Nevím, jestli se to tady už neřešilo, ale máte někdo zkušenost s rezervací PCR testu na druhý den příjezdu ve Velké Británii? Kontroluje se to tam? Kde jste si v Londýně zamluvili PCR test? Budu rád, za každé info. Díky.  .

Velká Británie - rezervace PCR testu na druhý den příjezdu

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

24 reakcí

Nevím, jestli se to tady už neřešilo, ale máte někdo zkušenost s rezervací PCR testu na druhý den příjezdu ve Velké Británii? Kontroluje se to tam? Kde jste si v Londýně zamluvili PCR test? Budu rád, za každé info.

Díky.

0

Ano kontroluje. Před příjezdem musíš mít vyplněný passanger locator form a ten nejde vyplnit pokud do něj nevypíšeš kód, který ti přijde na mail po zakoupení PCR testu. Nejlevnější se dá koupit od Expert Medicals za £28 (přijde ti domů/do hotelu, uděláš si ho sám a hodíš do červeného Royal Mail boxu). Nebo si test můžeš udělat ve walk-in centru nebo drive-thru, v Londýně a větších městech je jich plno. Nebo hnedka na letišti po příletu (Test musí být udělaný mezi dnem přiletu a 2. dnem). Tyto testy jsou ale dražší od £50-£170. Být tebou počkám do konce října, kdy se se mají měnit pravidla a po příletu bude stačit pouze antigenní test (cenu nikdo ještě neví, ale určitě bude nižší než PCR).

0 Citovat

Moc díky za rychlou odpověď.

Budu v Londýně jen 3 dny a navíc o víkendu, to by mi asi test v neděli na hotel nedoručili?

Pokud bych chtěl jít do walk-in centra nebo na letišti a zatím nevím, jaké bych si tedy vybral, jak získám ten kód do passanger locator formuláře?

Naštěstí mám čas a asi počkám na ta nová pravidla.

Ještě jednou díky.

0 Citovat

Ty antigenní testy budou stačit (pro plně naočkované) od 24.10. bych počkal.

0 Citovat

Emilio Martinez napsal(a):

Moc díky za rychlou odpověď.

Budu v Londýně jen 3 dny a navíc o víkendu, to by mi asi test v neděli na hotel nedoručili?

Pokud bych chtěl jít do walk-in centra nebo na letišti a zatím nevím, jaké bych si tedy vybral, jak získám ten kód do passanger locator formuláře?

Naštěstí mám čas a asi počkám na ta nová pravidla.

Ještě jednou díky.

 

Jak píše Martin, asi bych počkala na ty nové pravidla, ale pokud spěcháš tak se ten test dá koupit kdykoli dopředu. Doručí ho na hotel, kde na tebe počká. Ihned po koupi testu ti přijde mail s kódem, který se zadá do příjezdového formuláře. To samé s walk-in centrem, zarezervuješ, zaplatíš online předem a přijde ti kód. 

0 Citovat

Ok, otestuji se druhý den na hotelu, hodím "výsledek" do schránky a co pak? Třetí den odlétám, musím se prokazovat výsledkem testu nebo ho po mě nikdo nebude chtít? Díky, že diskutujete. 👍

0 Citovat

Mam podobnej dotaz. Chceme letet do Londyna tak, ze poletime ve ctvrtek 22:10 z Bratislavy, v Londyne pristaneme 00:10 (klicova otazka, pocita se to technicky uz jako patek?), tim padem day 2 test by vychazel na nedeli, ale v nedeli po poledni uz chceme po obede letet zpatky. Je mi jasny, ze ten test budu muset koupit, ale kdyz ho zarezervuju na nedeli vecer, kdy uz v Londyne nebudeme, tak asi je ok se nedostavit vzhledem k tomu, ze uz tou dobou budeme zpatky v Cesku, ale nevim vzhledem k ty dobe priletu, jestli nebude nekdo prudit, ze day 2 je pro nas v sobotu a ne v nedeli :D v tomhle clanku ( https://www.connexionfrance.com/...a-day-trip ) doslova pisou, ze "The rules add that travellers only need to take the test if they are still in the country after two days.", nicmene tuhle informaci jsem nikde na oficialnich zdrojich nedohledal :)

0 Citovat

Tak si objednej test se samoodběrem a v sobotu večer hoď do schránky vzorky.

0 Citovat

Při odletu po mě nebudou chtít výsledku PCR testu, když odlétám třetí den pobytu a hodím samoodebraný vzorek druhý den do schránky?

0 Citovat

Ahoj všem, prosím zkušené o radu .. kamarádka včera z Brna neodletěla s Ryanair do Londýna z důvodu špatně vyplněného příletového formuláře / přílet byl plánován 0:05 po půlnoci, což jí nedošlo a zadala špatné datum / - s manželem měli zaplacený a zajištěný test na druhý den - dotaz : v případě, že si zarezervují další nejbližší let, mohou použít QR kod pro zaplacené, ale nevyužité testy nebo musí testy koupit znovu ? Moc děkuji za pomoc, já tuto zkušenost nemám a ráda bych ji pomohla, děkuji :-)

0 Citovat

A to nebyl na letišti čas ten formulář vyplnit znovu?

0 Citovat

floodland: ahoj, čas prý byl, bohužel oni nejsou úplně zběhlí v těchto případných změnách, věkově jsou staršího data a poradit si na místě neuměli, na letišti je poslali na přepážku za slečnou, která jim nebyla schopna pomoci, takže chytli nervy a prostě to na místě nevyřešili a vzdali .. v Anglii mají dceru, za kterou chtěli letět, ta jim se vším pomáhá, ale takto na rychlíka to prostě nevyšlo

0 Citovat

Nevíte tedy někdo, zda po mě při odletu budou/nebudou chtít výsledek PCR testu ? Odlétám již třetí den pobytu a výsledek testu asi mít nebudu, hodím-li samoodebraný vzorek druhý den do schránky. Děkuji.

0 Citovat

Emilio Martinez napsal(a):

Nevíte tedy někdo, zda po mě při odletu budou/nebudou chtít výsledek PCR testu ? Odlétám již třetí den pobytu a výsledek testu asi mít nebudu, hodím-li samoodebraný vzorek druhý den do schránky. Děkuji.

 

Výsledek testu u odletu už nikdo neřeší. 

0 Citovat

Koukám, že někteří to stále nepochopili. Tady nejde o nějaký výsledek testu, ale o to, aby jste se na test přihlásili a dopředu jej zaplatili. 

0 Citovat

H.H napsal(a):

Ahoj všem, prosím zkušené o radu .. kamarádka včera z Brna neodletěla s Ryanair do Londýna z důvodu špatně vyplněného příletového formuláře / přílet byl plánován 0:05 po půlnoci, což jí nedošlo a zadala špatné datum / - s manželem měli zaplacený a zajištěný test na druhý den - dotaz : v případě, že si zarezervují další nejbližší let, mohou použít QR kod pro zaplacené, ale nevyužité testy nebo musí testy koupit znovu ? Moc děkuji za pomoc, já tuto zkušenost nemám a ráda bych ji pomohla, děkuji :-)

 

Ano, stejný kód můžou použít znovu do nového příjezdového formuláře pokud test již neabsolvovali.

0 Citovat

Lucie_37 : super zpráva, moc děkuji, předám dál !

0 Citovat

Má někdo zkušenost, jestli se dají objednat testy pro víc lidí najednou? Objednal jsem testy pro tři lidi na testingforall.org, ale přišel mi jen jeden kód do PLF. Je to v pořádku, bude fungovat třikrát? Nebo to mám radši zrušit a udělat tři objednávky?

0 Citovat

Platí tedy ode dneška i ta možnost, že stačí udělat pouze antigenní test (lateral flow) po příjezdu (2. den)?

0 Citovat

Ahoj, takže chápu dobře, že ten zaplacený test kontrolují při odletu do UK, ne zpět, že? Když odlétám na Day 2 hned ráno a test si dělat vůbec nebudu, tak prostě neodletím z Vídně tak jako tak bez toho kódíku. Jen si chci být jistá, páč jsem to samozřejmě chtěla obejít a nic si dopředu neplatit.

(to že to je jen do státní kasičky mi je známo).

0 Citovat

Zdravím, chtěla bych se zeptat, chtěli bysme s přítelem letět do Londýna na vánoční trhy. Přítel je očkovaný, ale já ne(ze zdravotních důvodu). 

Chtěli bysme letět jen na jednu noc, takže pouze na den. Nevim jak to udělat s testy. 

Prosím o rady☺️

0 Citovat

tereza.minarikova napsal(a):

Zdravím, chtěla bych se zeptat, chtěli bysme s přítelem letět do Londýna na vánoční trhy. Přítel je očkovaný, ale já ne(ze zdravotních důvodu). 

Chtěli bysme letět jen na jednu noc, takže pouze na den. Nevim jak to udělat s testy. 

Prosím o rady☺️

 

Bez očkování je stále po příletu povinná karanténa. 

0 Citovat

Jana Nerudová napsal(a):

Ahoj, takže chápu dobře, že ten zaplacený test kontrolují při odletu do UK, ne zpět, že? Když odlétám na Day 2 hned ráno a test si dělat vůbec nebudu, tak prostě neodletím z Vídně tak jako tak bez toho kódíku. Jen si chci být jistá, páč jsem to samozřejmě chtěla obejít a nic si dopředu neplatit.

(to že to je jen do státní kasičky mi je známo).

Kontroluje se vyplněný PLF, který bez kódu obdrženého po zaplacení testu nejde odeslat. Nově ale opravdu stačí jen lateral flow za cca £20, který na člověka počká na uvedené adrese a udělá si ho většinou sám, pak jen pošle fotku do laborky. Seznam firem nabízejících testy zde: https://www.find-travel-test-pro...-providers (naklikat si Day 2 lateral flow a self swab at home).

Jinak k mému dotazu výše, když se najednou koupí testy pro víc lidí a přijde jen jeden kód do PLF, můžou ho použít všichni, jen kdyby náhodou mít u sebe potvrzení, že na ten kód je opravdu koupeno víc testů.

Ano, je to otrava a zbytečné odírání lidí, ale za pořád nepřeplněný Londýn bez jakýchkoliv restrikcí to stoprocentně stojí. Já letím 5.11., test koupený u testingforall.org, jsou nejlevnější, mají vyprodáno dlouho dopředu.

0 Citovat

Staci mit zaplaceny lateral flow test na Day 2. Goverment approved seznam provideru je tady: https://www.gov.uk/find-travel-test-provider

Po koupi prijde kod na mail a ten se zada do PLF pred odletem do UK. Doporucuju objednavat testy zvlast, aby mel kazdy passanger svuj kod. Je to jednodussi nez se pak dohadovat na letisti. Test prijde na vami zvolenou adresu, pak ho jen hodite do boxu tomu urcenemu nebo si muzete zajit na test osobne napr. do Boots. 

0 Citovat

ahoj, zkouším oživit téma... V pondělí letíme do Londýna - rodinka 2 dospělí  a 2 děti 10 a 13 let. manžel je neočkovaný, tudíž u něho je jasné, že bude objednaný na "Test 2 days". ALE! Pro návrat do ČR je nutné se na letišti také prokázat testem. Je tedy výsledek testu použitelný i pro návrat do ČR? a to stejné se starší dcerou... pro cestu tam nepotřebuje nic, ale pro cestu zpět už musí mít test před nástupem do letadla. Je tohle možné řešit až tam na místě /v centru, na letišti.../ nebo je lepší ji také objednat předem už společně s manželem? díky moc za radu, budu ráda případně i za doporučení přes koho jste testy objednali. děkuji, Lenka

0
24 reakcí