nevím jestli se to smí, tak tímto bych chtěl požádat provozovatele tohoto webu o souhlas se založením tohoto téma. Jedná se mi o tipy na jiné weby - především zahraniční, které mají smysluplné informace (nebo spíše diskuze) k cestování. Naše republika je příliš malá, aby tady bylo vše co člověk hledá a dnešní doba překladačů umožňuje i těm, kteří nedisponují znalostí angličtiny (nebo jiných jazyků) procházet různé zahraniční diskuze. Já je používám celkem často a nemám pocit, že bych o toméně používal CL...:) v poslední době hodně používám především např. flyertalk, kde hledám hodnocení a zkušenosti o letištních Lounges nebo hotelích Accor, nebo fly4free polskou verzi, kde je hodně tipů na to samé, nebo i na různé restaurace v daných městech... je mi ale jasné, že to nemusí být "po chuti" majitelům tohoto webu, tak pokud proti tomu něco máte, tak klidně tento příspěvek smažte...  .

konkureční weby

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

3 reakce

nevím jestli se to smí, tak tímto bych chtěl požádat provozovatele tohoto webu o souhlas se založením tohoto téma. Jedná se mi o tipy na jiné weby - především zahraniční, které mají smysluplné informace (nebo spíše diskuze) k cestování. Naše republika je příliš malá, aby tady bylo vše co člověk hledá a dnešní doba překladačů umožňuje i těm, kteří nedisponují znalostí angličtiny (nebo jiných jazyků) procházet různé zahraniční diskuze. Já je používám celkem často a nemám pocit, že bych o toméně používal CL...:) v poslední době hodně používám především např. flyertalk, kde hledám hodnocení a zkušenosti o letištních Lounges nebo hotelích Accor, nebo fly4free polskou verzi, kde je hodně tipů na to samé, nebo i na různé restaurace v daných městech... je mi ale jasné, že to nemusí být "po chuti" majitelům tohoto webu, tak pokud proti tomu něco máte, tak klidně tento příspěvek smažte...

0

Závisí od destinácie alebo čo presne hľadáš, ja zvyknem používať nasledovné:

- fórum na Tripadvisore - skôr všeobecné info ešte v štádiu raného plánovania typu koľko dní v destinácii XXX, ísť do mesta A alebo B atď. Tam nevadí, že sú príspevky staré aj niekoľko rokov, lebo tieto veci sa nemenia.

- rôzne blogy, ale tu sa musíš predierať kopou balastu. Lepšie/väčšie blogy majú pod príspevkami možnosť komentárov, kde sa vieš autora popr. niečo opýtať

- v poslednej dobre sa mi celkom osvedčili uzatvorené FB skupiny pre rôzne regióny alebo krajiny. Tam sú väčšinou úplne aktuálne info. Plus väčšina prispievateľov má svoje foto, vďaka čomu získavaš lepšiu predstavu o autorovi a o tom, či vyznávate približne rovnaký štýl života/cestovania. To pri iných fórach s avatarmi nevieš vyhodnotiť.

- ak spomínaš hotely Accor, tak videá hotelov od hostí na youtube. Pri typických dovolenkových destináciách (Dubaj/Egypt/Thajsko) radím zadať do riadku vyhľadávača k názvu hotela aj po rusky обзор отеля (prehliadka hotela). Vyskočí ti plno neskutočne dlhých videí, kde je natočené všetko do najmenších detailov. Ak hľadáš nejakú konkrétnu informáciu o izbe, jedle alebo pláži, tam ju určite nájdeš.

 

Celkovo sme sa za veľmi krátku dobu presunuli z doby, keď bol informácií nedostatok do doby, kedy sme nimi zaplavení a musíme filtrovať, aby sme sa dostali k niečomu hodnotnému. Budúcim historikom v tomto vôbec nezávidím :)) ale predpokladám, že aj analytické nástroje budú na inej úrovni...

1 Citovat

caravanistan - všechno o bývalém USSR + pár zemi kolem. Super je fórum, kde jde nejlépe zjistit aktuální otevřenost hraničních přechodů 

1 Citovat

chtěl jsem se zeptat, proč přestal web cestolet.cz od minulého týdne fungovat, i tak něměl budoucnost jako cestujlevne.com, díky za info

0
3 reakce