Zdravím příznivce CL, chci se s Váma podělit o zkušenost s Air France, s kterýma byl operovaný jeden let v rámci RTW letenek, které se na tomhle serveru objevily v dubnu 2014. Poslední úsek letů byl: Los Angeles - Paříž - Řím - Teherán, s tím že jsme samozřejmě chtěli vystoupit v Paříži a pokračovat domů po vlastní ose. Nastoupit na tenhle let v LA se ukázalo jako největší problém celé dovolené. Na checkinu nám paní oznámila, že jí musíme říct referenční číslo k vízum do Íránu, jinak nás nemůže odbavit. To jsme samozřejmě neměli, protože jsme spoléhali na to, že nebude potřeba už na letišti (OK, naše chyba! nemuseli jsme to nechávat náhodě a prostě si ho předem zajistit a zaplatit - ale podle diskuzí na jiných forech není na letišti potřeba, tak jsme to riskli). Paní se nedala nijak přemluvit, o odbavení jenom na část letu do Paříže nechtěla ani slyšet - a už vůbec ne o tom, že tam chceme odbavit zavazadla, protože tam máme tekutý dárek pro přátele a potřebujeme jim ho tam předat. Byla velmi nepříjemná, neochotná a jediné co jsme slyšeli: " Zavazadla musí cestovat do konečné destinace", "viza jsou Váš problém" a "nemůžu pro vás nic udělat". Po zavolání supervizora pokaždé když jsem se chtěla na něco zeptat, tak jsem slyšela: "počkejte minutu" a paní na 15 odešla řešit něco jiného a když se vrátila opakovalo se totéž (třeba 5x za sebou). Po zavolání druhého supervizora jsme se dozvěděli, že na nás nejsou vůbec zvědaví, že takových lidí, co si koupí levné letenky a pak je chtějí měnit, tam vidí každej den desítky a že je náš problém opravdu nezajímá. že naše jediná možnost je změnit letenku za 300 USD a letět jenom do Paříže oficiálně nebo zůstat v USA, což se nám samozřejmě ani jedno něchtělo. Tři hodiny jsme hledali různé možností na webu (na dost tristní wifi síti) - íránské stránky pro získání referenčního čísla nefungovaly, české agentury potřebovaly 5 dní na jeho zajištění, na letuška.cz se samozřejmě pracuje pouze do 20:00. Poslední možnost byla zakoupení letenky z Teheránu někam dál, aby se Írán stal pouze transitem - to už zbývalo 30 min do odletu. Wifi vypadávala každých 5 minut a zabookovat nějakou letenku vypadalo beznadějně. Nakonec když jsme zavolali kamarádům do Čech, ať koupí nejlevnější letenku (70€ do SAE) a zašlou nám potvrzení na mail/facebook, nám supervizor č.1 oznámil, že to nemáme šanci stihnout a že je "too late, sorry". Na naše doléhání nám tedy dal ještě 2 minuty, že letenka už je na cestě, nás tedy odbavil až do Íránu. U boardingu byla ještě fronta lidí a postával tam supervizor č. 1 s otázkou: "jéé vy jste to stihli...?" Doufali jsme v druhou možnost - v Paříži kvůli zdravoním indispozicím nebudeme dále pokračovat a necháme si zavazadlo vyndat - to se zkázalo jako problém na další 4 hodiny. Na přepážce jsme to oznámila, bylo nám řečeno, že samozřejmě, ale že nás musí vidět lékař. Úspěšně jsem nasimulovala bolesti břicha a domluvila se s lékařem, že nejsem schopna dalších letů. na přepážce nám oznámili, že tedy OK, že si můžeme vyzvednout kufry, že nám letenky stornují. Na baggage claim nám je ale nechtěli dát, že potřebují potvrzení od lékaře, které nám ale nikdo nedal. Museli jsme do Medical Centra, kde mě další hodinu znovu vyšetřovali včetně EKG a dali mi 5 prášků. Zaplatila jsem 50€ za ošetření (proplatí snad pojišťovna) a dostala požadovaný papír. Ani to nebyl konec - neměli jsme se dostat zpět k baggage claim, protože jsme na projití zpět potřebovali zaměstnance Airfrance s povolením - ti byli ale hodinu zaneprázdněním vyřizováním 1 člověka ve frontě před námi. Když jsme sehnali jiného a zřejmě jediného schopného zaměstnance a dostali se konečně na správné místo, tak se bohužel jeden kufr ztratil. Kamarádka tedy odjela bez něho a to ji mezitím ulétlo letadlo domů. S takovou neochotou, nezdvořilostí a pomalostí personálu jsem se ještě nikde nesetkala, pokud nebude jiná možnost poletí s AirFrance maximálně po Evropě s příručákem. .

Air France - negativní zkušenost z RTW akce

Založila ve fóru Letecké společnosti

8 reakcí

Zdravím příznivce CL,

chci se s Váma podělit o zkušenost s Air France, s kterýma byl operovaný jeden let v rámci RTW letenek, které se na tomhle serveru objevily v dubnu 2014.

Poslední úsek letů byl: Los Angeles - Paříž - Řím - Teherán, s tím že jsme samozřejmě chtěli vystoupit v Paříži a pokračovat domů po vlastní ose. Nastoupit na tenhle let v LA se ukázalo jako největší problém celé dovolené.

Na checkinu nám paní oznámila, že jí musíme říct referenční číslo k vízum do Íránu, jinak nás nemůže odbavit. To jsme samozřejmě neměli, protože jsme spoléhali na to, že nebude potřeba už na letišti (OK, naše chyba! nemuseli jsme to nechávat náhodě a prostě si ho předem zajistit a zaplatit - ale podle diskuzí na jiných forech není na letišti potřeba, tak jsme to riskli). Paní se nedala nijak přemluvit, o odbavení jenom na část letu do Paříže nechtěla ani slyšet - a už vůbec ne o tom, že tam chceme odbavit zavazadla, protože tam máme tekutý dárek pro přátele a potřebujeme jim ho tam předat. Byla velmi nepříjemná, neochotná a jediné co jsme slyšeli: " Zavazadla musí cestovat do konečné destinace", "viza jsou Váš problém" a "nemůžu pro vás nic udělat".
Po zavolání supervizora pokaždé když jsem se chtěla na něco zeptat, tak jsem slyšela: "počkejte minutu" a paní na 15 odešla řešit něco jiného a když se vrátila opakovalo se totéž (třeba 5x za sebou).
Po zavolání druhého supervizora jsme se dozvěděli, že na nás nejsou vůbec zvědaví, že takových lidí, co si koupí levné letenky a pak je chtějí měnit, tam vidí každej den desítky a že je náš problém opravdu nezajímá. že naše jediná možnost je změnit letenku za 300 USD a letět jenom do Paříže oficiálně nebo zůstat v USA, což se nám samozřejmě ani jedno něchtělo.
Tři hodiny jsme hledali různé možností na webu (na dost tristní wifi síti) - íránské stránky pro získání referenčního čísla nefungovaly, české agentury potřebovaly 5 dní na jeho zajištění, na letuška.cz se samozřejmě pracuje pouze do 20:00. Poslední možnost byla zakoupení letenky z Teheránu někam dál, aby se Írán stal pouze transitem - to už zbývalo 30 min do odletu. Wifi vypadávala každých 5 minut a zabookovat nějakou letenku vypadalo beznadějně. Nakonec když jsme zavolali kamarádům do Čech, ať koupí nejlevnější letenku (70€ do SAE) a zašlou nám potvrzení na mail/facebook, nám supervizor č.1 oznámil, že to nemáme šanci stihnout a že je "too late, sorry". Na naše doléhání nám tedy dal ještě 2 minuty, že letenka už je na cestě, nás tedy odbavil až do Íránu. U boardingu byla ještě fronta lidí a postával tam supervizor č. 1 s otázkou: "jéé vy jste to stihli...?"

Doufali jsme v druhou možnost - v Paříži kvůli zdravoním indispozicím nebudeme dále pokračovat a necháme si zavazadlo vyndat - to se zkázalo jako problém na další 4 hodiny. Na přepážce jsme to oznámila, bylo nám řečeno, že samozřejmě, ale že nás musí vidět lékař. Úspěšně jsem nasimulovala bolesti břicha a domluvila se s lékařem, že nejsem schopna dalších letů. na přepážce nám oznámili, že tedy OK, že si můžeme vyzvednout kufry, že nám letenky stornují. Na baggage claim nám je ale nechtěli dát, že potřebují potvrzení od lékaře, které nám ale nikdo nedal. Museli jsme do Medical Centra, kde mě další hodinu znovu vyšetřovali včetně EKG a dali mi 5 prášků. Zaplatila jsem 50€ za ošetření (proplatí snad pojišťovna) a dostala požadovaný papír. Ani to nebyl konec - neměli jsme se dostat zpět k baggage claim, protože jsme na projití zpět potřebovali zaměstnance Airfrance s povolením - ti byli ale hodinu zaneprázdněním vyřizováním 1 člověka ve frontě před námi. Když jsme sehnali jiného a zřejmě jediného schopného zaměstnance a dostali se konečně na správné místo, tak se bohužel jeden kufr ztratil. Kamarádka tedy odjela bez něho a to ji mezitím ulétlo letadlo domů.

S takovou neochotou, nezdvořilostí a pomalostí personálu jsem se ještě nikde nesetkala, pokud nebude jiná možnost poletí s AirFrance maximálně po Evropě s příručákem.

0

Pff, no nechte být. Já to říkám vždy, že nejhorší je cesta domů. Toto by mi tedy zkazilo zážitek z celého tripu..

0 Citovat

OMG... Levna letenka je snad taky letenka... a nechat si poslat zavazadla jen nekam, by nemel byt zadny problem (s LH jsem to uz delal nekolikrat)

0 Citovat

Zajímavá zkušenost, ale zkuste se na to podívat i z té druhé strany..

Pracovníci (jakékoli aerolinky) mají dané předpisy, které musí dodržovat a jestliže nemáte víza do konečné destinace, tak to je bohužel Vaše chyba a ty zaměstnanci si Vás skutečně nedovolí odbavit, protože kdybyste skutečně letěli do konečné destinace bez víz, byli byste posláni zpět do USA, a náklady na cestu zpět by nehradila ta společnost, nýbrž ten zaměstnanec co Vás odbavil (alespoň taková je praxe v čr). Vím, že to není Váš případ, ale to si opravdu lajzne asi málo kdo odbavit bez víza.. A oni pro Vás opravdu nemohli nic víc udělat, leto do Paříže Vám nabídli, takže...
Stejně jejich argument, že takových levných letenek výdají spousty.. To začne být asi častý jev a myslím, že aerolinky budou víc a víc neochotné k posílání zavazadel jinam než do konečné destinace..
Věřím, že akce "doktor" a ztracený kufr Vás už musela opravdu dorazit. Možná je lepší se na let vůbec nedostavit, kufr by pak měl být na reklamacích a pokud by se ptali proč jste nenastoupili, tak bych se vymluvila, na to, že jsem třeba nemohla najít gate nebo tak něco. Kufr bez pasažéra nikdy nepoletí..

No člověk se aspoň něco přiučí, ale nikomu to samozřejmě nepřeju!

0 Citovat

No ja celou tu situaci chapu, nicmene by me dost urazilo chovani personalu - zamestnanci letist maji obecne tendenci tvarit se jako dulezitejsi nez jsou - ty holky za prepazkou jsou jenom sekretarky, stejne tak jako letusky jsou jenom servirky (reci o tom, jak jsou schopni zachranovat zivoty me dokazou tak akorat pobavit). Kazdopadne by meli myslet na to, ze bez ohledu na to kdo si za kolik koupil letenku, se maji chovat ke vsem profesionalne a slusne a pokud to nedokazou, tak si muzou najit nejake min exponovane misto, kde nebudou muset jednat s nervoznima lidma co jsou par desitek hodin na cestach (treba si postavit hospodu na mitince smiley) Do toho za kolik si kdo koupil letenku, jim vubec nic neni..

Jinak s tim vizem souhlasim, to holt Monca podcenila (a urcite neodsuzuju personal za to, ze je nechteli pustit) a myslim ze je super, ze to sem hodila, urcite se to spouste dalsich lidi bude pri nakupu podobnych OJ letenek hodit..

0 Citovat

Tak to musel být pěkný mazec na nervy, já bych asi vyměknul a zaplatil těch 300 USD za změnu letenky (v případě, že bych po úspěšném tripu cestoval přímo domů a měl na to).

0 Citovat

Taky neodsuzuju, jenom se snažím popsat, že ty sekretářky za check inem to nemají jednoduché (taky jsem jí bývala smiley )
takže Vás tímto zvu do hospody na mítince smiley ))

0 Citovat

Jasně, vím, že víza byla naše chyba, ale mohly se ty dámy tam chovat trochu příjemněji a říct nám hned na začátku, jaké máme možnosti a slušně se omluvit, že to bohužel jinak nejde než tak a tak a tak:
1) změna letenky 300USD
2) získání víza (jestli to někde jde tak narychlo?)
3) zkusit přemluvit Alitalii, která vydávala letenky, aby nám odpustila poplatek (tam jsme volali a ti sami nemohli najít podmínky k našim letenkám, pak teda že bohužel asi nemůžou)
4) dát si Irán jenom jako transit (tuhle možnost jsme zjistili právě po těch 3 hodinách, kdy už jsme měli nervy slušně pocuchané)

0 Citovat

Taky bych něco takového nečekal (problémy s vyložením zavazadla; neochotné chování lidí od AF je naopak takový letištní kolorit smiley ). Taky jsem 2x předčasně vykládal s LH, obojí bez problémů, dostal jsem vytištěné oba boarding passy, stačilo požádat o zrušení checkinu na navazující let, a paní příslušný BP roztrhla a hodila do koše.

0
8 reakcí