Zdravím, budu cestovat přes USA do Jižní Ameriky a budu mít 16 hodin layover ve Washingtonu. Chtěl jsem se zeptat, jak to prosím funguje kdybych chtěl opustit letiště a projít si město.  Vím, že musím mít ESTA vizum.  Pak už jen normálně opustím letiště po své ose? Zpátky musím opět projít security kontrolou na tu stejnou letenku na kterou jsem i přiletěl? Chápu, že dotaz může vypadat poměrně primitivně, ale nemám s tímto zkušenost. Díky!  .

Washington - layover - opuštění letiště

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

4 reakce

 Zdravím, budu cestovat přes USA do Jižní Ameriky a budu mít 16 hodin layover ve Washingtonu.

Chtěl jsem se zeptat, jak to prosím funguje kdybych chtěl opustit letiště a projít si město.  Vím, že musím mít ESTA vizum.  Pak už jen normálně opustím letiště po své ose? Zpátky musím opět projít security kontrolou na tu stejnou letenku na kterou jsem i přiletěl? Chápu, že dotaz může vypadat poměrně primitivně, ale nemám s tímto zkušenost. Díky!

0

Ano. Máte ESTU - můžete se vydat na výlet. Kufr si můžete nechat odbavit až do jižní ameriky.

Až se pak budete vracet zpátky na let, tak bud použijete boarding pas na let z washgintonu na jih.

0 Citovat

Ak to bude prvé pristátie v USA na letenke (čo zrejme bude), kufor si bude musieť vyzdvihnúť a znovu odbaviť.

0 Citovat

Kufr odbavený bude z Evropy až do jižní ameriky. Jediné, co bude muset, tak ho v IAD těch 50m přenést a zase odevzdat. Nikdo ho jiz neodbavuje, tag na kufru je až do cílové destinace.

0 Citovat

jj, nepresne som sa vyjadril, sorry.

0
4 reakce