a v te indicke anglictine jsem toho moc nerozumel jen neco, ze si mam koupit nejakej balicek podpory. Tak nevim jestli ma smysl do toho cpat dalsi prachy. Penize za letenky predpokladam uz neuvidim. Hold za blbost se plati.  .

Mytrip.com nenastoupeni

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

10 reakcí

Ahoj. Mame v planu let z Mnichova do Cancunu pres Lisabon s TAPem. Protoze nemecko bylo zavrene, tak jsem zacal zmatkovat a koupil zpatecni let z Prahy do Lisabonu abychom se nemecku vyhli a pokracovali v letu do Cancunu co mame koupeny. Myslel jsem jak jsem nad tim vyhral jenze pak jsem se dozvedel, ze to nejde(takhle nastvanej na sebe jsem snad nikdy nebyl).Pokud nenastoupim v Mnichove, tak mi navazujici spoje zrusej. Tak chci aspon vyuzit ten zpatecny let. Kupoval jsem to jako jednu objednavku od mytrip.com, ale jsou to dva dopravci TAP do Lisabonu a KLM zpet. Mam obavu jestli mi zpatecny let taky nepropadne, kdyz nenastoupim v Praze(je to napsany v objednavce ze se to muze stat), ale zas na druhou stranu jsou to 2 ruzny dopravci. Zkousel jsem volat na podporu a v te indicke anglictine jsem toho moc nerozumel jen neco, ze si mam koupit nejakej balicek podpory. Tak nevim jestli ma smysl do toho cpat dalsi prachy. Penize za letenky predpokladam uz neuvidim. Hold za blbost se plati.

0

řešil bych to s TAPem, určitě ti změní odlet na Prahu za nějakej příplatek. Jinak, opravdu do Něměcka nesmíme? :D podle mě na letiště jsou vyjímky ne?

0 Citovat

Peníze do podpor necpi a kontaktuj přímo dopravce, nejlépe oba, ale na 99% to nepůjde proletět, protože routing (PRG - LiS - PRG) má jeden PNR kód a nenastoupení prvního letu ruší všechny následující. Pokud budou hýbat s časy letů, mělo by to jít bezplatně zrušit, případně přesunout na jindy.

0 Citovat

fridgy napsal(a):

řešil bych to s TAPem, určitě ti změní odlet na Prahu za nějakej příplatek. Jinak, opravdu do Něměcka nesmíme? :D podle mě na letiště jsou vyjímky ne?

 

Teď už se dá, ale ještě před týdnem to nešlo. Navíc s dopravou je to teď trochu složitý když se nejede autem. Ale to už nějak vymyslíme

0 Citovat

Dik za rady. Nakonec jsem se dovolal na TAP a lamanou anglictinou jsem ten let zrusil. Takze mam jen ten KLM zpet :-)

0 Citovat

Jan napsal(a):

Dik za rady. Nakonec jsem se dovolal na TAP a lamanou anglictinou jsem ten let zrusil. Takze mam jen ten KLM zpet :-)


a nezkoušel jsi změnit MUC na PRG? kupovals ten business za těch 19k? kdybys tam měl jakoukoliv menší změnu oproti originální letence tak to změní naprosto zdarma :)

0 Citovat

Ne mel jsem discount uplne to nejlevnejsi

0 Citovat

Jestli tomu správně rozumím, tak jsi jim řekl, že vyuziješ pouze zpáteční let a ten první chceš zrušit a zároveň nemáš žádné finanční požadavky? A oni s tím souhlasili?

0 Citovat

Nějak se mi to nezdá, že by KLM a TAP něco prodávali pod společnou letenkou. Jestli to spíš nebyl nějaký Kiwi style a dve samostatné letenky. Pak chápu že to TAP ochotně zrušil. 

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Jestli tomu správně rozumím, tak jsi jim řekl, že vyuziješ pouze zpáteční let a ten první chceš zrušit a zároveň nemáš žádné finanční požadavky? A oni s tím souhlasili?

 

Dostal jsem voucher. Zrusil jsem to u letecke spolecnosti primo. Cestovka chce prachy

0 Citovat

cestu spat nemas nahodou cez USA? kedze KL do Cancunu nelieta.

0
10 reakcí