Dobrý večer dámy a páni, po rokoch som zas sadol do lietadla a mám pár otázok ohľadom 261tky. Let W62831 21.08.22 VIE-TFS, skončili sme na MXP po hodine v hale nás preložili no iného stroja a leteli sme ďalej, v cieli meškanie 285min. Nárok na 600e tam podľa mňa je.   Let FR433 27.08.22 TFS - VIE, plánovaný odlet 16.40, potom o 19.00. nakoniec to zrušili, do appky prišli boarding passy na ráno 6.20, odmietli nám zabezpečiť, transfer, hotel, dostali sme 4eurove vouchre na džúsik 😅...hotel sme si vyriešili sami, transfer tiež, ráno prišiel čas 10.40, odleteli sme 11.30....   A teraz otázka, čo všetko žiadať, od wizzu 600e, od Ryanairu 600e + hotel a transfery? Či ako to funguje? Ryanair je zrušený alebo omeškaný? Poradíte mi? Ďakujem   .

261/2004 Wizzair & Ryanair

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

12 reakcí

Dobrý večer dámy a páni, po rokoch som zas sadol do lietadla a mám pár otázok ohľadom 261tky.

Let W62831 21.08.22 VIE-TFS, skončili sme na MXP po hodine v hale nás preložili no iného stroja a leteli sme ďalej, v cieli meškanie 285min. Nárok na 600e tam podľa mňa je.

 

Let FR433 27.08.22 TFS - VIE, plánovaný odlet 16.40, potom o 19.00. nakoniec to zrušili, do appky prišli boarding passy na ráno 6.20, odmietli nám zabezpečiť, transfer, hotel, dostali sme 4eurove vouchre na džúsik 😅...hotel sme si vyriešili sami, transfer tiež, ráno prišiel čas 10.40, odleteli sme 11.30....

 

A teraz otázka, čo všetko žiadať, od wizzu 600e, od Ryanairu 600e + hotel a transfery? Či ako to funguje? Ryanair je zrušený alebo omeškaný? Poradíte mi? Ďakujem 

0

V rámci EU, je u zpoždění výše kompenzace jen 400 eur. TFS je EU.

0 Citovat

Rozhodujici je vzdalenost, nikoliv clenstvi v EU

0 Citovat

No já nevím, já tam taky jasně vidím EU. 

Článek 7

Právo na náhradu škody

1. Odkazuje-li se na tento článek, obdrží cestující náhradu ve výši:

a) 250 EUR u všech letů o délce nejvýše 1500 kilometrů;

b) 400 EUR u všech letů ve Společenství delších než 1500 kilometrů a u všech ostatních letů o délce od 1500 kilometrů do 3500 kilometrů;

c) 600 EUR u všech letů nespadajících pod písmeno a)  nebo b).

 

 

0 Citovat

Nejsem advokát, ale není náhrada škody a kompenzace různá věc?

Při zpoždění PRG - LPA jsme od LH dostali kompenzaci 600€, která se určovala podle vzdálenosti. 

0 Citovat

Podle FlightAware je to 2247mil/3615km, má nárok na kompenzaci 600 EUR. Samozřejmě jde o to co letecké společnosti uvedou za důvody a jak se budou vykrucovat. Osobně mám s Ryanair pozitivní zkušenost, ovšem z roku 2019. BTS - PFO zpoždění na příletu přes 4 hodiny, druhý den v emailu omluva(technické důvody) a odkaz na žádost o kompenzaci. Po odeslání žádosti do týdne na účtu 2 x 400 EUR.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Na...._261/2004

0 Citovat

tmx napsal(a):

No já nevím, já tam taky jasně vidím EU. 

Článek 7

Právo na náhradu škody

1. Odkazuje-li se na tento článek, obdrží cestující náhradu ve výši:

a) 250 EUR u všech letů o délce nejvýše 1500 kilometrů;

b) 400 EUR u všech letů ve Společenství delších než 1500 kilometrů a u všech ostatních letů o délce od 1500 kilometrů do 3500 kilometrů;

c) 600 EUR u všech letů nespadajících pod písmeno a)  nebo b).

 

 

c) 600 EUR u všech letů nespadajících pod písmeno a)  nebo b).

To podľa mňa znamená že všetko nad 3500km je za 600eur... TFS je 3615 takže sa má týka písmeno c,

 

0 Citovat

puketapu napsal(a):

Při zpoždění PRG - LPA jsme od LH dostali kompenzaci 600€, která se určovala podle vzdálenosti. 

A my při zpoždění PRG-LPA od LH jen 400, ale já myslela, že to je dobře, já tu vyhlášku pochopila jinak😉

0 Citovat

Mandarinka: chápu ji stejně.

0 Citovat

Stejně si pořád myslím, že to chápu správně. I podle této kalkulačky by to mělo být jen 400 €. Je tam vypsáno vše, na co máte nárok:

https://www.europe-consommateurs...lator.html

Snad nás někdo rozsoudí.

0 Citovat

Aerolinka - nemáte nárok na nic. Bylo to kvůli nepředvídatelným okolnostem, co jsme nemohli ovlivnit.

1 Citovat

Mıchal napsal(a):

Aerolinka - nemáte nárok na nic. Bylo to kvůli nepředvídatelným okolnostem, co jsme nemohli ovlivnit.

Nepredvídané ako nepredvídané https://www.canarianweekly.com/p...ts-takeoff

 

Tu to celé začalo, a potom keď to prehodili na 19.00 s tým že z LA Palmas poslali lietadlo, tak pilot čo ním priletel zahodil kľúče a povedal že on už dnes nikam neletí lebo už je aj tak cez nejaký limit....takže neviem...

0 Citovat

Už jsem to řešil v jiném fóru. Byl jsem na stejném letišti TFS, náš let byl do Krakova. Měli jsme letět 12:15(27.8.) odletěli jsme 02:00 (28.8.) Pokud Ryanair nenajde kličku (nepředvídatelná událost), tak doufám v 600e/os. Vzhledem k tomu, že letadlo neodletělo dříve (pravděpodobně) kvůli povinné přestávce palubního personálu, tak by to mohlo vyjít. Podal jsem žádost o náhradu na stránkách Ryanairu. Teď čekám jak se k tomu postaví...

0
12 reakcí