O přesunu busem Air Asia zdarma z letiště Suvarnabhumi na Don Muang při následném letu s Air Asia vím, má něco podobného i společnost Nok Air? Je možné, že letos poprvé využiju jejich služeb a nechce se mi platit za přesun mezi letišti  .

Bangkok-Suvarnabhumi (BKK)

Založil ve fóru Letiště

Ale ten taxík nemá smysl ne z důvodu ceny, ale toho, že prostě ten bus jede tou nejrychlejší trasou, bývá prakticky prázdný, jezdí co 20 minut, nepotřebuješ před odletem řešit cash atd. Umím si představit málo situací, kdy je lepší jet tuto trasu taxíkem místo toho busu, ať je jich kolik chce. Navíc, pokud nechytí bus 23:30 tak už je to skoro jedno smiley

0 Citovat

My meli v opacnem smeru cca 4hod na prestup a to bylo dopoledne. Cesta busem naprosto v pohode a rychla a nakonec jsme jeste pres 2hodiny cekali na odlet.

0 Citovat

Mohu potvrdit, že bus je ok. Včera jsem se odtamtud vrátil. Jel jsem v obou směrech v podobný čas a cesta busem byla bezproblémů. Za hodinu je člověk na druhém letišti a ještě k tomu má super výhled z okýnka autobusu.

0 Citovat

Ahoj, přiletím v únoru na Suvarnbhumi v 0:25 v noci a navazující let mám z Don Muang ve 2:25 v noci následující den a řeším následující dilema:

Mám vzít hotel rovnou někde u Suvarnahhumi, přespat do Check outu, nechat v hotelu kufr, prohlídnout si město a večer se vrátit, vyzvednout kufry a vzít free shuttle na Don Muang?

Nebo rovnou ze Suvarnabhumi jet někam do centra a tam vzít hotel a od něj pak večer jet na Don Muang?

Ten vlak Suvarnbhumi asi po půlnoci nejezdí a cesta do centra by asi tak byla komplikovaná. Zase na druhou stranu nebude problém s tím free shutlem, že mám navazující let z Don Muang 26 hodin po příletu na Suvarnabhumi?

Díky za rady.

0 Citovat

Se shuttlem problém určitě nebude. Jinak na Suvarnabhumi ale nejsou hotely přímo na letišti (až na nějakej tranzitní, kterej je dost drahej a platí se po hodinách myslím) takže pokud bys někde nechal kufr znamenalo by to, že bys stejně musel pak vzít na hotel taxík . Osobně bych se přesunul do centra (budete muset taxíkem), přespal tam, strávil den v Bangkoku a večer jel buď taxíkem nebo pokud bys chtěl extra ušetřit, tak courákem z hlavního nádraží (Hualamphong) na Don Muang, což stojí myslím 5 THB smiley Jinak za taxík jsem letos myslím z Hualamhong na Don Muang platil do 400 THB, možná do 300 THB už nevím.

0 Citovat

Díky za rady. Hotely, na které jsem koukal, nabízí zdarma odvoz z a na letiště, takže ten taxík by odpadnul (jsou většinou kolem 2 km od letiště). Taky se mi zdá, že za stejný peníze tam jsou lepší hotely než v centru. Jinak u toho vlaku ze Suvarnabhumi platí těch 45 bahtů a 26 minut cesty? Všude se ještě objevuje nějaká express fare za 150 bahtů, což už je dost.

0 Citovat

Ten express už podle mě stejně nejezdí, takže platí to city line, kde se platí podle počtu zastávek, max těch 45 THB. A ta doba jízdy sedí, je to cca těch 30 minut.

0 Citovat

@matej15 Nebo se můžeš zkusit přesunout na Don Muang (nevím, jestli to jde busem takhle v noci) a vyspat se někde poblíž. Nevím přesně, jaký chceš komfort, ale kdyby si se spokojil s obyčejným hostelem, který je 10 min chůze od letiště Don Muang, tak dej vědět, najdu jméno. Přes den se tam dají nechat věci a myslím si, že si za to účtují nějakých 30-40 bahtů.

0 Citovat

Odlet z Suvarnabhumi (BKK) mám v 8:25. Stíhám to tam prvním ranním vlakem nebo je potřeba volit alternativní přístupy? Jsou tam nějaká úzká hrdla u mezinárodních letů? Díky.

0 Citovat

První vlaky vyjíždí z Phaya Thai krátce před 6 ranní, takže na pohodu.

0 Citovat

Dá se to. Dneska ozkoušeno. Vlak dokonce vyjíždí před šestou a ne až několik minut po šesté, jak se píše i oficiálně. Avšak Thajci jsou magoři. Je úplně jedno, jestli si uděláte online check-in nebo ne. Stejně musíte do fronty, protože Thajci ho neuznávají a chtějí papírovou letenku. Pak důkladná kontrola, na kterou jsou fakt dlouhé fronty. A potom pasovka, kterou kdoví proč dramatizují tak, že jsem v ní stál dobrých 40 minut. Výsledek - k letadlu jsem doběhl v době, kdy na displeji svítilo last call, pár minut před oficiálním časem uzavření brány. To jsem tam byl 2 hodiny předem. Letadlo odlétlo s půl hodinovým mankem.

0 Citovat

@kopecky: Vcera jsem vedle tebe nastupoval do BTS na Siamu, mel jsi cerveny tricko a modrej batoh. :-)

0 Citovat

Jak to na BKK funguje v případě, že přiletím z Evropy a pokračuju dál do Chiang Mai? Je nutné projít přes imigrační před přesunem na domestic let nebo imigrační mě čeká až v Chiang Mai?

0 Citovat

milansmi napsal(a):

@kopecky: Vcera jsem vedle tebe nastupoval do BTS na Siamu, mel jsi cerveny tricko a modrej batoh. :-)

To je dost dobře možné. A bylo mi tam vedro :-D

0 Citovat

toncek napsal(a):

Jak to na BKK funguje v případě, že přiletím z Evropy a pokračuju dál do Chiang Mai? Je nutné projít přes imigrační před přesunem na domestic let nebo imigrační mě čeká až v Chiang Mai?

tak to by bolo zvlastne, zeby si z domestic letu siel potom na imigracku. Vsetko absolvujes v BKK.

0 Citovat

toncek napsal(a):

Jak to na BKK funguje v případě, že přiletím z Evropy a pokračuju dál do Chiang Mai? Je nutné projít přes imigrační před přesunem na domestic let nebo imigrační mě čeká až v Chiang Mai?

Musíš přes imigrační.

0 Citovat

http://www.suvarnabhumiairport.c...rding-pass

Follow the sign for passengers transferring to Chiang Mai, Chiang Rai, Phuket, Hat Yai, Samui or Krabi.

Je to jiné, takové malé imigrační a podstatně rychlejší. Ale pouze s boarding-pass.

0 Citovat

Prilet 13:30 s Qatar airways. Je potreba projit imigrackou a vyzvednout kufry a nasledne znova odbavit na let s Thai Smile v 17:55 do Surat Thani. Je rezerva dostatecna pro nekoho, kdo mockrat neletel a ma horsi orientaci na letisti? Jak dlouho cca muze clovek stravit na imigracce v nejhorsim pripade? Diky :) 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Prilet 13:30 s Qatar airways. Je potreba projit imigrackou a vyzvednout kufry a nasledne znova odbavit na let s Thai Smile v 17:55 do Surat Thani. Je rezerva dostatecna pro nekoho, kdo mockrat neletel a ma horsi orientaci na letisti? Jak dlouho cca muze clovek stravit na imigracce v nejhorsim pripade? Diky :) 

Na imigracnim v BKk muze cekat nekdy i 45min ve fronte a nekdy je za 5min za pasovkou...to se neda garantovat... maji to na jedne letence, nebo ten vnitrostatni let je samostatna letenka? 

0 Citovat

Čau, určitě je rezerva více než dostatečná, buď v klidu. Na imigrační bys ani v nejrušnější dobu neměl strávit víc než hodinu, velmi pravděpodobně to bude výrazně méně. Vzhledem k tomu, jak velkou máš časovou rezervu je jedno, jestli je to jedna rezervace nebo ne (určitě není, Qatar a Thai jsou jiné aliance). Navíc ten druhej let máš domestic, takže už přes imigrační podruhé nepůjdeš.

0 Citovat

richard.pastorek napsal(a):

Na imigracnim v BKk muze cekat nekdy i 45min ve fronte a nekdy je za 5min za pasovkou...to se neda garantovat... maji to na jedne letence, nebo ten vnitrostatni let je samostatna letenka? 


vnitrostatni prelet je samostatna letenka.

0 Citovat

Ivo napsal(a):


vnitrostatni prelet je samostatna letenka.

Tohle neřeš, pokud nebude mít Qatar 3 hodiny zpoždění v pohodě stíháš.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Čau, určitě je rezerva více než dostatečná, buď v klidu. Na imigrační bys ani v nejrušnější dobu neměl strávit víc než hodinu, velmi pravděpodobně to bude výrazně méně. Vzhledem k tomu, jak velkou máš časovou rezervu je jedno, jestli je to jedna rezervace nebo ne (určitě není, Qatar a Thai jsou jiné aliance). Navíc ten druhej let máš domestic, takže už přes imigrační podruhé nepůjdeš.


Diky! Napada me jeste jedna otazka..co kdyz nedorazi zavazadla? Cilova destinace je Surat Thani, resp. Koh Samui. Predpokladam, ze Qatarci jim je na Koh Samui nedopravi. Co by se tedy delo se zavazadly? Zustaly by v BKK na 14 dni po dobu pobytu na Koh Samui? 

0 Citovat

Mají povinnost je dopravit na adresu, kterou určí cestující. Takže by je na Koh Samui rozhodně dopravit měli.

0 Citovat

Dovezou Ti je do místa pobytu, takže na Koh Samui, pokud Ti je ztratí.

0