Lounges & Salas VIP 2021

Založil před 12 měs Jakub Langer ve fóru Tipy na levné letenky

12 reakcí

Rok 2021 se pomalu blizi ke konci, tak doufam, ze jste jiz stihli vycerpat vsech 4-6 volnych vstupu do lounges na LK nebo PP od premium uctu u bank.

U me to letos byly vstupy v PRG T2 (Praha), KRK (Kraków), KTW (Katowice), EOH (Medellín), ....   [vcetne vstupu bez limitu VIE (Wien) a PRG T1 (Praha)].

A u Vas?

0

Erste T2 PRG a Aspire na AMS. Takže nic extra.

0 Citovat

Od té doby, co jsem si pořídil neomezený PP, tak jsem to přestal sledovat. Ale Jo, vybral jsem myslim 3 vstupy ve Vídni s rodinou při cestě na Korfu.

0 Citovat

RMF 🤭 a BLL... Pořádná bída. A Prahu beru jako standard :)

0 Citovat

x-krát Vídeň, pak Bratislava, Řím Fiumicino, Lisabon, Atény. A asi nejlepší Vídeň...I když bývá dost plno...

0 Citovat

Letos jen Pau Casals v Barceloně. Nejvíc jsem to potřeboval v Lisabonu v květnu, kde jsem měl 3 hodiny na přestup do Prahy, ale tam byly všechny Lounge Key salonky zavřený a pak v Ponta Delgadě, kde SATA salonek už asi taky vzal navždy za své. V Praze salonky neřeším, raději jsem doma a jedu na letiště až hodinu před odletem. 

0 Citovat

Letos kromě PRG a VIE pak LPA, LIS, CUN, EVN, LWO, KIV, VAR, KRK, TIA. Některé vícenásobně. Za mě asi nejlepší Air Transat Lounge v CUN a kupodivu fajn v KIV. Pro ženu VAR a LIS... A obě pražské lounge v dobách Covidu velmi dobrý standard, to je potřeba ocenit.

0 Citovat

Mauricius Amédée Maingard - překvapivě moc fajn včetně třeba sprchy.

Dubai T3 Cadiz Ahlan (B26) - dobré jídlo, super cappuccino, ale strašně neútulné prostředí, zima a katastrofální záchody, natož pak aby tam byla sprcha. Takže velké zklamání, když na tripadvisoru to má hodnocení 5,0... 

0 Citovat

Zklamání:

SAW - bohužel ukončili spolupráci s Lounge Key, sice vždycky stál za prt, ale bylo to pořád lepší jak na      přeplněných gejtech

RAK - jeden salónek uzavřen, druhý nabízel pouze nealko (červenec), tak jsme tam ani dál nešli

Příjemné překvapení:

AMM - celé první podlaží, samostatná kavárna včetně točených zmrzlin, samostatný alko bar i s míchanými nápoji, slušný výběr jídla včetně pizza corner

0 Citovat

Dobře, tak já ještě přidám i navštívené lounges v roce 2021 díky prémiovým letenkám:

Říjen:
RIX (Riga) - Primeclass Business Lounge ... decentní občerstvení včetně lotyšského Balsamu.
IST (Istanbul) - Turkish Airlines Lounge Miles&Smiles ... obrovská, s tureckými delights, kromě vína a piva Efes žádný další alkohol.

Listopad:
LIN (Milano Linate) - British Airways Lounge ... decentní i teplá snídaně nutná objednat přes web nebo qr kód.
MAD (Madrid) -  Premium Lounge Dalí (T4) ... různé snídaňové a obědové menu se zaměřením na španělskou kuchyni, podobně i výběr vín a sherry.
MAD (Madrid) - Premium Lounge Velazquéz (T4s) ... totožná nabídka jako v Dalí, přímý výhled na letištní plochu.

Prosinec:
BOG (Bogotá) - El Dorado Lounge ... hezký design, detašovaný bar s alkoholem, jídelna s teplými pokrmy, relax zóna s nápoji a studeným občerstvením.
MAD (Madrid) -  Premium Lounge Dalí (T4) ... viz výše. 

Následně jsem zvědav, jaké další nápady přinese rok 2022.

0 Citovat

Fakt v Turkish lounge IST není tvrdý alkohol? Na starém letišti ho v jejich loungi bylo vždy mraky a zažil jsem, že si lidí brali celé lahve ke stolu, aby šetřili kroky... 

edit: Už vidím, oni udělali extra Business Lounge, tak pak jo.

0 Citovat

Hnus. Dalši důvod s Turkem neletět :-). Ten nejpodstatnější 🤣

0 Citovat

Letos začátkem října  byla na IST situace taková, že byly otevřené jen IGA lounge a Turkish Airlines Lounge Miles&Smiles, (Turkish Airlines Lounge Business zavřená). Na dotaz ohledně něčeho tvrdšího mi bylo řečeno, že kvůli pandemii nanejvýš pivo a víno 🤷. (Nebo že by kvůli turecké vyšší dani na alkohol? 😉). 

Musím uznat, že TK business class byl letos na podzim opět docela solidní. Loňskou zimu prý docela bída formou jídelní krabičky na palubě.

0
12 reakcí