Ahoj cestovatelé, chtěli bychom příští rok jet na půl roku do JV Asie. Jelikož většina zemí v JV Asii má omezený vstup na určitý počet dní, tak bych se Vás chtěl zeptat, jak to vyřešit. Chtěli bychom si koupit zpáteční letenky s odletem v březnu a příletem v srpnu (nejspíš Vídeň-Kuala Lumpur). Nicméně ze zemí, které chceme navštívit má nejvíc snad Malajsie a to je 90 dní, většina má třeba 30 dní. Náš pobyt však bude 180 dní. Máte prosím nějakou zkušenost, jak to udělat, abychom se dostali domů a nemuseli si kupovat jednosměrnou letenku z Česka, protože se to samozřejmě dost prodraží. Na místě pak chceme kupovat jednosměrné letenky, ale chtěli bychom to právě udělat tak, že poslední let bude ta zpáteční letenka domů. Snad jsem to srozumitelně vysvětlil. Budeme rádi, pokud někdo podobnou cestu absolvoval jinde na světe, tak jaké máte s tím zkušenosti a kdo takhle byl v JV Asii, tak vaše ráda bude obzvlášť vítána :-)  .

Jak procestovat JV Asii bez toho, aniž bych měl problém s vízy?

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

13 reakcí

Ahoj cestovatelé,

chtěli bychom příští rok jet na půl roku do JV Asie. Jelikož většina zemí v JV Asii má omezený vstup na určitý počet dní, tak bych se Vás chtěl zeptat, jak to vyřešit. Chtěli bychom si koupit zpáteční letenky s odletem v březnu a příletem v srpnu (nejspíš Vídeň-Kuala Lumpur). Nicméně ze zemí, které chceme navštívit má nejvíc snad Malajsie a to je 90 dní, většina má třeba 30 dní. Náš pobyt však bude 180 dní. Máte prosím nějakou zkušenost, jak to udělat, abychom se dostali domů a nemuseli si kupovat jednosměrnou letenku z Česka, protože se to samozřejmě dost prodraží. Na místě pak chceme kupovat jednosměrné letenky, ale chtěli bychom to právě udělat tak, že poslední let bude ta zpáteční letenka domů. Snad jsem to srozumitelně vysvětlil.

Budeme rádi, pokud někdo podobnou cestu absolvoval jinde na světe, tak jaké máte s tím zkušenosti a kdo takhle byl v JV Asii, tak vaše ráda bude obzvlášť vítána :-)

0

Zdravím, něco podobného jsem realizoval v minulosti, a sice půl roku v Jižní Americe a pak i rok v Latinské Americe (Karibik, Střední a Jižní). Letenku jsem určitě kupoval zpáteční, možná tenkrát ještě v nějaké agentuře osobně. A víza jsem tenkrát naštěstí už řešit nemusel, ale třeba jsem dostal na brazilské hranici povolení pobytu jen 30 dní, tak jsem pak musel zajít na Polícia Federal si pobyt prodloužit. V případě Asie bych si nějaké vízum možná zařídil v Praze (jde-li to) nebo potom až tam na místě, není-li to zdlouhavé.

0 Citovat

Nebo visa run

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Zdravím, něco podobného jsem realizoval v minulosti, a sice půl roku v Jižní Americe a pak i rok v Latinské Americe (Karibik, Střední a Jižní). Letenku jsem určitě kupoval zpáteční, možná tenkrát ještě v nějaké agentuře osobně. A víza jsem tenkrát naštěstí už řešit nemusel, ale třeba jsem dostal na brazilské hranici povolení pobytu jen 30 dní, tak jsem pak musel zajít na Polícia Federal si pobyt prodloužit. V případě Asie bych si nějaké vízum možná zařídil v Praze (jde-li to) nebo potom až tam na místě, není-li to zdlouhavé.

Mě ani nejde o to, jak udělat ty víza, ale spíš mi jde o to, že víza do Malajsie jsou na 90 dní. Pokud si koupíme zpáteční letenku, tak tam budeme asi 180 dní, tedy dobu překročíme. Takže mi jde o to, že když tam budeme cestovat potom přes jednosměrné letenky do Vietnamu, Thajska apod a vrátíme se po 6 měsících do Malajsie, tak aby nás pustili domů, když jejich víza jsou jen na 90 dní, ale my se vrátíme po 6 měsících. Snad jsem to vysvětlil srozumitelně :-)

0 Citovat

Kdyz opustite Malajsii do 90 dni, tak nemate zadny problem. Az prijedete treba za 2-3mesice, tak se vam od prekroceni hranic zase zacne pocitat tech 90 dni. Jen si dejte pozor at vam daji razitka do pasu, kdyby nekdo neco resil.

1 Citovat

panacek napsal(a):

Kdyz opustite Malajsii do 90 dni, tak nemate zadny problem. Az prijedete treba za 2-3mesice, tak se vam od prekroceni hranic zase zacne pocitat tech 90 dni. Jen si dejte pozor at vam daji razitka do pasu, kdyby nekdo neco resil.

Vidíte, to je super nápad vlastně, dát si razítko, že jedeme pryč a pak se vrátit v tom srpnu. Teď mě však napadá jenom otázka, není těch 90 dní myšleno pouze na kalendářní rok? Že když příletíme v březnu do Malajsie a v dubnu ji opustím, tak vstup do Malajsie bude pro nás v roce 2023 už vyčerpán? Děkuji.

0 Citovat

Žádný vstup vyčerpán nebude a můžete se vracet zpět do Malajsie jak chcete a vždy se začne počítat znovu těch max. 90 dnů. Rozhodovat se, že vy si necháte dát razízko - tak takhle to taky uplně nechodí...to razítko při opuštění Malajsie dostanete tak či tak - chtě nechtě :) 

Takže žádný problém, když se bude v každé té zemi bližit váš limit dnů pro vízum, jednoduše zemi opustíte a můžete se do ní kdykoliv znovu vrátit. 

3 Citovat

Dokonce můžete zemi opustit a vrátit se do ní ten stejný den a začne vám znovu běžet těch 90/60/30 dní. 

2 Citovat

Taky neni od veci se podivat na multicity letenky. Pak odpada zbytecna druha cesta do jiz jednou navstivene destinace.

2 Citovat

Aguero napsal(a):

Žádný vstup vyčerpán nebude a můžete se vracet zpět do Malajsie jak chcete a vždy se začne počítat znovu těch max. 90 dnů. Rozhodovat se, že vy si necháte dát razízko - tak takhle to taky uplně nechodí...to razítko při opuštění Malajsie dostanete tak či tak - chtě nechtě :) 

Takže žádný problém, když se bude v každé té zemi bližit váš limit dnů pro vízum, jednoduše zemi opustíte a můžete se do ní kdykoliv znovu vrátit. 

Mockrát Vám všem děkuju za informace. Uděláme to tak, že se tam tedy vrátíme a na ty multicity letenky se podívame. Jsem vám vděčny, moc děkujeme :-)

0 Citovat

Já jsem takto po Asii cestoval 9 měsíců v roce 2017 a to samé v následujícím roce. První rok byla multicity letenka (ta hlavní) a druhý rok nízkonákladové tam i zpět (tam přes Emiráty, Omán, Nepál a Indii s cestováním po těchto zemích). Jak bylo napsáno výše, s vízy a razítky není žádný problém, ale v některých zemích (téměř vždy před letem na Filipíny na check-inu) můžou chtít vidět letenku z dané země do jiné země (nemusí být domů), která je v termínu, do kdy platí bezvízový styk nebo vízum. Někdy se pobyt dá prodloužit žádostí na příslušném úřadu. Já jsem se těmto žádostem a vízům vyhýbal, co to šlo. Raději jsem do té země letěl víckrát na měsíc, na který je většinou vstup bez víza (nebo snadněji získatelné vízum), než abych řešil něco na úřadech (či online). Když to máte "jen" na půl roku, zemí je tam tolik, že stejně asi nebude čas být v jedné déle než měsíc. Obecně se u některých zemí počítá pobyt i kumulativně za rok, ale to spíš v některých zemích Jižní Ameriky (v JV Asii to bylo v Thajsku, ale i pokud to ještě platí, do těch limitů se na půlroční cestě vejdete).

0 Citovat

ja som kupoval do jv ow a nebol problem sa dostat domov za rozumnu cestu (bez batoziny samozrejme). Ale ak mas presny datum tak lepsie bude mat uz kupene spiatocky ci to multikulti :)

a pytat si razitko do pasu v malajzii? to je fakt dobry tip, tam ti ho daju aj ked nechces a priprav sa na odovzdanie otlackov prstov. Azia neni europsky schengen, sice cul kukam, ze pepici aj ten uz rusia :)

visa run v rovnaky den by som veru nedoporucoval

0 Citovat

Multicity letenky nabízí třeba poslední akce s Turkish z Prahy - přílet Singapur, odlet Bangkok a přes hranice se tam dá dostat levně autobusy.

Spíše než víz a vstupu bych se v případě Asie obával Covidu - jestli se rozjede, dají se očekávat karantény.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Multicity letenky nabízí třeba poslední akce s Turkish z Prahy - přílet Singapur, odlet Bangkok a přes hranice se tam dá dostat levně autobusy.

Spíše než víz a vstupu bych se v případě Asie obával Covidu - jestli se rozjede, dají se očekávat karantény.

Ten covid je asi jediné, co mě trochu děsí, no doufám, že to už nebude takové jako v roce 2020 a bude to bez problémů no.

0
13 reakcí