Dobrý den, Koupil jsem u Easyjetu letenky pro dvě osoby dohromady na jeden účet. Nechce se nám dávat 400 Kč za rezervaci sedadel pro všechny 4 lety, proto bych se rád zeptal, jaké s tím máte zkušenosti, jaká je pravděpodobnost že spolu nebudeme sedět? Když udělám odbavení 30 dní před odletem pro oba, přiřadí se sedadla u sebe nebo ne? Díky za odpověď .

Easy Jet

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

19 reakcí

Dobrý den,

Koupil jsem u Easyjetu letenky pro dvě osoby dohromady na jeden účet. Nechce se nám dávat 400 Kč za rezervaci sedadel pro všechny 4 lety, proto bych se rád zeptal, jaké s tím máte zkušenosti, jaká je pravděpodobnost že spolu nebudeme sedět? Když udělám odbavení 30 dní před odletem pro oba, přiřadí se sedadla u sebe nebo ne?

Díky za odpověď

0

easyjet by měl přidělovat sedadla od středu letadla, já udělal odbavení 30 dní předem hned jak bylo možné a dostal jsem místa tuším 16 A a B, let z prahy do milána airbusem A320

0 Citovat

Sedačky vygenerovava automaticky po poradě, takže šance minimální ze nebudete spolu. Jediné me napadá možnost, ze první bude mít sedacku 'F" a druhy "A' v další řadě. Tento rok jsem u nich dělal rezervaci pro čtyři a vyšlo to krásne. Tři vedle sebe a čtvrtý hned vedle přes uličku. Takto dopadli i další lety pro čtyři např. U Ryanairu

0 Citovat

Ani F + A nedostanete, systém automaticky generuje místa u sebe a náhodně po letadle. Je to kvůli vyvážení letadla a pohodlí cestujících, kteří letí spolu.

Jasně, cca 10% těch, co se odbaví na poslední chvíli budou přes uličku či rozházení po letadle, ale pokud se odbavíš brzy, žádný problém nebude.

0 Citovat

Letel jsem loni easyjetem 4x, pokazde 4 osoby, pokazde jsme sedeli vedle sebe s vyjimkou jednoho letu, kde jsme byli 2+2 za sebou.. smiley

0 Citovat

My jsme s EasyJetem letěli před necelým měsícem. Ze tří letů se nám podařilo sedět s přítelem vedle sebe jen jednou. Podruhé a potřetí nás systém "rozsadil" o půl letadla od sebe. Možná to bylo tím, že jsme si sedadla rezervovali 10 dní před odletem. Asi to chce zarezervovat co nejdříve, tj. přesně 30 dní před odletem.

0 Citovat

Díky všem! smiley

0 Citovat

Ahoj..dneska jsem dělal check-in pro 5 letů..letíme všechny mezi 12.-17.11. a v pohodě všechny místa máme s přítelkyní vedle sebe, tak bych se toho taky nebál...

0 Citovat

Jak je to u Ryanairu? Tedy když udělám standradní check-in 7 dnů dopředu, jaká bude šance přidělení sedadel vedle sebe?

Díky

0 Citovat

Trochu obnovím toto téma. Neletěl někdo nedávno U2 minimálně ve dvou osobách a dělal online check-in ? Jde mi o to, že když to budu dělat pro dvě osoby, zda-li nás ten systém dá dohromady nebo budeme sedět zvlášť. Díky :) 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Trochu obnovím toto téma. Neletěl někdo nedávno U2 minimálně ve dvou osobách a dělal online check-in ? Jde mi o to, že když to budu dělat pro dvě osoby, zda-li nás ten systém dá dohromady nebo budeme sedět zvlášť. Díky :) 


Kdyz ho udelas vcas, nejdriv 30 dni pred odletem, tak dava spolu :)

0 Citovat

11.4. jsem delal check-in na let 26.4. Vsichni 4 jsme sedeli v jedne rade (3+jeden pres ulicku). V unoru 2 lety, dva pary za sebou. Takze v pohode :-)

0 Citovat

4+4 ...A,B,C,D za sebou ve dvou radach

0 Citovat

V  lednu check-in  30 dní předem , 2 osoby  ve dvou řadách za sebou...... ( takto se nám to stalo výjimečně  poprvé)

0 Citovat

Únor 2 osoby check in hned po otevření a vedle sebe u okna. 

0 Citovat

Super, dekuji moc

0 Citovat

Prave ted jsem delal odbaveni na let 27.5. a jsme zase vsichni 4 v jedne rade.. Tohle vlakno mi pripomnelo, ze uz je cas :D

0 Citovat

Doteraz to vždy bolo pre mňa v pohode (miesta vedľa seba), ale akurát sa snažím checknúť na let na 27.5. a priraďuje mi to miesta 30F a 31D...:(

Keď kliknem na mapu s voľnými miestami, je ich tam ešte dosť a navyše tie moje automaticky pridelené miesta podľa mapky neexistujú...Zdá sa, že ide o nejakú chybu.... už sa vám niečo podobné stalo?

0 Citovat

Brimo,  řešil jsem stejný problém a zde na fóru získal odpověď :

Easyjet má dvě konfigurace A320 a ve druhé namísto toalet jsou i celé řady 30+31. https://www.seatguru.com/airline...320_V2.php


To byl zatím jediný případ, kdy jsme neseděli u EZY vedle sebe. Nevím, proč  není EZY schopno  mít v rezervačním systému správnou konfiguraci.

0 Citovat

Brouk napsal(a):

Brimo,  řešil jsem stejný problém a zde na fóru získal odpověď :

Easyjet má dvě konfigurace A320 a ve druhé namísto toalet jsou i celé řady 30+31. https://www.seatguru.com/airline...320_V2.php


To byl zatím jediný případ, kdy jsme neseděli u EZY vedle sebe. Nevím, proč  není EZY schopno  mít v rezervačním systému správnou konfiguraci.

Ďakujem za odpoveď! Minule nám to priradilo 30E a 30F, čo je v pohode, preto mi to celé pripadalo v tomto prípade zvláštne :(
0
19 reakcí