Koukal jsem na flightradar na trasy letu do Seattlu, letí se nad či pod islandem přes Grónsko a prakticky celou Kanadu, spíš bych vzal sedadla nalevo, zdálo se mi, že by mohl být lepší vyhled, ale zase si říkám jestli nebude po celý let oslňovat levou stranu slunce a není praktičtější vzít sedadlo napravo... let v květnu z Evropy v dopoledních hodinách, přílet kolem poledne.. sorry že řeším blbosti, ale poprvé v životě letím někam daleko, tak z toho mám Vánoce :D  .

Transatlanticke lety, strana letadla?

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

5 reakcí

Koukal jsem na flightradar na trasy letu do Seattlu, letí se nad či pod islandem přes Grónsko a prakticky celou Kanadu, spíš bych vzal sedadla nalevo, zdálo se mi, že by mohl být lepší vyhled, ale zase si říkám jestli nebude po celý let oslňovat levou stranu slunce a není praktičtější vzít sedadlo napravo... let v květnu z Evropy v dopoledních hodinách, přílet kolem poledne.. sorry že řeším blbosti, ale poprvé v životě letím někam daleko, tak z toho mám Vánoce :D

1

Nikdy dopředu nevíš, kudy pilot poletí. Já osobně vybírám sedadlo u okna podle (ne)slunce. 😉

0 Citovat

Hele já letěl do USA zatím pouze jednou a taky jsem se těšil na případné scenérie. No zhruba hodinu po vzletu letušky zavelely zakrýt okna (byly velmi nekompromisní) a bylo hotovo :-D Odlétali jsme zhruba ve 4 odpoledne (v létě)...

0 Citovat

Určitě je lepší vzít neosluněnou stranu. Je na to i nějaký web, kde se ukazuje po zadání letu a termínu, jaký je směr slunce. Já už teda raději beru sedadlo do uličky, abych si mohl natáhnout nohy.

2 Citovat

Suhlasim, pri dlhsich letoch vzdy volim radsej sedadlo do ulicky... mozem sa kedykolvek vystriet a prejst... ked som pri okne a vedla mna sedia dvaja cudzi ludia ktory zaspia, tak to nie je idealne :D

0 Citovat

Nastesti s pozadanim vedlesedicich lidi o pruchod zatim nebyl problem, proto preferuju sedadlo u okna, ktere ve dne skyta vyhledy (kdyz nejsou mraky), je tam trosku vice mista, i hlava lze oprit nejen o sedadlo. Samozrejme v pripade nejakeho dospavajiciho letu, nekdy letusky prikazou zakryt okna, aby nemuseli lidi dotatecne obsluhovat. Prostredni sedadlo asi pro vsechny vesmes neoblibene. U sedadla do ulicky me nejak natahnuti nohou nelaka, nebot tam bud probiha obsluha s vozikem nebo neustale okolo prochazi ostatni lide.

0
5 reakcí