Ahojte Mate niekto nejake typy na parkovanie vo Viedni ? Do nedavna ked som mal ,,zajazdy,, na kratsiu dobu som parkoval u http://www.mazur-parken.at/ ... kde to vyslo ohodne lacnejsie ako na parkoviskach priamo pred terminalom a jazdi odtial free shuttle bus ale na 3 tyzdne to uz take vyhodne nieje Dik M. EDIT - DETAILNE INFO O MOZNOSTIACH PARKOVANIA ZADARMO  .

Letisko Wien (VIE) - Schwechat - parkovanie

Založil ve fóru Letiště

Taxíky tam zrovna levné nejsou. My jsme platili za cca 7 km z letiště do hotelu cca 17 Euro. 

0 Citovat

tyrol_gangster napsal(a):

prosim nevi nekdo jak se uctuje P+R ve Vidni treba za 12 dni? jestli to bude tech €17,10 za tyden + 5x €3,40 za den? nebo mi rovnou napali €63,60 za mesic?

To parkovné u vícedenních stání se platí dopředu, tedy zpravidla tak, že vytáhneš lístek když přijedeš, ten vrazíš do platebního automatu,tam navolíš týden nebo měsíc a zaplatíš, pokud máš časové jízdenky, naskenuješ a dostaneš slevu na parkování. U některých je obsluha, ale princip stejný. Tedy týden nebo měsíc. A  u některých vídeňských P+R se vícedenní vůbec neprodávají, protože  ten kontingent je prostě vyčerpaný. Ale i pokud týdenní prodávají, parkování na 12 dnů bude 12x denní sazba 3,40€ . Na 99%:-)

0 Citovat

dik. a v te bratislave u auparku je to zadarmo, jako alternativa? me to na netu ukazuje ze jen 3 hodiny?

0 Citovat

3 hodiny si mysli ten ich parkign / garaze a tak. toto by malo byt zadarmo

https://goo.gl/maps/SP2cW9TJTZs

prinajhorsom je tam lavka a da sa lahko dostat z Petrzalky na druhu stranu k zastavke smerom Vieden

https://goo.gl/maps/qGntCcFUnCy

0 Citovat

nevedel by to nekdo z Blavy na 100% prosim (ze nekde kolem te Einsteinovy zaparkuju zadarmo na 12 dni)? minimalne tu druhou pulku parkoviste co daval tonic mi to hlasi jako taky zpoplatnene P5

0 Citovat

https://www.google.com/maps/place/48°07'50.4"N+17°05'56.6"E/@48.1306649,17.0985175,168m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d48.130664!4d17.099066

toto je zdarma a relatívne blízko

0 Citovat

To tam fakt nekdo tahle necha auto? Koukam v okoli normalni obytne domy - jako cestovatlevne joo, ale takhle nasirat mistni? Nejaka ohleduplnost? sorry za OT

0 Citovat

čo ti ja viem... je to na konci sídliska, z jednej strany tam máš Billu, z druhej obvodné riaditeľstvo polície, z tretej gymnázium...  

Otázka bola na Einsteinovu ulicu, čo je vlastne súčasť sídliska; parkovanie zdarma tam nájdeš buď to, čo dával tonic vyššie, alebo to čo som dal ja (tam už ale sídlisko začína, to uznávam), alebo priamo na sídlisku...

Alebo samozrejme platené, v Auparku, Inchebe a okolí.

0 Citovat

Jedná se o topic k parkování u Vídně a ne v BLAVE.  Ve fishamendu už prostě není moznost ? Parkoval jsem tam několikrát a za 25 dní letím z vídně na 23 dní pryc a zase bych neco vymyslel :)

0 Citovat

tyrol_gangster napsal(a):

nevedel by to nekdo z Blavy na 100% prosim (ze nekde kolem te Einsteinovy zaparkuju zadarmo na 12 dni)? minimalne tu druhou pulku parkoviste co daval tonic mi to hlasi jako taky zpoplatnene P5

Tonicův tip ověřen, dnes jsem u Auparku vyzvedával auto po 5 dnech, přežilo bez úhony. Sice přímo u něj stáli 2 policajti a dohlíželi na cvrkot, ale v klidu jsme nastoupili a odjeli, neřekli ani slovo. Ta polovina smyčky blíž k Auparku je zdarma, ta druhá, blíž k zastávce Einsteinově, je opatřena závorou, takže zřejmě za nějaký poplatek. Na obě se skutečně dá vjet pouze podjezdem od Auparku.

Rob Foxx: ano, řeč je o parkování u Vídně :-)

0 Citovat

Parkovanie Mazur parken - cena priamo na ich stránke je pomerne vysoká, nižšia je pri objednaní parkovacej karty napr. cez letenky.sk

Porovnanie - 2 týždne  priamo 107,90€, cez letenky.sk 68€

                           -3 týždne  priamo 129,90€, cez letenky.sk 86€

Možno to niekomu pomôže


0 Citovat

mispi napsal(a):

Parkovanie Mazur parken - cena priamo na ich stránke je pomerne vysoká, nižšia je pri objednaní parkovacej karty napr. cez letenky.sk

Porovnanie - 2 týždne  priamo 107,90€, cez letenky.sk 68€

                           -3 týždne  priamo 129,90€, cez letenky.sk 86€

Možno to niekomu pomôže


Přesně tak. Příští týden letím z Vídně ráno a koupil jsem přes letenky.com na 8 dní za 1370 Kč. Byla to nejlepší cena co jsem našel . Není to málo ale letím s rodinou a představa, že hledám parkování někde v Bratislavě  a dojíždím autobusem je děsivá. Manželka by se myslím rovnou otočila :). Ale i tak si nemyslím, že parkování poblíž  Schwechatu je v Bratislavě, jak píše mirjur. Možná pro slováky se to ještě dá pochopit. Ale každý jak chce :).

0 Citovat

40 min busem od parkoviště přímo na letiště, za 5e, to je možná i rychlejší než z nějakého P+R ve Vídni městskou s přestupem, a určitě levnější... ano, každý jak chce :-)

Edit: manželka napřed byla taky překvapená a na..á, že nejedeme rovnou do Vídně, ale pak byla spokojená, jak nám to všechno krásně navazuje. :-)

0 Citovat

Pre mňa je skôr desivejšia predstava niekde riešiť nejaký odvoz minibusom na parkovisko pri letisku a platiť za parkovanie desiatky eur. V meste na P+R to už vobec zmysel nedava, kym sa tam cez vieden dostanem a zaparkujem, z BA som uz davno priamo na letisku

Cena 1€ / 2€ / 5€ je menej, pripadne rovnako ako spoj na letisko z Viedne. Interval kazdych 20 minut co je porovnatelne s intervalom z Viedne a hlavne pohodlna moznost stihnut aj ranne odlety o 6-7:00 hovoria jasne :))

0 Citovat

mispi: ty počty, jestli je to po 8E, tak pro 2 osoby jsou to 2 lístky tam a 2 zpět, tj. celkem 4 x 8 = 32, ne? ale to je jen detail...

0 Citovat

A není lepší Parktiger ve Schwechatu? 3,6€ na den, 3 minuty od vlakové zastávky, kde je vlak za 5 minut na letisti.

0 Citovat

Dejte mi prosim presnou odpoved na to, kdyz budu chtit zaparkovat v blave a co nejrychleji a nejlevneji dojet busem primo na VIE APT kde teda dojet, zaparkovat a dojit na bus.

 Jde mi o to, ze budeme 4 a budeme pryc asi 23 dni a na letisti ve vidni musime byt ve 12 dopoledne v sobotu.

Nechci se pred 40hodinovou cestou nekde slozite presunovat, takze pokud je to tak jednoduche jak tvrdite, rad vam uverim a Vymenim fishamend. 😊

Ps: mam blava spz takze pohoda pro pripadne poliše 😂

0 Citovat

https://goo.gl/maps/qwg1TtEEcFD2 Tu je parkovisko, zastávka autobusu je asi 250 metrov na západ. Je to záchytné parkovisko ktoré Aupark vybudoval po dohode s mestom a musí byť zadarmo bez obmedzenia - takže nie je problém tam byť aj 23 dní s akoukoľvek ŠPZ. Jediný problém čo môže nastať je, že bude plno.


Ja som naposledy parkoval tiež v sobotu ráno a bolo voľných 10+ miest. Cez pracovný deň by to mohol byť problém.

0 Citovat

Nebo parkovat v garazich ve Vidni P+R? Jsou vzdy vetsinou u konecnych zastavek metra.

Cenove vyjde na 3,40 na den a nebo 63.60 na mesic. Vlakem se pak dostanete behem chvile na letiste za 2.40....Taxikem uz pak ca za 30 Euro. Parkovat v Bratislave a pak cestovat do Vidne mi pripada jako blbost.

0 Citovat

A pri nejhorsm,blizko Schwechatu, 11. a 23.Bz parkovani vsude zdarma....

0 Citovat

Je zbytecny parkovat na P+R ve Vídni za 3,40, když hned ve Schwechatu je Parktiger za 4 eura za den a jednu zastávku vlakem od letiště.

0 Citovat

Klára napsal(a):

Nebo parkovat v garazich ve Vidni P+R? Jsou vzdy vetsinou u konecnych zastavek metra.

Cenove vyjde na 3,40 na den a nebo 63.60 na mesic. Vlakem se pak dostanete behem chvile na letiste za 2.40....Taxikem uz pak ca za 30 Euro. Parkovat v Bratislave a pak cestovat do Vidne mi pripada jako blbost.


Samozrejme je to alternatíva pre tých, čo majú BA po ceste a idú na krátky výlet. Napríklad pre mňa to bola jasná voľba - parkovné na P+R 4 dni 13.60€, lístok na vlak spiatočný pre štyroch 33.60€, spolu 47.20€. Parkovanie v BA zadarmo, bus priamo na letisko pre štyroch spiatočne 8€. BA vychádzala výrazne lacnejšie, rychlešie a pohodlnejšie. Pri dlhšej dovolenke to je jedno, pri letenkách za cent s Levelom vítaná úspora :))

0 Citovat

eremi napsal(a):

Je zbytecny parkovat na P+R ve Vídni za 3,40, když hned ve Schwechatu je Parktiger za 4 eura za den a jednu zastávku vlakem od letiště.


Tak toto jsem nevedela...Tak toto je dle me nejlepsi reseni...

0 Citovat

jen potvrzuji Aupark P5 naprosto bez problemu ted 14 dni, oficialne znacene jako zachytne parkoviste neomezene zdarma

0 Citovat

Aku mate aktualnu skusenost s bezplatnym parkovanim, nakolko Parktiger pri rezervacii 4 dni vopred je uz vypredany. Kde je vacsia sanca zaparkovat v sobotu okolo 9:00? Pri trafostanici Mannswörth alebo na namesticku Fishamend? Pripadne Aupark parkovisko v BA, hoci je to drahsia alternativa vzhladom na pocet bus listkov, a neviem ci aj nebezpecnejsia. Dakujem.


0