Zdravím vospolok. Tento rok sa mi podarilo 3x absolvovat short haul po Európe na linkách operovaných widebody lietadlami. Tak ma napadlo, že podobných pacientov je tu dosť a mohli by sme tu spísať nejaký zoznam takýchto letov, najma pravidelne operovanych. 1. Ethiopian Airlies (787) VIE-CPH-VIE, ARN-OSL-ARN (A350) GVA-MAN-GVA, MXP-ZRH-MXP 2. Air Europa (787) MAD-BCN-MAD, MAD-AMS-MAD, MAD-LPA-MAD 3. Iberia (A350/A330) MAD-LHR-MAD 4. Emirates (777) LCA-MLA-LCA 5. Singapore Airlines (A350) MXP-BCN-MXP 6. Finnair (A350) HEL-LHR-HEL   A kopec Turkishov z Istanbulu do rôznych miest v Európe        .

Widebody po Európe

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

12 reakcí

Zdravím vospolok.

Tento rok sa mi podarilo 3x absolvovat short haul po Európe na linkách operovaných widebody lietadlami. Tak ma napadlo, že podobných pacientov je tu dosť a mohli by sme tu spísať nejaký zoznam takýchto letov, najma pravidelne operovanych.

1. Ethiopian Airlies

(787) VIE-CPH-VIE, ARN-OSL-ARN

(A350) GVA-MAN-GVA, MXP-ZRH-MXP

2. Air Europa (787) MAD-BCN-MAD, MAD-AMS-MAD, MAD-LPA-MAD

3. Iberia (A350/A330) MAD-LHR-MAD

4. Emirates (777) LCA-MLA-LCA

5. Singapore Airlines (A350) MXP-BCN-MXP

6. Finnair (A350) HEL-LHR-HEL

 

A kopec Turkishov z Istanbulu do rôznych miest v Európe

 

 

 

5

Len škoda ze ten Ethiopian už nemá také ceny ako minulý rok.. alebo myslíte že to ešte pôjde nižšie? Chcel som cez leto ale ceny aj cez 400 eur na termíny kedy mi to vyhovuje tak zatiaľ čakám....

0 Citovat

oni vzdy tak nahodne dali tie lety za tych 80e do Kodane, treba asi len sledovat. Najlacnejsi bol jednoznacne Air Europe, to bolo zrumbovane pod 20e (MAD-BCN)

0 Citovat

....businessem, za ceny jak kdysi s Latam (Fra-Mad) se asi nic z toho proletět nedá, že? 

0 Citovat

Občas se dá za slušnou cenu sehnat vnitrostátní let s Tapem mezi LIS - OPO v plnohodnotném businesse s jejich longhaul a320/a321 neo.

Sice se nejedná o widebody, ale i tak zajímavá možnost..

0 Citovat

Ahoj. 
Letos mám 3x widebody po Evropě:

1) 04/23 Mallorca- Frankfurt, Lufthansa 747-400, Premium economy (za cenu klasického místa, pouze cca 300,- za výběr sedačky), léta to každý rok v období Velikonoc. Na stojánce vedle dokonce stálo a340 od Swiss :)

Minulý rok jsem letěl opačnou trasu v 747-8 (retrolivery)v Business v patře viz můj cestopis.

2) 08/23 Stockholm- Oslo a zpět, Ethiopian 787, když už jsme byli v tom Stockholmu :D 

3) 11/23 Barcelona- Milán, Singapore a350

v ceně sendvič, Wi-Fi (pro Kris členy), nealkoholické nápoje a výběr sedačky kdekoliv v economy zdarma.

Docela sranda projít k mimoschenghen gejtu bez pasu. Boarding pas nešel on-line, takže na check-in přepážce a na něj razítko (jako že letíme pouze po shenghenu). Na pasové kontrole jsme museli k okénku a vysvětlit, proč tady letime na občanku, celník se ptal kolegyně a pak nás pustil. To samé na gate, obsluha šla za kolegou a pak nás pustili do letadla. V Miláně vystupovalo celkem 6 lidí :D 

 

info o letech čerpám zde: https://www.premium-flights.com/...-aircraft/

Pro opravdové labužníky tam je Emirates: Larnaca- Malta ;)

 


img-0359.jpg
img-1276.jpg
img-1978.jpg

0 Citovat

Swiss létá o prázdninách v soboty s B777 na Mallorku (z Curychu). 

0 Citovat

Poláci tak 4x do roka přelítávájí svojí 787-8 z KRK a KTW do WAW

0 Citovat

Ja letel LPA-MAD s Air Europa Dreamlinerem, bylo to moc fajn zazitek, ve widebody se lita proste lip :-)

0 Citovat

@Barney Flyer - B747 Lufthansy jsem letos prokoučoval, chci to zkusit příští jaro, na všech nedělních letech z Mallorcy do Frankfurtu jsou zatím lety jen s A320. Nahrávají do letového řádu tu B747 nějak později? Kdy jsi to, prosím tě, letos kupoval?

0 Citovat

@Vlastimil B. : Kupoval jsem to vždy poměrně pozdě. Objeví se to tam cca 2 měsíce před odletem. Chce to stále hlídat, jelikož jsou pak rozdíly v ceně jednosměrky obrovské. Začínalo to tuším na 2800 a končilo někde na 16tis. To samé rozšíření do Business (tam se to dá také kolem trojky) a to nemluvím o klasických sedačkách u okna nebo vpředu těch premium-ekonomy za cenu klasických. Hlídejte i Mnichov, v minulosti létala a350, ale je i šance na a380 ;) Super by bylo koupit tam v 747 a zpět třeba se swiss v a340

1 Citovat

@Barney Flyer - děkuju za info! Letos jsem to prováhal, chvíli jsem řešil, jestli ten víkend můžu odletět a následně už byly místa v Premium Economy pryč, nebo to stálo nesmysl. I s přískokem do Frankfurtu z Prahy se to dalo přitom pořídit za nějakých 170 €. Díky i za ten tip na A380, budu muset web Lufthansy pravidelně kontrolovat:)

0 Citovat

Tohle Wizzu nezažiješ.

0
12 reakcí