Zdravím a moc prosím, pokud bude někdo kdo poradí. Když si tady přes portál cestujlevne.com vyberu letenku, která v základu nemá odbavené 23kg zavazadlo (jen příruční) - je vždy možnost je PAK zakoupit? Nebo to nemusí být pravidlo? Někdy, mi to sice nabídne i možnost dokoupení hned, ale je tam jen jakoby zpáteční cesta, tak nevím, zda to je pro obě cesty nebo jen tu zpáteční (viz přiložený obrázek).  Našla jsem tu víc letů které mi sedí (než např. na pelikánovi). ale když dám vč.zavazadel, počítá mi to automaticky zavazadla pro každou osobu, jenže to nechci, letím sama s 2 dětmi, stačí mi jedno odbavené zav...  Tak se bojím, že když koupím letenku, abych pak mohla koupit i zavazadlo..  Pak ještě druhá věc, budu mít kočárek (ten mi odbaví, to ano), ale když budu chtít odbavit i autosedačku, vezmou mi ji zdarma? nebo už za ni budu platit. Nepotřebuji navíc zavazadlo aby seděla sama, ale klidně odbavit. Jen už budu mít i kočár, tak nevím zda dvě zavazadla budou. grátis.  S velkou pravděpodobností poletím s KLM. VIE - ATL (USA).  Moc DĚKUJU!!   .

dokoupení zavazadel

Založila ve fóru Obecně o cestování letadlem

15 reakcí

Zdravím a moc prosím, pokud bude někdo kdo poradí.

Když si tady přes portál cestujlevne.com vyberu letenku, která v základu nemá odbavené 23kg zavazadlo (jen příruční) - je vždy možnost je PAK zakoupit? Nebo to nemusí být pravidlo? Někdy, mi to sice nabídne i možnost dokoupení hned, ale je tam jen jakoby zpáteční cesta, tak nevím, zda to je pro obě cesty nebo jen tu zpáteční (viz přiložený obrázek). 

Našla jsem tu víc letů které mi sedí (než např. na pelikánovi). ale když dám vč.zavazadel, počítá mi to automaticky zavazadla pro každou osobu, jenže to nechci,

letím sama s 2 dětmi, stačí mi jedno odbavené zav... 

Tak se bojím, že když koupím letenku, abych pak mohla koupit i zavazadlo.. 

Pak ještě druhá věc, budu mít kočárek (ten mi odbaví, to ano), ale když budu chtít odbavit i autosedačku, vezmou mi ji zdarma? nebo už za ni budu platit. Nepotřebuji navíc zavazadlo aby seděla sama, ale klidně odbavit. Jen už budu mít i kočár, tak nevím zda dvě zavazadla budou. grátis. 

S velkou pravděpodobností poletím s KLM. VIE - ATL (USA). 

Moc DĚKUJU!! 


snimek-obrazovky-2023-01-12-v-0-09-23.png

0

1. letenky si tu najdete, ale nekupujte je zde. kupujte je primo pres web aerolinky, kterou to najde cena je stejna, ale VZdY kupovat pres aerolinku naprimo

2. se zavazadly se to muze lisit aerolinka od aerolinky. ale prakticky vzdy je mozne zavazadlo dokoupit ve sprave rezervace.

 

u klm je mozne zavazadlo vzdy dokoupit ve sprave rezervace. 

0 Citovat

Na zavazadla pozor. Nejde mít v rámci jedné rezervace dva různé tarify (např. jeden bez zavazadla a druhý se zavazadlem). Takže nejlépe řešit při nákupu přidáním dodatečného zavazadla jako položky, nebo pak dokoupit kdykoliv později v rámci správy rezervace. Proto kupovat raději přímo u letecké společnosti. 

0 Citovat

Prostě kupte 3 zpáteční letenky bez zavazadel přímo u letecké společnosti a jen k jednomu pasažérovi si dokupte zavazadlo na obě cesty. Udělejte to hned při nákupu letenek, protože později se sice dokoupit dají, ale často bývají potom dražší. Nejdražší jsou, když je koupíte přímo až na letišti (ale i to jde).

0 Citovat

Dobrý den, pokud zakoupim letenku Praha - Tampa s jedním odbaveným zavazadlem 23 kg , mohu si pak na letišti zaplatit ještě jedno zavazadlo 23 kg? Tedy letět s dvěma velkými kufry a jedním příručním? Na webu leteckých společností se moc neorientuji. :(

Děkuji, hezký večer přeji. Petra

0 Citovat

Ano

0 Citovat

petraz napsal(a):

Dobrý den, pokud zakoupim letenku Praha - Tampa s jedním odbaveným zavazadlem 23 kg , mohu si pak na letišti zaplatit ještě jedno zavazadlo 23 kg? Tedy letět s dvěma velkými kufry a jedním příručním? Na webu leteckých společností se moc neorientuji. :(

Děkuji, hezký večer přeji. Petra

Ano, můžete.  A nekupujte ho až na letišti, kupte ho s předstihem na webu ve správě vaší rezervace. 

Na letišti je to většinou dražší.

0 Citovat

Děkuji moc, pokusím se o to, moje angličtina vazne,tak se bojím, že to nezvládnu. 

Hezký den.

0 Citovat

Třeba u Lufthansy, jestli se nepletu, je druhé odbavené zavazadlo na letišti o €10 dražší než online, což zas není takový rozdíl. 

0 Citovat

Super, děkuji za pomoc.

Poradíte ještě prosím, zda se dá rezervovat sedadlo s větším prostorem na nohy při dlouhém letu kvůli těhotenství? Asi také jen na stránkách společnosti, že? Omlouvám se asi za hloupé otázky:(

0 Citovat

Ano, ve správě vaší rezervace a pak samozřejmě též závisí na společnosti.

Jako těhotná nesmíte sedět u nouzového východu, takže výběr máte omezený - buď vás zajímá premiová ekonomická třída (např. případ Lufthansy, Air France a dalších) - pokud ji nekoupíte už v rezervaci, tak je občas k dispozici placený upgrade těsně před odletem, ale tady se pohybujeme v cenovce kolem 10 000 Kč.

Nebo vás zajímají společnosti, které za relativně zanedbatelný poplatek mají pár řad ekonomických sedaček s pár (8-10 cm) místa navíc. Je možné koupit hned při nákupu, nebo kdykoli později - tady se pak bavíme např. o United, Deltě, KLM a cenové hladině 2-3 tisíce.

 

0 Citovat

Bohužel letím s Lufthansou.. :( 

0 Citovat

Tak tam kromě Businessu/Economy Premium jiná možnost není.

0 Citovat

Je možnost. I Lufthansa má "preffered zone" economy sedačky s větším prostorem pro nohy, které nejsou u nouzových východů, typicky taková ta první řada za přepážkou, oddělující jednu sekci paluby od druhé (bulkhead seat). Příplatek bývá cca 80-100 EUR v závislosti na destinaci. Podíval bych se do zprávy rezervace, zda tam taková sedačka volná.

Tyto sedačky obvykle mají stoleček a monitor v područce, což někteří cestující nemají rádi.

0 Citovat

Jo, to je pravda … tahle vec me nenapadla, prave proto, ze se temhle mistum programove vyhybam :)

0 Citovat

Liborek napsal(a):

Je možnost. I Lufthansa má "preffered zone" economy sedačky s větším prostorem pro nohy, které nejsou u nouzových východů, typicky taková ta první řada za přepážkou, oddělující jednu sekci paluby od druhé (bulkhead seat). Příplatek bývá cca 80-100 EUR v závislosti na destinaci. Podíval bych se do zprávy rezervace, zda tam taková sedačka volná.

Tyto sedačky obvykle mají stoleček a monitor v područce, což někteří cestující nemají rádi.

Děkuji moc, na tato místa jsem také myslela, jednou jsem tam seděla při letu do L.A. a pro mě to naopak bylo velmi pohodlné právě kvůli prostoru pro nohy.Jedine ,co to kazilo,byl hluk z WC, které byly hned za stěnou.

Snad to na jejich stránkách najdu a zorientuji se v angličtině. Popřípadě poprosím nějakého zdatného anglictinare:)

0
15 reakcí