5.12. začne lowcostová společnost flydubai létat 4x týdně do Prahy (úterý, čtvrtek, pátek, neděle). Rezervace přímo na www.flydubai.com/en/ Údajně má jít rezervace přípojů přímo přes stránky Emirates, ale nějak mi to nefunguje. RECENZE Flydubai: http://cestujlevne.com/recenze-ekonomic ... -flydubai/ .

flydubai

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Ahoj všem, mám malou otázku. Máme s přítelem koupené letenky s FlyDubai do Colomba už někdy od ledna. Dneska jsme koupili mojí sestře a jejímu příteli další dvě letenky (mají samostatné letenky, nejsou napsaní s námi) a platila jsem to naší kartou, co máme my s přítelem. Bude to problém, když je budou kontrolovat a nebudou mít svojí kartu, ale budeme tam někde za němi my, kteří tu kartu máme? Díky moc za odpověď. Vendy

0 Citovat

Hmm, nejako strasne divne to funguje, ale vyzera ze sa da dopracovat k dobrej cene.
Dal som si let Bratislava-dubai.
1, zvolil som odlet 30 maja za 180eur(alebo tak nejak).
2, spiatocny let som dal 9 jun(tam bola cena cez 200eur).
A po oznaceni konkretnych letov(nielen termin), sa mi cena zmenila na 189eur za oba lety dokopy.
Takze akcia asi funguje, len sa s tym treba vyhrat, a neverit cenam co sa roluju v tom pase.

0 Citovat

Máte skúsenosť s kompenzačným voucherom za meškanie batožiny? Keď sme doleteli z DXB do BTS, povedali nám že batožina nedorazila a príde o deň neskôr.

Na stránke mali doteraz uvedené že za každý deň meškania dávajú 50 USD voucher na nákup leteniek - teraz ale tá podstránka nejako nefunguje - https://www.flydubai.com/en/flying-with ... ed-baggage

Každopádne - poslal som im e-mail so všetkými dokumentami a povedali že žiadny voucher nedajú:

"...please be advised that no further compensation will be obtained.

As a general rule, if the affected passengers are residents of the station of arrival, they will not be entitled of delay compensation.

The intention of the policy is to reimburse essential expenses which were incurred on emergency basis due to the delayed baggage where items of passenger/s are and would resort to buying items to suffice the need outside Country of Residence without the Baggage..."

0 Citovat

Chtěl bych se zeptat nejdříve zde. Se ženou plánujeme Sri Lanku. Platili jsme letenky kreditní kartou, vystavenou na příjmení za svobodna. Do rezervace jsem u cestujícího uváděl manželky nové příjmení, stejně tak u držitele karty. Karta má ale vyražené jméno za svobodna. Mohl by to být problém? Oddací list s sebou?

0 Citovat

Tak myslim ze muzou ten kapesnik ponechat , Sri Lanka v rijnu ani nahodou smiley a Maledivy zrovna mezi dvema obdobimi ,to bude celkem taky loterie ..ted uz chapu tech 50 % smiley no ale zkusim jeste prozkoumat jine jejich mista ...

0 Citovat

Mikirku prosímtě nedej na 10 minutový research po googlu smiley já tam byl ted druhá půlka září SRI LANKA a 6 dni prelom zari rijen MALEDIVY a žádný, opakuji žádný terror ani deštová podívaná to nebyla. (Negombo, Kandy, elephants, sigiria, nuvara elya, ella, tangale, Matara) Maledivy : 5 Nocí a ani jeden déšť přes den (Huraa)

Jen turistu bylo míň, ale vedro bylo k posrání prostě všude. ( Krom nuvary tam mrzlo jak když praštilo smiley )

0 Citovat

Hele, DXB a Emirates mi loni odbavili kufr i 30 hodin předem při stopoveru. Jinak úschovny zavazadel jsou tam tak mastné, že bych si ho raději vzal s sebou na pokoj.

Snad to platí pro celé DXB a ne jen Emirates.

0 Citovat

Máte někdo zkušenost s dřívějším exitem (bez zavazadel) u fly dubai, jestli u nich taky propadá zbytek letenky

Letím PRG - Dar el Salaam a je tam stop v Dubaji a na Zanzibaru a docela bych vystoupil při cestě tam už na Zanzibaru tak mi jde o to, jestli jednak
1) to vůbec kontrolují kdo vystoupil na tom mezipřistání
2) když vystoupím jestli platí zbytek letenky (cesta zpět, koupeno vše dohromady)

Psal jsem na flydubai a tam mi odpověděli tak, že vlastně neodpověděli na co jsem se ptal smiley (stornujte si za poplatek tu letenku do dar salaam a kupte si novou jen do zanzibaru)

0 Citovat

ogica: není to možné, zpáteční by ti propadla

0 Citovat

Ahoj, chtěl bych se s Vámi podělit o své zkušenosti s touto společností. Dne 7.1. mi zrušili zpáteční let, přičemž jsem odmítl jejich nabídku na jiný termín či směšnou možnost voucheru v ceně původní letenky a požádal o vrácení peněz - možnost, kterou ve svém mailu taktně zamlčeli. A v zápětí mne vytočili automaticky generovaným mailem, že se mi do 28 dní někdo bude věnovat. Nebylo to tak zlé, odpověď přišla už po 11 dnech s tím, že mi peníze jejich refundační oddělení vrátí do 5 až 7 týdnů, v závislosti na mé bance. To už jsem měl před očima rudo a to natolik, že jsem přehlédl dotaz, zda to chci vrátit celé, či jen zpáteční let. Kupoval jsem to celé jako jednu letenku, takže mi podobná otázka přijde trochu zcestná - ale bohužel moje chyba.
A tak jsem čekal 7 týdnů, abych jim včera napsal výhružný email a dozvěděl se, že chyba je na mé straně. Po pravdě, čekal bych, že když někdo neobdrží odpověď a to obzvláště přes nespolehlivý mail, bude se to snažit třeba za několik dní dál řešit, klienta znovu kontaktujte atp. To ovšem není styl Flydubai, takže po včerejším ujištění že to opravdu chci zpět všechno si mohu zase 5-7 týdnů počkat.
Když tady čtu komentáře zastánců této společností říkám si, že jsem na ně možná moc přísný a nespravedlivý, stačí mi ale pohled třeba sem, abych se ujistil, že v tom nejsem sám: http://www.airlinequality.com/airline-r ... ai/page/1/
Aerolinkám jsem slíbil, že věnuji maximální úsilí, abych o svých zkušenostech s nimi informoval co nejvíce cestovatelů, takže tak i činím. Samozřejmě jsem zažádal o vrácení platby i banku, jak jsem se v některých fórech dočetl, doporučovaný postup jak z nich peníze dostat. Když vidím jejich stávající nabídky je mi to opravdu líto, s chutí bych si někam zaletěl, ale znovu riskovat nebudu. Sedět místo dovolené doma, koukat na prázdný účet a čekat, kdy a jestli vůbec společnost peníze vrátí, to mi za to opravdu nestojí.

0 Citovat

z Bratislavy naloadovana Sri Lanka aj napr. Banglades na zaciatok 2018 - cca 300 euro roundtrip, registraciu asi ani netreba, Pay Later funguje smiley

0 Citovat

Pokud mám na jedné rezervaci 2 místa, platí jako u jiných společností, že budou vedle sebe? Nebo je vhodné si za těch 2x70 Kč rovnou vybrat místa vedle sebe?

0 Citovat

Neni potreba priplacet, mista si vyberes sam pri on-line odbaveni. Muzes se odbavit i primo na letisti. Mista nejsou pridelovana losovacim systemem.

0 Citovat

děkuji za ujištění a rychlou odpověď smiley

0 Citovat

Pay later ? tedy mas zabukovane a neplatis ted ? a zruseni jak ? bez sankci ? ta Sri Lanka by me docela zajimala

0 Citovat

jo, ale asi musis byt zaregistrovany (to je jedno, trva to 30 sekund). Na konci kupy, ked uz mas platit, vyberies Pay Later a pride ti mail ze do 24 hodin musis zaplatit, inak rezervacia prepadne. Minuly tyzden vyskusane.

0 Citovat

hej je to aj u inych, ale tam musis zaplatit par euro aby ti podrzali rezervaciu. to je to zadarmo (zatial)

0 Citovat

To vim , zeptam se ale na jinou vec jak se da vytvorit ten tvuj graf , mam ted celkem dost casu , pohral bych si s tim taky i kdyz nevim jestli si vzpomenu na ty cesty za ocean presne , ted mam jen Evropu , a jde tam vytvorit tak pozemni presuny nebo je to ciste jen na lety ? Treba po jizni Americe jsem se pohyboval busem napric USA taky

0 Citovat

vola sa to flightdiary, tak pozemne presuny asi nie:)

0 Citovat

OK nevadi ale i ta Evropa by to docela zaplnila a bylo USA, Jizni Amerika , Novy Zeland , ted nedavno ten Oman ,.je na to program ? Uz jsem to nasel smiley

0 Citovat

mikir: tuším teď pár dní nebudeš přispívat do diskuze... smiley

0 Citovat

Pozemní cesty (vč. leteckých) se dají zaznamenat na travellerspoint.com. Stránka se mi při zaznamenávání delších výletů zdá dost pomalá.

0 Citovat

takže checkin hned na začátku lhůty by měl být ok pro výběr zdarma, pokud dobře rozumím...

0 Citovat

Tak jsem si zaletěl s Flydubai z Bratislavy přes Dubaj do Bangkoku a zpět. Zážitek na celý život, hlavně zpáteční cesta. Odlet z Bangkoku byl, kdo ví proč, zpožděn asi o 1,5 h, před Dubají jsme si museli udělat téměř 2h zastávku v Fujairah, což vyústilo v to, že nám uletěl již tak zpožděný spoj do Bratislavy. Na letišti jsme čekali 6 hodin na vydání náhradních letenek na druhý den do Prahy (dostali jsme na výběr Praha/Budapešť). Byla tam jedna zaměstnankyně na cca 200 lidí. Nárok na hotel neexistuje, občerstvení do Mekáče a KFC (na Subway potřebujete jiný voucher!) si musí člověk důrazně vyžádat... Druhý den měl let do Prahy už tradiční 4h zpoždění a třešnička na dortu byla, že mi za těch 26 hodin nedokázali přeložit zavazadlo, takže na něj čekám již pátým dnem.

Otázka na zkušenější - má cenu zkoušet kompenzaci? Zpožděný let je bez šance (volala mi z Vasenaroky), co ten zpožděný batoh? Někde jsem tu četl, že při příletu do země, kde bydlíte, nárok na kompenzaci nevzniká...

1 Citovat
throwaway napsal(a):

Máte skúsenosť s kompenzačným voucherom za meškanie batožiny? Keď sme doleteli z DXB do BTS, povedali nám že batožina nedorazila a príde o deň neskôr.

Na stránke mali doteraz uvedené že za každý deň meškania dávajú 50 USD voucher na nákup leteniek - teraz ale tá podstránka nejako nefunguje - https://www.flydubai.com/en/flying-with ... ed-baggage

Každopádne - poslal som im e-mail so všetkými dokumentami a povedali že žiadny voucher nedajú:

"...please be advised that no further compensation will be obtained.

As a general rule, if the affected passengers are residents of the station of arrival, they will not be entitled of delay compensation.

The intention of the policy is to reimburse essential expenses which were incurred on emergency basis due to the delayed baggage where items of passenger/s are and would resort to buying items to suffice the need outside Country of Residence without the Baggage..."

Pokud máte z letiště potvrzení, že kufry nedorazily a doručily vám je později, musíte být důrazní. Jen upozorňuji, že Vám dají kompenzaci za maximálně za 3 dny. A nezáleží jestli přišly později.

0