Ahoj,   také jsem vždy cestoval az do této doby, kdy přišla pandemie. Místo jen bezpečnosti, prohlídek a obav z terrorismu viz z 11 září 2001, tu máme ochranu zdraví.   Nebudu lhát, nezajmá mé očkování. Nechci se ale ani testovat, štourat nos PCR testem dokola a k tomu řešit hotel. Vždy se lítalo bez hotelu i mimo EU, dala se tam nejáká adresa z google, kde to chtěli a byl klid.   Příklad restrikcí: Prvních 14 dní, ale musíte bydlet pouze v tom jednom hotelu s již zmíněnou certifikací SHA+. Na Phuketu se dělají PCR testy nejen v den příletu, pak ještě 5. až 6. den pobytu a 11. až 12. den pobytu. https://www.novinky.cz/cestovani...o-40368527   Jsou ale stále místa a státy, kde to až tak neřeší. Stačí zamávat papírem, kde je vypsáno Negativní PCR a cesta je volná? Takový test od někoho dostanete a potom už jen stačí změnit datum. Co podvrhnutí testů? Třeba pozměnit QR kod, tak aby aplikace ukázala že je to zelené. Mimo ČR, pracovník má appku, kam to načte, určite nemá jen čTečku kde to sejme. Zajmá mě, kontrolují to online, proti nějaké DB?  https://www.zive.cz/clanky/v-evr...fault.aspx   Hodné státy, jaké doporučujete a odlet odkud? Dle mého Albanie, Mexico třeba, kde nebudou až tak důsledný.  .

Covid 19 a podvrhnutí testu, očkovaní, jak cestovat znovu free

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Pridam zkušenost z cervna, let z Azor. Krome mamky jsme nemeli nikdo ockovani, tam vsichni pcr zdarma. Stejne jsme si museli po priletu udelat znova, protoze u nas se neuvadi, ze byl odber z nosu, coz vyzadovali. Na zpatecni ceste azory-porto nic nechteli, nevyzadovali. z Porta jsme spravne meli mit test do Vidne, puvodni pcr upraven datum odberu, jen v mobilu. Certifikat z laboratore bez qr kodu, v cestine a anglictine. Na gatu namatkova kontrola, chteli videt u mamky a segry. jen letmy pohled na mobil, jinak nezajem. Ve Vidni nikdo nic. absolutni nezajem, bo tranzit. Na hranicich nikdo, takze zadnej prijezdovej formular. Defacto tady nikdo nevedel, ze jsme nekde byli. Nejsem na to pysnej, nejsem odpirac, ani podcenovac, koronu jsem mel, nyni plne naockovan. ale prijde mi to cele absurdní a skoda penez. za nesmyslny testy.

Dnes letime Mallorcu, syn jeste neni plne ockovan, takze tam pcr zdarma, zpet ocekavam obdobnou praxi jak z azor, bo predpodpoklqdam, ze nebudem nikoho zajimat

0 Citovat

Karanténu nikdo pořádně nekontroluje. U pozitivních se hygiena se občas někomu snaží dovolat, ale po pár pokusech to vzdají. Neřešil bych to. 

0 Citovat

lma napsal(a):

Já stál na očkování v první řadě....ne že bych se toho kašlíku bál ,ale z hlediska nejen cestování to beru jako nejmenší zlo !!  

Roušku/respirátor jsem definitivně odložil začátkem července! Jako plně naočkovaná osoba nevím proč bych měl nosit hadr na hubě.....

A jsme u toho, takze falesny pocit bezpeci. Ockovani nerika i u dalsich nemoci, ze ji clovek nedostane napr vzteklina :) Takze takovy lidi potom budou roznaset? wtf? :)

Ne ze bych to osobne resil, ale kdyz se mi potom dostane moralni pouceni jak je nevhodne byt odpirac a nebo dokonce neco falsovat, musim se tomu smat. Potom to obratim a rikam, to je nejaka moralnost, zahodit rousku protoze je nekdo ockovan?

Uvedom si ze ty ted mas toho viru daleko vic, prenasis ho, mel bys mit respirator FFP3 a pri cestach to doplnit jeste stitem :D 

A ted to leze ze zdejsich, ne kvuli zdravi ale kvuli tomu aby mohli cestovat... wtf? Kam jsme to dosli? Ockovat se snad chci kvuli zdravi, pokud vim ze tam je to riziko a ne kvuli tomu abych mohl do letadla to je moc :D

Ja vim proc, aby meli seznamy techto lidi, Hitler je mel pak taky a moc se to hodilo :(

 

 

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Naše zkušenost z Mexika s testy- ráno odběr PCR, večer výsledky v mailu. Na letišti to nikoho nezajímalo, asi proto, že naše cílová destinace bylo Polsko,  nikoliv ČR.

Podvodné testy se v Mexiku řešily mnohokrát, tyto kauzy se pravidelně objevují ve zprávách. 

Antigenní vám řada hotelů poskytne zcela zdarma, PCR byly dost drahé, myslím, že jsme platili 125 $ za osobu.

Vida tohle je treba zajmave, nekdo rika ze si to neumim najit? Jenze ja nasel co? Ze treba Mexico to neresi! Ze tam max leda chce videt nahodne nejakej test na papiru ale ze nikdo nic nechtel!

Do Mexica ze mi staci jen ukazat ze mam dolary, ze prachy je zajmaj vic :D

Navic bylo i video a tocil ho Michal Sopor, letel teda z USA a sam rikal, rouska a tyhle blbosti to vubec neresi :) 

Takze jsem ziskal dojem, ze Mexico nemusim resit rousku / respirator. Papir vytisknu na tiskarne s datem a razitkem laborky a tim jen zamavam na celnika aby videl jako ze ok a u toho mu ukazu 1000 USD na uctu a jeduuuu :D 

 

0 Citovat

 

Ja vim proc, aby meli seznamy techto lidi, Hitler je mel pak taky a moc se to hodilo :(

[/citace]

Si nechutný!

 

 

 

0 Citovat

Karantena se ani moc poradne kontrolovat neda , z hygieny by musel nekdo prijit s policajtem ,jinak jim nemusim ani otevrit   ,mobil necham doma a tezko nekdo zjisti kde se pohybuju , musel by se najit udavac a i to by pak bylo dokazovani  a duvod proc jsem nekam musel  se vzdycky da najit  Navic treba bydliste co mam v OP je magistrat mesta ,protoze zahranicni adresa se do OP neda napsat  Spis je otazka kdyz uvedu bydliste zeny, kde fyzicky budu zda ona musi zustat taky v karantene  ,nebo snad mam bydlet jinde  sam ?  A kde ? 

Cele je to postavene na hlavu ,priklad  ona poleti z Irska o tyden drive nez ja, v Irsku bude mit antigen test  prileti a po 5 dnech, nebo pozdeji pujde na PCR  bude negativni ,ja priletim taky s antigenem ale na PCR muzu nejdrive po 5 dnech  Uz vidim jak  nikam nejdeme :-) Pochopitelne PCR test si posunu tak, aby mi pak platil na navrat do Irska  Pise se ,ze muze byt nejdrive 5 den po priletu nejpozdeji 14 den ,ale po 14 dnech  se i bez testu ukoncuje karantena  Nebo snad ne ? 

A to uz nerikam o tom ze prilet u cervene zeme posuzuje kazdy stat jinak v Irsku je uz prokazani se PCR testem  dostacujici  a zadna karantena ani dalsi test byt nemusi 

0 Citovat

templetaps napsal(a):

Ja vim proc, aby meli seznamy techto lidi, Hitler je mel pak taky a moc se to hodilo :(

Doporučuju jako první zahraniční destinaci navštívit Osvětim, ty ignorante. Za argumentaci ad Hitler a ad neočkovaní = Židi bych zbavoval svéprávnosti. 

0 Citovat

+1 ... Jako nemyslel jsem si, že se objeví ještě něco horšího než team M&M ...

0 Citovat

templetaps napsal(a):

[citace="lma"]

Já stál na očkování v první řadě....ne že bych se toho kašlíku bál ,ale z hlediska nejen cestování to beru jako nejmenší zlo !!  

Roušku/respirátor jsem definitivně odložil začátkem července! Jako plně naočkovaná osoba nevím proč bych měl nosit hadr na hubě.....

 

Ja vim proc, aby meli seznamy techto lidi, Hitler je mel pak taky a moc se to hodilo :(

 

 

[/citace]

Už při založení tohohle tématu jsem si říkal, že budeš nějaký idiot. A netrvalo to dlouho a potvrdil jsi to.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Karantena se ani moc poradne kontrolovat neda , z hygieny by musel nekdo prijit s policajtem 

Tohle mela kamaradka. Pro zajmavost je zdravotnik, neni ockovana jelikoz je tvrdej odmitac. Jeji spolubydlici na ubytove dostala covid. Prijela hygienicka, rekla ze A - nejlip aby odesla a sla na 14dnu nekde jinde nebo B - pokud teda ne, tak nosit po byte respirator.

Nadsena nebyla ale jelikoz jeji spolubydlici byla poctiva, snazila se to dodrzet. Kamaradka to ma silne na salamu, jelikoz zije zivotem aneb snes co chces ze zeme nebo z kontejneru :) 

Jinak tady mas presne ukazku toho udavani jak to potom chodi kdyz se to poradne vse pokasle....

https://www.csfd.cz/film/812579-...a/prehled/

 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Doporučuju jako první zahraniční destinaci navštívit Osvětim, ty ignorante. Za argumentaci ad Hitler a ad neočkovaní = Židi bych zbavoval svéprávnosti. 

Proc? Sice toto resit zde uplne napatri ale pro info teda.

Mam to z rodiny, babicka zazila tu dobu (ano i valku, namaceni kurky chleba) a za tim panem s knirkem jeste skoro brecela. Rikala kudy mel tahnout, ze by to vyhral jak ho mela rada (je pravdou ze pomahala aby slo sestrelit letadla). Ja to nepodporuju, co se tyce toho tvrzeni tak toto me rekla sama pritelkyne ihned potom, co se resil covid pas pro lidi na cestovani (nekdo ma z toho obavu nebot by nechtel zazit aby jednou nejakej diktator mel takove seznamy napr lidi s ockovanim a pasem a potom s nima krute zachazel) :(

pozn. resilo se to i v poradu Jilkove tyto seznamy lidi, takze to neni jen nas vyplod

0 Citovat

@templetaps: No tak když to řekla dokonce tvoje přítelkyně a ještě to bylo v pořadu Jílkové, tak to není co řešit, to je hotovo, omlouvám se. Upřímně tvoje věty mně osobně moc nedávají smysl.

0 Citovat

Za velmi silný bych považoval také argument "moje babička měla ráda Hitlera a pomáhala mu sestřelovat letadla."

 

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

[citace="Sarah"]

K tomu Mexiku, ktere bylo zminovano jako jedna ze zemi, kde to jde “odrbat.” 

Testy se neposilaji automaticky elektronicky, dostali jsme je v zalepene obalce fyzicky do ruky. Podepsany byly rukou, na letisti velmi dukladne testy kontrolovali, a to nejen, co se formalnich nalezitosti tyce – divali se i na tu zminovanou obalku, chvili jsem cekala, zda nebudou volat i do laboratore.

Zrovna tam by me takova blbina nelakala, covid se tam velmi, velmi resi a nikoho by ani nenapadlo podvadet. Kazdopadne s chuti do toho, rada se potom pobavim nad dusledky 👍

Naše zkušenost z Mexika s testy- ráno odběr PCR, večer výsledky v mailu. Na letišti to nikoho nezajímalo, asi proto, že naše cílová destinace bylo Polsko,  nikoliv ČR.

Podvodné testy se v Mexiku řešily mnohokrát, tyto kauzy se pravidelně objevují ve zprávách. 

Antigenní vám řada hotelů poskytne zcela zdarma, PCR byly dost drahé, myslím, že jsme platili 125 $ za osobu.

[/citace]

Mam zcela odlisnou zkusenost. Cilovou destinaci jsme taky nemeli CR, antigen stacil, ale rozhodne ne zadny lary fary hotelovy ale z oficialni laboratore.

Na letisti to rozhodne personal zajimalo. 

(Citace mi nejak zlobi, tak je to jak od tatara).

0 Citovat

Hotelový PCR neexistuje. Hotel pouze zajistí odběr (většinou je v rezortu zdravotní středisko) a testy se samozřejmě posílají do certifikované laboratoře. 

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Hotelový PCR neexistuje. Hotel pouze zajistí odběr (většinou je v rezortu zdravotní středisko) a testy se samozřejmě posílají do certifikované laboratoře. 

Nic o hotelovem PCR nepisu. Zminuji pouze, ze mam odlisnou zkusenost od te tve. 

0 Citovat

Nebude potreba, dostal jsem info napr Mexico ted....

Do dnešního dne neexistují žádná omezení vstupu do Mexika ani povinnost mít u sebe test COVID či karanténu. Je však nutné se před nástupem do letadla zaregistrovat na platformě Vuela Seguro Mexico a na příletovém letišti ukázat QR kód.

https://embamex.sre.gob.mx/suiza...19/english

i pres totu info by bylo dobre mit alespon certifikat od dedy na papire aby bylo cim zamavat :D 

 

 

 

0 Citovat

Moje 4leta dcera byla na antigenu i PCR uz nekolikrat a zvladla to uplne v pohode. Rika, ze to jen trochu lechta.

0