TL;DR: nemohli jsme nastoupit na poslední let do destinace. Co můžeme udělat pro to, aby nás nechali nastoupit na lety zpět?   Nesnesitelně dlouhý příběh: Ahoj zkušenější a chytřejší. Přes všechna varování jsme byli životní situací donuceni koupit na poslední chvíli docela drahé letenky přes Kiwi z Prahy do Tokia. Trošku jsme stresovali, že jinde (ani u LOTu který let operoval) nebyly k mání. Ale kupodivu byly potvrzené, v Praze jsme nastoupili, so far so good.  Ve Varšavě Polák zahlásil po hodině letu závadu, vracíme se, ale ještě fuel dump, pár zatáček než to vyteče, nachystání nové 777, zpoždění cca 4h. To jde. Na přestup jsme měli 5, stresujeme, ale to určitě stihneme. V Soulu běžíme hned ke nejvzdálenějšímu Gatu, ale na papíru má slečna asi 10 jmen, mezi nimi naše, posílá nás daleko zpět na ‘Transfer office’. Prokázání očkování. Ok, tady prosím. A aj. Dozvídáme se z lámané korejské angličtiny, že jsme objektivně udělali chybu. V záchvatu urgence a příliš uklimbaní pohodou v Evropě jsme nezkontrolovali podmínky pro vstup. Amatérská chyba, jasně. A přítelkyně má jen 2 očkování a prodělaný Covid. S tím nás do Japonska nepustí. Stačil by ale PCR. Jak jsem čekal že to bude probíhat: pustí nás hned před letiště kde je covid-centrum, uděláme test, dodáme, letíme. Jak to probíhalo: Časový pres, gate se uzavírá za 5 minut, já můžu letět když tam doběhnu a přítelkyně si udělá PCR a koupí si let samostatně někdy po mě. To neriskneme, tak raději neletím ani já. Přichází korejská zástupkyně LOTu, která nám říká, že nemůžeme ani do Japonska, ale ani nás nepustí ven, protože na to bychom museli mít víza. Máme si koupit letenky zpět do Česka a odchází. Zjišťujeme že s Česko s Koreou jsou sice v bezvízovém stavu, ale Korea si jednostranně určila taková jednoduchá, v podstatě automatická víza. Ty hned kupujeme za pár drobných a přichází potvrzení. Akorát že po několika hodinách zjišťujeme že ven nás pustí jen po schválení aerolinkou. A zmíněná zástupkyně nám to zamítá, protože podle ní jsou platná pouze pokud se o ně požádá před odletem. Na ambasádě zjišťujeme že je to blbost, že tuto podmínky přidali pouze aby to kapacitně zvládali, což je v podstatě napsané o řádek výše a že se běžně pouští i s vízem udělaným na místě. Druhý den na letišti v transferové zóně, obří pomoc konzula pomohla a dostáváme se z letiště. PCR test, výsledek za hodinu, kupujeme novou letenku Soul-Tokio, ale ověřujeme že s letem zpět nebude problém. Jen tak pro jistotu. Aha, bude. To že jsme si museli koupit nový let Soul-Tokio vlastně chápu. Ale proč by se nám měl zrušit let zpět už moc ne. A hrozně se nám nechce kupovat (k nákladům 60k do teď) druhé letenky zpět za 30k pro oba. Uaaa, prosím, dá se s tím něco dělat? Kiwi v chatu lituje, že ne. LOT jsme zatím (bez strategie a bez vaší rady) nekontaktovali. Jestli je nám pojištění Revolutu Premium k něčemu zatím také nevím. Za jakékoliv řešení po vás pojmenuji prvorozeného potomka, dovezu ztracenou medaili Adama Ondry z Olympiády tady a prohlásím vás za Aerolinkového boha. Díky, Honza a Johanka  .

Let zpět při nenastoupené poslední části letu tam

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Jen aby pak neskoncili tak, ze tam nacpou nejaky premiovy sedadla, a nakonec nikam stejne  nepoleti a jeste budou z lotu dostavat zpatky prnize za ty sedacky atd.

Checkinari na letisti bude to, ze jim budou mavat u hlavy papirem za premiovy sedacky, uplne ukradene. System je bud necha odbavit, nebo nenecha (a dukaz niceho to taky nebude, ani pro lot).

1 Citovat

Na webu si taky můžu koupit prémiový sedačky a když na checkinu dostanu jiný, tak mám prostě smolíka a budu rád, že vůbec dostanu zpět prachy. Otázka pořád zní, jaké změny to v Manage booking v tuto chvíli dovolí. Že vidím zbytek letenky ještě pořád nic neznamená.

0 Citovat

MedniLedved napsal(a):

Znovu díky většině za konstruktivní nápady!
Zachama2 psal ať zkusíme přímo LOT, tak jsme neotáleli. Slečna byla sice milá a chápající ale po konzultaci se svým manažerem se omluvila že kvůli našemu tarifu se s tím nic dělat nedá a máme si pořídit nový lístek. 
Pak přišla rada na kontrolu bookingu na webu LOTu (díky, netušil jsem že lze), z něj jsem rozpačitý. Vypadá to, že je to letenka v celku PRG-NRT i s vynechaným úsekem ICN-NRT, ale o no-show ani zmínka a ‘check-in bude dostupný před odletem’ zní asi falešně dobře. 

 

 

 

co vam to rozklikne po kliknuti na “fare conditions”?

LOT ma i tarify (ty nejvyssi), ktere umoznuji pouzit kupony mimo poradi. treba mate takovy tarif (i kdyz sance je mala, toho by si vsimli uz kdyz jste tomu LOTu volal … )

0 Citovat

Ako ak maju len par dni do odletu domov a "v systeme" vidia stale svoje spiatocne letenky, tak by som to uz nechal "vyhnit" a prisiel by som na check-in vtedy ked mam letiet domov. Bud to vyjde, alebo nie. Ked nie, treba hladat co najlacnejsiu alternativu ako sa dostat domov. Lebo ked pozeram najblizsie dni, nevidim tam velky rozdiel v cenach ci si uz kupim odlet na zajtra, alebo neskor o 2-3-7 dni...

2 Citovat

Velký háček spočívá v tom, že ty opticky nejlevnější letenky jsou neprovázané slepence typu Scoot + Aegean, Jeju Air + Qatar apod. od podobných šmejdů jako jsou Kiwi.

0 Citovat

S tou akceptací platby, že to něco znamená, bych si nebyl tak jistý. 

VietJet. Letenka koupená napřímo. 15 kg odbavené zavazadlo pro spolupasažéra koupeno v říjnu spolu s letenkami. Včera přikoupeno 20 kg pro leading passenger.

Nákup skončil chybou. Strhnuta nižší částka. V potvrzení zjištěno, že bylo 15 kg odebráno a je tam jen 20 kg pro leading passenger.

Voláno na podporu. Asi natřikrát vysvětleno. Až podpora konečně pochopila, co se stalo a my jaksi odmítli sanovat chybu jejich systému, tak po 5 minutách na holdu hovor ukončen a už nikdo nevolal. Oni prý od roku 2023 neprodávají 15 kg, ale minimálně 20 kg.

Já jen, že si aerolinky zvládnou zkurvit rezervace i samy.

2 Citovat

Také jsem kvůli chybě při odbavení v PRG přišla o 1 den zaplaceného ubytování v Mexiku. Letenky jsem naštěstí kupovala přímo u British Airways, takže se o mě postarali a poslali nás následujícím letem bez jakéhokoliv  poplatku. Podrobně jsem to popsala v mém trip reportu zde:  https://forum.airways.cz/viewtop...;t=10676       Ale podle toho, co jsem se před pár dny dočetla o vrácených Češích v Mexiku, konkrétně v Cancúnu, tak ten můj problém byl vlastně nic.  https://www.ceska-justice.cz/202...-bezmocna/

2