Ahoj, chystame se v srpnu na Sri Lanku a nasel jsem cenove pomerne zajimavou letenku: BUD - AUH (Wizz), AUH-BOM-CMB (Air Vistara) CMB-MCT-DXB (SalamAir), DXB-Wizz (Wizz) Prikladam screen itinerare z Kiwi, ale kupoval bych naprimo u jednotlivych aerolinek. Celkova cena je pak cca 13.5k, ale nevim, jestli to za to stoji.  Vychazi to kolem 24h za cestu s nekolika negarantovanymi prestupy.  Sli byste do toho, nebo radeji BUD-DXB-CMB a zpet s FlyDubai za cca 24k? Letime poprve mimo Evropu, tak si nejsem jisty, jestli to risknout.  .

Sri Lanka srpen

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

12 reakcí

Ahoj,

chystame se v srpnu na Sri Lanku a nasel jsem cenove pomerne zajimavou letenku:

  • BUD - AUH (Wizz), AUH-BOM-CMB (Air Vistara)
  • CMB-MCT-DXB (SalamAir), DXB-Wizz (Wizz)

Prikladam screen itinerare z Kiwi, ale kupoval bych naprimo u jednotlivych aerolinek. Celkova cena je pak cca 13.5k, ale nevim, jestli to za to stoji. 

Vychazi to kolem 24h za cestu s nekolika negarantovanymi prestupy. 

Sli byste do toho, nebo radeji BUD-DXB-CMB a zpet s FlyDubai za cca 24k? Letime poprve mimo Evropu, tak si nejsem jisty, jestli to risknout.


cmb-bud.png
bud-cmb.png

0

Tohle je hardcore a to za těch těch 24 tis s lowcostem také.

Tam přece lítají i normální linkové aerolinky, třeba Etihad z Vídně kolem 600 euro.

5 Citovat

Do toho bych nešel. Velká šance si zkazit dovolenou na samým začátku. Kup radši u klasických aerolinek s garancí přestupu a min. s klasickým prirucakem + taškou a ne jen s igelitkou u nízkonákladovek.

4 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

Tam přece lítají i normální linkové aerolinky, třeba Etihad z Vídně kolem 600 euro.

koukal jsem, ale nejlevnejsi Etihad je 911 EUR. I tak ale lepsi nez ten FlyDubai teda

 

puketapu napsal(a):

Do toho bych nešel. Velká šance si zkazit dovolenou na samým začátku. Kup radši u klasických aerolinek s garancí přestupu a min. s klasickým prirucakem + taškou a ne jen s igelitkou u nízkonákladovek.

kaslu teda na to, diky za nazory. Prvni vetsi dovolenou si zkazit nechci

 

Ma smysl jeste cekat s nakupem, nebo byste rovnou brali ten zmineny Etihad? 

1 Citovat

Zadej si to do srovnávače skyscanner, koukni na google flights (včetně odletů z velkých evropských letišť, kam se z PRG dostaneš lowcosty za pár stovek) a uvidíš co z toho vypadne.

Etihad patří k těm dražším aerolinkám, určitě tam létá i spousta levnějších.

1 Citovat

A počítáš s tím, že na Srí Lance v těch hlavních turistických místech na jihu to bude v srpnu stejně špatný?

0 Citovat

Pyjtrie napsal(a):

A počítáš s tím, že na Srí Lance v těch hlavních turistických místech na jihu to bude v srpnu stejně špatný?

kvuli cemu to tam bude spatny? koukal jsem, ze srpen by mel byt spis off season

0 Citovat

Nevím, do jaké části ostrova chcete, ale zkontrolujte si monzuny, období dešťů a vlhkost vzduchu. Není to pak moc příjemné. Ale východ by snad měl být na počasí v pohodě. Ověřte si to, než koupíte letenky.

0 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

Tohle je hardcore a to za těch těch 24 tis s lowcostem také.

Tam přece lítají i normální linkové aerolinky, třeba Etihad z Vídně kolem 600 euro.

 

Za 600 euro na srpen to neni. Od září už treba jo, ale srpen ne. 

0 Citovat

Letenky na Srí Lanku patří k těm dražším. 

letět tam v srpnu není zrovna rozumné, to ale nic nemění na tom , že letět kombinací lowcostů za cenu vyšší, něž stojí běžné linkové aerolinky není moc chytré.

1 Citovat

Tohle chce sledovat v předstihu. Dalo se např. s Etihad z Říma za 500 a byly tam i termíny v druhé půlce srpna. Teď už je to samozřejmě těžší. 

0 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

Letenky na Srí Lanku patří k těm dražším. 

letět tam v srpnu není zrovna rozumné, to ale nic nemění na tom , že letět kombinací lowcostů za cenu vyšší, něž stojí běžné linkové aerolinky není moc chytré.

Zrovna tohle je pro mne zajímavé, tak jestli můžu poprosit o rozvedení nějakých tvých zkušeností s letní Srí Lankou. Proč to není rozumné? Tak zatím nezávazně jsem si plánoval na příští léto vnitrozemí a východní pobřeží na 3 týdny. Jsou tam v létě 2 hindu festivaly, který by byly i fajn bonus. 

2 Citovat

Na východním pobřeží Srí Lanky je podle statistik i mých zkušeností v létě sucho. Na jihu a na horách jsem byl v roce 2013 koncem srpna a trochu i začátkem září a zapršelo párkrát na horách, ale většinou bylo hezky. Místní mi říkali, že v červenci pršelo na jižním pobřeží dost. Je to asi taky o štěstí. Na horách se s deštěm musí počítat celoročně.

0
12 reakcí