Pelikan - storno letenky

Napsal electrica 2015-03-19T06:34:41+01:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
6 odpovědí

Ahoj, ze zdravotnich duvodu budu muset stornovat letenky zakoupene pres Pelikan, kde mam pojistene storno.
Mate nekdo nejake zkusenosti, zda vam vratili plnou sazbu nebo cast? Diky

Ahoj, pojištění je od toho, aby vrátili plnou částku, pokud tam nebyla spoluúčast.

Pode TC ma RJ full refund az pri zmene vic jak 24 hod od puvodniho odletu. Takze asi nic.

Zkus frázi, že máš jejich předchozí e-mail, kde ti to nabízí (+ print screen) a v případě jejich trvání na současném názoru se o dalším postupu poradíš se svým právním zástupcem. To by mohlo zabrat a kdyby ne, poletíš a necháš propadnout dvě letenky. Rozhodně tím nic nezkazíš. Pokud se tím něco zkazit dá, tak mě snad ostatní vyvedou z mého omylu. 

To záleží, zda to bylo napsané v tom emailu a jak dlouho to je od oznámení one změny. Jestli je to do nějakých dvou týdnů, tak bych flintu do žita neházel...

a neschvalili ste nahodou uz tu casovu zmenu? .

Pokud to aerolinka skutečně sama nabídla, tj. není to třeba tak, že to "omylem nabídl Pelikán bez vědomí aerolinky" a pokud byly letenky zaplacené kartou, tak stojí za úvahu požádat banku o chargeback transakce (v odpovídající výši).

Pozice vůči bance by byla: dopravce odsouhlasil full refund (screenshot), akorát se ho zdráhá provést.

Pokud ti dva cestující určitě nepoletí děj se co děj, tak to může být nejrozumnější řešení - ale o chargeback bych požádal takticky až po proletění cesty zbylými dvěma.

Pokud ti dva cestující nechtějí letět pouze za předpokladu, že budou mít jistotu, že se jim 100% peněz vrátí, tak je to samozřejmě velice rizikový podnik, ale to je asi jakékoliv jiné řešení, než akceptovat změnu a cestu proletět.


Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!