Refundace letenky s Turkish Airlines

Napsal ZikiJM 2015-01-07T07:20:18+01:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
6 odpovědí

Zdravím,
chtěl bych se zeptat zkušenějších cestovatelů, zda máte zkušenost s následujícím přístupem aerolinek...

Zakoupili jsme zpáteční letenky z Prahy do Istanbulu a z Istanbulu přes Male do Colomba.
Letenka byla vystavena pro 4 osoby a plně jsme ji využili na cestu tam, tj. 17.12.2014.
Bohužel, okolnosti nás donutily Sri Lanku opustit dříve a koupili jsme si tedy navíc letenku z Colomba do Male u Sri Lanka Airlines, protože jsme věděli, že zpáteční let je veden z Colomba přes Male.
Na letišti v Colombu, na přepážce jsme původní letenky předložili a celou situaci popsali. Paní na přepážce nás informovala, že změnila nastavení v systému tak, abychom mohli nastoupit na náš zpáteční let dne 27.12. v Male. Jinak by nás nemohla do letadla bez platné letenky z Male pustit.
Vzhledem k vánočním svátkům a změněným pracovním dobám v tomto období se nám již tuto informaci na Turkish Airlines ani u agenta nepodařilo ověřit a získat písemný doklad.
V dobré víře jsme tudíž dne 27.12. dorazili na letiště v Male k check in a tam jsme dostali informaci, že naše letenky v systému nejsou, že byly zrušeny. A to celé i včetně následného návazného letu z Istanbulu do Prahy!!!
Abychom se na let dostali, museli jsme si zakoupit letenky nové pro všechny 4 osoby. Bohužel, 60 minut před odletem, v noci se dvěma malými dětmi, jsme neměli jinou možnost.
Letenky jsme tudíž museli koupit na stejný let 2x, přestože jsme změnu nahlásili, byli jsme ujištěni o změně v systému a na let jsme nastoupili, přestože o hodinu později v Male. Zrušení i následného letu a nutnost koupit novou letenku i na zcela samostatný let z Istanbulu do Prahy chápeme jako neoprávněné jednání.

Turkish Airlines se odvolává na to, že jsme nenastoupili v Colombu a že se jedná o změnu letenky.
Agentura přes kterou jsme letenky kupovali samozřejmě od toho dává ruce pryč.
Máte někdo s tímto nelogickým postupem zkušenosti? Je možné nárokovat refundaci dodatečných nákladů.

Děkuji předem za jakékoliv informace.
Honza

Honzo, nevím s kým jsi řešil letenku na letišti, ale vše jsi měl vyjednat s Turkish. Ty by ti tak řekli, že měníš kompletně itinerář a budeš muset doplácet značnou sumu.

Z nejednoho důvodu není povolen u nízkých tarifů stop na Maledivách.

Za mě tedy jediné, pokud nemáš oficiální papír z Colomba o změně letenky, tak si porušil podmínky cesty ty, nikoliv dopravce.

Myslim, že pisatele hlavně zajimá, jak je možné, že mu byl zrušen i segment IST-PRG, který byl na jiné letence, u které žádný segment nevynechal.

Dave: z jakých důvodů nejsou povolovány stopy na maledivách?

Ahoj,

nemohu na stránkách TK najít rozdělení, které třídy jsou promotion, limited, flexible. Jde mi možnost refundace mezinárodní letenky třídy Economy (U).

Díky za radu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z těch nejnižších ticket class, tak si troufám říct, že téměř na 100% je nonrefundable, nicméně najdeš ve fare rules, který přišly s e-ticketem.

Díky, jsem si to myslela. Mě odkaz na fare rules nefunguje :-). Taková blbá otázka. Stornovat jen cestu tam nejde co, to bych už chtěla moc.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!