Ahoj, chceme pořídit letenky do Chile/Argenitiny. Doteď jsem žila v přesvědčení, že je lepší koupit celý balíček letenek naráz od přeprodejce, než kupovat letenky separátně přímo od dopravců. Přijde mi, že to se teď změnilo vzhledem k éře rušení letů kvůli covidu. Může mi někdo říct, jak je lepší teď postupovat? Vysvětlit pro a proti? Díky moc!  .

Letenky s přestupem od více dopravců. Je lepší kupovat přímo od letecké společnosti nebo od přeprodejce?

Založila ve fóru Obecně o cestování letadlem

18 reakcí

Ahoj, chceme pořídit letenky do Chile/Argenitiny. Doteď jsem žila v přesvědčení, že je lepší koupit celý balíček letenek naráz od přeprodejce, než kupovat letenky separátně přímo od dopravců. Přijde mi, že to se teď změnilo vzhledem k éře rušení letů kvůli covidu. Může mi někdo říct, jak je lepší teď postupovat? Vysvětlit pro a proti? Díky moc!

0

Tady záleží, jakou kombinaci letenek myslíte.

Jestli se jedná o kombinaci fullcostových spolupracujících dopravců, je lepší to koupit na jednu rezervaci u jedné z těch aerolinek.

Pokud se jedná o kombinaci lowcostů, obvykle vyjde taky levněji to nakoupit přímo u jednotlivých dopravců. Případné komplikace se taky většinou lépe řeší přímo s dopravcem než přes agenturu. Jenže jakmile je to víc rezervací, může se stát, že jeden ze spojů vám zruší nebo přesunou a vy si budete muset poradit sami. Někdy to může být neřešitelné. Základem je tak mít dost času na přestup. Ideálně aspoň kolem 5 hodin nebo si udělat v tom městě přestupu i zastávku. Někteří prodejci jako Kiwi se tváří, že vám poskytnou garanci přestupu, ale ďabel je jako obvykle ukryt v detailu podmínek oné garance a dosažitelnosti dané společnosti.

4 Citovat

Děkuji. V tomto případě se jedná o let Praha - Madrid (vueling) a Madrid - Buenos Aires/Santiago (iberia). 

0 Citovat

No ale v tomto případě jde o partnery, takže není problém to mít vše na jedné letence. 

0 Citovat

Ahoj, poradíte prosím, jak je to s hotely na letištích? Našla jsem letenku s přestupem ve Frankfurtu, je přes 17 hodin a v noci.. Nevládnu příliš dobrou angličtinou, tak bych stála o radu, zda řešit nocleh či nikoliv. Delší čekání mi nevadí ale tolik hodin už mi přijde dost. Děkuji moc, pokud někdo zareaguje a mějte fajn den :-) Petra

0 Citovat

No zda řešit nocleh či nikoliv si asi musíš rozhodnout sama. Jak ho řešit je druhá věc. Lufthansa ti hotel zdarma nedá a ve Frankfurtu na letisti bude aspoň za 100 EUR na noc. Tudíž doporučuji koupit letenku s pozdějším odletem. Lufthansa léta do Prahy, Vídně, Krakova aspoň 3x denně. 

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

No zda řešit nocleh či nikoliv si asi musíš rozhodnout sama. Jak ho řešit je druhá věc. Lufthansa ti hotel zdarma nedá a ve Frankfurtu na letisti bude aspoň za 100 EUR na noc. Tudíž doporučuji koupit letenku s pozdějším odletem. Lufthansa léta do Prahy, Vídně, Krakova aspoň 3 denně. 

 

Díky za odpověď, kdyby to byl let po Evropě, tak to neřeším, je to let do USA a na jedné letence. Že mi zaplatí nocleh Lufthansa, jsem nepředpokládala. Spíš jak funguje odvoz z letiště do hotelu a zpět, zda to dám sama nebo čekat hodiny na letišti. .

Našla jsem i jiné letenky, jen je tam na přestup v Mnichově a pak ve Frankfurtu hodina. Podle toho, co jsem četla, tak zrovna Frankfurt je dost vytížený a  i když jsem to jindy stihla v pohodě, tak teď se bojím, že času bude málo.. Bohužel rozdíl v letence s lepšími časy přestupů je  10-15 tisíc. Je rozdíl dát 25 nebo 40.. 

Děkuji moc za zprávu :)

0 Citovat

Případně sednout na vlak který jezdí každou chvilku a za 15 minut jsi v centru Frankfurtu, kde je kolem nádraží hromada hotelů i za 50 eur na noc. 17 hodin bych na letišti dobrovolně opravdu nebyl, tím víc ve Frankfurtu, kde není klid ani v noci. To je lepší jet do města, ubytovat se tam a jít třeba na Main Tower nebo na dobré pivo/apfelwein. 

2 Citovat

Kterou trasu hledáš? A na jaký termín a jak moc ses v něm flexibilní? Nechce se mi věřit že by odlet z Prahy o 12 hodin později byl o tolik dražší... 

Mýlit se ale jistě můžu 

0 Citovat

Mrkni se na hotely v okoli letiste nektere mivaji transfer z a na letiste zdarma a mohou mit i nekdy akcni nabidku ceny Zalezi i na case mozna,ze lepsi nez jet do mesta je lepsi jet na Frankfurt Hann busem co jezdi mezi obema letisti a mestem

Jen jsem mrknul tak s tranferem na letiste ,nezkouamal jsem jestli placenym nebo ne je tam vice hotelu do 5-10 km za  50 euro pro dva 

1 Citovat

Badasta napsal(a):

Děkuji. V tomto případě se jedná o let Praha - Madrid (vueling) a Madrid - Buenos Aires/Santiago (iberia). 

Praha - Madrid Vueling nelítá, to lítá jejich mateřská Iberia, tedy ta samá, co máte návazný let do Bs.As. /Santiaga. Pokud to teda nemá být Praha - Barcelona - Madrid s Vuelingem s přestupem, nebo Praha - Madrid na kód Vuelingu, který tam možná Iberia taky má, jako separátní letenku. V tomhle případě bych si to koupil vše od Iberie na jedné letence v jednom kroku

1 Citovat

Mikire, to mi prosím vysvětli. Jaký smysl má jet na Hahn? 

3 Citovat

Smysl to žádný nemá, ale lítá tam Ryanair...

0 Citovat

Zabije dvě hodiny cestou do middle-of-nowhere, přespí někde mezi polema a pak zase dvě hoďky zpátky. To zní lákavě, ne?

3 Citovat

Ahoj, moc děkuju za reakce. Hledala jsem přímo na stránkách Iberie, ale tam se cena vyšplhala o 10k na osobu víc, než při použití Zaleťsi nebo Cestujlevně vyhledávače. Dívala jsem se na letenky na polovinu února až polovinu března. Tak já vám nevím...

Milan V napsal(a):

[citace="Badasta"]

Děkuji. V tomto případě se jedná o let Praha - Madrid (vueling) a Madrid - Buenos Aires/Santiago (iberia). 

Praha - Madrid Vueling nelítá, to lítá jejich mateřská Iberia, tedy ta samá, co máte návazný let do Bs.As. /Santiaga. Pokud to teda nemá být Praha - Barcelona - Madrid s Vuelingem s přestupem, nebo Praha - Madrid na kód Vuelingu, který tam možná Iberia taky má, jako separátní letenku. V tomhle případě bych si to koupil vše od Iberie na jedné letence v jednom kroku

[/citace]

0 Citovat

Pokud se bavíme o letech PRG-EZE a SCL-PRG, tak to u Iberie (s přestupem v BCN) vidím za stejných zhruba 900€ jako kdekoliv jinde. Sice se může opticky zdát výhodnější ty samé lety koupit zvášť (PRG-BCN-PRG u Vuelingu za 55€ a BCN-EZE/SCL-BCN u Levelu za 665€), jenže to jsou holé letenky bez zavazadel, jídla, atd., zatímco letenka od Iberie to vše už zahrnuje. Navíc jedna letenka (na rozdíl od dvou separátních) znamená garanci přestupu a automatické přeložení zavazadel.

2 Citovat

@Badasta: Nebál bych se kupovat u renomovaného přeprodejce jako Student Agency tj. přes cestujlevne, pokud by to bylo levnější nebo to ani přímo u aerolinky nešlo. V době velkého rušení letů nestíhali a byly problémy, ale snad už je to ok.

Pokud chceš poradit s konkrétními lety, přidej PrintScreeny uvažovaných letů, protože jinak není moc jasné, co jsi našla. Pochopit se dotaz dá, jak píše mxp, který to vysvětlil přesně, pokud se ptáš na toto.

 

1 Citovat

Ted jsem 10 dni se SA resil blbou zpatecni letenku z Londyna, kdyz BA zrusilo let. Az teprve po vyuziti “Napiste rediteli” mi poslali nahradni reseni. 4 dny pred odletem. Asi tak ohledne SA. 3 emaily, 2 hodinove telefony a nic.

0 Citovat

Děkuju moc. Koupili jsme přesně tuhle kombinaci letů, pak až jsem si všimla odpovědi. Při zpátečním letu je tam 1h 40min na přestup, ale máme to komplet přes Iberii, takže s garancí přestupu doufám, že to bude ok. Díky moc všem za odpovědi.

mxp napsal(a):

Pokud se bavíme o letech PRG-EZE a SCL-PRG, tak to u Iberie (s přestupem v BCN) vidím za stejných zhruba 900€ jako kdekoliv jinde. Sice se může opticky zdát výhodnější ty samé lety koupit zvášť (PRG-BCN-PRG u Vuelingu za 55€ a BCN-EZE/SCL-BCN u Levelu za 665€), jenže to jsou holé letenky bez zavazadel, jídla, atd., zatímco letenka od Iberie to vše už zahrnuje. Navíc jedna letenka (na rozdíl od dvou separátních) znamená garanci přestupu a automatické přeložení zavazadel.

0
18 reakcí