Poradil by mi někdo jak to je, když bych ráda letěla se svým psem? Je nějaká možnost mít psa na palubě?Nebo je vždy nutné psa odbavit? A když kupuji letenku, tak pes letí jako spoluzavazadlo? Ještě nikdy jsme neletěla, tedy nai nekupovala letenku, prosím o normální odpovědi. Děkuji. Ela  .

ALICANTE-ČR-cesta se psem

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

14 reakcí

Poradil by mi někdo jak to je, když bych ráda letěla se svým psem? Je nějaká možnost mít psa na palubě?Nebo je vždy nutné psa odbavit?

A když kupuji letenku, tak pes letí jako spoluzavazadlo?

Ještě nikdy jsme neletěla, tedy nai nekupovala letenku, prosím o normální odpovědi.

Děkuji.

Ela

0

Lowcosty (Ryanair, Wizzair a další) vesměs přepravují jen vodící a asistenční psy. U běžných aerolinek může pes do cca 8 kg obvykle cestovat v kabině - veškeré detaily je potřeba pohledat na webu/infolince konkrétní letecké společnosti. Nějaké obecné informace jsou na https://www.peliskydog.cz/blog/c...-letadlem/

0 Citovat

to je prosté - je potřeba vybrat společnost, která to umožňuje. Tím padá většina lowcostů (Ryanair, Wizzair, asi i většina dalších), ti vezmou psa na palubu jen jako ofiko asistenčního, jinak vůbec.

Pak záleží na velikosti psa: Malý pes (zpravidla do cca 8kg+-) může cestovat normálně v kabině s cestujícími v přepravce. Většího psa vám vezmou jen do nákladového prostoru, zpravidla je to dražší a náročnější i pro psa, musí zvládnout cestu v kleci, s kterou manipuluje personál letiště, přečkat cestu bez podpory majitele..

0 Citovat

A navíc to není levná záležitost. Letenka pro psa např. do Austrálie vyjde dráž než pro dospělého, nemluvě o papírování. A ještě komplikovanější je pak přeprava psa v prášku. 

0 Citovat

V tom Alicante čuju Ryanair z Pardubic? V tom případě buď nech psa doma, nebo jeď autem.

0 Citovat

Stačí se podívat na web aerolinky. Low cost zvířata nepřepravujou. Doporučuju letět z Valencie Smartwings do Prahy, případně Lufthansou s přestupem, ty psi na palubu berou. 

0 Citovat

Česnek vyjde rozhodně levněji ;-) Nevýhoda je, že se to musí vařit hodně dlouho.

1 Citovat

Zuzana _1 napsal(a):

... Smartwings do Prahy, případně Lufthansou s přestupem, ty psi na palubu berou. 

Psi berou na palubu uvedené aerolinky nebo uvedené aerolinky berou na palubu psy ? Nedalo mě to - takový češtinářský oříšek ;-)

3 Citovat

Ti nevěřící psi berou na palubu kdeco... 😃😃

0 Citovat

divan napsal(a):

[citace="Zuzana _1"]

... Smartwings do Prahy, případně Lufthansou s přestupem, ty psi na palubu berou. 

Psi berou na palubu uvedené aerolinky nebo uvedené aerolinky berou na palubu psy ? Nedalo mě to - takový češtinářský oříšek ;-)

[/citace]

 

V tom případě ovšem "nedalo MNĚ to", oříšku :-)

1 Citovat

co už teď, je to tak :-)

1 Citovat

Minulý týden jsem se vracela Ryanairem ze Seville a letěl s námi malý voříšek, který tedy rozhodně nebyl asistenční. Majitelé ho měli normálně s sebou na palubě v přepravní tašce.  

0 Citovat

divan napsal(a):

[citace="Zuzana _1"]

... Smartwings do Prahy, případně Lufthansou s přestupem, ty psi na palubu berou. 

Psi berou na palubu uvedené aerolinky nebo uvedené aerolinky berou na palubu psy ? Nedalo mě to - takový češtinářský oříšek ;-)

[/citace]

 

Jaj, to je ostuda :D holt únava a + život mimo ČR dělá svoje :D 

1 Citovat

Já to taky zdupal a to žiju v ČR.

0 Citovat

Když už tu máme doučování češtiny, chybí ti teď čárka před "a to" :-) https://www.lotoscopywriting.cz/...red-a-to2/

0
14 reakcí