Ach jo, chceme přelom března/dubna do Japonska, letenky z Prahy začínají na 25 000,- z Vídně 23 000,-, nemá ještě jěkdo nějaký tip jak získat letenku levněji? Jsme rodina - 4 lidé, to je jen za letenky 100 000,- , nicméně děti nechtějí jindy než na sakury. Prosíííím pomoc :-D. Vím, že podobné téma tu už v prosinci bylo, ale třeba se něco najde. Třeba odněkud jinak než Praha/Vídeň?  .

Japonsko - duben

Založil ve fóru Hledám letenku

22 reakcí

Ach jo, chceme přelom března/dubna do Japonska, letenky z Prahy začínají na 25 000,- z Vídně 23 000,-, nemá ještě jěkdo nějaký tip jak získat letenku levněji? Jsme rodina - 4 lidé, to je jen za letenky 100 000,- , nicméně děti nechtějí jindy než na sakury. Prosíííím pomoc :-D. Vím, že podobné téma tu už v prosinci bylo, ale třeba se něco najde. Třeba odněkud jinak než Praha/Vídeň?

0

Předně je důležité si uvědomit, že hanami a potažmo japonský golden week je v Japonsku jeden z vrcholů sezóny, tudíž ceny budou nejvyšší. K tomu sakury kvetou každý rok trochu jinak v závislosti na počasí. A pokud tam budete méně než 2 týdny a fixně zabookujete ubytování v jedné části země, nemusíte je vidět kvést.

3 Citovat

GVA-ICN 27/03-10/04 je za 10k (se saudií!)

+ přískok ze Soulu do Osaky/Tokya za 3k

+ doprava do/z Ženevy (dá se taky přískok za 2-3k)

= spousta rizik

1 Citovat

Já byl v první půlce března a sakury už se začínali probouzet ,ale samozřejmě je to každý rok jinak ..


dscn1270.jpg

3 Citovat

Taky jsem chtěl na sakury, ale nenašel jsem letenky za slušný peníze. Nakonec jsem vzal Etihad z Vídně za 16,5 k a letíme až 12.4.. Čistě teoreticky by jsme je někde na severu viděli, ale nechám tomu volný průběh. Tady je předpověď:


image.png

1 Citovat

Dobrý den, já letím do Tokia už v únoru. Vykašlali jsme se s prominutím na sakury, plánujeme poznávat Tokio + výlet k Fuji. Uvidíme, jaké nám vyjde počasí. Zima ještě bude, snad nám nebude moc pršet.... letenka s KLM Praha-Amsterdam-Tokio zpáteční za 15.800Kč (16.600Kč vč. sedadel).

Pozor na vstupní podmínky. Stále platí, že dospělý musí mít 3 dávky vakcíny nebo PCR test ne starší 72h.

Meteorologická agentura pro kvetení sakur:

https://s.n-kishou.co.jp/w/sp/sa...aika_yosou

Co jsem se dočetl, tak nelze platit platebními kartami Visa a Mastercard u obchodníků v JPN. Dále vybrat s "našimi" kartami lze jen někde (omezeně). Proto si pro sichr vyměním Kč za Jeny už v ČR. Některé banky touto hotovostí disponují + směnárny v Praze. Já budu měnit v KB na Václaváku, tam jako na jediné pobočce KB mají Jeny stále k dispozici (na jinou pobočku KB se musí Jeny objednat předem).

1 Citovat

Jako dát 10-20k navíc za letenky, jen abych se vlezl do kvetoucích třešní, to bych u nás dětem velmi rychle rozmluvil.

2 Citovat

Ono do toho termínu hanami zasahují i naše velikonoční prázdniny, takže termín je jasný (jak mít u dětí co nejmenší školní absenci při tripu na 3 neděle), jinak bych dětem asi sakury také rozmluvil :-D

4 Citovat

Na 3 týdny? Tak to potom z tý Ženevy už 23/03 (do 10/04). 

1 Citovat

Právě ty velikonoce zvyšují ceny letenek. Proto taky letíme až po nich. 

1 Citovat

Není třeba si měnit hodně peněz. Dají se vybrat v 7/11 nebo Family Marktu, který je na každým roku a má otevřeno 24/7. 

CestovatelX napsal(a):

Co jsem se dočetl, tak nelze platit platebními kartami Visa a Mastercard u obchodníků v JPN. Dále vybrat s "našimi" kartami lze jen někde (omezeně). Proto si pro sichr vyměním Kč za Jeny už v ČR. Některé banky touto hotovostí disponují + směnárny v Praze. Já budu měnit v KB na Václaváku, tam jako na jediné pobočce KB mají Jeny stále k dispozici (na jinou pobočku KB se musí Jeny objednat předem).

0 Citovat

Z mých zkušeností v Japonsku za sakury spíš berou bílé třešně, tak abyste nebyli překvapení.

1 Citovat

Myslím, že v v únoru a březnu kvetou ještě švestky. 

0 Citovat

Shodli jsme se seženou, že kvetoucí sakury mj. i v Shinjuku Gyoen byly asi nejzbytečnější věc, co se dá třeba v Tokyu vidět. Navíc tam zrovna kvetly jen ty bílé yoshino. A to také jsem volil termín návštěvy kvůli nim.


dsc-0805.jpg

2 Citovat

Bílé sakury v pevnosti v Hakodate byly pěkné a bez takových davů. Ale mnohem hezčí výjevy uvidíte i v Praze ve Vršovické nebo V Olšinách, kde jsou desítky růžových sakur.

3 Citovat

Už tato diskuze teda sklouzla od letenek jinam (vzlik - ale moc všem děkuji za tipy), tak jen přidám ještě pro mě objevný tip, pokud se někdo chystá poprvé do Japonska, tak vyšla SUPER kniha, naprosto něco jiného než průvodce, ale je tam mnoho o životě v Japonsku, moc se mi líbí. Doporučuji :-)

https://www.veronikarichterova.c...detailech/

 

1 Citovat

CestovatelX napsal(a):  Proto si pro sichr vyměním Kč za Jeny už v ČR. Některé banky touto hotovostí disponují + směnárny v Praze. Já budu měnit v KB na Václaváku, tam jako na jediné pobočce KB mají Jeny stále k dispozici (na jinou pobočku KB se musí Jeny objednat předem). 

Dost nevýhodné. Včera měla KB kurz valuta prodej 100 JPY za 17,71 CZK, Exchange.cz za valuta prodej 17,20 CZK.

Tj. kurz KB je skoro o 3 % horší, přitom obě adresy jsou od sebe cca 1 km vzdušnou čarou. 

1 Citovat

Mıchal napsal(a):

Bílé sakury v pevnosti v Hakodate byly pěkné a bez takových davů. Ale mnohem hezčí výjevy uvidíte i v Praze ve Vršovické nebo V Olšinách, kde jsou desítky růžových sakur.

 

Ruzove budu v Maji aj v Michalovciach, pre niekoho ina exotika ;)

https://kosice.dnes24.sk/okres/m...-to-270107

3 Citovat

C -19 napsal(a):

 

Dost nevýhodné. Včera měla KB kurz valuta prodej 100 JPY za 17,71 CZK, Exchange.cz za valuta prodej 17,20 CZK.

Tj. kurz KB je skoro o 3 % horší, přitom obě adresy jsou od sebe cca 1 km vzdušnou čarou. 

Tak třeba se půjdu do té exchange.cz podívat .... když já jsem spíše konzerva (banka=ověřeno), se směnárnami exchance nemám žádné zkušenosti 🤔


screenshot-20230129-200852-chrome.jpg

0 Citovat

Dnes mi přišel podrobný "návod":

https://www.jal.co.jp/uk/en/guid...8ejY76F0qG

0 Citovat

C -19 napsal(a):

 

Dost nevýhodné. Včera měla KB kurz valuta prodej 100 JPY za 17,71 CZK, Exchange.cz za valuta prodej 17,20 CZK.

Tj. kurz KB je skoro o 3 % horší, přitom obě adresy jsou od sebe cca 1 km vzdušnou čarou. 

Tak jsem byl v Exchance na Kaprově ulici. Kurz dnes 17,20/100¥ .... KB 17,52/100¥.

Takže vyměněno v Exchange.

Překvapilo mě, že měli jenom samé 10.000¥ bankovky a jen jednu jedinou 5.000¥ bankovku. Ale dobrý no..... to nějak v JPN rozměním 🙂

0 Citovat

misog napsal(a):

[citace="Mıchal"]

Bílé sakury v pevnosti v Hakodate byly pěkné a bez takových davů. Ale mnohem hezčí výjevy uvidíte i v Praze ve Vršovické nebo V Olšinách, kde jsou desítky růžových sakur.

 

Ruzove budu v Maji aj v Michalovciach, pre niekoho ina exotika ;)

https://kosice.dnes24.sk/okres/m...-to-270107

[/citace]

my mame Sakury primo u domu 😁 jsou krasne ale to listi z nich me po chvili zaclo stvat 😀

0 Citovat

CestovatelX napsal(a):

[citace="C -19"]

Dost nevýhodné. Včera měla KB kurz valuta prodej 100 JPY za 17,71 CZK, Exchange.cz za valuta prodej 17,20 CZK.

Tak jsem byl v Exchance na Kaprově ulici. Kurz dnes 17,20/100¥ .... KB 17,52/100¥.

Takže vyměněno v Exchange.

Překvapilo mě, že měli jenom samé 10.000¥ bankovky a jen jednu jedinou 5.000¥ bankovku. Ale dobrý no..... to nějak v JPN rozměním 🙂 [/citace]

Asi nejlepší je instalace appky Wise, dostat Visa kartu, zřídit si "konto" v japonských yenech a to si naplnit dle potřeby bankovním převodem. Píšu o tom podrobně ve vláknu o mexickém pesu. Dnes je kurz i po poplatku ve výši 0,49 % krásných 16,83 CZK/100 JPY.

Kdyby měl někdo zájem u tuto kartu, budu vděčný za založení prostřednictvím odkazu:

https://wise.com/invite/u/michalv145


yen.jpg

0
22 reakcí